Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2012., 18:46   #821
Sistemski bi značilo - u cijelom tijelu?
Al' me krenulo (ak sad ne zaradim ukor pred nogač....) )

Poanta je da lijek ako će biti smislen bude lokalno potentan ne sistemski jer su tada ev. nuspojave teže. U ovom slučaju bi to bili sistemski efekti vazodilatacije što ne bi bajno izgledalo.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 20:45   #822
Ne znam, razmišljam i o diferentnim lijekovima poput antiepileptika jer.. imam osjećaj da organizam može handlati takve stvari, ako mu pomognu da se unormale te stanice, receptori, štogod je već podivljalo.. možda neke niže doze bi bile okay..

ps. Ne znam zasto bi dobila ukor, ontopic smo, medicinski liječenje tinitusa, uostalom kakvo pitanje takav odgovor Ionako ne znaju svi sta su to sistemski vazodilatatori, periferni.. znaci ekukativne smo
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go

Zadnje uređivanje Hard Candy : 03.10.2012. at 20:53.
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 22:24   #823
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
s cepicima se cak bolje cuje sugovornika nego bez njih, jer im je prijenosna funkcija bandpass filtar govornih frekvencija.
E ovo je stvarno prednost kod nošenja čepića u birtijama
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 15:53   #824
JA ZNAM SAMO DA MENI NIŠTA NE DJELUJE,MISLIM DA JE GORE KOD PROMJENE VREMENA DEFINITIVNO,POKUŠALA SAM NEKIM TRAVAMA I DA IZBACIM MASNO I SLATKO,KAO KAD JEDEM MANJE SLATKO VIŠE VOĆE BOLJE SE OSJEĆAM!OPET SVE JE RELATIVNO,DOBAR SAN PUUNO ZNAČI!U BITI NAPRETKA NEMA KAKO GOD!
vlasta29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 13:37   #825
Ovako, jedan savjet za sve koji imaju tinitus: Što se prije pomirite s tim, bit će vam lakše. Nema lijeka, točka.

Tinitus se ne može izliječiti, može se pokušati zamaskirati, ali teško. Meni zuji u oba uha već 8 godina.

Na početku sam bio paničar, tražio što mi je po internetu, hodao liječnicima, otorinolaringolozima... bio na svim mogućim pretragama - sve super. Sluh? Izvrstan.

Razlog tinitusa? Nepoznat. A može biti 12312312931203912 milijuna razloga. Od upale uha u djetinjstvu i pojave tinitusa 10 godina nakon toga, pa do mikro oštećenja, pomicanja žilica i slično.

Mislim da ja danas ne bih mogao živjeti - bez tinitusa. Totalno sam se naviknuo. Naviknite se i vi. Nema druge. Čuo sam za slučajeve kad je ovaj poremećaj odveo ljude do ludila, a neke i do samoubojstva u sad-u.

Nema druge, pomiriti se s tim da zuji i da će zujiti. Ima i puno gorih stvari. Ja sam to prihvatio za godinu dana i prestao uopće razmišljati o tom.
Monday Morning is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 14:25   #826
Me mogu da ne reagiram pozitivno na tvoj post - sve što lažeš jr apsolutno istina. Ljudi promatraju život kakav je oduvijek bio i ne mogu se pomiriti sa promjenom.
I ja sam se jednom u životu pomirila da nešto nemam (nisu potrebni detalji) no na pitanje ljudi: zar to nije žao što nemaš, odgovaram: Što to?
Ja ne znam što to znači ne imati to nešto a žaliti zbog gubitka nećega što ne možeš više opisati je prepuštanje mizeriji i depresiji jer stbarni medostatak si ne možeš predstaviti.

Isto kažem ljudima sa oštećenjem sluha prilikom prilagodbe na aparat. Da, aparat vam ne može vratiti izgubljeni sluh ali vam može pomoći da bolje funkcionirate usredotočujući se na poboljšanje ostatnog sluha koji vam aparat pruža.
Dakle, boca nije doola prazna već dopola puna. Ili kako kaže Desiderata: "...ako se uspoređujete sa drugima, možete postati tašti i ogorčeni; zapamtite kakav mir vam donosi tišina."

To ne znači prestati se boriti već drukčije kanalizirati istu. Kada se rijeci zapriječi jedan put, ona pođe drugim putem. I uvijek dođe od izvora prema utoku.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 17:39   #827
Quote:
Monday Morning kaže: Pogledaj post
bio na svim mogućim pretragama - sve super. Sluh? Izvrstan.
Kolko imaš godina i kakav ti je sluh? Audiometrija kaže što? Naravno, ako se sjećaš nalaza..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 19:39   #828
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Kolko imaš godina i kakav ti je sluh? Audiometrija kaže što? Naravno, ako se sjećaš nalaza..

28 godina. U jbt, već? Ostario sam. Onda mi zuji i 10 godina. Počelo je oko 18-te... Nikakav koncert, nikakava trauma, nikakva droga, alkohol, nisam pušio ni pio, ni sad ne pušim niti ne pijem, samo je počelo jedno jutro.

pogledat ću za nalaze. Bio sam u tri komore valjda, ispitivanje sluha, eeg, ct, uvijek su nalazi bili dobri. Stari mi je doktor, ali mama se htjela uvjeriti da je sve ok. Moram priznat da sam i ja pomalo bio u strahu. Samo se jedno jutro probudiš, a u oba uha ti "dere". Nisam shvaćao što, kako, zašto...

Probao sam s homoterapijom, probao s betaserc tabletama (nikad više). Stari me dobro "oprao" zbog ih betaserc tableta. Apsolutno nikakve tablete neće otkloniti šum, osim dvije doze praxitena i litra votke. Šum će onda sigurno nestati

Šalu na stranu, ljudi, bez panike. Bez nekakvih tableta. Što se prije pomirite s tim, lakše ćete nastaviti živjeti s tim.
Monday Morning is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 20:09   #829
UglyKidJoe,
hvala na odgovoru. možda da dodam u potpis da na ovom forumu nisam čest gost?
teško da se sjećaš posta no; tlak je promjenjiv... i nekako mi se čini da mi još najviše tlak i stres smeta. evo sad sam na godišnjem i nemam nekih problema, ono, morao bi se baš skoncentrirat da čujem jel mi zuji ili ne
tlak mi zna od normalnog (~130/85 ) skočiti na 170/110. to mi se dešava isključivo na poslu. bio sam do doktora, htio mi je dati neke tablete za smirenje, no prije toga sam trebao na kontrolu : srca, bubrega, krv(željezo i za štitnjaču) okulist. Nakon što se pokazalo da je sve u redu doktor mi savjetovao klasiku: prestat pušit (budem jednog dana ) neslana dijeta i izbjegavat masnoće životinjskog porjekla. uglavnom ta šetnja po pretragama se odvukla na 4 mjeseca i podsjetila me zašto ne volim ni počinjat takve stvari.
I da, normalno da nitko nije rekao da promjenim posao, da nađem manje stresan
__________________
Kad konačno odlučim, moram provjeriti jesam li siguran.
BlackLight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 20:36   #830
Ti tlakovi nisu dobri def. A stres je nešto što nitko od nas ne priznaje. Divno bi bilo da je moguće poslove mijenjati na toj bazi... ali...
Nisu uzalud tek bi ti to trebao biti postrek da se kreneš rješavati negativnih stvari odmah ne jednom.

I ovakvih 99,9% eiča u vjetar i onda čuđenje kad ispadnemo rezignirani i nezainteresirani - kome se nakon nekog vremena više da.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 22:06   #831
Quote:
Monday Morning kaže: Pogledaj post
Stari me dobro "oprao" zbog ih betaserc tableta
A zašto?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 12:43   #832
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
A zašto?
To niti meni nije jasno - to je danas standardna suvremena terapija koju prepisuju svi otolozi.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 12:15   #833
Zato kaj betaserc propisuju prije nego uđeš u ordinaciju. To je pod mus. Šta ti, šumi ti u uhu? Ma, betaserc si uzmi. Nikad nikome nije prošao tinitus nakon uzimanja betaserca. Okanite se tableta.

Bio sam i u onom centru za ispitivanje sluha, tamo u lepušićevoj kod fakulteta političkih znanosti. Zaboravio sam kako se zove. Na terapiji kojom su pokušali zamaskirati šum puštanjem drugog zvuka. Ma džabe sve to

Ne ide. A onda sam rekao sam sebi: "Šumi ti u uhu i bok. Pomiri se s tim." I da vidiš kako je uspjelo. Ja i moje zujanje u oba uha živimo bez imalo problema
Monday Morning is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 23:02   #834
Mislim da ipak nemaš dovoljnu diskriminativnu brojku iskustava sa kojima barataš da bi mogao davati takve generalne preporuke, no sa zaključkom se slažem.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 08:33   #835
Broj iskustava do daljnjeg "0" ;-).A tko prvi javi da je izliječen, predlažem tulum u najbučnijem diskaću u državi.Pa kad zuji ,neka zuji.Negdje je u tisku pisalo kako američka vojska radi na tinitusu(medicinski,naravno) s kojim se sve više suočavaju vojnici.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 14:07   #836
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Broj iskustava do daljnjeg "0" ;-).A tko prvi javi da je izliječen, predlažem tulum u najbučnijem diskaću u državi.Pa kad zuji ,neka zuji.Negdje je u tisku pisalo kako američka vojska radi na tinitusu(medicinski,naravno) s kojim se sve više suočavaju vojnici.
Svašta oni rade.
Ja imam primjera u praksi da se zujanje smanjilo. Eto baš jučer u ambulanti.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 19:23   #837
Uf,i to je već uspjeh!
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 16:22   #838
Što kaže čovjek od čega misli da se smanjilo?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 20:05   #839
Ne kužim te...?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 21:28   #840
Da se samo kratko javim, ima dana tj. jutara kad se probudim naspavan i odmoran, ali stvarno odmoran i zujanje pa skoro da se ne čuje ali, dva tri sata nakon toga opet se vraća na standardno zujanje.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.