Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2007., 11:46   #1
Zasto je ljudska potreba da vjeruju u nesto! I zasto neki ovako cvrsto??

Gore je pitanje
TGCVugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:13   #2
Quote:
TGCVugi kaže: Pogledaj post
Gore je pitanje
Zbog toga jer ne možemo shvatiti pojam vječnosti,kao ni pojam početka i kraja...gdje je sve počelo,kako je sve počelo,a opet kako je sve moglo početi, trebalo je biti nešto prije toga...isto pitanje se odnosi na kraj....

jednostavno imaš potrebu da vjeruješ u neku višu silu od sebe,nešto ili nekog tko je sve stvorio.......tko je bio prije svega,a opet pitaš se kada je to bilo,i kako je svijet mogao nastati iz ničeg....mislim da nismo ni približno dovoljno razvijeni da shvatimo pojam vječnosti........

Ja osjećam potrebu da vjerujem, ali ne vjerujem samo iz te potrebe već i iz mojih iskustva.....
koliko te poznajem, znam da si ateista koji luta i traži boga....ajd mi reci koj je razlog zašto si ateist?
__________________
Shadow Warriors Site:
http://www.shadow-warriors.eu.tc
AngelT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:43   #3
Pitanje nije VJECNOST,, nego nesto drugo...
Eh mali problem je u vama VELIKIM vjernicima,,, neznate objasnit zasto vjerujete,,, hehe
TGCVugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:55   #4
ateist-zasto ne vjerujes?

Quote:
TGCVugi kaže: Pogledaj post
Pitanje nije VJECNOST,, nego nesto drugo...
Eh mali problem je u vama VELIKIM vjernicima,,, neznate objasnit zasto vjerujete,,, hehe
a ti nisi objasnio zasto ne vjerujes??!!


ja vjerujem bog toga jer sam imao dosta iskustva s Paralelnim svijetom.....
a i znam da postoji netko tko me čuva i štiti, te netko tko je stvorio ovaj svijet. Mislim, big bangom je sve stvoreno,ali što je bilo prije?????
Prije je bio Bog

Hail Lucifer and His Demons!!
__________________
Shadow Warriors Site:
http://www.shadow-warriors.eu.tc
AngelT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:11   #5
Zato jer nam je Bog prilikom stvaranja usadio želju da ga upoznamo. Svatkoi tko vjeruje na pravom je putu.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 15:40   #6
"Ono što nam je zaista potrebno, nije volja da se vjeruje (ili ne vjeruje), već želja da se otkrije, što je nešto sasvim suprotno."
Bertrand Rassel
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:17   #7
dada, ajde objasnite tko je prvi vidio/izmislo boga, od kud opce ta rijec???
&
@AngelT
Ja sam dao temu da mi odgovorite zasto vjerujete a ne da me pitate zasto ja ili neki ne vjerujemo, ili mozda vjerujemo ali ne tako cvrsto, ako te zanima zasto neko ne vjeruje otvori temu...
TGCVugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 23:14   #8
Kad osjetiš na vratu hladni dah smrti možda ti bude jasnije. A možda i ne. Ljudi koji su se našli u bezizlaznim situacijama obično znaju odgovor na tvoje pitanje. No garantiram ti da odgovor na svoje pitanje nećeš naći u crkvi.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 23:50   #9
Quote:
TGCVugi kaže: Pogledaj post
Gore je pitanje
Koliko čvrsto? Daj primjer.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 00:22   #10
Quote:
Kad osjetiš na vratu hladni dah smrti možda ti bude jasnije. A možda i ne. Ljudi koji su se našli u bezizlaznim situacijama obično znaju odgovor na tvoje pitanje. No garantiram ti da odgovor na svoje pitanje nećeš naći u crkvi.
Lepo je sta me mislis navuci na svoju vjeru,, ali ne pricaj ti meni o dahu smrti i bezazlenim situacijama!!!!!, nemas pojma sta je to,,,, te usporedbe ti mozda lepo zvuce ali veruj mi nije tako, i kad ti se to dogodi neces dobit odgovore nego pitanja,,,

Quote:
Koliko čvrsto? Daj primjer.
Pa naprimjer da bi se neki svadali ovde 4 dana
TGCVugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 01:32   #11
Quote:
TGCVugi kaže: Pogledaj post
Lepo je sta me mislis navuci na svoju vjeru,, ali ne pricaj ti meni o dahu smrti i bezazlenim situacijama!!!!!
Niti imam namjeru bilo koga navlačiti na svoju vjeru, niti ti možeš znati koje sam ja vjere.
Savjetujem ubuduće i bolje čitati - naime, nisam spomenuo bezazlene, već bezizlazne situacije.
BTW, ako ne želiš da ti ljudi odgovaraju na pitanja, onda budi barem toliko pristojan da ih i ne postavljaš.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 09:48   #12
Quote:
TGCVugi kaže: Pogledaj post
@AngelT
Ja sam dao temu da mi odgovorite zasto vjerujete a ne da me pitate zasto ja ili neki ne vjerujemo, ili mozda vjerujemo ali ne tako cvrsto, ako te zanima zasto neko ne vjeruje otvori temu...
pa ako već želiš da ti mi damo neke odgovore na tvoja pitanja,bilo bi uljudno i da ti odgovoriš na neka naša.
__________________
Shadow Warriors Site:
http://www.shadow-warriors.eu.tc
AngelT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 09:57   #13
Quote:
TGCVugi kaže: Pogledaj post
dada, ajde objasnite tko je prvi vidio/izmislo boga, od kud opce ta rijec???
&
@AngelT
Ja sam dao temu da mi odgovorite zasto vjerujete a ne da me pitate zasto ja ili neki ne vjerujemo, ili mozda vjerujemo ali ne tako cvrsto, ako te zanima zasto neko ne vjeruje otvori temu...
Kako tko je "izmislio" Boga??? Bog je izmislio nas, a ne mi njega! ALi prvi oblici religioznosti spadaju tamo negdje u početak ljudskog razvijanja kao čovjeka, kada nastaju prve primitivne religije. Prvi koji je vidio kako mu frenda pojede medvjed ili munju koja mu zapali grm koji se upravo spremao obrstiti i onda počeo medvjedu/munji donositi pokolone ulagujući se za vlastiti život - to je onaj koji je otkrio riječ Bog. HVALA!!!
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:14   #14
Quote:
Niti imam namjeru bilo koga navlačiti na svoju vjeru, niti ti možeš znati koje sam ja vjere.
Savjetujem ubuduće i bolje čitati - naime, nisam spomenuo bezazlene, već bezizlazne situacije.
BTW, ako ne želiš da ti ljudi odgovaraju na pitanja, onda budi barem toliko pristojan da ih i ne postavljaš.
Ja isto pricam o bezizlaznim situacijama, SMRTI!!! Ne volim da mi o teme neko prica....
Quote:
No garantiram ti da odgovor na svoje pitanje nećeš naći u crkvi.
Ovde me "navlacis".....
Quote:
pa ako već želiš da ti mi damo neke odgovore na tvoja pitanja,bilo bi uljudno i da ti odgovoriš na neka naša.
Da je tako, onda bi samo modovi postavljali pitanja, zato mozes ti postavit pitanja pa da ko zeli odgovorit odgovori a ne da ja stavim temo o prvom a ti mene pitas o drugom....
Quote:
Kako tko je "izmislio" Boga??? Bog je izmislio nas, a ne mi njega! ALi prvi oblici religioznosti spadaju tamo negdje u početak ljudskog razvijanja kao čovjeka, kada nastaju prve primitivne religije. Prvi koji je vidio kako mu frenda pojede medvjed ili munju koja mu zapali grm koji se upravo spremao obrstiti i onda počeo medvjedu/munji donositi pokolone ulagujući se za vlastiti život - to je onaj koji je otkrio riječ Bog. HVALA!!!
Nije dovoljno, s tim ni djecu nebi uverio,,, dobro mozda bi,,,,
Tko se prvi uverio da je bog postoji,, jel ga tko vidio???? odgovor NIJE!!!
TGCVugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:46   #15
Cuj.

Il je Bog izmislio covjeka il covjek Boga
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 13:16   #16
hmm, hebi ga,, nisi skapirao pitanje.....
TGCVugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 21:02   #17
Quote:
Zasto je ljudska potreba da vjeruju u nesto! I zasto neki ovako cvrsto??
Zato sto su ljudi.
__________________
Draco dormiens nunquam titillandus.
Igjarjuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 15:47   #18
Quote:
TGCVugi kaže: Pogledaj post
Gore je pitanje
Zasto ljudi imaju potrebu da vjeruju u nesto je preopsirno pitanje da bi se jednostavno odgovorilo. Mene fascinira cvrsto vjerovanje u slovo na papiru bez vlastitog iskustva istog, odnosno vjerovanje na rijec onima koji su postavljeni stoljecima da manipuliraju narodom. To jedino mogu objasniti sustavnim "programiranjem" od rane mladosti ili teskim traumama kad um poseze za linijom manjeg otpora.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 16:35   #19
Quote:
Zasto ljudi imaju potrebu da vjeruju u nesto je preopsirno pitanje da bi se jednostavno odgovorilo. Mene fascinira cvrsto vjerovanje u slovo na papiru bez vlastitog iskustva istog, odnosno vjerovanje na rijec onima koji su postavljeni stoljecima da manipuliraju narodom. To jedino mogu objasniti sustavnim "programiranjem" od rane mladosti ili teskim traumama kad um poseze za linijom manjeg otpora.
Jeste opsirno pitanje,,, ali jeste isto samo u krugu religije,, a ne recim politike,, .. Primjer, da nema "cvrstih slova" na papiru da nesmijes nekog ubit, sad mozda nebi ovde bio,, recimo imaju namjenu, i ljudi lako prokuziju zasto vjeruju u to, ali sa religijim je drugace,, samo pogledaj vecina koja sudjeluje na psihologiji i filozofiji moglo bi se reci da nisu bas neki vjernici....
TGCVugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 20:17   #20
Quote:
TGCVugi kaže: Pogledaj post
Primjer, da nema "cvrstih slova" na papiru da nesmijes nekog ubit, sad mozda nebi ovde bio,, recimo imaju namjenu, i ljudi lako prokuziju zasto vjeruju u to, ali sa religijim je drugace
Primjer ti je jako ogranicen jer postoje narodi koji nisu imali pristupa "svetim knjigama" pa su se znali ponasati kako treba i nisu ubijali bez veze. Cak su vise ubijali sljedbenici raznih knjiga nego "nepismeni" domorodci. Ovo je samo jedna stvar koju si ti naveo pored hrpetine nasljedjenih vjerovanja.

Zamisli da nasljedis i slijepo pratis prijevaru koju je nekad netko nekome namjenio. I tako stoljecima... generacijama...
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.