Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2007., 16:52   #1
VASA VJERA vs. NJIHOVA VJERA

Dragi moji vjernici!

Zasto mislite da je vasa vjera istinita za razliku od neke druge?

Zasto vi muslimani vjerujete da su ostale vjere neistinite?
Zasto vi krscani vjerujete da je judaizam pogresna vjera?
Zasto vi zidovi vjerujete da su prve dvije pogresne?
Zasto vi pripadnici triju gornjih vjera vjerujete da je hinduizam pogresan?
etc.........
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 16:56   #2
zašto mi ateisti volimo podje.avat sve vas????
sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 17:00   #3
Da ne govore tak prozirne gluposti nebi ih mogli podjebavat.

A tebe bih zamolio da ne spam-as postove sa stvarima koje nisu direktno povezane uz ovaj post. thx u
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 17:03   #4
Dragi moj neupućeni!

Prije stavljanja teme bilo bi dobro imati makar neko osnovno predznanje o dotičnoj temi da se ne obrukaš odmah na samom početku...
NIJEDNA vjera ne smatra da su ostale postojeće vjere POGREŠNE. S obzirom da je Bog jedan koji se želi obratiti svim ljudima, a zbog naših malenih i skučenih mozgova nam to mora prilagođavati, Bog se može spoznati kroz apsolutno SVAKU vjeru. Razlika je samo u tome koliko koja ima informacija o Bogu (ovisi je li riječ o politeizmiu ili monoteizmu, proroku ili samom Bogu na zemlji i slično) - nekima će možda biti lakše ili teže... Na koncu se svodi na volju pojedinca da spozna istinu, a vjera je tek put do nje...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 17:03   #5
sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 17:16   #6
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Dragi moj neupućeni!

Prije stavljanja teme bilo bi dobro imati makar neko osnovno predznanje o dotičnoj temi da se ne obrukaš odmah na samom početku...
NIJEDNA vjera ne smatra da su ostale postojeće vjere POGREŠNE. S obzirom da je Bog jedan koji se želi obratiti svim ljudima, a zbog naših malenih i skučenih mozgova nam to mora prilagođavati, Bog se može spoznati kroz apsolutno SVAKU vjeru. Razlika je samo u tome koliko koja ima informacija o Bogu (ovisi je li riječ o politeizmiu ili monoteizmu, proroku ili samom Bogu na zemlji i slično) - nekima će možda biti lakše ili teže... Na koncu se svodi na volju pojedinca da spozna istinu, a vjera je tek put do nje...
a prije odgovora na neku temu koju smatras glupom mogla bi malo razmislit o svojem stajalistu tak da se ti ne obrukas.

bas sam se zazelio ovakvog odgovora.

NIJEDNA vjera ne smatra da su ostale pogresne?
kak da ne, malo bi ti dobro dosao neizdogmatiziran pogled na svijet, a pomoglo bi ti i da procitas koju vjersku knjigu.
biblija,kuran,etc.. svaka religijska knjiga u sebi ima pogled na druge religije koji bas i nije zlatan, krscani ubijaju zidove zbog religije, zidovi politeiste, muslimani zidove, svi oni ateiste.... itd. a sve je i u vjerskim zakonima svake religije(tebe ocito kao vjerojatnog krscana su na vjeronauku ucili iz biblije samo lijepe stvari bez svih zvjerstava koje su pocinili tzv. pravi vjernici protiv tzv. krivih/zaludjenih vjernika, za)
Za daljnje objasnjenje upucujem te na stari zavjet koji vjerojatno nisi citala.

A sto se tice da se kroz svaku vjeru moze spoznati bog zasto onda u svakoj vjeri imas dio slican ovome:"nemaj drugih bogova osim mene"(ne odnosi se na nepostojanje drugih bogova nego na nepostivanje drugih bogova, smisao je izgubljen u prijevodu)

A sto se tice informacija o postojanju boga znas sto mislim o tome ak ti kazem da sam ateista.

Pozdrav!
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 17:50   #7
Bog je jedan. Svaka vjera na svoj način pokušava doći do njega. S obzirom da zvučiš kao osnovnoškolac pokušat ću ti to protumačiti na način koji bi mogao shvatiti:
Cilj učenika je dobiti pet. Tu ocjenu može dobiti tako da:
a) uči
b) prepiše
c) ima jednostavno sreće
Nije pitanje vjeruješ li ti ili ne u postojanje ocjene pet (moguće je da nikada nisi došao u kontakt s njom pa ti možda i nije za zamjeriti), činjenica je da ona postoji i postoji više načina kako se može doći do nje.
Jasnije?
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:04   #8
Quote:
NIJEDNA vjera ne smatra da su ostale postojeće vjere POGREŠNE.
Dakle, i sotonizam?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:05   #9
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Bog je jedan. Svaka vjera na svoj način pokušava doći do njega. S obzirom da zvučiš kao osnovnoškolac pokušat ću ti to protumačiti na način koji bi mogao shvatiti:
Cilj učenika je dobiti pet. Tu ocjenu može dobiti tako da:
a) uči
b) prepiše
c) ima jednostavno sreće
Nije pitanje vjeruješ li ti ili ne u postojanje ocjene pet (moguće je da nikada nisi došao u kontakt s njom pa ti možda i nije za zamjeriti), činjenica je da ona postoji i postoji više načina kako se može doći do nje.
Jasnije?
Svaka vjera pokusava doci do njega? A kak to? valjda da pobije sve ostale koji ne misle ko on....

inace da bi doso do ocjene 5 trebas znati tocno ono sto te oni uce, a kak te svaka religija uci drugo pripadnik svake religije dobi 5 za nesto drugo.

inace cilj ucenika nije da dobije 5 nego da nesto nauci, a to je vanljda dio koji ti ne razumijes....

a kak bi to covjek doso do istine ak svaka religija uci drugo i prema svakoj je drugo istina?
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:07   #10
tak je , reci ti njima
sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:13   #11
Quote:
sijamac kaže: Pogledaj post
tak je , reci ti njima
kaj je to trebalo bit sarkazam? podrska il nekaj trece?
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:26   #12
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Dakle, i sotonizam?
Sotonizam nije vjera.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:29   #13
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
Svaka vjera pokusava doci do njega? A kak to? valjda da pobije sve ostale koji ne misle ko on....

inace da bi doso do ocjene 5 trebas znati tocno ono sto te oni uce, a kak te svaka religija uci drugo pripadnik svake religije dobi 5 za nesto drugo.

inace cilj ucenika nije da dobije 5 nego da nesto nauci, a to je vanljda dio koji ti ne razumijes....

a kak bi to covjek doso do istine ak svaka religija uci drugo i prema svakoj je drugo istina?
Sinko, pusti 5 iz vjeronauka, zamisli peticu iz zemljopisa ili kemije - to je to...

Svaka religija ima u sebi dio Božje objave, po svakoj religiji se može upoznati Bog...



Primjer: ti možeš nešto o meni saznati da čitaš moje postove na forumu, možeš saznati nešto ako čitaš moj blog, a možeš saznati nešto i tako da se osobno upoznamo. Nisu svi načini jednako dobri i jednim ćeš saznati više o meni nego drugim, ali da te svi mogu dovesti do istine o SMS - to je činjenica

A na učenika koji uči zbog znanja čini se da nisi puno bio po školama
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:44   #14
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Sinko, pusti 5 iz vjeronauka, zamisli peticu iz zemljopisa ili kemije - to je to...

Svaka religija ima u sebi dio Božje objave, po svakoj religiji se može upoznati Bog...



Primjer: ti možeš nešto o meni saznati da čitaš moje postove na forumu, možeš saznati nešto ako čitaš moj blog, a možeš saznati nešto i tako da se osobno upoznamo. Nisu svi načini jednako dobri i jednim ćeš saznati više o meni nego drugim, ali da te svi mogu dovesti do istine o SMS - to je činjenica

A na učenika koji uči zbog znanja čini se da nisi puno bio po školama
A koji je to dio Bozje objave? a kak bi ti to iz tolko sranja izdvojila ono sto nije sranje? valjda ono kaj ti pase?

na onaj primjer mogu samo: , taj si blog i postove ti napisala a one stare knjige su napisali ljudi a ne bog.

a ak si ti ucila zbog ocjene onda te fakat zalim.


P.S.

Sotonizam je religija, a ak nije onda se obrazlozi umjesto da govoris gluposti, svaka stvar u kojoj se organizirano vjeruje u irracionalne stvari je religija, svidjalo se to tebi ili ne
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:51   #15
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
kaj je to trebalo bit sarkazam? podrska il nekaj trece?
podrška ali očito malo krivo protumačena, sorry
uz tebe sam
sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:53   #16
ali ne mješam se da ne dobijem po nosu
sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:55   #17
Quote:
sijamac kaže: Pogledaj post
podrška ali očito malo krivo protumačena, sorry
uz tebe sam
nema problema, problem je kod mene a ne tebe ja opcenito ne raspoznajem sarkazam u onome sto su meni nepoznati ljudi rekli.

thx na podrsci
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 19:04   #18
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
S obzirom da je Bog jedan koji se želi obratiti svim ljudima, a zbog naših malenih i skučenih mozgova nam to mora prilagođavati,
Ja nemam malen i skučen mozak, ali vjernici očigledno da. Plus ispran, što se vidi iz citata...(da prilagođavati... invalidima se prilagođava pristup u zgradu ili veličina ikona na ekranu)
Quote:
Bog se može spoznati kroz apsolutno SVAKU vjeru.
Što znači spoznati Boga? Vjerovati u nešto nedokazivo? U njegovog ovozemaljskog 'posrednika'?

Quote:
Razlika je samo u tome koliko koja ima informacija o Bogu (ovisi je li riječ o politeizmiu ili monoteizmu, proroku ili samom Bogu na zemlji i slično) - nekima će možda biti lakše ili teže...
Koliko ima informacija o Bogu? Odakle? S Interneta? Iz vjerskih knjiga koje su napisali ljudi? Iz predaje? Ili?

Quote:
Na koncu se svodi na volju pojedinca da spozna istinu, a vjera je tek put do nje...
Ooo, da! Vjera je sigurno put do istine! Apsolutne istine! O medicini, fizici, psihologiji, ekonomiji...o napredku uopće!

99% ratova, netrpeljivosti, neprijateljstava i nesnošljivosti među ljudima uzrokovale su (i uzrokuju) različitosti vjera. I kultova i uvjerenja.
I uvijek se djelomično ili u cijelosti međusobno osporavaju.
Euroskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 19:09   #19
Quote:
Euroskeptik kaže: Pogledaj post
Ja nemam malen i skučen mozak, ali vjernici očigledno da. Plus ispran, što se vidi iz citata...(da prilagođavati... invalidima se prilagođava pristup u zgradu ili veličina ikona na ekranu)

Što znači spoznati Boga? Vjerovati u nešto nedokazivo? U njegovog ovozemaljskog 'posrednika'?


Koliko ima informacija o Bogu? Odakle? S Interneta? Iz vjerskih knjiga koje su napisali ljudi? Iz predaje? Ili?


Ooo, da! Vjera je sigurno put do istine! Apsolutne istine! O medicini, fizici, psihologiji, ekonomiji...o napredku uopće!

99% ratova, netrpeljivosti, neprijateljstava i nesnošljivosti među ljudima uzrokovale su (i uzrokuju) različitosti vjera. I kultova i uvjerenja.
I uvijek se djelomično ili u cijelosti međusobno osporavaju.
Potpisujem! Bravo
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 19:10   #20
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
Sotonizam je religija, a ak nije onda se obrazlozi umjesto da govoris gluposti, svaka stvar u kojoj se organizirano vjeruje u irracionalne stvari je religija, svidjalo se to tebi ili ne
Siguno da je, ali tu se vidi ta njihova isključivost, jer svi vjernici priznaju samo svoju vjeru (a za dnevno-političke potrebe deklarativno priznaju i druge).
Euroskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.