Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2007., 11:17   #61
Dr., neću se više zajebavati, ocke, još samo par dana .. Do ponedjeljka ću to nastojati riješiti.

@lianne - kod mene ti je slučaj fobije od dr. i bolnice, i to teški. Ulazim nutra i mrači se pred očima, bježim van,.. No, tu fobiju liječim. Moram se jednom probati i suočiti sa tim strahom. Je, da mi se ruke tresu već na pomisao lagano sada.. Teški uzdah !
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 13:55   #62
imam pitanje vezano uz uho Psiho sorry kaj ti uzrupiram temu

imam problemcica s usima, ocito je alergija koja iritacijom izazove upalu

e sad, nasla sam rjesenje... sad me zanima jel opasno

svaka dva tjedna (u prosjeku) kad svrbez uha postane jak i uho se pocne 'vlaziti' nakapam par kapi peroksida i dobro ocistim stapicima...

pitanje: jel peroksid opasan ako ga koristim jednom u dva tjedna?

thx
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:12   #63
Quote:
Psihopatična kaže: Pogledaj post
Dr., neću se više zajebavati, ocke, još samo par dana .. Do ponedjeljka ću to nastojati riješiti.

@lianne - kod mene ti je slučaj fobije od dr. i bolnice, i to teški. Ulazim nutra i mrači se pred očima, bježim van,.. No, tu fobiju liječim. Moram se jednom probati i suočiti sa tim strahom. Je, da mi se ruke tresu već na pomisao lagano sada.. Teški uzdah !
a zasto cijelo vrijeme spominjes bolnicu,
pa to se radi u ambulanti, cak ti to moze sestra napraviti, a ne doktor,
doktor jedino baci pogled u uho sa onom spravicom

na topicu na kozmetici je netko spomenuo koristenje nekog audispreja na bazi morske vode za ciscenje uha mozda da si to nabavis, kad si vec tako bojazljiva,
evo link pa si procitaj
https://www.forum.hr/showthread.php?t=229987&page=2
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:38   #64
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
imam pitanje vezano uz uho

imam i ja, intimne prirode
si ti bila ono kod otorinca?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:35   #65
znala sam

moram mijenjat nick podhitno
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 16:16   #66
Rekla sam da ću riješiti problem do ovog ponedjeljka. JESAM !! I zahvaljujem svima na savjetima ! Osjećam potrebu pojasniti i kako sam riješila stvar.
Kapala sam još sa Hydrogen.perox.sol. 3% i u petak mi je prekipilo već i to, jer nije davalo rezultate, a moja hipohondrija i fobija je sve više uzimala maha.
Hodala po ljekarnama, zvala ih, kako i što dalje.. Samo da ne idem dr. I poslala sam staru da kupi špricu i da to obavimo doma. Dali su joj one obične šprice dvije, par lipa, za injekcije što se koriste, prokuhala vodu, ohladila, i šibaj ! Profunkcioniralo !! Skakala od sreće !! Sve štima.
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 16:50   #67
to sta si sama napravila je jako opasno i nemojte to kod kuce..
imala si srece, ali mogle su nastat komplikacije...najbolje to rjesit u ambulanti .
traje manje od minute i gotovo.
ljubičica.split is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 17:31   #68
Opstrukcija cerumenom se ne rješava kapima!!! Zaboravi kapljice za uho. Otorinolaringolog će te dobro našpotat čim skuži da nešto kapaš u uho. Nikakve kapi za vanjsko uho! Ono mora biti čisto i suho.

Otići na ispiranje uha. To je ambulantni postupak koji će napraviti tvoj osobni lječnik, traje svega pola minute i ne boli. Svaki strah od toga je totalno suvišan!
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 17:34   #69
hej curke,evo i meni se je uho zastopalo. mislim vec to traje god dana, prode, pa se opet zastopa,a osjetim da mi je u uhu voda. kako to rijesiti-
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 17:41   #70
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Opstrukcija cerumenom se ne rješava kapima!!! Zaboravi kapljice za uho. Otorinolaringolog će te dobro našpotat čim skuži da nešto kapaš u uho. Nikakve kapi za vanjsko uho! Ono mora biti čisto i suho.

Otići na ispiranje uha. To je ambulantni postupak koji će napraviti tvoj osobni lječnik, traje svega pola minute i ne boli. Svaki strah od toga je totalno suvišan!
Napisala sam da sam isprala uho.
Oni rade istu stvar, ama baš ništa drukčije, s tim da ti našibaju vodu iz pipe, niti destilirana, ni ništa !
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 18:20   #71
pa sad,neki koji su lijeni rade tako neki malko uzmu "antiseptični sapun" npr...
uglavnom, drago mi je što si proslušala,al zamisli da je bila po srijedi upala vanjskog uha...popizdila bi od bolova...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 23:02   #72
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
imam pitanje vezano uz uho Psiho sorry kaj ti uzrupiram temu

imam problemcica s usima, ocito je alergija koja iritacijom izazove upalu

e sad, nasla sam rjesenje... sad me zanima jel opasno

svaka dva tjedna (u prosjeku) kad svrbez uha postane jak i uho se pocne 'vlaziti' nakapam par kapi peroksida i dobro ocistim stapicima...

pitanje: jel peroksid opasan ako ga koristim jednom u dva tjedna?

thx
i dalje imam pitanje

hvala unaprijed na odgovoru
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:56   #73
ne znam odgovor na ovo pitanje, ali znam da postoje i antihistaminske kapi za usi, pa ako ti je to bas zbog alergije cest problem mozda bi ti ovo pomoglo
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 13:17   #74
[i dalje imam pitanje

Meni su u ljekarni rekli 2-3 kapi maksimalno kroz 3 dana, može ujutro i navečer, inače bi moglo doći do oštećenja. A koliko često se to može - nisam sigurna
Nakon čišćenja uha dr preporučuju neke kapi za održavanje, ali ne sjećam se koje su to bile (a nisam ih baš ni koristila pa sam i ja opet kandidat za ispiranje ).
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 14:09   #75
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
pa sad,neki koji su lijeni rade tako neki malko uzmu "antiseptični sapun" npr...
uglavnom, drago mi je što si proslušala,al zamisli da je bila po srijedi upala vanjskog uha...popizdila bi od bolova...
Proslušala, da ! Sve mi je sada bučno i glasno ! I predivno !
Ali, nije bila, sva sreća, bez ikakvih bolova ! Znam što je bol u uhu, gadno.
Ah, da je, angažirala bih dr. da to sredi van bolnice, sve sam splanirala.
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 17:19   #76
ccc
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 00:40   #77
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
ne znam odgovor na ovo pitanje, ali znam da postoje i antihistaminske kapi za usi, pa ako ti je to bas zbog alergije cest problem mozda bi ti ovo pomoglo

hvala puno na infu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 01:39   #78
Quote:
Psihopatična kaže: Pogledaj post
Začepljeno mi je lijevo uho oko 7 dana, počelo je prije mjesec, mjesec i pol, ali začepi se, pa štima opet, obično mi je ujutro bilo začepljeno ( uslijed slijevanja ) i tokom dana oke. Sada je konstantno. Šumi mi u cijeloj glavi, neugodan osjećaj i uostalom-ne čujem kak' spada.
Meni je malo zaglunulo desno uho pre nekoliko dana i otišla sam kod lekara i doktorka mi je rekla da me je verovatno malo 'uhvatila promaja' i merila mi je sluh aparatićem koji se stavi u uho, te utvrdila da mi se malo izlila tečnost u srednjem uhu (to se dešava kada se napravi vakuum od prehlade ili promaje, kako mi je objasnila). Dala mi je kapi za nos sa antibiotikom (nafazolin sa gentamicinom) i rekla da nije ništa ozbiljno. Stavljam po 2 kapi u svaku nozdrvu 2 puta dnevno i onda zapušim nos i potisnem vazduh ka ušima. Osim toga pijem i neki FLUIMUCIL (mislim da se tako zove), koji reguliše tečnosti u organizmu (ili tako nešto) i već mi je bolje.

Quote:
Imala sam takav problem prvi put prije 2 godine i to su riješili ispiranjem. ( To više ne dolazi u obzir ! )
Ali ispiranje uha nije strašno i ništa ne boli. Meni se nešto slično ovome već dogodilo pre nekoliko godina, ali sam prekasno otišla, pa mi je doktorka morala, uz terapiju i da ispere uši, no ne sećam se da je to bilo mnogo neprijatno.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 01:46   #79
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
svaka dva tjedna (u prosjeku) kad svrbez uha postane jak i uho se pocne 'vlaziti' nakapam par kapi peroksida i dobro ocistim stapicima...
Za to sredstvo ne znam, ali mi je doktorka rekla da se štapićima ne čiste uši, tj. da u ušni kanal ništa ne treba zavlačiti, jer uho ima svoj sistem samočišćenja, te da štapići za uho samo bespotrebno iritiraju i ozleđuju kanal. Doduše, ja se ne pridržavam toga uvek...
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 13:05   #80
pritisak u uhu

od jucer imam osjecaj kao da je pritisak u uhu. Ne boli nista i cujem sve normalno ali osjecam pritisak (eto samo je neugodno). sto bi to moglo biti? zna li netko?
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.