Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2008., 12:10   #41
Quote:
miki blueeye kaže: Pogledaj post
pozdrav,

zanimam se za solarnu energiju. koju korist bi imao u hr da stavim kolektore za solarnu energiju na svoj krov? se moze dobiti koji poticaj od drzave?

hvala
ja zivim u italiji i da placaju ti nesto zbog proizvedene energije...moj susjed ju ima...ali neznam dali i kod vas u hrvatskoj tako funkcionira...uglavnom moras se raspitat kod elektre....
serena524 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 12:45   #42
Quote:
IRON_STRIKER kaže: Pogledaj post
Neke elementarne činjenice o solarnoj energiji
21. srpnja (LPAC)

ovo nije djelo samo lobija za nuklearnu energiju nego najveceg kretena medju njima. ljudska rasa ce izumrita ako ne koristi nuklearnu energiju bolesno

uglevnom napravljeno za budale koje ne razmisljaju svojom glavom, solarna energija nikad nece pokrit potrosnju citavog covjecanstva nit bi itko triba bit u zabludi da oce, ali za pokrivanje od nekoliko postotaka i povecavanje energetske ucikonvitosti nekih uredja (kao prije spomenuti automobil) je savrsena. pa necu u mobitelu ili autu imat nuklearni reaktor
ijnek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 00:33   #43
MORE a ako imaš uz to šta si nabrojao još jedan tv,dvije ledenice i još par aparata koji dosta troše onda ti i nije dosta struje.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 09:06   #44
Quote:
more kaže: Pogledaj post
40 m2 mog zemljišta 40 x 400 eura 12000 Eura
Baterije trakciske midac 620 amph 24V 14,88 kwh 1200 Eura vijek trajanja do 15 god
Gdje se nalazi to 400 eura/m2 vrijedno zemljište? Da si možda realnije procijenio vrijednost zemljišta...
Znati ćeš nam reći za koju godinu koliki je vijek trajanja baterija i onda ćeš naučiti da je struja iz mreže najjeftinija...
Za sada sve funkcionira jer imaš veliki kapacitet akumulatora.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 23:17   #45
Neno to šta se tiče vijeka trajanja baterija u pravu si.Mislim da nisu doživotne.A i tih 15 godina je vijek a nigdje nepiše koliko im se smanji kapacitet sa godinama korištenja.A da uz ove potrošaće ima još i jednu ledenicu,mašinu za pranje rublja ili nešto slično mislim da mu nebi pomogle ni štedljive žarulje.A ono šta govori za 400 eura za kvadrat misli na cijenu plačanja elektri za uključenje na mrežu. Broj kvadrata puta 400 eura.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 09:29   #46
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
A ono šta govori za 400 eura za kvadrat misli na cijenu plačanja elektri za uključenje na mrežu. Broj kvadrata puta 400 eura.
Ja sam shvatio da treba Elektri ustupiti to zemljište jer tamo namjeravaju postaviti trafostanicu. Jer jedan frend je imao isti problem i tamo se radilo isto o 40 m2 za trafostanicu
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 22:17   #47
ma nebih se čudio da i elektra uzme za neku siću privatno zemljište.Ako su mogli nekoliko tisuća kubika gline eksploatirat i neplatit onda ima par kvadrata ne igra problem.Ali nezaborave svaki mjesec poslat ček za struju. grrrrrrrrrrrrrrrr

Inače ono šta je MORE gore naveo učinkovito je sa tim malim potrošačima ali ja ima dvije hladnjale koje stalno rade,uz to je perilica rublja,frižider,2 tv-a,komp, 8-9 žarulja i neke sitnice.normalno nije sve stalno uključeno ali sa onim sustavom gore to nije moguće osposobit da sve radi.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 16:55   #48
LITERATURA

Pozdrav ekipo!

Molio bih nekoga ako zna / može preporučiti kakvu literarturu, na hrvatskom jeziku, o tome... tipa solarna energija, vjetrenjače... Da nisu "previše" potkrepljene stručnim izrazima, formulama itd... Nešto User friendly, općenito...

Unaprijed HVALA!
MrToxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 01:16   #49
http://e-vozila.com/forum/index.php
poprati forum na te teme tamo imas lijepih linkova na materijale koji tebe zanimaju
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 12:11   #50
TEJNKS!
MrToxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 13:37   #51
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Struju je neisplativo proizvoditi... Stvar ima krači radni vijek, nego je potrebno da postane isplativa...
Ako je to istina, onda je pitanje dana kada će nam država uvesti poticaje za solarnu proizvodnju struje!
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 22:08   #52
http://larouchepac.com/news/2009/02/...ee-energy.html
__________________
Opinions Are Like Assholes; Everybody's Got One.
IRON_STRIKER is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 00:06   #53
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
Ako je to istina, onda je pitanje dana kada će nam država uvesti poticaje za solarnu proizvodnju struje!
Kad socijalni partneri budu počeli proizvodit solarne ploče, a lokalni veza u vlasti bude vlasnik tvornice
__________________
Our best hope is that the enemy kills so many of us that they become slightly depressed.
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 00:50   #54
Solarna energija

Pozdrav.


Može li mi netko reći koliko je moguće preko solarnih ploča dobiti struje za manji industrijski pogon.

Hvala
pršut1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 01:04   #55
Koliko hoces... Vidim da paneli kostaju u USA 2-3$/W. Znaci, 2000-3000 $/kW. Tu treba dodati i ostale troskove (trabsport, montaza itd.) i simbolicnu cinjenicu da je to cijena u USA. Bottom line je da ti se to vjerovatno nece isplatiti ni u snu.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 22:27   #56
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Koliko hoces... Vidim da paneli kostaju u USA 2-3$/W. Znaci, 2000-3000 $/kW. Tu treba dodati i ostale troskove (trabsport, montaza itd.) i simbolicnu cinjenicu da je to cijena u USA. Bottom line je da ti se to vjerovatno nece isplatiti ni u snu.
Bio je nekidan prilog na TV o problemima njemackih proizdovjaca, kazu da kinezi prodaju duplo jeftinije panele i da ni europski ni americki proizvodi ne mogu bas konkurirat. Nijemci se naravno furaju na kvalitetu i vjerojatno zaista postoji odredjen napredak u tehnologiji, no moglo bi se desit isto kao i sa plocicama koje se u medjuvremenu proizvode kvalitetnije u Kini nego u Italiji.
Dakle, jel ima netko iskustva sa kineskim panelima?
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 23:31   #57
Neki dan sam gledo automotiv (ili tako nešto, uglavnom o autima, neznam točno naziv) i tema je bila auti na struju. Vele da najsofisticiraniji BMW na struju sa jednim punjenjem može prijeći 90ak km, dok kinezi kak got loše aute rade, imaju hebenu elektroniku. Njihov auto otprilike iste snage motora ko BMW jednim punjenjem prođe oko 400 km. koliko got ljudi pljuvali po kineskim stvarima, one su daleko jeftinije, a neke i daleko bolje od originala (veliku večinu stvari kopiraju od drugih uz dodatna poboljšanja, ko npr ove baterije)
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 19:54   #58
solarna energija

Evo moj prvi post, naime ja isto planiram postavit solarne panele i postepeno prebacit cijelo domacinstvo na solarnu energiju. Susjedi na moru su sami obavili cijeli posao instalacije u kucu no materijal i panele te sve dodatno su kupili u Austriji, i nakon postavljanja izrachunali su da je trošak bio oko 2800 eura za cijelu kuchu ( 80 m2 ). Tako da razmishljam o toj soluciji, naravno u troshak nisu urachunali i vlastiti rad... Uglavnom u zadnje vrijeme surfam netom i trazhim tvrtke koje se u Hrvatskoj bave time no cijene su im astronomske pa ako netko zna za neku povoljnu ponudu nek javi...) i josh nesht, shto se tiche solarne energije, prijatelj je otvorio stranicu koja se ne bavi direktno standardnom primjenom solarne energije nego zanimljivostima poput mobitela, auta, jahti i sl. na solarku... pa shkicnite ak ochete... www.sunce.co.nr
Ne znam za vas ali meni se ne da vishe plachat tolko para HEP-u, mislim da je vrijeme da laganini pochnemo ugrozhavat taj njihov dugugodishnji monopol...)
Shandon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 20:42   #59
Quote:
Shandon kaže: Pogledaj post
Evo moj prvi post, naime ja isto planiram postavit solarne panele i postepeno prebacit cijelo domacinstvo na solarnu energiju. Susjedi na moru su sami obavili cijeli posao instalacije u kucu no materijal i panele te sve dodatno su kupili u Austriji, i nakon postavljanja izrachunali su da je trošak bio oko 2800 eura za cijelu kuchu ( 80 m2 ). Tako da razmishljam o toj soluciji, naravno u troshak nisu urachunali i vlastiti rad... Uglavnom u zadnje vrijeme surfam netom i trazhim tvrtke koje se u Hrvatskoj bave time no cijene su im astronomske pa ako netko zna za neku povoljnu ponudu nek javi...)

Ne znam za vas ali meni se ne da vishe plachat tolko para HEP-u, mislim da je vrijeme da laganini pochnemo ugrozhavat taj njihov dugugodishnji monopol...)
HEP i drzava su do sada vrlo uspjesno sabotirale to sa solarnom energijom, govorim prije svega o prodaji struje HEPu. 1Mw je smijesna svota, spekulacija je naravno da ce se priblizavanjem EU u nesto promjenit. Po meni to ulgaanje u solarnu energiju ima smisla ako se struja prodaje mrezi. Da bi se postigla autonomija kuce onda je potrebno puno puno vece ulaganje nego tih 2800 Eura, a pravi problem je postojanje podosta nepoznatih varijabli (zakoni, trziste, vijek trajanja...)
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 21:45   #60
Sloboda je uvijek bila skupa. I nezavisnost. Oni koji imaju viška novca, a žele se otresti HEP-a iz principa, naprave takav potez i skinu ih... Ono ograničenje od 1 MW vrijedi samo za povlaštene proizvođače koji bi prodavali struju HEP-u. Ministarstvo je dosad zaprimilo preko 300 zahtjeva, a preko 200 ih je riješeno pozitivno. Jedna od stranica koja pokriva problematiku je i www.mojaenergija.hr , a nedavno je osnovan i Solarni cluster (klaster). A neki od nas rade i na nekim drugim alternativnim izvorima.
kopneni02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.