Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2015., 15:29   #1
Investicije s malim kapitalom.

ipak nisam stavio na poduzetništvo,jer je neka opća tema...

gledam neke ljude koji su uspjeli,pogotovo novije,kapital su uglavnom stjecali u neka bolja vremena, početak 2000-ih...

sve do jednoga,koji se je "digao" imao je nekog mecenu,pogotovo danas...pod time ne mislim ništa loše, (samo) na politiku...jednostavno,imao je nekoga da ga uvede u taj svijet,da mu posla i sl...da ima prihode...

osobno sam tehničke struke i volio bi nešto,za početak,u tom smjeru....možda nešto "uredsko",neki projekti,sl,a više bi čak neku strojnu obradu i sl....

istodobno gledam.jel se išta isplati kod nas,slušam jučer onog ekonimstu vanjskog,koji kaže da je preporuka za nas.usluge, činjenica je da smo preskupa manualna snaga....

volio bi raditi u privatništvu,ne da izgaram za male novce kod nekoga,nego da sam radim ko budala,ali nešto i zaradim...

naravno,ne mislim kao mladi inženjer,nego kroz 10-ak godina...

e sad,pošto nemam ni neku obitelj,sam se spremam graditi,raditi i sl...da li jeto izvedivo...

znači,konkretno,može li se s nekim svojim kapitalom do 50 000 eura išta pametno početi....
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 12:55   #2
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
ipak nisam stavio na poduzetništvo,jer je neka opća tema...

gledam neke ljude koji su uspjeli,pogotovo novije,kapital su uglavnom stjecali u neka bolja vremena, početak 2000-ih...

sve do jednoga,koji se je "digao" imao je nekog mecenu,pogotovo danas...pod time ne mislim ništa loše, (samo) na politiku...jednostavno,imao je nekoga da ga uvede u taj svijet,da mu posla i sl...da ima prihode...

osobno sam tehničke struke i volio bi nešto,za početak,u tom smjeru....možda nešto "uredsko",neki projekti,sl,a više bi čak neku strojnu obradu i sl....

istodobno gledam.jel se išta isplati kod nas,slušam jučer onog ekonimstu vanjskog,koji kaže da je preporuka za nas.usluge, činjenica je da smo preskupa manualna snaga....

volio bi raditi u privatništvu,ne da izgaram za male novce kod nekoga,nego da sam radim ko budala,ali nešto i zaradim...

naravno,ne mislim kao mladi inženjer,nego kroz 10-ak godina...

e sad,pošto nemam ni neku obitelj,sam se spremam graditi,raditi i sl...da li jeto izvedivo...

znači,konkretno,može li se s nekim svojim kapitalom do 50 000 eura išta pametno početi....
ako pitaš ovdje,ne poznaješ potrebe u svojoj struci,trenutno tržište itd ne može okani se čorava posla.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 14:34   #3
S malim kapitalom i u sadašnje vrijeme...možda najbolje uložiti u revolver i najlon čarape.
medonaodmoru is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.03.2015., 14:52   #4
Quote:
more kaže: Pogledaj post
ako pitaš ovdje,ne poznaješ potrebe u svojoj struci,trenutno tržište itd ne može okani se čorava posla.
čitaj pozornije...

pa cilj bi mi bio ostati u struci s obzirom na uložen trud za školovanje i sl...

ali,činjenica je da je najbolje baviti se uvozom i prodavati to masno,ti si se hvalio time,nažalost to jo je naše područje kao države danas...

Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
S malim kapitalom i u sadašnje vrijeme...možda najbolje uložiti u revolver i najlon čarape.
po rubu zakona bi volio igrati za neke veće sume,ali poglavito mislim na privredni kriminal...ovakav način ipak se nadam da nikad neću trebati upotrebiti
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 15:18   #5
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
čitaj pozornije...

pa cilj bi mi bio ostati u struci s obzirom na uložen trud za školovanje i sl...

ali,činjenica je da je najbolje baviti se uvozom i prodavati to masno,ti si se hvalio time,nažalost to jo je naše područje kao države danas...



po rubu zakona bi volio igrati za neke veće sume,ali poglavito mislim na privredni kriminal...ovakav način ipak se nadam da nikad neću trebati upotrebiti
nisi ni ti mene razumija.ja iz glave znam cijene bilo koje robe u mojoj branši bilo gdje u svijetu.kad kupujem robe znam o prodavaću apsolutno sve i najbitnije di je išao u školu koji su zajednički poznanici,zašto prodaje robu u čemu je caka.je li likvidan i koliko mu tribaju pare itd.
recimo copy-paste dijela emaila.
these XX XX have about 40 % reducing on power.
i already bought 90000 pieces and stopped the bussiness two months ago.
a novi koji ulaze su jednostavno ovce a ulaze među vukove.
Ko da ja sad uđem u trgovinu nafte,zgulili bi mi kožu dok kažem keks.

zaposli se kod nekoga,pravi se glup i ne-ambiciozan i stvori kontakte i tada odlući kako dalje.

Ali ako si uporan evo nađi neki kontakt u nekom EU auto korporacije i buši rupe na primjer na gumenim nosaćima motora.znam par njih koji buše 2 rupu na nosaću motora i šalju ih u zagreb di se buši 1 rupe na gumenom dijelu nosaća.imaš 10 -setak radnika i na svakom zarađuješ 1-2 eura po satu

a mjesta među trgovcima na RH tržištu nema dovoljno ni za postojeće a kamoli za nove.i ovih postojećih se mora smanjiti broj za barem 50%
evo još ideja
U RH ti je propao Hyundai auto Zagreb d.o.o. zajedno sa nekim svojim prodajnim centrima javi se banci vjerovatni iznamljuju prostore i za 50000 eura bi ti dali neki Prodajni centar 1 godinu pa ako si sposoban i imaš više iskustva nego ovi koji rade od 1995 god. možda uspiješ.ista stvar ti je i s Citroenom i bezbroj drugih.a uskoro će ti propasti 100 trgovina u Citi centar one u Splitu kad se otvori novi centar vrata grada.a po zagrebu imaš bezbroj trgovačkih centara koji zjape prazni.a tvornica koje su prazne ko u prići po RH
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 15:23   #6
Quote:
more kaže: Pogledaj post
nisi ni ti mene razumija.ja iz glave znam cijene bilo koje robe u mojoj branši bilo gdje u svijetu.kad kupujem robe znam o prodavaću apsolutno sve i najbitnije di je išao u školu koji su zajednički poznanici,zašto prodaje robu u čemu je caka.je li likvidan i koliko mu tribaju pare itd.
recimo copy-paste dijela emaila.
these XX XX have about 40 % reducing on power.
i already bought 90000 pieces and stopped the bussiness two months ago.
a novi koji ulaze su jednostavno ovce a ulaze među vukove.
Ko da ja sad uđem u trgovinu nafte,zgulili bi mi kožu dok kažem keks.

zaposli se kod nekoga,pravi se glup i ne-ambiciozan i stvori kontakte i tada odlući kako dalje.

Ali ako si uporan evo nađi neki kontakt u nekom EU auto korporacije i buši rupe na primjer na gumenim nosaćima motora.znam par njih koji buše 2 rupu na nosaću motora i šalju ih u zagreb di se buši 1 rupe na gumenom dijelu nosaća.imaš 10 -setak radnika i na svakom zarađuješ 1-2 eura po satu

a mjesta među trgovcima na RH tržištu nema dovoljno ni za postojeće a kamoli za nove.i ovih postojećih se mora smanjiti broj za barem 50%
evo još ideja
U RH ti je propao Hyundai auto Zagreb d.o.o. zajedno sa nekim svojim prodajnim centrima javi se banci vjerovatni iznamljuju prostore i za 50000 eura bi ti dali neki Prodajni centar 1 godinu pa ako si sposoban i imaš više iskustva nego ovi koji rade od 1995 god. možda uspiješ.ista stvar ti je i s Citroenom i bezbroj drugih.a uskoro će ti propasti 100 trgovina u Citi centar one u Splitu kad se otvori novi centar vrata grada.a po zagrebu imaš bezbroj trgovačkih centara koji zjape prazni.a tvornica koje su prazne ko u prići po RH

kaj onda,bježanija iz hrvatske?

mlad sam,ali definitvno imam volju kroz koju godinu učiti dosta o tome svemu (biznisu i sl..) i krenuti s time...

ko što rekoh,najgori je dio kapital,odnosno tržište,koje je u hrvatskoj loše,a za van neznam ni kako bi bili konkuretni...jedino neki uvoz smeća i prodaja i usluge u turizmu...
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 21:27   #7
Danas se može s relativno skromnim financijama započeti posao lakše nego ikad. To je i bit ideja poput startupa, kojih u zadnje vrijeme u Hrvatskoj ima zaista puno. Ali ne očekuj da će ti netko drugi otkriti Ameriku. Ako misliš da imaš dobru ideju i donekle imaš u glavi zamisao kako bi se to moglo komercijalizirati, baci pogled ovdje i prouči:
http://zipzg.com/
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 21:35   #8
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Danas se može s relativno skromnim financijama započeti posao lakše nego ikad. To je i bit ideja poput startupa, kojih u zadnje vrijeme u Hrvatskoj ima zaista puno. Ali ne očekuj da će ti netko drugi otkriti Ameriku. Ako misliš da imaš dobru ideju i donekle imaš u glavi zamisao kako bi se to moglo komercijalizirati, baci pogled ovdje i prouči:
http://zipzg.com/
ajde nemoj ga i ti zajebavati,vidiš da je mlad radnog iskustva nema,ideju nema,ne zna što ga zanima.

a znaš da danas ima na tržištu kapitala ko go..na ali veoma malo ekonomski održivih projekata.

Tomgold,završi školu zaposli se negdje,volontiraj u nekoj firmi u branši koja te zanima stekni iskustvo stvori svoju ideju i kreni u posao.i ne boj se nema poduzetnika koji nije 10-puta bankrotirao.uvijek se digni na noge primi udarac muški i kreni naprijed pametniji.a i tvoja ideja ići vani šta misliš da vani rastu na stablu $.i vani ćeš raditi 10 godina za ništa dok ne stekneš iskustvo i veze.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 00:12   #9
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Danas se može s relativno skromnim financijama započeti posao lakše nego ikad. To je i bit ideja poput startupa, kojih u zadnje vrijeme u Hrvatskoj ima zaista puno. Ali ne očekuj da će ti netko drugi otkriti Ameriku. Ako misliš da imaš dobru ideju i donekle imaš u glavi zamisao kako bi se to moglo komercijalizirati, baci pogled ovdje i prouči:
http://zipzg.com/
Ovo zvuči primamljivo ali stvarnost je dosta surova. U EU ima stotine tisuća pokrenutih startupa a gotovo na prste jedne ruke uspješnih. Statistike (ne)uspješnosti su porazne za osnivače. Zato u to kreću uglavnom studenti koji nemaju šta izgubiti jer još ne rade, ulove neku idejicu pa tjeraju i ako prođe prođe (uglavnom za veliku većinu ne prođe).

Onda o njih par koji prođu pišu svi mediji kao što pišu i o dobitnicima na lutriji, ali ne pišu o tisućama onih koji propadnu.

Nadalje, u EU je klima izrazito antipoduzetnička i vlada odbojnost prema riziku. Zbog toga je vrlo teško dobiti kapital za opstanak. U EU mladi i dalje biraju stabilnost u poznatoj tvrtki iako je ta averzija prema riziku dugoročno neodrživa u modernoj ekonomiji. To je poznati sindorm Europe koja je paralizirana i ne snalazi se u novom okruženju. U takvoj situaciji najsigurniji su poslovi menadžerstva, bankarstva i poslova koji su najbliži novcu, tj poslovi prelijevanja iz šupljeg u prazno.

Zato iako zvuči oportunistički, ako je egzistencija u pitanju najbolje je završiti prestižni fakultet i uvaliti se u par poznatih poduzeća/banaka što će dobro izgledati u životopisu. Upravo to rade mnogi lukavi mladi danas, usput radeći tobože na startupima ili digitalnom marketingu, bankama itd jer im sve to pomaže uspinjati se u karieri. Jest da je sve to jalovo ali to je jedan od načina opstanka u surovo današnje vrijeme.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 00:18   #10
Quote:
more kaže: Pogledaj post

a znaš da danas ima na tržištu kapitala ko go..na ali veoma malo ekonomski održivih projekata.
Danas kapitala ima više nego nekad, ali samo za uzak krug umreženih. Konačno to upravljači fondova rizičnog kapitala javno i naglašavaju, ne dolazite nam bez dobre veze ili preporuke jer vas nećemo uzeti uopće niti u razmatranje.

Posve je jasno da na taj način ne prolaze najkvalitetniji već često najumreženiji projekti (iako ima iznimaka tipa Google). Pa čak i neki igrači u nastupu iskrenosti priznaju da taj kapital u puno slučajeva nije potreban radi razvoja boljeg proizvoda već za više marketinga da se proizvod ili usluga nametne tržištu.

Vrsta hi-tech rodijaštva.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 00:25   #11
Da imam 50.000 eura uložio bi u turizam, kupio neku parcelu, počeo gradnju apartmana i tražio poticaje i subvencije na sve strane.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 07:32   #12
Ti to ozbiljno? Za 50 000e jedva možeš kupiti ikakvu građevinsku parcelicu u primorskom mjestu a za useljiv apartman ti treba 50 000 x 3
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 09:42   #13
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Ti to ozbiljno? Za 50 000e jedva možeš kupiti ikakvu građevinsku parcelicu u primorskom mjestu a za useljiv apartman ti treba 50 000 x 3
Ako za 50.000 ojra ne možeš kupit parcelu ja ću pojest svoju diplomu, znam hrpu ljudi koji su za tu lovu pokupovali vikendice i apartmane
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 10:01   #14
Autore, zanimljivo, kolegica i ja, recimo, vidimo u budućnosti ulaganje od 50-60k eura u firmu kao konačno za pokretanje biznisa u našoj branši.

Samo je pitanje gdje se ti vidiš. Zasad, koliko vidim, nigdje.

Druga stvar, ti se očito vidiš kao neuspješan, jer te brine koliko je startupova propalo. Pa onda nemoj ništa. Koliko je studenata završilo faks ukupno? Je li 30%? Nemoj ni studirat.

Koliko je poduzetnika propalo? Više nego što ih je i bilo... propao je svaki barem dvaput. Nemoj ni u to. Najbolje sidi doma i mir.

Meni je, recimo, dostupan kapital, ali me to ne zanima, neka odjebu oni od mene.

Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Da imam 50.000 eura uložio bi u turizam, kupio neku parcelu, počeo gradnju apartmana i tražio poticaje i subvencije na sve strane.
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ako za 50.000 ojra ne možeš kupit parcelu ja ću pojest svoju diplomu, znam hrpu ljudi koji su za tu lovu pokupovali vikendice i apartmane
Gdje to, u Albaniji? Čak ni tamo više cijene nisu niske, došli Rusi i tamo.

Kod nas, imalo kvalitetna parcela, ako hoćeš kućicu i bazen, nemoj ispod 150-200k ni pokušavat. Prodaje se kvaliteta, a ne nešto što za 50k može stuć svatko tko naleti. Rekao bi, nemoj ni ispod 500k, jer ti najbolje idu vile sa 6-8 i više kreveta, bazen, itd... kumovi su nam to radili, arhitektica i građevinac, znam sve kako to ide. Svejedno nije baš neka vrhunska zarada, ako uzmeš uloženo/dobiveno.

Turizam nije nešto ekstra isplativ, nemojte se zavaravat. Jedino ako ideš na 5* smještaj, a to ne možeš sa 50k ostvarit, budi uvjeren. Možda jedan apartman.

Ja, recimo, rentam stan koji je kategoriziran sa 4*, uređenje mu je skoro 40k eura koštalo.

Poticaji? Da, dobiješ ih za 2-3 godine, ako imaš sreće. Kad si ih već spomenuo, mogao si reć da bi radi poticaja mogao i u poljoprivredu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 10:05   #15
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ako za 50.000 ojra ne možeš kupit parcelu ja ću pojest svoju diplomu, znam hrpu ljudi koji su za tu lovu pokupovali vikendice i apartmane
Jebote, reci di
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 10:16   #16
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Jebote, reci di
Da, i ja odmah na prvu kupujem dva komada, uz more.
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 12:31   #17
i ja bi
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 16:00   #18
Ja ne bi, ali me isto zanima gdje toga ima..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:18   #19
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ja ne bi, ali me isto zanima gdje toga ima..........
Ima... sa druge strane Biokova ili Velebita
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 00:45   #20
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ima... sa druge strane Biokova ili Velebita
a tamo.... ali ako bi doda još 100000 eura moga bi kupiti kamp vozilo

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-in...ar=2015&noec=1
pa počet iznajmljivati kamp vozilo
more is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.