Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2008., 19:30   #61
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Meni je samo žao kako se skupe ljudi i počnu baljezgati. Stvore grupu podrške i u njoj onda gomilaju dezinformacije. Što tu ima biti dobro?
mislim da ovo nije pristojno a nije ni u duhu rasprave.

neki ljudi vjeruju u "alternativu" i ti ih neces prosvijetliti svojim pretjerano negativnim (realnim?) stavovima o tome. pusti ih da vjeruju. i trose novce. i baljezgaju.

a ne vjerujem ni da postoji opasnost da svojim "baljezganjem" preobrate tebe.

ako u nesto vjerujes, vjerovat ces, bez obzira na to koliko te netko uvjeravao da ne treba.

ako, pak ne vjerujes, nicije "baljezganje" te nece uvjeriti.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 19:42   #62
izražavat ću se kako želim, sve dok ne vrijeđam nikoga izravno. sjeti se da "karton za psovanje" na moderatorskom nije prošao.

i mislim da je moje pravo informirati ljude. omjer onih koji znaju o kakvoj se prevari radi i onih koji ne znaju ne odokativno 1:100. netko mora držati balans u raspravama. forum.hr nije mjesto za reklamiranje idiotskih "alternativnih" metoda.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 20:56   #63
moram se uplest i reć da edni ima pravo!to postaje baljezg...sa tim vodicama!
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 00:27   #64
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
izražavat ću se kako želim, sve dok ne vrijeđam nikoga izravno. sjeti se da "karton za psovanje" na moderatorskom nije prošao.

i mislim da je moje pravo informirati ljude. omjer onih koji znaju o kakvoj se prevari radi i onih koji ne znaju ne odokativno 1:100. netko mora držati balans u raspravama. forum.hr nije mjesto za reklamiranje idiotskih "alternativnih" metoda.
Endimione, pohvalna je tvoja potreba da informiraš ljude. Međutim, ti prilično često zadireš u nečija uvjerenja i vjerovanja. Ja ne znam kako si ti prije pisao, ali vidim da se se odlučio ovdje na Zdravlju prosvijetliti sve što se prosvijetliti može. Čuj, ja čak veoma cijenim tvoje znanje i želju da ga podijeliš s auditorijem. Ali tvoj ton ponekad izaziva nelagodu. A mislim da forum.hr nije mjesto na kojem bismo se trebali osjećati nelagodno. Bez obzira koliko je tko neprosvijećen, ne želi se osjećati obezvrijeđen i izvrijeđan. A izrazi tipa - baljezganje... mičite ovo smeće... ipak vrijeđaju, bez obzira što nisu psovke i... mislim da ne doprinose balansu u raspravama. A baš na Zdravlju se najmanje raspravlja, a više pita za savjet. I činjenica je da ima savjeta ovakvih i onakvih. Samo što ti kreneš komentirati skoro pa svaki koji nije u skladu s tvojim znanjem, svjetonazorom i uvjerenjima. Pa već neko vrijeme kada vidim tvoj upis, padne mi na pamet Savonarola... A kao što si vjerojatno čuo, čudnovati su putevi Gospodnji... pa tako i do zdravlja. I daj imaj malo više povjerenja u forumsku publiku, barem ovdje na Zdravlju. Pa zar ti stvarno misliš da svi prakticiraju sve ono što ovdje pročitaju?



OT Mene su putne mučnine upravo ubijale i bez Dramina se nije moglo na put. Samo što one mene nisu uspavljivale kao većinu vas, već naprotiv, nitko raspoloženiji od mene tijekom putovanja. Jedino što mi se apetit otvarao, pa sam uvijek nosila hrpu sendviča.

Ali, kada sam prešla na makrobiotiku, nije više bilo mjesta za Dramine. Pa sam mučninu uspješno suzbijala umeboshi šljivama. Dvije bih pojela prije puta i sve pet. Ispočetka ih je teško jesti koliko su slane, ali nakon toga bih se baš dobro osjećala tijekom cijeloga putovanja.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 01:28   #65
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Endimione, pohvalna je tvoja potreba da informiraš ljude. Međutim, ti prilično često zadireš u nečija uvjerenja i vjerovanja. Ja ne znam kako si ti prije pisao, ali vidim da se se odlučio ovdje na Zdravlju prosvijetliti sve što se prosvijetliti može. Čuj, ja čak veoma cijenim tvoje znanje i želju da ga podijeliš s auditorijem. Ali tvoj ton ponekad izaziva nelagodu. A mislim da forum.hr nije mjesto na kojem bismo se trebali osjećati nelagodno. Bez obzira koliko je tko neprosvijećen, ne želi se osjećati obezvrijeđen i izvrijeđan. A izrazi tipa - baljezganje... mičite ovo smeće... ipak vrijeđaju, bez obzira što nisu psovke i... mislim da ne doprinose balansu u raspravama. A baš na Zdravlju se najmanje raspravlja, a više pita za savjet. I činjenica je da ima savjeta ovakvih i onakvih. Samo što ti kreneš komentirati skoro pa svaki koji nije u skladu s tvojim znanjem, svjetonazorom i uvjerenjima. Pa već neko vrijeme kada vidim tvoj upis, padne mi na pamet Savonarola... A kao što si vjerojatno čuo, čudnovati su putevi Gospodnji... pa tako i do zdravlja. I daj imaj malo više povjerenja u forumsku publiku, barem ovdje na Zdravlju. Pa zar ti stvarno misliš da svi prakticiraju sve ono što ovdje pročitaju?
Čekaj, kakve veze ima to što zadirem u nečija vjerovanja i uvjerenja?
Zašto bih to trebao poštivati? Čak i da ne štete, opet nemam razlog da šutim. Pozivam se na slobodu govora.
No ovdje se radi o šteti. Materijalnoj i zdravstvenoj.

Zašto za glupe pseudomedicinske threadove kažem "mičite ovo smeće?" Zato jer podforum Zdravlje ne smije uključivati takve stvari. Zapravo bi čak bilo i moralno maknuti to s cijelog foruma, ali eto, napravio se za takve pješčanik u vidu podforuma Alternativa. Ajde neka. Neka se tamo igraju. Upozorenje još nisu stavili, iako su se anderlonu kleli da će staviti, kada su planirali od NR-a napraviti "centar za alternativu".

Homeopatija na podforumu Zdravlje ima smisla koliko i gatanje iz šalice kave ili molitva nekom havajskom božanstvu.
I imam pravo reagirati. Barem to.
Mogao bih ja pisati eseje o tome kakva je to glupost, ali ne da mi se, nemam vremena i time samo prividno dajem kredibilitet homeopatima AKA varalicama.


Quote:
OT Mene su putne mučnine upravo ubijale i bez Dramina se nije moglo na put. Samo što one mene nisu uspavljivale kao većinu vas, već naprotiv, nitko raspoloženiji od mene tijekom putovanja. Jedino što mi se apetit otvarao, pa sam uvijek nosila hrpu sendviča.

Ali, kada sam prešla na makrobiotiku, nije više bilo mjesta za Dramine. Pa sam mučninu uspješno suzbijala umeboshi šljivama. Dvije bih pojela prije puta i sve pet. Ispočetka ih je teško jesti koliko su slane, ali nakon toga bih se baš dobro osjećala tijekom cijeloga putovanja.
Ali ti uspoređuješ umeboshi šljive prepune natrijevog klorida s običnom vodom.
Te šljive imaju - teoretski učinak. Barem teoretski učinak. I naravno placebo učinak, koji se pojavljuje uvijek i sa svim. Kao teoretski učinak, osim nekih sastojaka tih šljiva koji su možda pogodni za smirenje, imamo i hipertoničnost soli koja ima jaki utjecaj na mokru i kiselu sredinu u želucu.

Ampula homeopatskog proizvoda je voda. H2O. Ili kuglica šećera. U tome nema ništa.
Tvari otopljene u vodi i zatim iz nje otklonjene u vodi ne ostavljaju nikakav zapis. Voda ne pamti. Da pamti, kemija ne bi postojala jer ne bi postojali eksperimenti koji uključuju vodu kao otapalo, koji bi davali ponovljive rezultate.
Analize krvi, tla, kišnice, to ništa ne bi imalo smisla. Kemija ne bi bila znanost s ponovljivim pokusima.

Dakle, nema teorijske potke, a nema ni jednog dokaza da djeluje. U dvjestotinjak godina te sulude prakse, ni jedan dokaz. Samo anegdote i priče. Što ljude tjera da tome vjeruju? Neznanje.
Ljudi ne znaju što je to. Homeopat im napuni glavu sranjima o "prirodnim pripravcima od biljaka" i prodaje im čistu vodu, šećer, etanol, vosak ili koji god inertni nosač već koristi. Misle da su unutra tratinčice i jabuke.


Kada netko uleti na forum i kaže "meni je homeopatija pomogla da pobijedim upalu pluća", umjesto homeopatije može staviti:
  • molitva Zeusu
  • gledanje u bateriju od 1.5 V
  • lupkanje rukama po kamenom stolu
  • govorenje "lalala" tri puta dnevno
  • razgovor sa klamericom
  • prinošenje janjeće žrtve Jahvi
  • lizanje zraka
  • ...

Dođe na isto.
Ne znam više što reći. O ljekovitosti žličice čistog vodikovog oksida se nema što reći.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 01:49   #66
Well... mučnina u busu je dijelom stvar psihosomatika, tako da i nođenje Sai Babinog beđa može pomoči.

Ja jako patim od mučnine, tako da sam prilično upoznat sa tim stvarima. Dramina uspava, ali ubije mučninu skroz. Gledanje u smijeru vožnje pomaže. Upravljanje vozilom ne izaziva mučninu. Zamišljanje da se upravlja vozilom pomaže. Predviđanje pokreta vozila pomaže.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 09:29   #67
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne znam više što reći.

sad si ti počeo bljezgariti
ja u sve te pizdarije ne vjerujem, pa mi valjda za to ništa nije niti moglo pomoć, ali ako nekom pomaže zašto ne

skoro postajem toliko zla da ti poželim svoju jednu davnu mučninu pa da vidiš kak je to i da se uvjeriš da bi nakon toga probao svašta
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 11:46   #68
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Kad su se početkom prošlog stoljeća masovno iseljavali iz Evrope u daleke zemlje, liječnici na prekooceanskim brodovima su opazili da je mučnina uglavnom hvatala odrasle ljude a rjeđe djecu. Kasnije se pokazalo da su iseljenici iz sjeverne i zapadne Evrope nosili sobom gingerbread cookies (dakle, đumbirove kekse) koje su djeca putem grickala. Đumbir je još i danas vrlo priznato sredstvo protiv mučnine.

Probajte s tim.

P.S: Endi, daj prošeći. Ako će ljudima bit manje mučno zavežu li crvenu maramu oko palca na nozi, pokušaj biti sretan zbog toga
svaka cast cats!
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 11:54   #69
mislim da je ova tema otisla u krivom smjeru...
ako netko kaze da mu crvena marama pomaze protiv mucnine, koliko god to djelovalo suludo, njemu ocito "pomaze". nije mu vise zlo, a dal je to od marame il si je on zabrijao da mu nije zlo, to uopce nije bitno... bitno je da ne riga i amen.
isto tako ako netko zeli vjerovat u nesto (crvene marame, homeopatiju, boga, sta god), nema te sile ni tih dokaza ni te osobe koja ce ga uvjerit u suprotno...
tako da zbilja smatram da takvim raspravama ovdje nije mjesto...

Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ja u sve te pizdarije ne vjerujem, pa mi valjda za to ništa nije niti moglo pomoć, ali ako nekom pomaže zašto ne
ovo potpisujem u potpunosti...
al isto tako ne gubim nadu da cu nac nesto sto ce mi djelovat i zato isprobavam sve i svasta. cak sam spremna i crvenu maramu probat - mozda se ugodno iznenadim ...

sad sam u dm-u kupila tablete od djumbira - 20 komada, 34kn, nije skupo, pa nemam sta izgubit...
ako ne budu djelovale, probat cu i homeopatske pripravke i magnetne narukvice, pa da vidimo (osobno ne vjerujem da to pomaze, al probat cu)...
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 12:02   #70
Meni nije nikada zlo niti u vožnji autom, autobusom, pa čak mi nije ništa smetalo i na krstarenju iako je jednu noć i cijelo prijepodne bilo loše vrijeme i veliki valovi, te dosta ljujljanja broda. Inače veliki brodovi za krstarenje imaju ugrađene stabilizatore.

Svi kažu da je bolje imati kabinu u sredini broda i to je točno jer se tamo ipak nešto manje osjeti ljuljanje broda. Mi smo imali kabinu s prozorom u stražnjem dijelu broda i meni je to bilo puno bolje nego u sredini broda jer su se u sredini jako osjećale vibracije od motora koji pokreću brod, i to ne samo na prvom najnižem katu gdje su samo kabine, nego i na dva ili tri kata više gdje je restoran i u njemu su se isto dosta osjetile vibracije od motora koji pokreću brod.
Inače meni je bilo baš čudno tu večer kada sam se vratila doma sa krstarenja nakon 10 sati vožnje autobusom iz Italije. Naime tu večer kada sam došla doma činilo mi se kao da sam još uvijek na brodu i da se stan pomiče kao i brodska kabina za vrijeme plovidbe, mislim da je to možda bilo i od umora. Taj osjećaj je kratko trajao i sutradan je već prošao i bilo je sve kao i prije krstarenja.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 14:13   #71
meni njbolje pomaže kad zatvorim oči i zamislim da imam love kao Madonna,tjelo Seve i pamet Adlešićke
meni to pomaže
sad je li to homeopatija?
ali pomaže....
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 18:03   #72
u ljekarnama postoje ginger kapsule, ilitiga tablete od djumbira protiv mucnine jel.. meni pomazu pa nema vise kome od dramina
panta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 19:00   #73
koliko koštaju te đumbirove i kako se zovu? baš bih probao. u tim tabletama bar nečeg ima, za razliku od tableta u kojima nema ništa, a koje neki opravdavaju i jednostavno ne razumiju kako suludo zvuče.
ima đumbira.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 00:05   #74
ajoj... meni se cini da je ovo neki tezak slucaj.. mislim.. meni isto u autobusu i autu zna biti zlo, al ja onda jedem ljute zvake i malo razluftam prozor. .al mislim da ti pricas o nece mdrugom težem.. heh
marina_14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 06:29   #75
Meni također pomaže gledanje u smjeru vožnje.Sačuvaj bože da se okrećem ili saginjem .Cijeli put sjedim ko kip i gledam naprijed.
beba ili sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 11:54   #76
Da se malo vratimo na temu..

Simptomi osobe iz prvog posta upucuju na klaustrofobiju tj. strah od malih prostora.

Moja majka pati od kalustrofobije i takodjer nema sanse da udje u javni prijevoz ili bilo sta slicno. Takodjer ako je prostor veci ali izuzetno tjesan zbog napucenosti isti se simptomi javljaju!
__________________
Bite my shiny metal ass
kamamoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 00:24   #77
tablete se zovu ginger a ne mogu se sitit koliko kostaju al ispod 50 kn
panta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 02:32   #78
ja sam isto čula za te teblete ginger,meni dramina ne pomažu osjećam se drogirano s njima ( ali svejedno ne mogu zaspat dok se vozim )
ne putujem često ali kad god se vozim duže od dva sata loše mi je
baš bi probala te ginger,znači stvarno ti ne bude muka ,kako se to pije
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 16:29   #79
Ne znam kak je vama,al ja npr. nisam osjetila da sam ošamućena i umorna od Dramine,a pijem ju obavezno kad idem na dužu relaciju...
__________________
"U udaljenom kutku svemira ... živjele su pametne životinje koje su izmislile znanje."
Lindsay Lohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 18:59   #80
Quote:
Lindsay Lohan kaže: Pogledaj post
Ne znam kak je vama,al ja npr. nisam osjetila da sam ošamućena i umorna od Dramine,a pijem ju obavezno kad idem na dužu relaciju...
blago tebi.

ja sam prije ta dva dana (put na more i put natrag npr.) mogla bacit u smece.

al sam pronasla rjesenje za sebe.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.