Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2006., 21:42   #1
Kucica za pse

Pozdrav svima Vama majstorima

Elem interesuje me moze li mi ko pomoci i poslati nacrt za pravljenje kucice ili boksa za pse... Svakako bi mi trebao i nacrt kucice jer bih je stavio u taj boks koji bi napravio.... Imam dva psa, jedan je aljaski malamut a drugi Labrador retriever... pa ako mogu biti dimenzije za pse te velicine..

Jos jedan pozdrav i unapred hvala
 
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 21:08   #2
Help, Help, Help ljudi.... idu hladni dani a moji psici nemaju gde spavati dok sam ja na poslu, moze li mi ko pomoci da napravim kucicu za pse?
 
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 22:11   #3
evo ovako...nemogu ti reć dimenzije...al ti mogu reć kak ju trebaš napraviti.. moj stari je za našeg rottweilera napravio... kućica je jebena..ja bi mogla u njoj spavati... vanjski dio je od daske...unutra je izolacija od: ter papir, stiropor i opet daska... krov je iz 2 dijela.. tako da se jedan dio može skidati..isto ta izolacija.. samo što je opšiven sa pocinčanim limom... bitno je da kućica ima dobre hrastove noge... naše nakon 4 godine nisu istrunile... po zimi je tolko toplo unutra da bi se ja zavukla... ljudi su nam govorili da nismo normalni što za psa tolko novaca trošimo i izolacije..al jebiga.. neću ga držati u šupi.... nemoj napraviti preveliki ulaz.. onolko kolko mu treba da uđe kad se sagne.. po zimi možeš prišarafiti neku dekicu na ulaz da mu ne piri... al ja ti predlažem 2 odvojene kućice
budem pitala starog za dimenzije pa ti javim...al je kućica dosta velika... i btw.. one kućice u bauhausu, pevecu i baumaxu su čisto smeće i preskupe su.. nas je došla negdje 500-600kn s materijalom i s majstorom....i bolja je od bilo koje iz tih centara
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 06:33   #4
Sto se dimenzija tice manje vise znam koliko bi sta trebalo biti, nego me interesuje kako bi sta od tih elemenata trebao uklapati
 
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 08:46   #5
Moj savjet ti je ako ćeš raditi za dva psa onda napraviš jednu kućicu sa dvije odvojene spavaonice. Dimenzije ti moraju biti prilagođene psu tako da nemaju baš previše prostora jer ti psi žele što skućeniji prostor tako da se griju i osjećaju se puno ugodnije.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 14:21   #6
Ma joj neznam zasto trosite te pare na to. Ja imam Vucijaka i ono imam veliku kucicu za njeg. Ono samo sto ti treba malo vjestije ruke i nekih opar zeljeznih profila,daske , stiropol (ako nemas to ti je sve 100 kuna) I onda nabavi aparat za varenje i brusilicu i to je to
Samo opusteno skiciraj, i poscni nemas sta zajebat cuko se nece sigurno zalit
bitno je da kad udje da se moze okrenuti unutra i da visina odgovara a kad ulazi on se sagne. Dakle druze ak si spretan nemas problema
PrimitivZaljubljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 21:32   #7
al ja nebi dopustila da moj pas spava u nekoj bezveznoj kućici i da mu piri svuda... istina da se oni smotaju i naprave toplo.. al opet..
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 09:46   #8
Quote:
SINKRONET kaže:
Moj savjet ti je ako ćeš raditi za dva psa onda napraviš jednu kućicu sa dvije odvojene spavaonice. Dimenzije ti moraju biti prilagođene psu tako da nemaju baš previše prostora jer ti psi žele što skućeniji prostor tako da se griju i osjećaju se puno ugodnije.

Glupost psi vole spavati jedan do drugoga. Kućica mora imati dvoje vrata.
Vrata se daju vaditi tako da po ljeti imaš kućicu bez vrata a po zimi dvoje vrata i deku ispred vrata da ne puše unutra. Na ulazu treba biti plastika prozirna da zaustavlja ulazak hladnog zraka.
Kućica treba biti visoka da se ne zahuče sa dahom, jer će onda unutra biti zapareno (mokro).
Kućicu treba podignuti oko 30 centimetara od zemlje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 14:16   #9
e, a da im napraviš dvije spavaonice koje su međusobno povezane tako da mogu biti zajedno i odvojeno? šala
kućica mora biti prvoklasna!
Klon Prvog Vozača is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 14:17   #10
Quote:
Klon Prvog Vozača kaže:
e, a da im napraviš dvije spavaonice koje su međusobno povezane tako da mogu biti zajedno i odvojeno? šala
kućica mora biti prvoklasna!

i jeste
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 14:22   #11
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Glupost psi vole spavati jedan do drugoga. Kućica mora imati dvoje vrata.
Vrata se daju vaditi tako da po ljeti imaš kućicu bez vrata a po zimi dvoje vrata i deku ispred vrata da ne puše unutra. Na ulazu treba biti plastika prozirna da zaustavlja ulazak hladnog zraka.
Kućica treba biti visoka da se ne zahuče sa dahom, jer će onda unutra biti zapareno (mokro).
Kućicu treba podignuti oko 30 centimetara od zemlje.
Baš me interesira koliko imaš pasa doma i koliko si kučica i boksova napravio te koliko se dugo baviš sa psima.
Inače ja imam 6 pasa i višegodišnje iskustvo sa njima, tako da nemoj govoriti da su to gluposti.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 14:27   #12
Quote:
SINKRONET kaže:
Baš me interesira koliko imaš pasa doma i koliko si kučica i boksova napravio te koliko se dugo baviš sa psima.
Inače ja imam 6 pasa i višegodišnje iskustvo sa njima, tako da nemoj govoriti da su to gluposti.

Na desetina pasa raznih pasmina 15 legala i štenaca 20 godina radne i uzgojne kinologije....dovoljno?

Psi žive u čoporu a ne u odvojenim apartmanima.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 18:44   #13
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Na desetina pasa raznih pasmina 15 legala i štenaca 20 godina radne i uzgojne kinologije....dovoljno?

Psi žive u čoporu a ne u odvojenim apartmanima.
Svaka čast. Svako ima iskustva sa psima i ja sam rekao svoja, koja si ti nazvao glupostima, te ti očito fali kulture u komuniciranju.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 07:50   #14
Quote:
SINKRONET kaže:
Svaka čast. Svako ima iskustva sa psima i ja sam rekao svoja, koja si ti nazvao glupostima, te ti očito fali kulture u komuniciranju.

Bitno je da mi nešto fali
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 07:00   #15
Za sve koji trebaju raditi kućice za pse:-))

http://www.mikestrong.com/doghouse/
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.