Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2007., 21:21   #21
Teško mi je zamisliti pogotovo žensku osobu koja ne želi djecu.I ja mislim da su to malo sebični ljudi.Jel dal znaju oni onu pjesmu "DA NIJE JUBAVI DA NIJE JUBAVI NEBI SVITA BILO"Ljubav bez djece je siromašna ljubav.
Ali nemam ništa protiv takvih ljudi nego eto malo su mi čudni.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:22   #22
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Onaj ko ne želi djecu je u stvari... umro.
Od kud pravo na takvu konstataciju?
__________________
Dovoljno ponizna da se čudim.
Dovoljno ohola da prkosim.
Sommeil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 22:12   #23
Quote:
Sommeil kaže: Pogledaj post
Od kud pravo na takvu konstataciju?
Tko svojom slobodnom voljom ne želi djete... negira sebe , svoje stvaranje!
Na osnovu svog života je zaključio da je besmisleno stvarati novi život i zato je ...mrtav!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 22:35   #24
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Tko svojom slobodnom voljom ne želi djete... negira sebe , svoje stvaranje!
Na osnovu svog života je zaključio da je besmisleno stvarati novi život i zato je ...mrtav!
Glupost! Ne znamo što je tko izabrao i kako se odlučio iskustveno ostvariti u ovom životu. Stoga je nepotrebno suditi druge samo zato što se ne uklapaju u nečiji svjetonazor.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 22:48   #25
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Glupost! Ne znamo što je tko izabrao i kako se odlučio iskustveno ostvariti u ovom životu. Stoga je nepotrebno suditi druge samo zato što se ne uklapaju u nečiji svjetonazor.
Ne osuđujem nikog ... možda malo sažaljevam.
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 23:04   #26
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Tko svojom slobodnom voljom ne želi djete... negira sebe , svoje stvaranje!
Na osnovu svog života je zaključio da je besmisleno stvarati novi život i zato je ...mrtav!
Slažem se. Uz osvrt, poseban - tko svojom voljom ne želi dijete ...-

Kad bih ovog trenutka mogla birati s iskustvom rađanja i ljubavi prema djeci ...rekla bih - Bože ne želim život bez djece. Prekrasan je osjećaj imati djecu. Briga je naravno velika, ali tu se daje ljubav bez mjere. Roditeljska ljubav je gotovo savršena. Najmanje sebična.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 23:12   #27
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Ništa. Mislim da svatko treba imati dovoljno poštenja i živjeti kako zna i može. naravno, ukoliko netko ne želi djecu onda to uključuje i takvo ponašanje, a ne neodgovoran seks. O ljudima koji rade neželjenju djecu i tu djecu abortiraju a abortus doživljavaju kao način planiranja obitelji nemam lijepo mišljenje, a za ljude koji ne začnu neželjenu djecu mislim da su OK, kao i oni koji začnu željenu.
Dakle, ponašanje uskladiti sa željama, ali za to treba imati hrabrosti i pameti.
brazda to tako uvijek lijepo kaže...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 08:28   #28
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Onaj ko ne želi djecu je u stvari... umro.
Da, onda ima puno zombija...koji ne žele širenje svojih gena.

A što bi sa onima koji ne mogu imati djecu i oni su zombiji...?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 08:32   #29
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Ne osuđujem nikog ... možda malo sažaljevam.
Sažaljevanje je gore od osude s time pokazuješ svoju nadmoć-koja to i nije- i to nadmeno nad navodnim gubitnikom...a što je sažaljenje ako nije već sud jer onaj koji je nadmoćniji zadržava sebi mogućnost prosudbe?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 08:35   #30
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Roditeljska ljubav je gotovo savršena. Najmanje sebična.
Bože moj....da si barem brezo u pravu....
Roditeljska ljubav je nažalost najposesivnija i najviše uvjetovana.
Samo ne-uvjetovana ljubav je prava ljubav a sve ostalo su izdanci sebičnosti koji toliko dobro rastu na tlu ljubavi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 12:23   #31
Ma naravno da je brezovka u pravu. Naravno, postoje protuprimjeri - ali samo zato što postoji puno manje ili više faličnih ljudi, sve do ekstermnih slučajeva kod kojih ništa ne valjaju ni inače neupitno dobre stvari. Takvi sve pokvare i od njih samo slučajem može doći nešto dobro, a jako puno ima onih između, kojima se u različitim stupnjevima zalomi i ovo i ono. (Poseban je problem i loša realizacija dobrih namjera.) Ali generalno, statistički, naravno da je roditeljska ljubav najmanje sebična i uvjetovana.
Hlebyn is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 12:38   #32
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Ali generalno, statistički, naravno da je roditeljska ljubav najmanje sebična i uvjetovana.
Molim te gdje je to statistički pokazano da je ta ljubav najmanje sebična i uvjetovana...

koje to istraživanje može podnjeti da tako secira nama najbitniju emociju?

Roditeljska ljubav je prva ljubav s kojim se susrećemo i ona nas obilježava za cijeli život....dio nje vidljiva je u našem odgoju a naoko nevidljiva u svim ostalim emocijama koje izražavamo i koje nas grade kao osobe.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:21   #33
Meni je to toliko očigledno kad se osvrnem oko sebe, da mi je dovoljno za grubu procjenu. Zato mi za takvu tvrdnju ne treba lege artis provedeno statističko istraživanje. Naravno, bilo bi mi zanimljivo ako bi se ono moglo koncipirati i provesti.

Dobro, koja je tvoja procjena, koja onda vrst ljubavi u prosjeku drži prvo mjesto po najmanje sebičnosti i uvjetovanosti?
Hlebyn is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:30   #34
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da, onda ima puno zombija...koji ne žele širenje svojih gena.

A što bi sa onima koji ne mogu imati djecu i oni su zombiji...?
Nisam govorio o onima koji ne mogu već o onima koji neće!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:31   #35
[QUOTE=Hlebyn;9299924]
Quote:
Meni je to toliko očigledno kad se osvrnem oko sebe, da mi je dovoljno za grubu procjenu. Zato mi za takvu tvrdnju ne treba lege artis provedeno statističko istraživanje. Naravno, bilo bi mi zanimljivo ako bi se ono moglo koncipirati i provesti.
Radila sam neko vrijeme u školi i nailazila sam na primjere što roditeljska ljubav radi djeci

Quote:
Dobro, koja je tvoja procjena, koja onda vrst ljubavi u prosjeku drži prvo mjesto po najmanje sebičnosti i uvjetovanosti?
Na visokoj razini samo božanska.
A na našoj razini... pitaj našu brezu ona dobro zna na što mislim
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:38   #36
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Sažaljevanje je gore od osude s time pokazuješ svoju nadmoć-koja to i nije- i to nadmeno nad navodnim gubitnikom...a što je sažaljenje ako nije već sud jer onaj koji je nadmoćniji zadržava sebi mogućnost prosudbe?
Prilično subjektivan sud!
Možeš ti bolje!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:40   #37
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Nisam govorio o onima koji ne mogu već o onima koji neće!
Neće pa neće i što sad oni su samo dobro došli u globalnom problemu prenapučenosti. Danas ti lijepo piše u novinama da rođenje djece u razvijenim zemljama vode u ekološku katastrofu je jer potrošnja energenata i zagađanje veće 160 puta nego što čini rođenje djeteta u Bangladešu.
Pa si ti sad misli...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:42   #38
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Prilično subjektivan sud!
Možeš ti bolje!

Sud je uvijek subjektivan stav jer ovisi o doživljaju promatrača o odnosu na predmet koji sudi!
Mogu ali bojim se da bi ostala neshvaćena
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 15:29   #39
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Neće pa neće i što sad oni su samo dobro došli u globalnom problemu prenapučenosti. Danas ti lijepo piše u novinama da rođenje djece u razvijenim zemljama vode u ekološku katastrofu je jer potrošnja energenata i zagađanje veće 160 puta nego što čini rođenje djeteta u Bangladešu.
Pa si ti sad misli...
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 15:33   #40
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Sud je uvijek subjektivan stav jer ovisi o doživljaju promatrača o odnosu na predmet koji sudi!
Mogu ali bojim se da bi ostala neshvaćena
Da teško je biti neshvaćen ... dođe čovjeku da se sažali nad takvom sudbinom.
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.