Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2007., 14:46   #21
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nije bitno ono što u tebe ulazi već što ti iz usta izlazi a to što ti iz usta izlazi produkt je tvojih misli...think positive...

Nonsens je nas svoditi na tijelo a zaboraviti ono primarno što jesmo; duh.
definitvno se slažem da puno toga proizlazi iz glave...
al opet..ne možeš baš na sve utjecati....

što se tiče ivančića...dobar je, i kao hagioterapeut i kao profesor.. al hegioterapija nije moj stil...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:46   #22
Nemruth je od onih koji će sve izliječiti pozitivnom energijom... Jer sve je u glavi i kome još treba liječnika?! Samo ne zaboravimo da su vjernici fanatici...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:51   #23
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Nemruth je od onih koji će sve izliječiti pozitivnom energijom... Jer sve je u glavi i kome još treba liječnika?! Samo ne zaboravimo da su vjernici fanatici...
Ne samo pozitivno već rad, red i diciplina, učenje, učenje i kreativnost...pa ondak opet rad, red kreativnost učenje disciplina...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:57   #24
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
definitvno se slažem da puno toga proizlazi iz glave...
al opet..ne možeš baš na sve utjecati....

što se tiče ivančića...dobar je, i kao hagioterapeut i kao profesor.. al hegioterapija nije moj stil...

Možeš utjecati na svoj život da sve što ti se događa shvatiš kao lekciju i učenje...ono na što ne možeš utjecati moraš prihvatiti i što prije prihvatiš bolje za tebe-tako učiš. Čovjek je divna začuđujuća kreacija života....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:58   #25
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ne samo pozitivno već rad, red i diciplina, učenje, učenje i kreativnost...pa ondak opet rad, red kreativnost učenje disciplina...
Ti bi onda totalno morala doći k meni na vjeronauk... uklopila bi se savršeno...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:01   #26
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Možeš utjecati na svoj život da sve što ti se događa shvatiš kao lekciju i učenje...ono na što ne možeš utjecati moraš prihvatiti i što prije prihvatiš bolje za tebe-tako učiš. Čovjek je divna začuđujuća kreacija života....
već sam rekla da se slažem s time...
dapače, u blizini imam osobu koja tako utječe na svoj život. i ima nevjerovatan život.
i super je vidjeti što je ta osoba sve nadvladala snagom volje, pozitivnog mišljenja i dakako...vjerom.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:02   #27
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ti bi onda totalno morala doći k meni na vjeronauk... uklopila bi se savršeno...
Ne bi već bi te gadno pretresla pred djecom...sutradan bi se svi koljektivno ispisali
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:39   #28
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
plaća ovisi od biskupije do biskupije ali uglavnom ne prelazi 4000-4500kn.
s tim da većina biskupija svojim svećenicima ne plaća zdravstveno pa to moraju sami.
ćuh kako novac koji drzava daje po svecniku ne ide direktno svecenicima vec biskupija lokalno odredjuje njihova primanja. I da voli kad svecenik ima kakav dodatni posao (tipa vjeronauk u skoli) da se time uzdrzava pa ne mora niti to.

No kako postoji velika razlika medju svecenicima ovisno o bogatstvu zupe da li to znaci da dio novca koi svecenici daju prilikom misle ili drugim donacijama (blagoslovi kuce il sto sve vec ima, ne znam) ide sveceniku? U stvari logicno mi je za blagoslov, ne znam ima li jos sto. Pokopi, krstenja?..
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:47   #29
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nonsens je nas svoditi na tijelo a zaboraviti ono primarno što jesmo; duh.
Čak i da je to istina, fizička bolest je stvar tijela. Uzročnik tuberkuloze je virus, a ne negativne misli ili stanje duha. Uzročnik AIDS-a je HIV, itd. To su bolesti tijela čiji uzrok je nešto što je došlo izvana. Kako ti sve te bolesti kaniš svesti na 'misli'?
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:55   #30
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Čak i da je to istina, fizička bolest je stvar tijela. Uzročnik tuberkuloze je virus, a ne negativne misli ili stanje duha. Uzročnik AIDS-a je HIV, itd. To su bolesti tijela čiji uzrok je nešto što je došlo izvana. Kako ti sve te bolesti kaniš svesti na 'misli'?
Louisa Hay,njen lik i djelo, "Kako iscjeliti duh i tijelo" isplati se pročitati čak ako ne misliš da je to istina, ostavlja pitanja u tebi koja traže odgovor.
Posebno je fascinatan njezin život, od toga se puno toga može naučiti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 16:50   #31
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Louisa Hay,njen lik i djelo, "Kako iscjeliti duh i tijelo" isplati se pročitati čak ako ne misliš da je to istina, ostavlja pitanja u tebi koja traže odgovor.
Posebno je fascinatan njezin život, od toga se puno toga može naučiti.
To each their own... moram priznati da sam za Louise Hay prvi put čuo u onoj luckastoj pjesmi Ede Maajke.

Nekako me ne privlače te 'heal yourself' besm... umm, priče.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 16:55   #32
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ćuh kako novac koji drzava daje po svecniku ne ide direktno svecenicima vec biskupija lokalno odredjuje njihova primanja. I da voli kad svecenik ima kakav dodatni posao (tipa vjeronauk u skoli) da se time uzdrzava pa ne mora niti to.

No kako postoji velika razlika medju svecenicima ovisno o bogatstvu zupe da li to znaci da dio novca koi svecenici daju prilikom misle ili drugim donacijama (blagoslovi kuce il sto sve vec ima, ne znam) ide sveceniku? U stvari logicno mi je za blagoslov, ne znam ima li jos sto. Pokopi, krstenja?..
Sva ta lova ide u biskupiju...
jedan dio ako je potrebno-ostane u župi za kojekakve popravke ili ako već treba nešto riješiti.
i svećenici si smiju ostaviti 1500 kn s kojima pokrivaju dio režija...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 17:28   #33
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ne bi već bi te gadno pretresla pred djecom...sutradan bi se svi koljektivno ispisali
Nemoj tako, uplašit ću se i morat prestat dolazit na forum...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 08:22   #34
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
To each their own... moram priznati da sam za Louise Hay prvi put čuo u onoj luckastoj pjesmi Ede Maajke.

Nekako me ne privlače te 'heal yourself' besm... umm, priče.
Niti ne moraju ali njen život je zaista vrlo poučna priča...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:32   #35
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Niti ne moraju ali njen život je zaista vrlo poučna priča...
Kakvu pouku izvlačiš iz njenog života?
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:59   #36
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Kakvu pouku izvlačiš iz njenog života?
Važnost (višekratna) snage vlastite volje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 16:32   #37
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Važnost (višekratna) snage vlastite volje.
Bi li se ti mijenjala s Louise Hay ovog trenutka?

prošo sam kraj baze ulazim u šumarak s desne strane mi je od potoka jarak
sve je oko mene mračno i to mi je strašno pogledam na sat ono dvanest sati tačno
nešto iza mene šušnu ja stade ko pod ručnu pogledam iza sebe reko - ko ga jebe
nastavim dalje iza mene šušti ko ludo od straha mi se već uvuklo moje desno mudo
ma reko to je ludo edo ti ne vjeruješ u ove stvari sjetih se priča o prikazama što pričaju stari
okrenem se naglo totalna tišina nastavim hodat dalje iza mene čuje se živina
čuje se stampedo neki glas se dere edo sad si gotov počeo sam trčat ko da u guzici imam motor
od silnog straha počeo sam moliti Allaha Isusa i Krishnu od silnog straha u gaće ja pišnu
reko smiri se edo sve je to ba u tvojoj glavi pogledam desno vidim tam nešto je u travi
to je sigurno ma reko sigurno neki pas kad se začu glas kaže maajka eto nas
tješim se ko fol sigurno je alkohol sigurno kumova trava u svakoj koski mi strava
reko sam sebi edo sve je okej sjeti se one knjige od one louis-e hay
misli pozitivno evo tu je kraj šumarku začu se glas kaže drugi put ćemo ti jebat majku.


Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 08:16   #38
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Bi li se ti mijenjala s Louise Hay ovog trenutka?

Ne, jer nemam dijagnosticiran rak, frišku rastavu od muža te nisam bez novca, posla i to sve u isti čas...a kad se tebi to dogodi onda se sjeti Louise Hay....dok mečka ne igra u tvojem dvorištu sve je dobro.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.