Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2005., 02:34   #1
Prijevare

Dali je netko gledao Sanju danas? Tema je bila prijevare.
Zanima me dali je netko od vas bio prevaren ili je uspio prepoznati prevarante.
Dali je netko bio na seminarima GEM-a i sl. firmi?
Podjelite caša iskustva!
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 22:48   #2
bio na seminaru, dobro sam se nasmijao i jedva ih se riješio.
prevarantima se neposredno u jednom slučaju bavim, ne vole baš kada gube, no....
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 13:07   #3
Zakon?

Dali u Hrvatskoj postoji zakonska regulativa koja bi kaznila takve koje se bave organiriranjem sličnih lanaca "sreče"?
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 13:12   #4
Moraš dokazati namjeru prijevare. a to baš nije lako.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 11:49   #5
Talking LANAC SREĆE!

Prvo moraš razlikovati što je a što nije lanac sreće.
Lanac sreće je najlakše prepoznati jer ne postoji proizvod koji se prodaje ili je on simboličan.A pravi lanac sreće tkz. MLM koji služi za bržu zaradu legalnim putem je super stvar.
__________________
PA TO TE JA PITAM !!!
PECO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 15:42   #6
Re: LANAC SREĆE!

Quote:
PECO kaže:
Prvo moraš razlikovati što je a što nije lanac sreće.
Lanac sreće je najlakše prepoznati jer ne postoji proizvod koji se prodaje ili je on simboličan.A pravi lanac sreće tkz. MLM koji služi za bržu zaradu legalnim putem je super stvar.
Na seminaru GEM-a nisam vidio nikakav proizvod, zato sam ga nazvao lancem "sreće" tj. nesreće jer se na kraju radi o prijevari.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:14   #7
Izvjesni gdin. Damir se oglašava u plavom oglasniku da daje pozajmice do 10 000 € bez zaloga uz kamatu 3 % mjesečno.
broj telefona je 060 618 246-i minuta razgovora košta 6.70 kn
zatim priča zavidnom brzinom puža,pa zavlači nekoliko dana da se zove kao da vidi povrat sredstava koja bi posudio i kad dogovorite tremin za ponovni razgovor kaže da se vidite taj neki dan ali da telefonski potvrdite termin,
pa kad nazovete da potvrdite termin javi neki ženski glas i kaže da je gdin na putu,zovite sutra ,
pa sutra je na drugoj liniji,zovite za deset minuta i tako u nedogled i kad ga napokon dobijete kaže da je promijenio politiku i daje samo uz zalog nekretnine.

a na pozive potrošite oko 150-200 kn i onda ništa(mogo je odmah reći)
čista navlakuša i prijevara
 
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:22   #8
Quote:
lipota kaže: Pogledaj post
Izvjesni gdin. Damir se oglašava u plavom oglasniku da daje pozajmice do 10 000 € bez zaloga uz kamatu 3 % mjesečno.
broj telefona je 060 618 246-i minuta razgovora košta 6.70 kn
zatim priča zavidnom brzinom puža,pa zavlači nekoliko dana da se zove kao da vidi povrat sredstava koja bi posudio i kad dogovorite tremin za ponovni razgovor kaže da se vidite taj neki dan ali da telefonski potvrdite termin,
pa kad nazovete da potvrdite termin javi neki ženski glas i kaže da je gdin na putu,zovite sutra ,
pa sutra je na drugoj liniji,zovite za deset minuta i tako u nedogled i kad ga napokon dobijete kaže da je promijenio politiku i daje samo uz zalog nekretnine.

a na pozive potrošite oko 150-200 kn i onda ništa(mogo je odmah reći)
čista navlakuša i prijevara
Pa tko bi normalan to uopće i zvao?
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 15:27   #9
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
Pa tko bi normalan to uopće i zvao?
I tko bi uopce uzeo kredit sa kamatnom stopom od 36% godisnje?!
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 17:12   #10
Stefano na temi posao i karijera imaš jednu temu baš za tebe: LAKA LOVA!
Vidim da si se napičio na kojekakave tipove koji nude kojekakve super-biznise.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 01:29   #11
LOGOTELL

Evo dižem jednu stariju temu da ne otvaram novu.

Naime, radi se o jednoj firmi Logotell čiji predstavnici me opsjedaju zadnjih tjedana. Da li je tko imao iskustva sa njima?
Proizvod je zapravo simboličan (VoiP na mobitelu) i djeluje kao piramida zarađivanja, prvo se uplaćuje 1080 eura na ruke za neku franšizu. Firma je registrirana u Hong Kongu.
Bio sam na nekom njihovom seminaru i bilo je 15-ak ljudi, mnogi su uplatili novac, navodno se vraća kroz mjesec dana.

Jel tko čuo za njih?

http://www.logotell.com/
V@is is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 09:04   #12
Nisam čula za njih, ali čim čujem za financijsku piramidu i uplate novca za štotijaznamkaj jasno je kao dan da se radi samo o još jednoj prijevari u nizu
__________________
Kakvi zeleni, kaj je tebi, njih zanima fotelja i lova, a ne zelenilo, nemoj biti naivna
*Ava* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 16:15   #13
Meni dvoje prijatelja imaju taj Logotell, kažu da se isplati, tih 1080eura vratiš za mjesec do dva. Ali treba stalno ići na one njihove edukacijske seminare i gluposti čime te tlače, stalno neki sastanci. Zapravo uzmu ti svo slobodno vrijeme.
sandymandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 00:27   #14
Quote:
V@is kaže: Pogledaj post
Evo dižem jednu stariju temu da ne otvaram novu.

Naime, radi se o jednoj firmi Logotell čiji predstavnici me opsjedaju zadnjih tjedana. Da li je tko imao iskustva sa njima?
Proizvod je zapravo simboličan (VoiP na mobitelu) i djeluje kao piramida zarađivanja, prvo se uplaćuje 1080 eura na ruke za neku franšizu. Firma je registrirana u Hong Kongu.
Bio sam na nekom njihovom seminaru i bilo je 15-ak ljudi, mnogi su uplatili novac, navodno se vraća kroz mjesec dana.

Jel tko čuo za njih?

http://www.logotell.com/
Nemoj se čuditi kad saznaš da su njih 14 kompići, a ti 15.
Ne mora biti, ali princip je kao sa "šibicarima", kao jedan je glavni a kompići glume "igrače" i svojim primjerom odaju dojam - kako je to super i normalno.
__________________
Live long'n'prosper!
papaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 11:16   #15
Ljudi ne nasjedajte na tu Logotell prevaru, ja sam prije 2 godine uplatio 600 eura i naravno novac nikad više nisam vidio. Navodno za svakog dovedenog klijenta dobiješ 10% odnosno 60 eura. Ja sam ih u 2 godine doveo preko 20, a uplatilo je samo njih 13. Tako da na kontu imam 780 ali ne eura nego nekih bodova, jer oni to tako obračunavaju da bi izbjegli neki porez. Već se mjesecima svađam sa njima da izvučem lovu, ali neide, uvijek neki izgovor. Navodno će se uskoro transakcije moći raditi preko PayPala, pa vidjet ćemo.
Pokušao sam angažirati odvjetnika, ali rekao mi je da nema nikakvih pravnih osnova za tužbu. Ako je netko uspio izvući novac od tih lopova molim da me uputi kako, može na pm.
Diegos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 14:32   #16
Meni je rođak naivno upao u tu prijevaru, dao 700 eura i već dugo vremena ne može izvući nikakav novac od njih. Stalno mijenjaju brojeve telefona, u Puli su već nekoliko puta zatvarali i otvarali ured. Vrlo su agresivni kad ih pitaš za novac, tako da te nakon nekog vremena prođe volja za povratom uloženog novca (iako si im doveo dosta ljudi tj. žrtava).
Uglavnom njih treba prijaviti!
Aftermath is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:46   #17
Jeli ima kakvih novosti u vezi Logotella, opet su aktivni lopovi jedni. Nije mi jasno kako je moguće da ovakvi prevaranti opstaju. Ljudi su tako pohlepni da im se jednostavno zamuti vid kada čuju da se radi o "velikim zaradama". Pa i nema druge nego pustiti budalama da kupuju "franšize" sve dok piramida ne dođe do dna, a onda će zadnji u piramidi da si zataknu franšizu u dupe.
forumciv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 20:36   #18
Prema ovom što ste naveli, ovo je klasična Ponzijeva shema.

Naime, Ponzijeva se sheme dijele na:

1) Pure cash (u ovo spada ono famozno punjenje koverti od kuće)

2) Product Fronts (u što spada Multi Level Marketing, Financijski instrumenti i tzv. "Špekulacije")

U Speculations spadaju te franšize - najčešće u telefonske poslove ili vending mašine.

Klasična navlakuša je "postani milijunaš" (bilo je takvih oglasa i na portalima ) ili "Get it now or regret it forever".

Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 22:16   #19
Quote:
V@is kaže: Pogledaj post
Naime, radi se o jednoj firmi Logotell čiji predstavnici me opsjedaju zadnjih tjedana. Da li je tko imao iskustva sa njima?
Proizvod je zapravo simboličan (VoiP na mobitelu) i djeluje kao piramida zarađivanja, prvo se uplaćuje 1080 eura na ruke za neku franšizu. Firma je registrirana u Hong Kongu.
Bio sam na nekom njihovom seminaru i bilo je 15-ak ljudi, mnogi su uplatili novac, navodno se vraća kroz mjesec dana.
Koliko vidim, cijene su im oko 300-600% vise nego kod konkurencije, na prvi pogled je jasno da se radi o konstrukciji koja je sama sebi svrha, od takvih tvari naravno treba bjezat. To kakve informacije fale na webstranici ne treba niti spominjat.

No s druge strane, lako moguce da ovo nije nista ilegalno (doduse ne znam detalje) a i motivi i metode koje pogone takave sheme su slicne i igrama na srecu koje provodi i Lutrija Hrvatske, al to jelte provodi drzava pa je to kao OK. Dok je pohlepe i egoizma, bit ce i naivnosti i ovakvih sustava. Za razliku od klasicne lutrije, ovdje egoizam mozda i nije uvijek prisutan jer moguce da netko ulazi u sustav zaista vjerujuci kako se novac zaradjuje ne na stetu drugih igraca vec na temelju neke usluge, tako da bi ipak trebalo nac neki nacin da se barem kolko tolko informira javnost (mozda preko udruge potrosaca i potrosackog koda). One koji igraju igraju lutriju ne treba dodatno informirat jer oni svi znaju da se radi o financijskoj konstrukciji bez proizvoda i konstrukciji u kojoj igraci (kao suma) uvijek gube. A i za normalne gradjane je u interesu da se raznim smicalicama pumpa lova u proracun jer se u tom slucaju oni sami manje terete. Od logotella medjuim imamo samo stetu jer novac sigurno odlazi iz Hrvatske.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 20:24   #20
prijevara - mišljenje!

pozdrav... ne znam dali je baš prava tema, ali nisam našao drugo mjesto. Čujte ovo:

preko njuskala sam bio prodavao neki radijator za malo love. I sad.. zove me čovjek sa fiksnog broja NN iz NN, i krene priča da su mnogočlana obitelj, nemaju love (djeca se cuju, deru)... dalje, da će mi uplatit na račun lovu za 10 dana dok mu sjedne njegova plaća. I sad, svjestan da može biti prijevara, ali reko, stvarno je iskreno zvučao, poslat ću.. takvima bih i poklonio takav radijator (vrijedi parsto kuna). Pošaljem ja to u paketu city express - dali mi punu adresu, sve (bilo je 50-tak kn), čovjek i žena se zahvaljivali, sve stvarno iskreno zvučalo, jelte iz city expressa potvrdili da je isporučeno, sve 5.

Naravno, prošlo je 15-20 dana, ništa od love. Fascinantno - drugi dan nakon slanja paketa, zvao sam na taj fiksni broj u večernjim satima - javilo se dijete koje je reklo da 'tate nema i da će me nazvati kada dođe doma'. Od toga mog poziva na dalje - taj broj se više ne koristi ?!? Zvao sam više puta - automat kaže: nepostojeći broj. heheh.

Sad, fućka mi se za tih par sto kuna, jer bih radijator i poklonio, nego kakvo to govno mora biti da tako vara ljude?? Jel tko ima ideju što je to, kako je moguće imati fiksni broj koji odjednom 'nestane'. Na informacijama su mi također rekli da ga nemaju u evidenciji?!
suskavi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.