Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2011., 07:42   #21
dakle, zaključak

Došao ostatak nalaza krvi (ja ga nisam vidjela, baka je išla s malom po to i odmah pedici).

Ne treba antibiotik, ali kako se mala i jučer probudila sva crvena u licu , keže pedica definitivni virusni eritem. Dala claritin sirup jer malu svrbi, kontrola u petak, samo joj javiti jel prošlo ili ne. Uglavnom mala je bolje, jedino što joj se javlja taj "osip" crveni po licu, na ostatku tijela ga nema. POšto osip reagira na toplo i tada je jači, njoj je najjači poslije spavanja, tijekom dana blijedi, ako izađe van gotovo se ni ne vidi.

Tako završava ova naša priča, ja se prestrašila šarlaha i streptokoka (zapravo me na oboje navela dežurna pedica, mada je i sama rekla da joj je čudno da mala ima takve simptome, upala učiju, šmrkava i da ima streptokok u grlu, ali kad je spomenula osip po tijelu....svatšta sam ja mogla izguglat).

Valjda će ostati na tome eritemu. Hvala na pomoći.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 10:49   #22
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
dakle, zaključak

Došao ostatak nalaza krvi (ja ga nisam vidjela, baka je išla s malom po to i odmah pedici).

Ne treba antibiotik, ali kako se mala i jučer probudila sva crvena u licu , keže pedica definitivni virusni eritem. Dala claritin sirup jer malu svrbi, kontrola u petak, samo joj javiti jel prošlo ili ne. Uglavnom mala je bolje, jedino što joj se javlja taj "osip" crveni po licu, na ostatku tijela ga nema. POšto osip reagira na toplo i tada je jači, njoj je najjači poslije spavanja, tijekom dana blijedi, ako izađe van gotovo se ni ne vidi.

Tako završava ova naša priča, ja se prestrašila šarlaha i streptokoka (zapravo me na oboje navela dežurna pedica, mada je i sama rekla da joj je čudno da mala ima takve simptome, upala učiju, šmrkava i da ima streptokok u grlu, ali kad je spomenula osip po tijelu....svatšta sam ja mogla izguglat).

Valjda će ostati na tome eritemu. Hvala na pomoći.
Nemaš na čemu. Po mojem je bolje da se radi o virozi nego o reakciji na antibiotik. Nikad ne znaš kad u životu može zatrebati cefiksim. Sretno!
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 14:11   #23
Mame da li ste išle nakon šarlaha na ekg?
i ako da kakvi su vam bili rezultati?
smeđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 15:58   #24
Quote:
smeđa kaže: Pogledaj post
Mame da li ste išle nakon šarlaha na ekg?
i ako da kakvi su vam bili rezultati?
nismo

po mome nije bilo potrebe

mislim da bi bilo kad bi se taj streptokok razbuktao i naselio na zglobove i neznam ni ja di ne(remuatska vrućica-tako nekako se dg zove)
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 11:04   #25
ima li tko iskustva s ponavljanjem šarlaha?sin,6 god,prije 3 dana završio s antibiotikom,imao šarlah,nije bio na brisu grla,sad ponovno temperatura,povračanje,bole ga noge,crveni prištiči,jezik crven sa plikovima.molim savjet.hvala
mario 05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 11:18   #26
Quote:
mario 05 kaže: Pogledaj post
ima li tko iskustva s ponavljanjem šarlaha?sin,6 god,prije 3 dana završio s antibiotikom,imao šarlah,nije bio na brisu grla,sad ponovno temperatura,povračanje,bole ga noge,crveni prištiči,jezik crven sa plikovima.molim savjet.hvala
Crveni prištići su gdje? Da li ima nekakvih prištića- plikića po ustima? Možga ima herpetičnu anginu? Da li ste bili kod pedijatra? Kod šarlaha nema plikova po jeziku nego je jezik crven i malinast.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 11:29   #27
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Crveni prištići su gdje? Da li ima nekakvih prištića- plikića po ustima? Možga ima herpetičnu anginu? Da li ste bili kod pedijatra? Kod šarlaha nema plikova po jeziku nego je jezik crven i malinast.
osip po tijelu,crven,jezik mu obložen bijelom sluzi,povrača i ima temperaturu.popodne mi radi pedijatrica.ne jede.bole ga noge
mario 05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 21:26   #28
Quote:
mario 05 kaže: Pogledaj post
osip po tijelu,crven,jezik mu obložen bijelom sluzi,povrača i ima temperaturu.popodne mi radi pedijatrica.ne jede.bole ga noge
opet šarlah,vadjenje krvi,mokrača ibris grla napravili.krivi antibiotici bili,sad jadan dobil jače
mario 05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 08:54   #29
Quote:
mario 05 kaže: Pogledaj post
opet šarlah,vadjenje krvi,mokrača ibris grla napravili.krivi antibiotici bili,sad jadan dobil jače
Nadam se da će ovaj puta proći.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 10:51   #30
Quote:
mario 05 kaže: Pogledaj post
opet šarlah,vadjenje krvi,mokrača ibris grla napravili.krivi antibiotici bili,sad jadan dobil jače
nama se dogodilo isto to 48 h od zavrsene terapije za sarlah dijete opet boli grlo i povraća
zarazna bolnica dijagnoza streptokok
meni je tamo primarijus rekao da je to zapravo prilicno uobicajeno da se djeci vrati jer ima 6 vrsta streptokoka koji uzrokuju sarlah i dok ih sve ne prebole nisu mirni
a za sarlah bi trebali piti silapen iako se nama i poslije njega vratilo pa smo na zaraznoj primali dva dana venozno i onda jos 8 dana opet silapen
smeđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 09:43   #31
moja curica od subote ima nekakav osip po tijelu, najviše po bedrima, leđima, malo po rukama, onako sitne crvene uzdignute točkice (koliko sam uspjela vidit po netu sliči kao kod šarlaha ali puno manje izraženo).
Grlo je ne boli, nema temperaturu, ne povraća, jede, vesela sve super i normalno.
Vodit ću je popodne kod dr., telefonski mi rekli da može bit šarlah jer ga sad ima navodno.

Jel može bit šarlah a da se manifestira samo osipom bez temperature, bez grlobolje ili bilo čega drugog, lice čisto, nema crvenila, ispod pazuha čisto, dijete skroz ok.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 09:44   #32
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
moja curica od subote ima nekakav osip po tijelu, najviše po bedrima, leđima, malo po rukama, onako sitne crvene uzdignute točkice (koliko sam uspjela vidit po netu sliči kao kod šarlaha ali puno manje izraženo).
Grlo je ne boli, nema temperaturu, ne povraća, jede, vesela sve super i normalno.
Vodit ću je popodne kod dr., telefonski mi rekli da može bit šarlah jer ga sad ima navodno.

Jel može bit šarlah a da se manifestira samo osipom bez temperature, bez grlobolje ili bilo čega drugog, lice čisto, nema crvenila, ispod pazuha čisto, dijete skroz ok.
Ne.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 12:29   #33
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Ne.
i nije. Nekakva alergija na nešto, dobili Rinolan i Elocom mast 5 dana.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 02:21   #34
Dan nakon izlaska iz bolnice zbog sarlaha(lezao 10 dana) poceo je povracat, samo povracat, sto je u pitanjU? Sto da radim, mislim da se sarlah nije vratio jer je prekljuce primio zadnji antibiotik a i nema drugih pokazatelja, samo povraca a dok je imao sarlah nijhe povracao.
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 22:48   #35
Ovo je Copy Paste pitanja sa RiD foruma:
Dobra večer svima. Imam jedno "brzinsko" pitanje...može li biti šarlah u pitanju a bez temperature, povraćanja, proljeva, glavobolje i sa polaganim i postepenim razvijanjem simptoma (prvo crvenilo u obrazima, pa nakon par dana lagano osip a prestanak crvenila obraza, pa onda nakon par dana lagana grlobolja)...sutra popodne mi radi dr., mislila sam tad otići...obzirom na tako blagu kliničku sliku, tek mi je danas navečer pao na pamet šarlah ...
__________________
mama malog šefa...još jedan na putu...stigao:)
maman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 10:21   #36
Moj trogodišnjak ima šarlah. Ima dosta blage simptome. Mislim nije imao (na sreću) visoku temperaturu niti je povraćao. Ima jako upaljeno grlo (neugodan zadah), crvenilo obraza, temperaturu oko 37 i dosta blagi osip. Dobili smo silapen i pije ga od jučer. Preporuka je mirovanje 10 dana i ne izlaženje van. Mene sad zanima u čemu je problem s izlaskom van? Ne mislim ga voditi među djecu ali ne mogu mu zabraniti da izlazi na balkon. U čemu je problem sa svježim zrakom? Moja sveki tvrdi da ne smije baš nikako van jer su tako njoj rekli kad je muž imao šarlah. Imate li neki savjet kako da trogodošnjaka koji na temperaturu 37 još uvijek skače natjeram da miruje? Mislim možeš ga jedino vezati za krevet On inače i jede relativno normalno.
Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 11:43   #37
Naravno da može na balkon i naravno da ga nećeš sputavati u aktivnostima. Dijete samo osjeća koliko može. Ako on juri okolo, to je samo znak da nije teže bolesno. A što se tiče odlazaka vani, nećeš s bolesnim djetetom klatarit okolo, ali kad bude bez temperature, naravno da će ići vani. Vrlo brzo nakon uvođenja antibiotika, već nakon 24-48 sati, dijete nije zarazno.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 13:06   #38
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Naravno da može na balkon i naravno da ga nećeš sputavati u aktivnostima. Dijete samo osjeća koliko može. Ako on juri okolo, to je samo znak da nije teže bolesno. A što se tiče odlazaka vani, nećeš s bolesnim djetetom klatarit okolo, ali kad bude bez temperature, naravno da će ići vani. Vrlo brzo nakon uvođenja antibiotika, već nakon 24-48 sati, dijete nije zarazno.
Hvala ti puno na odgovoru. Ovako nekako i ja razmišljam još samo da to dokažem mm
Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 13:05   #39
Ovdje piše da se dijete može vratiti normalnim aktivnostima 24 sata nakon početka uzimanja antibiotika, ako više nema groznicu: http://www.krenizdravo.com/zdravlje/...mi-i-lijecenje
vexa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.