Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2007., 15:52   #41
Quote:
tolla kaže: Pogledaj post
Pazi i ti što radiš, hm..jako si ponizna....
Pazim i hvala!
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 15:56   #42
Quote:
tolla kaže: Pogledaj post
Upravo u tome i je štos!

JS sami izbrijavaju o smaku svijeta, i ne drže se što piše u Bibliji jer u Bibliji nije bilo nikakvih datuma koji najvljuju smak svijeta kojeg su JS najavili...
Najavljivali su nešto ,ali su odustali od toga jer Biblija kaže da o tome danu nitko ne zna,pa se toga drže. Oni su se bar potrudili saznati istinu koja piše u Bibliji, dok neki sakrivaju istinu,obmaljuju ljude sa lažima i tajnama.
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 21:08   #43
Quote:
tolla kaže: Pogledaj post
Upravo u tome i je štos!

JS sami izbrijavaju o smaku svijeta, i ne drže se što piše u Bibliji jer u Bibliji nije bilo nikakvih datuma koji najvljuju smak svijeta kojeg su JS najavili...
Sta podrazumevate pod smak sveta, u Bibliji nigde ne pise smak sveta, koliko ja znam zemlja i dalje ostaje a ko ce od ljudi otpasti to je nesto drugo.Ja barem tako razumem.
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 21:29   #44
[QUOTE=mojkarma;9114247]Vidiš, s tobom/vama nema uopće svrhe diskutirati. Sad odjednom Bog mrzi i ma pravo kažnjavati ljude jer je on naš stvoritelj. Gdje ti je sada citat o tome kako je Bog ljubav?
Ako Bog može kažnjavati ljude jer mrzi zlo, čemu onda vaša isprazna borba protiv postojanja pakla kao mjesta, ili još bolje, stanja u kojem se čovjek nalazi kad je u kazni, a po tebi bog može kažnjavati.

Kad se već toliko loviš za bibliju, bog je protjerao Adama i Evu iz raja. Nije bio u bedu i cmizdrio i rekao radite što hoćete, nego ih je šutnuo van. Eto, bog kažnjava. Dobro? Ak idemo i doslovno tumačiti bibliju, opet ćete se vi JS zaplest u suprotnosti prije nego stigneš reči dobar dan.

Glede otkupljivanja grijehe od strane Isusa. Ja nisam teolog, međutim, ako sam ispravno shvatio, on je svojom smrću i uskrsnućem pobijedio grijeh i time nama otvorio šansu da u konačnici pobijedimo grijeh. A zašto je onda došao? Da vidi kako se živi u Palestini, da se malo kvarca i potamni?

Matej 13 pogl.stavak14,15 . I na njima se ispunjava Izaijno prorocanstvo, koje kaze: Usima cete slusati ,ali necete razumeti, i ocima cete gledati,ali necete videti. i 15 :Jer srce je ovome narodu neprijemljivo i usima cuju, ane odazivaju se i zatvaraju oci svoje, da ocima ne vide i usima ne cuju i srcem ne razumiju i da se ne obrate.
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 21:39   #45
Quote:
San Snova kaže: Pogledaj post
Najavljivali su nešto ,ali su odustali od toga jer Biblija kaže da o tome danu nitko ne zna,pa se toga drže. Oni su se bar potrudili saznati istinu koja piše u Bibliji, dok neki sakrivaju istinu,obmaljuju ljude sa lažima i tajnama.
JS nikad ništa nisu najavili o Harmagedonu jer u Bibliji jasno piše da NITKO pa čak ni Isus ne zna ni datum ni vrijeme, dani su nam znakovi kako bi raspoznali kada će približno doći kraj ovog sustava (ne zemlje), to je slično kao što po vjetru, tamnim oblacima hladnoći, možemo logički zaključiti da dolazi oluja.

Ovdje se radi o tome da su u Bibliji zapisana mnoga proročanstva, a poveznicima i računanjem se može odrediti precizno godinu kada se koje proročanstvo ispunjuje, tako su spomenute godine 1914, 1918, 1945, 1975...a skupina pametnjakovića kojima očito ni sam Bog nije ravan u znanju, su odmah presudili da su JS u tim godinama prognozirali svršetak svijeta A te su konstatacije jednako mjerodavne kao i tvrdnja da će se samo 144000 (isključivo) Jehovinih svjedoka spasiti. Ako uzmemo činjenicu da se ukupan broj JS u svijetu bliži na 7 milijuna, ova teza je upravo apsurdna kao i mnoge druge teze i učenja proizašle iz crkvenih redova I iskreno se nadam da će Harmagedon doći što prije jer mi se više gadi kako crkva a i druge lažne religije manipuliraju ljudima a da nisu ni svjesni!!!
Hugo Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 23:05   #46
samo se vi sprdajte,
charls rasel je za 1914. najavio dolazak Hrista.
naravno, po jehovistima je taj dolazak nevidljiv.
al je zato vidljivo 1000 godisnje carstvo koje zivimo od tada.
zar ne san snova? :-)

...i 144 000 pravednika sto ce naslediti Nebesko.

da prosti Bog sto se ja sprdam s tobom,
najbolje je s vama sv. simeon mirotocivi znao...
Osana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 00:40   #47
Sto JS kazu za najavljeni ponovni dolazak Mesije? Jer ako ce doci do Harmagedona i uskrsnuca 144.000 (ili ne znam koliko pozitivaca), sto ce onda tu Mesija odnosno Spasitelj?
Hoce li doslovno lavovi, tigrovi i sl. postati domace zivotinje, kao sto se to vidi na slikama iz Kule strazare?


A kako JS tumace Matu 27:52-53 ("a grobovi se otvorise, te uskrsnuse mnoga tjelesa pravednika sto bijahu umrli. Izidjose iz grobova poslije Isusova uskrsnuca, dodjose u Sveti grad i pokazase se mnogima.")
Shvacaju li JS i to doslovno? Odnosno tko je to tu izasao iz grobova?

A sto katolici kazu za Mesijin ponovni dolazak? Kako ce prepoznati da je to bas on - Isus?
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 04:12   #48
Quote:
Hugo Boss kaže: Pogledaj post
JS nikad ništa nisu najavili o Harmagedonu jer u Bibliji jasno piše da NITKO pa čak ni Isus ne zna ni datum ni vrijeme, dani su nam znakovi kako bi raspoznali kada će približno doći kraj ovog sustava (ne zemlje), to je slično kao što po vjetru, tamnim oblacima hladnoći, možemo logički zaključiti da dolazi oluja.

Ovdje se radi o tome da su u Bibliji zapisana mnoga proročanstva, a poveznicima i računanjem se može odrediti precizno godinu kada se koje proročanstvo ispunjuje, tako su spomenute godine 1914, 1918, 1945, 1975...a skupina pametnjakovića kojima očito ni sam Bog nije ravan u znanju, su odmah presudili da su JS u tim godinama prognozirali svršetak svijeta A te su konstatacije jednako mjerodavne kao i tvrdnja da će se samo 144000 (isključivo) Jehovinih svjedoka spasiti. Ako uzmemo činjenicu da se ukupan broj JS u svijetu bliži na 7 milijuna, ova teza je upravo apsurdna kao i mnoge druge teze i učenja proizašle iz crkvenih redova I iskreno se nadam da će Harmagedon doći što prije jer mi se više gadi kako crkva a i druge lažne religije manipuliraju ljudima a da nisu ni svjesni!!!
A koja su to molim te lijepo proročanstva, za koja vi tako lijepo tvrdite da će se ispuniti? O Kristovom dolasku možda, tamo negdje 1914? Naravno, on je došao ali nevidljiv. Tako se proročanstvo ispunilo pa neka sada pametni dokažu suprotno!
Zaboravljaš pritom i na to da su tvoji šefovi tamo u Americi krivo postavili godinu razaranja Jeruzalema, od kada su sve ove šašave godine izračunate.
Skratit ću: vi se bavite alkemijom i magijom i biblija vam služi upravo u te svrhe. Koje li slučajnosti: 2000 godina nakon Krista pojave se JS, jedini i pravi kršćani i to taman dvadesetak godina prije Kristovog (nevidljivog naravno) dolaska/povratka na zemlju.
Što se tiče tvojeg iščekivanog Harmagedona, možda ni tvoji prapraunuci neće dočekati njegov dolazak. Zamisli vaš nauk tamo negdje 2150. godine, kada ćete još uvijek tvrditi da je Isus tamo negdje daleke 1914 došao na zemlju nevidljiv i od tada se igra skrivača s nama.
I još nešto na kraju: očito vam živci popuštaju na kraju pa se sve slabije kontrolirate. To uostalom potvrđuju svi koji su napustili vašu sektu. Nakon nekog vremena otkrijete svoje pravo lice i onak ponizno etiketirate sve druge religije kao lažne. Nema veze. Kad vas 7 milijuna jedino opstane u raju na ovoj zemlji + lavovi i ostali kućni ljubimci, bit će vam jako lijepo. Nas ostalih 10 milijardi na ovoj planeti Bog će "kazniti" tako da po drugi put umremo, onda za ozbiljno. Krasne li vjere i krasnog li Boga. Zamisli, koji je to promašaj s njegove strane! 2000 godina nakon Kristove smrti jedino što je uspio je, pridobiti 7 milijuna pravih vjernika.
Da sam ja bog, ti bi svaki dan jeo krvavice za kaznu. Onak, da se naučiš malo poniznosti.
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 14:47   #49
Wink

Quote:
mojkarma kaže: Pogledaj post
A koja su to molim te lijepo proročanstva, za koja vi tako lijepo tvrdite da će se ispuniti? O Kristovom dolasku možda, tamo negdje 1914? Naravno, on je došao ali nevidljiv. Tako se proročanstvo ispunilo pa neka sada pametni dokažu suprotno!
Zaboravljaš pritom i na to da su tvoji šefovi tamo u Americi krivo postavili godinu razaranja Jeruzalema, od kada su sve ove šašave godine izračunate.
Skratit ću: vi se bavite alkemijom i magijom i biblija vam služi upravo u te svrhe. Koje li slučajnosti: 2000 godina nakon Krista pojave se JS, jedini i pravi kršćani i to taman dvadesetak godina prije Kristovog (nevidljivog naravno) dolaska/povratka na zemlju.
Što se tiče tvojeg iščekivanog Harmagedona, možda ni tvoji prapraunuci neće dočekati njegov dolazak. Zamisli vaš nauk tamo negdje 2150. godine, kada ćete još uvijek tvrditi da je Isus tamo negdje daleke 1914 došao na zemlju nevidljiv i od tada se igra skrivača s nama.
I još nešto na kraju: očito vam živci popuštaju na kraju pa se sve slabije kontrolirate. To uostalom potvrđuju svi koji su napustili vašu sektu. Nakon nekog vremena otkrijete svoje pravo lice i onak ponizno etiketirate sve druge religije kao lažne. Nema veze. Kad vas 7 milijuna jedino opstane u raju na ovoj zemlji + lavovi i ostali kućni ljubimci, bit će vam jako lijepo. Nas ostalih 10 milijardi na ovoj planeti Bog će "kazniti" tako da po drugi put umremo, onda za ozbiljno. Krasne li vjere i krasnog li Boga. Zamisli, koji je to promašaj s njegove strane! 2000 godina nakon Kristove smrti jedino što je uspio je, pridobiti 7 milijuna pravih vjernika.
Da sam ja bog, ti bi svaki dan jeo krvavice za kaznu. Onak, da se naučiš malo poniznosti.


2 Petrova; 3:3 ,4 Prije svega znajte ovo:u poslednjim ce se danima pojaviti podrugljivaci koji ce se rugati, povoditi se za svojim zeljama. I 4 stavak:I govoriti: "Gde je ta njegova prisutnost? Otkada su nasi praoci pomrli,sve stoji kao sto je bilo od pocetka stvaranja".

2Petrova 3:9,10 Jehova ne kasni s ispunjenjem svog obecanja, kao sto neki misle da kasni, nego je strpljiv s vama jer ne zeli da itko propadne,nego da svi dodju do pokajanja. i 10 A jehovin dan doci ce kao lopov. U taj ce dan nebesa uz tutnjavu brzo proci i pocela ce se, uzarena, raspasti, a zemlja i djela na njoj bit ce razotkrivena.
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 15:03   #50
Nevjerojatno je koliko može jedna kriva predodžba, a koja je napravljena nekad davno samo zato da bi se polupismene i nepismene ljude, dalo na neki način zaplašiti ili naučiti, danas djeluje na visokoobrazovane ljude: naravno riječ o vatri paklenoj!

Niti u paklu gori vatra, niti u raju vlada blještava bjelina (neću dalje o tome).
Idemo jednostavnim koracima: raj je mjesto gdje je čovjek u skladu s Bogom.
Suprotno tome: pakao je mjesto gdje je čovjek u neskladu s Bogom ,rekli bismo. živi bez Boga.
Ako nas Biblija uči nečemu temeljnome i jedinstvenome. Bog=ljubav, tada kao da matematički računamo jednadžbu: Raj = život u ljubavi
Pakao = život bez ljubavi

Ako je netko za vrijeme svog života odbacivao ljubav (ljubav = Bog), naravno da će onda i dalje nastaviti svoj život bez ljubavi.
A sad lijepo, dame i gospodo, zamislite svoj život bez imalo tuđe ljubavi, dakle bez nježnosti, prihvaćanja, pomoći, sućuti, prijateljstva i td. To vam je pakao.

Da se sad opet ne mučite - ovo je stav Katoličke crkve
Prof. Samba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 21:43   #51
Quote:
Hugo Boss kaže: Pogledaj post
JS nikad ništa nisu najavili o Harmagedonu
ma neeee....nikad nisu ništa najvljivali o smaku svijeta...

"[edit] Unfulfilled predictions
Predictions such as the following have appeared in various Watchtower publications:[56]

1907: Armageddon will culminate in the year 1914.[57]
1917: In 1918, God would begin to destroy churches "wholesale" and church members by the millions. [58]
1922-1923: The resurrection of the dead would occur in 1925.[59] In preparation for the 1925 date, the Watchtower Society acquired a property in California, and built a mansion on it. The property was to house people such as Abraham, Moses, David, and Samuel, whom they thought would be resurrected to life in 1925.
1938: In 1938, Armaggedon was too close for marriage or child bearing.[60]
1941: There were only "months" remaining until Armageddon.[61]
1942: Armageddon was "immediately before us." [62]
1969: Human existence would not last long enough for young people to grow old; the world system would end "in a few years". Young Witnesses were encouraged not to bother pursuing tertiary education for this reason.[63]
1969: Christ's thousand-year reign would begin in 1975.[64] There was a considerable amount of related speculation in Watchtower publications in the decade or so leading up to 1975.[65]
1984: There were "many indications" that "the end" was closer than the end of the 20th century.[66]


link: http://en.wikipedia.org/wiki/Controversies_regarding_Jehovah's_Witnesses
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 21:45   #52
ima i ovo :: http://www.blueletterbible.org/study...w/expose13.pdf

ovo je skenirano čini mi se baš iz kule stražara....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:19   #53
Quote:
San Snova kaže: Pogledaj post
Najavljivali su nešto ,ali su odustali od toga jer Biblija kaže da o tome danu nitko ne zna,pa se toga drže. Oni su se bar potrudili saznati istinu koja piše u Bibliji, dok neki sakrivaju istinu,obmaljuju ljude sa lažima i tajnama.
HA HA, potrudili saznati istinu? Tako što su na temelju čega to bubnuli neke datume i poplašili/zbunili ljude.
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:22   #54
Quote:
San Snova kaže: Pogledaj post
JS ne tumače po svome nego tumače ono što u Bibliji piše draga moja,i ne odstupaju od onoga što unutra piše dok druge religije to čine bar one koje se na nju pozivaju.

Imali smo se prilike uvjerit u tvoje tvrdnje
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:27   #55
Quote:
San Snova kaže: Pogledaj post
Znam da su JS par puta objavili neke datume i znam da su odustali od njih jer Biblija govori go da nitko neće znati kada će doći taj dan,ni anđeli nebeski ni Sin nego samo Otac.Znaš li ti da će Bog uskrsnuti i dobre i zle,dobre u uskrsnuće života,a zle u uskrsnuće suda.Kakva je to kazna smrt? Po meni je to dobra kazna jer ja volim živjeti na Zemlji! Ti ne? Zar ti moraš osjećati neke muke da bi bio kažnjen? Umjesto muka,Jehova će ti zauvijek oduzeti pravo na život!Zar to nije grozna kazna? Biblija govori da je Bog ljubav i kako takav nema namjeru mučiti ljude koji su samo nekoliko godina griješili na zemlji.On svim ljudima daje šansu da se poprave.


Isus je došao na zemlju da otkupi naše grijehe i da nam objavi dobru vijest o Božjem Kraljevstvu i vječnom životu kako bi se spasili.Da, Bog mrzi zlo !

Ako se toliko pozivate na Bibliju, kako ste onda mogli objaviti neke datume koji ne pišu u Bibliji??
Na temelju čega (ako ne Biblije) ste došli do tih datuma?
Mislim, zar ima više šta ovome nadotati?

A kao držite se Biblije....bolje rečeno teorije koju tumačite po svom.
Kao da je znanje Biblije na pamet dovoljno.....i to još tumačeno prema čovjeku zvanom Russel.
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:36   #56
Ideš lagano na živce i ti i ostali, već sam napomenuo jedno 5 puta da JS nikad nisu objavili datume kraja sistema odnosno Harmagedona nego datume proročanstva, koje se mogu lako izračunati ako imaš malo pameti u glavi. I što se stalno prozivate na te navodne datume, samo vrtite u krug jer drugo ne možete naći. Radije se pozabavite s nastankom ili bolje rečeno godinama uvođenjem svetaca, obožavanja Marije, slavljenja Božića i Uskrsa i sl. u tzv. kršćanstvo!!!
Hugo Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:44   #57
Quote:
Hugo Boss kaže: Pogledaj post
Ideš lagano na živce i ti i ostali, već sam napomenuo jedno 5 puta da JS nikad nisu objavili datume kraja sistema odnosno Harmagedona nego datume proročanstva, koje se mogu lako izračunati ako imaš malo pameti u glavi. I što se stalno prozivate na te navodne datume, samo vrtite u krug jer drugo ne možete naći. Radije se pozabavite s nastankom ili bolje rečeno godinama uvođenjem svetaca, obožavanja Marije, slavljenja Božića i Uskrsa i sl. u tzv. kršćanstvo!!!
presmiješno... kad nema odgovara-nastavi sa pljuvanjem po katolicizmu...

ponavljam samu sebe....

Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
"[edit] Unfulfilled predictions
Predictions such as the following have appeared in various Watchtower publications:[56]

1907: Armageddon will culminate in the year 1914.[57]
1917: In 1918, God would begin to destroy churches "wholesale" and church members by the millions. [58]
1922-1923: The resurrection of the dead would occur in 1925.[59] In preparation for the 1925 date, the Watchtower Society acquired a property in California, and built a mansion on it. The property was to house people such as Abraham, Moses, David, and Samuel, whom they thought would be resurrected to life in 1925.
1938: In 1938, Armaggedon was too close for marriage or child bearing.[60]
1941: There were only "months" remaining until Armageddon.[61]
1942: Armageddon was "immediately before us." [62]
1969: Human existence would not last long enough for young people to grow old; the world system would end "in a few years". Young Witnesses were encouraged not to bother pursuing tertiary education for this reason.[63]
1969: Christ's thousand-year reign would begin in 1975.[64] There was a considerable amount of related speculation in Watchtower publications in the decade or so leading up to 1975.[65]
1984: There were "many indications" that "the end" was closer than the end of the 20th century.[66]


link: http://en.wikipedia.org/wiki/Controversies_regarding_Jehovah's_Witnesses
možeš prokomentirati ovo....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:46   #58
i ovo....
to je baš skenirano iz kule stražara.. ako znaš engleski....navali!!

Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
nikad tako nešto nije objavila katolička crkva...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:52   #59
Oh come on, extreme Do sad sam te smatrao relativno pametnom...

Kao prvo, onaj tekst u boji si izvukla sa Wikipedije a znamo da nju može svaka budala pisat

Drugi tekst ti garant nije iz Kule jer ako si ju ikad imala u rukama, znaš da ima do 30 stranica, više ne! Članke kao takve ne pišu JS nego ili otpadnici ili neki kao ti koji zapravo ni svoju religiju ne znaju a kamoli drugu.

Stoga meni ovo nemoj nabijat na nos, imaš ti tu svoje pristaše pa se naslađujte, kod mene ti to ne prolazi
Hugo Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:55   #60
Quote:
Hugo Boss kaže: Pogledaj post
Ideš lagano na živce i ti i ostali, već sam napomenuo jedno 5 puta da JS nikad nisu objavili datume kraja sistema odnosno Harmagedona nego datume proročanstva, koje se mogu lako izračunati ako imaš malo pameti u glavi. I što se stalno prozivate na te navodne datume, samo vrtite u krug jer drugo ne možete naći. Radije se pozabavite s nastankom ili bolje rečeno godinama uvođenjem svetaca, obožavanja Marije, slavljenja Božića i Uskrsa i sl. u tzv. kršćanstvo!!!
sta treba da uradim da bi me primili u JS?
pokajanje, odricanje od Bogorodice, cepanje krstenice... nekakav obred nadamnom?

drugo, koje su mi obaveze kao JS?

trece, daj mi link sa vasim obrascima (kanonima?), svetim knjigama i ostalo.
da protumacim potanko.

nemoj se zivcirati.
po prvom i drugom kazivanju, kloni se jeretika -kaze Pismo.
Osana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.