Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2010., 08:16   #41
I ja idem u Vinogradsku,slažem se s tobom o ljubaznosti osoblja u što sam se uvjerila kad sam radila konizaciju prije dva mjeseca.Ja sam vrlo optimistična u vezi svega pa tako i ove op koja slijedi.I naravno,ne čini me samo maternica ženom
__________________
A sad ostaje vjera,ufanje i ljubav,to troje,al najveća među njima je ljubav.
karvla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 18:38   #42
Quote:
karvla kaže: Pogledaj post
I ja idem u Vinogradsku,slažem se s tobom o ljubaznosti osoblja u što sam se uvjerila kad sam radila konizaciju prije dva mjeseca.Ja sam vrlo optimistična u vezi svega pa tako i ove op koja slijedi.I naravno,ne čini me samo maternica ženom
Mene je operirala dr. Delač i to je sjajno obavila. Osim toga bila mi je nekako potpora, osjećala sam se sigurno u njenim rukama.
Možda te smjeste u sobu br. 12, to je bila moja soba. Bila sam sama u sobi, meni je to odgovaralo. Od srca ti želim sve najbolje.
Vesna
katarina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 22:53   #43
Hvala puno na lijepim željama!
__________________
A sad ostaje vjera,ufanje i ljubav,to troje,al najveća među njima je ljubav.
karvla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 22:18   #44
Quote:
karvla kaže: Pogledaj post
Hvala puno na lijepim željama!
Javi nam se ovdje na forum kada bude sve gotovo. Mi smo ti zive enciklopedije, sve mozes pitati, a i mi cemo tebe.
Steta je sto ne mozes u Split. Urologija (ginekoloska urologija) im je fantasticna.
Sretno.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 01:47   #45
Zdravo!!Imam par pitanja,pa ako mi moze neko odgovoriti pls ili mi dati savjet iz nekog iskustva ili iskustva nekog koga poznaje...Imam 25 god i prije 12 dana su mi odstranili lijevi jajnik jer je citav zahvatila cista...medjutim imala sam cistu velicine jajeta i na desnom jajniku,i kad je dosao patoloski nalaz pokazao je da je to border line tumor sa malom dozom malignosti i na tkivu desnog jajnika,pa mi je doktor rekao da je najbolje da urade histerektomiju...jako sam to tesko prihvatila,pokusavam da se saberem i da ne mislim na to,jer sam zeljela sutra biti majka...ali ipak je vazniji moj zivot i da sve bude uredu poslije..po prirodi sam jako psihicki jaka i pozitivna osoba ali ovo me naprosto slomilo..cula sam da cu koristiti hormonalnu terapiju poslije toga,pa me zanima koliko dugo??kakve promjene mogu ocekivati fizicke psihicke??mogu li da ne uzimam tu hormonalnu terapiju ili postoji li terapija ali sa niskom dozom hormona?eto molim vas ako ima neko odg.na moja pitanja da mi odgovori...
Unaprijed zahvalna
mikica85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 20:07   #46
Quote:
mikica85 kaže: Pogledaj post
Zdravo!!Imam par pitanja,pa ako mi moze neko odgovoriti pls ili mi dati savjet iz nekog iskustva ili iskustva nekog koga poznaje...Imam 25 god i prije 12 dana su mi odstranili lijevi jajnik jer je citav zahvatila cista...medjutim imala sam cistu velicine jajeta i na desnom jajniku,i kad je dosao patoloski nalaz pokazao je da je to border line tumor sa malom dozom malignosti i na tkivu desnog jajnika,pa mi je doktor rekao da je najbolje da urade histerektomiju...jako sam to tesko prihvatila,pokusavam da se saberem i da ne mislim na to,jer sam zeljela sutra biti majka...ali ipak je vazniji moj zivot i da sve bude uredu poslije..po prirodi sam jako psihicki jaka i pozitivna osoba ali ovo me naprosto slomilo..cula sam da cu koristiti hormonalnu terapiju poslije toga,pa me zanima koliko dugo??kakve promjene mogu ocekivati fizicke psihicke??mogu li da ne uzimam tu hormonalnu terapiju ili postoji li terapija ali sa niskom dozom hormona?eto molim vas ako ima neko odg.na moja pitanja da mi odgovori...
Unaprijed zahvalna
Ako ce ti odstraniti i jajnik i maternicu koji supreostali, sa 25 godina si u nezgodnoj ali ipak u situaciji da se izboris za kvalitetan zivot.
Hormonska nadomjesna th. koju nude nase ustanove moze ti pomoci uz rigorozne kontrole grudi, krvotoka, svega.
Vjerojatno ces je piti dozivotno sa malim pauzama.
Ja sam na fitohormonima. Ali, nije mi 25. Imam sina i organizirani zivot.
Nakon godinu dana od op. u fazi sam psiholoske stabilizacije kod pitanja: "smisao zivota nakon op.", "provjera libida nakon op.", "odnosi nakon operacije", "jesam li i dalje ista zena nakn op.", "svidja mi se tip koji je daleko i n zna za to", "ne svidja mi se muz", "svidja mi se muz".

Nista nije kao prije, nestoje kvalitetnije, nesto nije. Moras se organizirati na svim frontovima, ali psiholoska bitka je najvaznija.
Dozivjela sam nakon operativnog zahvata totalnu psiholosku dezintegraciju.
Bila sam jedan sareni kolaz koji se sam trebao pokupiti i sastaviti.
O tom aspektuti niti jedan ginekologj nece moci ni govoriti niti dati preporuke.
U tome si sama. Ni suprug te nece razumjeti
Oni zenu otpuste iz bolnice i uopce joj ne saopce da tek predstoje problem usljed hitnog nedostaka njenih hormona. I onda ti ponude hormonsko smece poslij kojeg mozes nakon par godina ocekivati mozdani udar,infarkt, karcinom grudi, emboliju i svasta nesto.
Pokusaj s tim, pa ako se puno udebljas i vidis da si u riziku, nabavi neku mjesavinu fitohormona.
Ako te bole djeca,usvoji neku malu bebu koja nema nikoga ili koju niko nece.
Bebu koja ce biti samo tvoja.

Puno ti srece zelim, budi hrabra, to je samo jedna stepenica koju ces preci. I nemoj puno na ljude posebno na ljekare racunati.
Za njih si samo statistika koju treba otpiliti cim prije, nikakvog sazaljenja niti empatije nemaju prema pacijentima. Vodoinstalataer prema kadi koju postavlja ima vise empatije.
Bolje ti je da odmah znas. Da se pripremis.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 01:52   #47
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Ako ce ti odstraniti i jajnik i maternicu koji supreostali, sa 25 godina si u nezgodnoj ali ipak u situaciji da se izboris za kvalitetan zivot.
Hormonska nadomjesna th. koju nude nase ustanove moze ti pomoci uz rigorozne kontrole grudi, krvotoka, svega. Vjerojatno ces je piti dozivotno sa malim pauzama.
Ja sam na fitohormonima. Ali, nije mi 25. Imam sina i organizirani zivot.
Nakon godinu dana od op. u fazi sam psiholoske stabilizacije kod pitanja: "smisao zivota nakon op.", "provjera libida nakon op.", "odnosi nakon operacije", "jesam li i dalje ista zena nakn op.", "svidja mi se tip koji je daleko i n zna za to", "ne svidja mi se muz", "svidja mi se muz".
Nista nije kao prije, nestoje kvalitetnije, nesto nije. Moras se organizirati na svim frontovima, ali psiholoska bitka je najvaznija.
Dozivjela sam nakon operativnog zahvata totalnu psiholosku dezintegraciju.
Bila sam jedan sareni kolaz koji se sam trebao pokupiti i sastaviti.
O tom aspektuti niti jedan ginekologj nece moci ni govoriti niti dati preporuke.
U tome si sama. Ni suprug te nece razumjeti
Oni zenu otpuste iz bolnice i uopce joj ne saopce da tek predstoje problem usljed hitnog nedostaka njenih hormona. I onda ti ponude hormonsko smece poslij kojeg mozes nakon par godina ocekivati mozdani udar,infarkt, karcinom grudi, emboliju i svasta nesto.
Pokusaj s tim, pa ako se puno udebljas i vidis da si u riziku, nabavi neku mjesavinu fitohormona.
Ako te bole djeca,usvoji neku malu bebu koja nema nikoga ili koju niko nece.
Bebu koja ce biti samo tvoja.
Puno ti srece zelim, budi hrabra, to je samo jedna stepenica koju ces preci. I nemoj puno na ljude posebno na ljekare racunati.
Za njih si samo statistika koju treba otpiliti cim prije, nikakvog sazaljenja niti empatije nemaju prema pacijentima. Vodoinstalataer prema kadi koju postavlja ima vise empatije.
Bolje ti je da odmah znas. Da se pripremis.
Draga,hvala puno na odgovoru...ali eto jos cekam zadnje rezultate i konacne u utorak tkiva tog desnog jajnika..pa cu naravno zatraziti jos jedno misljenje...posto sam iz Bosne,Tuzla preporucuju mi Zg ali jos ne znam koja je najbolja klinika ili doktor kojem bi se mogla obratiti...uglavnom ne gubim nadu,najlakse je sve izvaditi pa eto vidjet cemo...ali eto ja se odmah pripremam i za to pa sam htjela da vidim sta i kako poslije...iskreno strah me tih hormona bas zbog tih nus pojava koje se mogu pojaviti za nekoliko godina,i svega toga pa sam htjela bas da cujem iskustva osoba koje su to prozivjele...i da se psihicki polako pripremam...nemam stalnu vezu,ali imam divne roditelje i prijatelje koji su mi podrska u svemu...vodim racuna o sebi,o kilazi,volim lijepo da izgledam,i sve me to toliko plasi kako ce se to odraziti na mene,sta ce se sve promjeniti jer ne zelim da se promjeni,ne zelim da se izoblicim,ne zelim da se ta promjena u meni odrazi na spoljasni izgled...vec sam se pomirila s tim da necu nikada biti bioloska majka,ali u isto vrijeme se radujem tome da cu sutra usreciti jednu ili dvije bebe iz doma i podariti im svu srecu svijeta...samo da budem zdrava,zapravo da ostanem zdrava nakon toga...uvijek me bilo strah tih hormona zato nikada nisam htjela uzimati ni kontracepcijske pilule,ali eto izgleda kao sto kazu sustigne te na kraju sve ono cega si se plasio i izbjegavao...

hvala jos jednom na podjeljenom misljenju,iskustvu jako mi to puno znaci...
ziv covjek moze sve)
pozz

Zadnje uređivanje Sashica : 28.10.2010. at 10:03. Reason: quote; Inače, ubuduće, nije potrebno citirati cijeli post koji se nalazi odmah ispred tvog posta, radi preglednosti teme ;)
mikica85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 10:06   #48
Draga mikica, zaista je teško čitati ovako tužnu priču, kad osoba, još k tome tako mlada, izgubi već jajnike i maternicu

Zaista se nadam da će ti pomoći ove riječi i utjeha koju ti je Slizim pružila. Drži se i slobodno dođi ovdje kad ti bude teško
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 13:51   #49
Bok cure,evo da se javim,danas izašla iz bolnice.Za one koje ne znaju,vadila sam maternicu zbog karcinoma grlića uzrokovanog hpv-om.Operacija dobro prošla,bilo je malo nakon buđenja povraćanja i naravno,boli. Srećom da postoje razni sedativi tako da su sestre stalno dežurale i mijenjale infuziju.Oporavak je svakim danom bio sve bolji,tako da sedmi dan tek neznatno boli.Rez je horizontalan,nisko u visini ruba gaćica i šav je lijep i uredan,no najvažnije od svega navedenog je da je phd nalaz dobar i da nema tragova karcinomaAko neka ima pitanja nek se javi,rado ću podijeliti ono što znam!
__________________
A sad ostaje vjera,ufanje i ljubav,to troje,al najveća među njima je ljubav.
karvla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 23:03   #50
Quote:
karvla kaže: Pogledaj post
Bok cure,evo da se javim,danas izašla iz bolnice.Za one koje ne znaju,vadila sam maternicu zbog karcinoma grlića uzrokovanog hpv-om.Operacija dobro prošla,bilo je malo nakon buđenja povraćanja i naravno,boli. Srećom da postoje razni sedativi tako da su sestre stalno dežurale i mijenjale infuziju.Oporavak je svakim danom bio sve bolji,tako da sedmi dan tek neznatno boli.Rez je horizontalan,nisko u visini ruba gaćica i šav je lijep i uredan,no najvažnije od svega navedenog je da je phd nalaz dobar i da nema tragova karcinomaAko neka ima pitanja nek se javi,rado ću podijeliti ono što znam!
Baš mi je drago da ti je sve dobro prošlo. Pazi se sada, na nateži ništa teško (u prvoj fazi teško je skoro sve više od kile), ali i sama osjećaš koliko možeš. Jako, jako je važno da se čuvaš prvih mjesec, dva, pa i duže.
Drž se!
A ono o bljuvanju ti nisam htjela pisati, to je najneugodnije nakon operacije, ali prođe, što ćeš. Nekome i nije tako slabo, meni je bilo. No, vidjela si kako u svemu tome nađeš neki grif, čudo jedno kako se čovjek prilagodi. Hvala bogu, prođe. Sretno u nove pobjede.
katarina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 14:41   #51
Prijava u klub

Evo, prijavlujem se u "klub žena bez maternice"! Prekjučer je izvađena zbog mioma, a usput je na jajniku pronađena cista koju nitko prije nije vidio ->"maknut" je i desni jajnik. Još sam u bolnici - Čekam prvu stolicu Sada sam "jednojajčana žena" koja usput budi rečeno nema pojma o tome što je čeka. Imam 53 godine - presretna sam što sam se riješila mučnih obilnih menzesa!
Ima li tko kakav savjet - ne znam ništa o nadomjesnim hormonskim terapijama. Cijeli život patim od mastopatije i mislim da zbog grudi ne bi bilo dobro koristiti hormone. Možda sam u zabludi!? Znate li kakvu dobru web adresu ? A naravno zanimaju me iskustva iz prve ruke.
neda_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:53   #52
Quote:
neda_w kaže: Pogledaj post
Evo, prijavlujem se u "klub žena bez maternice"! Prekjučer je izvađena zbog mioma, a usput je na jajniku pronađena cista koju nitko prije nije vidio ->"maknut" je i desni jajnik. Još sam u bolnici - Čekam prvu stolicu Sada sam "jednojajčana žena" koja usput budi rečeno nema pojma o tome što je čeka. Imam 53 godine - presretna sam što sam se riješila mučnih obilnih menzesa!
Ima li tko kakav savjet - ne znam ništa o nadomjesnim hormonskim terapijama. Cijeli život patim od mastopatije i mislim da zbog grudi ne bi bilo dobro koristiti hormone. Možda sam u zabludi!? Znate li kakvu dobru web adresu ? A naravno zanimaju me iskustva iz prve ruke.
Vjerojatno će te spopasti valunzi koji nisu ugodni, ali se naučiš s njima nositi. Meni jako pomaže Refemin - biljni pripravak od korijena cimicifuge (imaš ga u ljekarnama). Uguglaj "menopauza", prehrana u menopauzi, kako prevladati tegobe u... i slično. Otvorit ćeš hrpu materijala o tome. Ako su ti ostavili jedan jajnik, on će donekle još lučiti nešto hormona, mislim, ali jako slabo.
Meni moja liječnica nije prepisala ništa, ja sam ovo sama iskopala (preporučila mi je prijateljica). Naime, za nadomjsenu terapiju ti se liječnici baš ne odlučuju ako bi iovako ušla u menopauzu po godinama; tako sam ja shvatila. Svakako, nemaju svi isti stav, ali ako imaš bilo kakve naznake da bi se nešto moglo događati u grudima, mislim da ti hormone neće prepisati nitko. Ovo što ja pijem spada u grupu fitoestrogena. Neke rizične skupine čak ni to ne bi smjele uzimati, premda se i o tome mišljenja razilaze. Prokljuvi malo ovo s prehranom, i tu si čovjek može pomoći.
Svakako lagano vježbaj kad se malo oporaviš.
Želim ti brz oporavak.
katarina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 20:28   #53
Quote:
neda_w kaže: Pogledaj post
Evo, prijavlujem se u "klub žena bez maternice"! Prekjučer je izvađena zbog mioma, a usput je na jajniku pronađena cista koju nitko prije nije vidio ->"maknut" je i desni jajnik. Još sam u bolnici - Čekam prvu stolicu Sada sam "jednojajčana žena" koja usput budi rečeno nema pojma o tome što je čeka. Imam 53 godine - presretna sam što sam se riješila mučnih obilnih menzesa!
Ima li tko kakav savjet - ne znam ništa o nadomjesnim hormonskim terapijama. Cijeli život patim od mastopatije i mislim da zbog grudi ne bi bilo dobro koristiti hormone. Možda sam u zabludi!? Znate li kakvu dobru web adresu ? A naravno zanimaju me iskustva iz prve ruke.
Kupi si fitohormone crvene djeteline. U nas su od 95 do 105 kn a u BiH 14 BHmaraka, isto uvoz iz Hrvatske.
Fantasticne su, sluznica vagine normalno se vlazi, libido mi je veci nego prije, ne debljam se, odlicne kondicije i bolje mi je nego prije operacije, hajdmo reci da se bolje osjecam nego 10 godina prije operacije.
Imam normalne i zadoljavajuce odnose, jedino muz opstruira i nece da se seksa svaki dan.
Nemaju nekih nus-pojava, dobro se podnose i dobre su i za ljepotu.
Koza mi je sjajnija, kosa mi je sjajnija i ne opada, sve 5.
Jer i mene je miom iscrpljivao, non stop sam bila slabokrvna, blijeda, nikakva.
Sada je sve suprotno.
Osiim, sto me rez svrbi na promjenu vremena da izludim.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 22:57   #54
Smile

Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Kupi si fitohormone crvene djeteline. U nas su od 95 do 105 kn a u BiH 14 BHmaraka, isto uvoz iz Hrvatske.
Fantasticne su, sluznica vagine normalno se vlazi, libido mi je veci nego prije, ne debljam se, odlicne kondicije i bolje mi je nego prije operacije, hajdmo reci da se bolje osjecam nego 10 godina prije operacije.
Imam normalne i zadoljavajuce odnose, jedino muz opstruira i nece da se seksa svaki dan.
Nemaju nekih nus-pojava, dobro se podnose i dobre su i za ljepotu.
Koza mi je sjajnija, kosa mi je sjajnija i ne opada, sve 5.
Jer i mene je miom iscrpljivao, non stop sam bila slabokrvna, blijeda, nikakva.
Sada je sve suprotno.
Osiim, sto me rez svrbi na promjenu vremena da izludim.
Koliko dugo uzimaš tu crvenu djetelinu? Ja ove s cimicifugom uzimam oko 10 mjeseci i dosta su dobri. Pokušala bih malo promijeniti, možda je ovo tvoje još djelotvornije. Hvataju li te valunzi?
I mene malo svrbi rez kad se mijenja vrijeme. Je li ti se što promijenilo s probavom nakon operacije?
katarina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 18:21   #55
Quote:
katarina7 kaže: Pogledaj post
Koliko dugo uzimaš tu crvenu djetelinu? Ja ove s cimicifugom uzimam oko 10 mjeseci i dosta su dobri. Pokušala bih malo promijeniti, možda je ovo tvoje još djelotvornije. Hvataju li te valunzi?
I mene malo svrbi rez kad se mijenja vrijeme. Je li ti se što promijenilo s probavom nakon operacije?
Sada cu otvoriti 15. kutiju a 1 mjesecno se uzima. Imam jedan ili nijedan valung.
Probava mi je puno bolja nego prije operacije. Puno se krecem, vjezbam ali i puno jedem. Tu moram poraditi malo na sebi. Ali,ne debljam se. Poekad ujutro popijem kasicicu jabukovog sirceta kojeg sam sama pravila od organski uzgojene jabuke ramucenog sa vodom. Ponekad.

Crvena djetelina ima malo zljeznog oksida i acetilsalicilne kiseline ali ne sintetizirane, vec je ona sastavni dio djelatne supstance prirodno. Posto sam pomalo alergicna na nju, malo mi je muka dook ne podrignem nesto sto je kao sijeno i sve prodje. I ne pije se na prazan stomak.
Meni je puno pomogla.
Mjesec dana po operaciji nisam je jos pila, imala sam valunge, nocna preznojavanja, katastrofa.
Cim sam je pocela piti osjetila am poboljsanje u svim tjelesnim funkcijama.
Imala sam malo tezu operaciju i sve je bilo na brzinu i hitno. Prijetio mi je kolaps male zdjelice zbog ogromnog lejomioma, s tim da nisuznali je li to ili ne,.

Da sam znala da ce ovako biti ne bi me bilo uopce strah. Jer vec kada prezivis, ostala si. Jedino sto se vidi oziljak od 12 cm koji strasn svrbi povremeno.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:16   #56
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Sada cu otvoriti 15. kutiju a 1 mjesecno se uzima. Imam jedan ili nijedan valung.
Probava mi je puno bolja nego prije operacije. Puno se krecem, vjezbam ali i puno jedem. Tu moram poraditi malo na sebi. Ali,ne debljam se. Poekad ujutro popijem kasicicu jabukovog sirceta kojeg sam sama pravila od organski uzgojene jabuke ramucenog sa vodom. Ponekad.

Crvena djetelina ima malo zljeznog oksida i acetilsalicilne kiseline ali ne sintetizirane, vec je ona sastavni dio djelatne supstance prirodno. Posto sam pomalo alergicna na nju, malo mi je muka dook ne podrignem nesto sto je kao sijeno i sve prodje. I ne pije se na prazan stomak.
Meni je puno pomogla.
Mjesec dana po operaciji nisam je jos pila, imala sam valunge, nocna preznojavanja, katastrofa.
Cim sam je pocela piti osjetila am poboljsanje u svim tjelesnim funkcijama.
Imala sam malo tezu operaciju i sve je bilo na brzinu i hitno. Prijetio mi je kolaps male zdjelice zbog ogromnog lejomioma, s tim da nisuznali je li to ili ne,.

Da sam znala da ce ovako biti ne bi me bilo uopce strah. Jer vec kada prezivis, ostala si. Jedino sto se vidi oziljak od 12 cm koji strasn svrbi povremeno.
I mene su valunzi drmali opako, i živčana sam bila poprilično. Ova cimicifuga mi je pomogla, ali sam malo htjela promijeniti pripravak jer sam negdje pročitala da je bolje napraviti stanku. Danas sam kupila djetelinu, Feminal. Nakon mjesec dana vjerojatno će se vidjeti rezultati, usporedit ću oba preparata i napisati kakve su sličnosti i razlike.
Što se reza tiče, osjetim ga isto kad se mijenja vrijeme, osobito u desnom kutu i tamo gdje mi je bila cista. Što više čitam o tome, jasno mi je da sam donijela pravilnu odluku. U menopauzu sam bila upravo ušla, valunzi su počeli i neposredno prije operacije, što kažeš, preživi se. Bojala sam se boli nakon operacije, ali bilo je podnošljivije nego što sam mislila.
Da, probaj masirati ožiljak nekom kremom u kojoj ima aloje ili čega što umiruje. Ima i posebnih kremica baš za ožiljke, skupe su i u minijaturnim pakiranjima - moja je prijateljica to rabila, ja nisam.
katarina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:36   #57
Quote:
katarina7 kaže: Pogledaj post
I mene su valunzi drmali opako, i živčana sam bila poprilično. Ova cimicifuga mi je pomogla, ali sam malo htjela promijeniti pripravak jer sam negdje pročitala da je bolje napraviti stanku. Danas sam kupila djetelinu, Feminal. Nakon mjesec dana vjerojatno će se vidjeti rezultati, usporedit ću oba preparata i napisati kakve su sličnosti i razlike.
Što se reza tiče, osjetim ga isto kad se mijenja vrijeme, osobito u desnom kutu i tamo gdje mi je bila cista. Što više čitam o tome, jasno mi je da sam donijela pravilnu odluku. U menopauzu sam bila upravo ušla, valunzi su počeli i neposredno prije operacije, što kažeš, preživi se. Bojala sam se boli nakon operacije, ali bilo je podnošljivije nego što sam mislila.
Da, probaj masirati ožiljak nekom kremom u kojoj ima aloje ili čega što umiruje. Ima i posebnih kremica baš za ožiljke, skupe su i u minijaturnim pakiranjima - moja je prijateljica to rabila, ja nisam.
Ja ne trosim te skupe kreme, jer sam ovdje na forumu procitala da nisu bog zna sto.
U mene je rez odmah ispod pupka vertikalno do linije gdje pocinje dlakavi dio spolovila.
Vise me svrbi sa desne strane nego sa lijeve i u kuci uvijek znaju kada ce promjena vremena. Dignem bluzu i potkosulju, lijepo se namjestim i opranim rukama pocnem da se ceskam s te strane desno i malo ispod reza dole, ludnica kako moze svrbiti.
Ta tvoja sto si uzimala cumicif. tocan naziv, moze postati toksicna i treba oprez, dok ova crvena djetelina nema toksicnih supstanci a ima sva 4 najvaznija fitoestrogena kao alternativa za 4 najvaznija estrogena u zena.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:38   #58
Drage moje - hvala vam na odgovorima !!!!!

Vjerujte, mislila sam da se nitko neće javiti i da ste zaboravile na ovu temu! Posebno me razveselio komentar o libidu! Moj muž je kukao prije operacije i stalno tražio da se oprosti od "naše" maternice ... i naših mioma . Čitali smo da vrlo često - kao posljedica operacije libido slabi ... Da li je moguće da crvena djetelina tako djeluje? Moj će dragi biti presretan !!

Inače se osjećam super - danas je 4 dan poslije operacije - a ja ko Boing! Hodam bez problema ! Još me boli rana i primam lijekove protiv bolova, ali ... puna sam energije, krvna slika mi je već bolja, odolijevam pretjeranim količinama hrane i pušenju ....

Da li je koja od vas čula za Macu - neki Peruanski korijen koji su mi preporučili dok sam još patila s krvarenjima ?? Malo sam ga prekasno počela koristiti ....

Još jednom se zahvaljujem na odgovorima i savjetima;
šaljem pozdrave ...
neda_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 10:27   #59
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Ja ne trosim te skupe kreme, jer sam ovdje na forumu procitala da nisu bog zna sto.
U mene je rez odmah ispod pupka vertikalno do linije gdje pocinje dlakavi dio spolovila.
Vise me svrbi sa desne strane nego sa lijeve i u kuci uvijek znaju kada ce promjena vremena. Dignem bluzu i potkosulju, lijepo se namjestim i opranim rukama pocnem da se ceskam s te strane desno i malo ispod reza dole, ludnica kako moze svrbiti.
Ta tvoja sto si uzimala cumicif. tocan naziv, moze postati toksicna i treba oprez, dok ova crvena djetelina nema toksicnih supstanci a ima sva 4 najvaznija fitoestrogena kao alternativa za 4 najvaznija estrogena u zena.
Hvala. Ovo s djetelinom mi se jako sviđa. Čekam da mi koža zablista i sve što si nabrojila, ha, ha, ha. Ma svatko drugačije regiara na određene pripravke. Ima ih na tržištu dosta, možeš birati.
Zanimljivo mi je ovo sa željezom i ostalim sastojcima.
Što se cimicifuge tiče, rabili su je Indijanci za slične tegobe. Tj., mislim da ih nije mučila previše menopauza, skvo je često nije ni doživjela, moš mislit koji je to život bio, nego više kod menstrualnih tegoba i slično.
Meni je definitivno jako pomagala, valunzi su se bitno umanjili, noćno znojenje nestalo gotovo potpuno...
katarina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 22:46   #60
Quote:
katarina7 kaže: Pogledaj post
Hvala. Ovo s djetelinom mi se jako sviđa. Čekam da mi koža zablista i sve što si nabrojila, ha, ha, ha. Ma svatko drugačije regiara na određene pripravke. Ima ih na tržištu dosta, možeš birati.
Zanimljivo mi je ovo sa željezom i ostalim sastojcima.
Što se cimicifuge tiče, rabili su je Indijanci za slične tegobe. Tj., mislim da ih nije mučila previše menopauza, skvo je često nije ni doživjela, moš mislit koji je to život bio, nego više kod menstrualnih tegoba i slično.
Meni je definitivno jako pomagala, valunzi su se bitno umanjili, noćno znojenje nestalo gotovo potpuno...
Ja uopce nemam nocno znojenje. Imam 1 kratki 10s valung i to je sve.
Da, jos ti nisam napisala, popravili su mi se i nokti na rukama i nogama. Mislila sam da je to zato sto redovito nosim rukavice kada perem sudje ili kupatilo, ali nije. Postali su jaki i cvrsti i ne listaju se vise.
Ali ipak prije operacije mi je Hgb bio 85 i jos su me pitali da mi to nije stanje koje traje dugo vremena. Navikakvam se i na normalno prokrvljene sklere, sluznicu usta i druge stvari koje su prie bile blijede i bijelo-zute, sada je puno sve bolje.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.