Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2006., 20:00   #41
Quote:
zephir kaže:
dakle postavio sam post najprije na kršćanstvo 1000 zašto zato pa je moderator to lijepo izbriso, valjda da mu se vjera ne bi poljuljala

onda sam poslao taj isti post na folder iznad, tj na Religija pa mi je neki drugi moderator izbriso taj isti post, ... gadna je stvar to ljuljanje vjere


ponavljam ovdje ta ista pitanja za sve takozvane kršćane
dakle: kako neki tamo "Isus Krist" more bit tako prepotentan da kaže za sebe:"JA SAM BOG"!!?
pa i danas ima takih likova koji za sebe govore da imaju nadnaravne moći i šta ja znam, pa imaju lijepo smještaj u mentalnim institucijama o državnu skrb. ali nažalost u to doba nije bilo kvalificiranih psihijatara.
pa mislim "BOG". koja nebuloza ...
i kako može neki inače normalan čovjek govoriti da je neki tamo "Isus Krist" bog?
ono BOG!? sa velikim B. dođe neki tamo "Isus" i kaže "Ja sam BOG". pa mislim...koja prepotencija... i ko vjeruje u tu nebulozu.. mislim koja zdrava osoba more popušit tu glupost?

Da si čitao različite knjige , a ne samo načuo nešto o Isusu i Bibliji, nebi postvljao takva pitanja.

I JA SAM BOŽICA. Sve ovisi o tome kako doživljavaš Boga i kako tumačiš ono: i stvori Bog čovjeka na svoju sliku i priliku. Katolička crkva to tumači kako njoj paše. Druge religije kako njima odgovara. Sljedbenici slijede.

Ti nađi ono što tebi odgovara. Ja mislim da si i ti božanstven, samo si to ne želiš priznati.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 20:11   #42
Quote:
arna kaže:
I JA SAM BOŽICA.
jok.
stvorio je čovjeka na svoju sliku i priliku, a ženu je stvorio od muškog rebra na neku drugu sliku i priliku.

vjerojatno na sliku i priliku svojeg nemesisa, odnosno vraga, koji je, kao što svi znamo, žensko.

zato mu s prvom i nije uspjelo.
pa ju je Adam morao oćerat i uzet si drugu. poslušniju i bolju. koja je znala di joj je mjesto.

uglavnom, kako žene koje nisu stvorene na sliku Božju mogu biti božice?
znaš li ti što bi impliciralo to da si ti Boginja?
to bi impliciralo da si stvorena na ženski dio božanske slike.
što bi impliciralo da Bog ima podjednako i muškog i ženskog u sebi.
što bi impliciralo da smo jednakopravni.
što bi impliciralo da vas više ne smijemo gnjavit i da vas nikad nismo smjeli gnjavit.
a to nikome nije u interesu.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 21:01   #43
Quote:
arna kaže:
Da si čitao različite knjige , a ne samo načuo nešto o Isusu i Bibliji, nebi postvljao takva pitanja.

I JA SAM BOŽICA. Sve ovisi o tome kako doživljavaš Boga i kako tumačiš ono: i stvori Bog čovjeka na svoju sliku i priliku. Katolička crkva to tumači kako njoj paše. Druge religije kako njima odgovara. Sljedbenici slijede.


Ti nađi ono što tebi odgovara. Ja mislim da si i ti božanstven, samo si to ne želiš priznati.
ne hvala.. ne treba mi tvoja božanstvenost koju mi hoćeš imputirati...ja sretan ovako

Zadnje uređivanje zephir : 23.06.2006. at 21:44.
zephir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 21:44   #44
Quote:
zephir kaže:
uglavnom, za sada je mišljenje podijeljeno. iz postova do sada se vidi da otprilike polovina misli da je reko, a polovina da nije..
a ima ih bogami i koji kažu za sebe da su bogovi , tj božice
Neznam zvuči li glupo, ali mogli bi dodat anketu ili tako nešto da se vidi točno ko šta misli...
Ja bih rekao, sudeći iz ovih citata, da Isus nije govorio za sebe da je Bog...
Pa kaj nije govorio, ja sam "Božji" SIN ???
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 09:49   #45
Quote:
Krvnik kaže:
jok.
stvorio je čovjeka na svoju sliku i priliku, a ženu je stvorio od muškog rebra na neku drugu sliku i priliku.

vjerojatno na sliku i priliku svojeg nemesisa, odnosno vraga, koji je, kao što svi znamo, žensko.

zato mu s prvom i nije uspjelo.
pa ju je Adam morao oćerat i uzet si drugu. poslušniju i bolju. koja je znala di joj je mjesto.

uglavnom, kako žene koje nisu stvorene na sliku Božju mogu biti božice?
znaš li ti što bi impliciralo to da si ti Boginja?
to bi impliciralo da si stvorena na ženski dio božanske slike.
što bi impliciralo da Bog ima podjednako i muškog i ženskog u sebi.
što bi impliciralo da smo jednakopravni.
što bi impliciralo da vas više ne smijemo gnjavit i da vas nikad nismo smjeli gnjavit.
a to nikome nije u interesu.

__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 09:52   #46
Quote:
zephir kaže:
ne hvala.. ne treba mi tvoja božanstvenost koju mi hoćeš imputirati...ja sretan ovako

Ja ti ne namečem svoju božanstvenost. Pozivam te da priznaš svoju.
Drago mi je da si sretan.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 13:59   #47
Quote:
Krvnik kaže:



što bi impliciralo da Bog ima podjednako i muškog i ženskog u sebi.
jok
ovakav pre pre pre
drazestan i pitom
svijet
stvorio je
iskljucivo
muski
Bog
i vis da su mu samo
muski kompici
i tumaci njegove velicine
buddhe
isusi
muhamdi
mayitreje

jer cure su
kak je to zorno opisala
Dubravka Ugresic
'derk na sibici'
kod ovog vaseg
Boga

__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 18:24   #48
otišli smo zercu off topic.

idemo se vratit na Isuseka i njegovu božansku osobu.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 19:28   #49
Quote:
arna kaže:
Ja ti ne namečem svoju božanstvenost. Pozivam te da priznaš svoju.
Drago mi je da si sretan.
namećeš mi "svoju božanstvenost", da, jer tvrdiš kategorično da sam božanstven, to po principu rekla kazala i ostala živa, trla baba lan...
zephir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 20:23   #50
@zephir
ja svoje rekoh...
al..evo ti npr. jedan krscanski sajt i u detalje obradeno pitanje 'da li je Isus Bog' i odgovor je 'Da'...kao i to da je sa onim 'Ja jesam" upravo to tvrdio...

http://www.tagnet.org/cyberspace/Les.../trut1-10.html

ovom slikom zavrsavaju lekciju:




ps
zar je upitno
da je ovo
izrazito
seksisticki
Bog?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 21:23   #51
ok..da,hvala na linku. no pitanje je bilo:"kako netko more bit tako prepotentan da za sebe izjavi tako nešto?"

dosad nitko još nije odgovorio na to pitanje, osim možda blue koja je rekla da je bio seksist pa je zato to izjavio.

arna i imposibila nisu znale odgovorit a ni ostali

krvnik je reko da on to nije reko. ak je tako onda stojim ispravljen, no ako se netko ne slaže sa krvnikom neka odgovori na postavljeno pitanje ako zna, a ne samo ponavlja ono što stoji već u pitanju
zephir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 21:38   #52
Quote:
zephir kaže:
ok..da,hvala na linku. no pitanje je bilo:"kako netko more bit tako prepotentan da za sebe izjavi tako nešto?"
Ja često znam o sebi pričat kao o čovjeku i nitko me ne naziva prepotentnim.

Quote:
zephir kaže:
dosad nitko još nije odgovorio na to pitanje, osim možda blue koja je rekla da je bio seksist pa je zato to izjavio.
__________________
You are unattached and formless, the witness of everything -- so be happy.
mramesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 22:22   #53
Quote:
zephir kaže:
kako može neki inače normalan čovjek govoriti da je neki tamo "Isus Krist" bog?
Nikako

Quote:
zephir kaže:
ono BOG!? sa velikim B. dođe neki tamo "Isus" i kaže "Ja sam BOG". pa mislim...[...]ko vjeruje u tu nebulozu.. mislim koja zdrava osoba more popušit tu glupost?
Nijedna
adrijanaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 14:01   #54
Quote:
impoSIBILA kaže:
silno mi je bilo ovo razmišljanje pa nisam htjela uči u debatu oko nečega za što je dovoljno uzeti prelistati bibliju da bi se saznalo postoji li takva izjava ili ne.
po meni to nje nikakav intelektualni izazov ali ako i uzmemo da izjava stoji i tražimo pozadinu osnovu i smisao svega i tu sam kategorična kada kažem da stoji u bibliji DA JE JEDAN BOG A TRI SU BOŽANSKE OSOBE. SAD TU KONSTATACIJU SI MOŽE SVATKO UZETI I SECIRATI u kontekstu u kojem želi.
to je jednostavno zauzimanje stava.
šta ti konkretno želiš postići ako se kaže da ta izjava postoji_ govoriti o nebulozi i prepotenciji isusa krista trivijalizirajući na taj način jednu dogmu u usporedbi s tvojom samoprozvanom tulavošću?
evo primjer...

ova gorenavedena nije znala pročitat ni originalni post ni nakon što ga je citirala, jer da je onda bi shvatila da pitanje u postu podrazumijeva da je on to reko, i da uopće nije upitno u postu da li je on to izjavio.

Zadnje uređivanje zephir : 25.06.2006. at 15:37.
zephir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 14:05   #55
Quote:
arna kaže:
I JA SAM BOŽICA
nevjerovatno ali istinito, ona to STVARNO misli. ova gore izjava zvuči toliko nevjerovatno da bi čovjek pomislio kako se ona zeza, ali ...

onda nije ni čudno kako može mislit i da je ok što je 'Isus' reko da je bog

Zadnje uređivanje zephir : 25.06.2006. at 15:39.
zephir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 15:09   #56
Da li je Isus rekao da je Bog?

Na osnovu prva tri evandjelja to je tesko zakljuciti, dok zadnje cetvrto evandjelje na indirektan nacin proglasava Isusa Bogom.

Znaci mozda jeste rekao a mozda i nije. Indirektno u svakom slucaju. Pa ti sad biraj kako ti po savjesti i zelji odgovara.

Meni to nikada nije bilo bitno... Moje misljenje je da je Isusova primarna misija bilo propovijedanje onog "volite svoje neprijatelje, ljubite bliznjeg svog, nenasilje, saosjecanje itd..." Ali primitivci su morali sve uviti u dogmu i narusiti prvobitni koncept.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 16:21   #57
Quote:
zephir kaže:
nevjerovatno ali istinito, ona to STVARNO misli. ova gore izjava zvuči toliko nevjerovatno da bi čovjek pomislio kako se ona zeza, ali ...

onda nije ni čudno kako može mislit i da je ok što je 'Isus' reko da je bog

Bilo bi mi ok da i ti to kažeš.

Šteta što ne možeš.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 17:04   #58
Quote:
arna kaže:
Bilo bi mi ok da i ti to kažeš.

Šteta što ne možeš.

najprije si rekla da sam bog a sad kažeš da ne mogu reći da sam bog. ako sam bog onda bih i mogao reći da sam bog. sama sebi uskačeš u usta. kontradiktorne su ti izjave . tj. ne govoriš ništa ... odluči se .. ako možeš..
zephir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 17:08   #59
Quote:
zagor kaže:
Meni to nikada nije bilo bitno... Moje misljenje je da je Isusova primarna misija bilo propovijedanje onog "volite svoje neprijatelje, ljubite bliznjeg svog, nenasilje, saosjecanje itd..." Ali primitivci su morali sve uviti u dogmu i narusiti prvobitni koncept.
I ja se slažem. Kao da je važno da li je Isus govorio o sebi kao o Bogu ili ne. Došao je ovdje i naučio je ljude kako se ponaša osoba koja je na većem moralnom nivou od drugih ljudi. I to je to!

Uostalom, ako je bio Bog, zašto ne bi o sebi samome pričao kao o Bogu. Ako je vjerovao da je Bog, zašto bi njegove riječi bile prepotente?
__________________
You are unattached and formless, the witness of everything -- so be happy.
mramesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 17:35   #60
Quote:
mramesa kaže:
I ja se slažem. Kao da je važno da li je Isus govorio o sebi kao o Bogu ili ne. Došao je ovdje i naučio je ljude kako se ponaša osoba koja je na većem moralnom nivou od drugih ljudi. I to je to!

Uostalom, ako je bio Bog, zašto ne bi o sebi samome pričao kao o Bogu. Ako je vjerovao da je Bog, zašto bi njegove riječi bile prepotente?

ono stvarno...

pitaj psihologe

da danas netko počne okolo pričat da je BOG, svima u facu, što misliš koja bi bila dijagnoza?

misliš da mu ili joj ne bu garantirali smještaj u nekoj zvučnoizoliranoj sobi?

ali to sam lijepo obrazložio u prvom postu. molio bih ekipu koja odgovara da pokaže da zna pročitat bar prvi napisani post
zephir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.