Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2007., 15:41   #81
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Kojima to "vama"?
Evo, ja sam katolik i pripadnik RKC i prva sam za raskrinkavanje, te prepuštanje svjetovnim sudovima svih takvih otkrivenih slučajeva. I nisam usamljena. Zašto generalizacija?

Sa ljudima kao sto si Ti svijet ima buducnosti!!! Svaka cast.

Nego,mozesli mi objasniti,zasto je ovom danasnjem Papi,Benedikt XVI,dozvoljeno da bude poglavar svih katolika kada se zna da je on 2001. pokusao prikriti jedan pedofilski skandal i time zastititi te zvijeri od ljudi koja su se ogrijesila o djecu ??? On kao covjek vjernik,trebao je znati da i ako uspije to prikriti od ljudi da nemoze prikriti od Boga ??
Bocinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 17:50   #82
Quote:
Bocinja kaže: Pogledaj post
Sa ljudima kao sto si Ti svijet ima buducnosti!!! Svaka cast.

Nego,mozesli mi objasniti,zasto je ovom danasnjem Papi,Benedikt XVI,dozvoljeno da bude poglavar svih katolika kada se zna da je on 2001. pokusao prikriti jedan pedofilski skandal i time zastititi te zvijeri od ljudi koja su se ogrijesila o djecu ??? On kao covjek vjernik,trebao je znati da i ako uspije to prikriti od ljudi da nemoze prikriti od Boga ??
ovo me interesira. mozes li reci koji je to pedofilski skandal ratzinger pokusao prikriti?
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 18:03   #83
Mislim da ima ovdje:

http://video.google.com/videoplay?do...can+sex+crimes
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 19:09   #84
Quote:
Baron Samedi kaže: Pogledaj post
1) ... Otvori, ..., temu o pedofiliji u medresama! Ajde, da te vidim!

...i sutra ce se SAD zvati SID, Sjedinjene Islamske Drzave, to je TVOJ problem!

...KOLIKO JE DJECE SILOVANO U MEDRESAMA OD IMAMA?
Moderatori, može trajni ban za samedija koji propagira selektivnu mržnju prema islamu
sanity assasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 19:22   #85
Pricao mi je stari od jednog poznanika (seljaci) da u njihovom selu "prije 30 god kad bi neki deckic gledao decke a ne cure odma bi ga poslali u svecenike..." Zasto mi je to pricao? Jer imaju pedofilkastog popa
Way_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 19:59   #86
Quote:
igod kaže: Pogledaj post

to tajno ratzingerovo pismo
"tajno" je utoliko sto je na latinskom. publicirano je i na internetu i u sluzbenom glasniku svete stolice. na engleskom, dostupno je ovdje . ono je provedbeni akt dokumenta kojeg je donio papa ivan pavao II njime se opominje sve svecenike da moraju, po prijetnjim najstrozih crkvenih kazni (najveca je ekskomunikacija) sutjeti o onome sto su culi kao ispovjednu tajnu. dalje, produljuje se zastarni rok koji crkveni duznosnici imaju da progone slucajeve seksualnih prijestupa s aspekta kanonskog prava. i to se dijelom odnosi i na slucajeve pedofilije, a dijelom i na druge delikte (po crkvenom pravu) koje drzava naravno da ne kaznjava, to su npr. bacanje, otudjivanje i druge radnje sa posvecenim hostijama, zabrana simuliranih misnih slavlja od strane neovlstenih svecenika i drugo. za ta kaznena djela propisuje se nadleznost svete stolice i izuzima ih se od biskupskih sudova. ali sve to skupa su djela po kanonskom pravu, djela protiv vjere.
svecenik koji odaje ispovjednu tajnu bit ce najstroze kaznjen u sklopu kazni koje su dostupne rkc. nigdje se nikoga ne sprecava niti mu se icime prijeti da ne smije reci roditeljima, policiji, socijalnom radniku o djellima koja su "civilna" i "svjetovna".

zrtve pedofila uglavnom sute zbog osjecaja srama, neugode, ne zele da ih se gleda i prokazuje u javnosti. i zato sute. a ne zato jer je ratzinger napisao to pismo.

uglavnom, od javnog dokumenta uspjeli su uciniti tajni, od nicega pricu.

za kraj, svaka cast svakoj zrtvi pedofila. nitko to nije zasluzio, da ga se tako dira i ponizava. ni svecenik nema to pravo. treba mu (sveceniku) suditi i svjetovni sud, a Bog sasvim sigurno hoce kad za to dodje vrijeme. ali kljucno je to da se je tu isla raditi prica o jednoj veeelikoj manjini ljudi. ako se vec hoce napraviti drustveno korisna prica o pedofiliji, svakako treba malo prouciti materiju. a materija nam kaze da oko pola pedofilskih djela ucine roditelji nad svojom djecom. tome treba dodati i jedan dio rodjaka, uvijek prisutnik ujaka, striceva, djedova. pa tek onda na red kao pocinitelji dolaze profesori klavira, tete u vrticu i svecenici. no, to nije nikome interesatno. kako cemo rec da su pedofili uglavnom nasi ljubljeni ocevi i stricevi? ne, okrenimo se onim frajerima u crnom koje vodi bivsi nacist. to je prava prica, tu reklame ide kao lude i prodaje se novi poboljsani arijel u prekidima "dokumentarca".
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 22:55   #87
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Onda je problem o kojemo govorimo daleko širi i veći i zahvatio je organizaciju koja je sveta i nepogrešiva, kao što tvrdi za sebe.
Ako moj šef ne zna što ja radim i kako radim, a niti njegov nadređeni ne zna što on radi onda firma ide u kolaps. Onda nitko ne zna što se nalazi na razini ispod njega. NO, ne može niti sve znati ali postoji neka kontrola koja ima zadatak pratiti sve što se događa na bilo kojoj razini.
Organizacija ima svoju hijerarhijsku strukturu baš stvorenu za nadgledavanje jer bi joj se uvukla neka manja ili veća hereza, dok kažeš keks. Tako da ne vjerujem da nije bilo saznanja, već da su ta saznanja u najbolju ruku ignorirana.
Ne znam zašto misliš, a nisi jedina, da hijerarhija u Crkvi ima organe kontrole svojih svećenika. Ima, ali ne u smislu nekakvih tajnih organizacija, tajnih praćenja...to su besmislice!
Čak postoje brojni slučajevi kada biskup svog svećenika ne može premjestiti iz župe u župu. Poznam par takvih.
I crkvena hijerarhija je živi organizam sklon greškama i propustima.
Hijerarhija nije sveta. To je jedna od najvećih zabluda, kako vjernika tako i nevjernika. Crkva, kao zajednica ustanovljena od Isusa Krista jest sveta i u tome počiva njena svetost, a ne u hijerarhijskim strukturama Crkve. Svetost Crkve leži i u mnogobrojnim vjernicima koji svoju vjeru svjedoče na istinski način. Crkva je sveta po sakreamentima. Sveta je, konačno, po djelovanju Svetog Duha.
Upravo proučavam život Ivana XXIII. Za njegova života Sveti oficij je obavljao sličnu djelatnost o kakvoj ti pišeš i za kakvu se zalažeš. On ju je dokinio. I njegovi nasljednici su nastavili tim putom.

Zaista imaš krivu sliku. izgleda da te Davincijev kod opčinio!

Quote:
Zato su onda svećenici šerifi u svojim mjestima i rade što im paše, jer biskupi igraju briškule a ne kontroliraju svoje ljude.
Postoje svećenici koji se tako ponašaju. Nanose štetu župi, vjernicima, biskupiji i Crkvi. Taj problem nije banalan i ne može ga biskup tek tako riješiti. Nemam vremena sada ti podrobnije objašnjavati zašto.
No, takvih ima sve manje. Čak i u Hrvatskoj.
Kontrola? Nekako mi to strašno pročitati kod tebe!
Svećeništvo je poziv koji u sebi nosi uvjerenje da će svećenik živjeti po savjesti, zapovijedima Božjim, djelovati za opće dobro...i kakva onda kontrola na koju ti aludiraš?

Quote:
Životno iskustvo i sama priroda bilo kakve organizacije nisu u koliziji, već sama percepcija tih iskustava mogu sakriti takve kardinalne bolesti sistema.
Mogu.
Ali Crkva (opća zajednica vjernika) nije kao takva slijepa i zatucana. Niti jedan sistem nije savršen. Još manje je savršen kada se poziva na čovjekovu savjest i oslanja na ispravno shvaćanje slobode i slobodnog djelovanja unutar zajednice. Prostora za greške ko u priči. Da nije tako Crkva ne bi bila to što jest: Kristova zaručnica (slikovito rečeno!).
Zapravo, kada bi se uvele kontrole o kakvim ti govoriš eto nas na putu u srednovjekovno poimanje hijerarhije.

Quote:
Zaključak ti je kriv.
Kontrola je jedan od bitnih stvari preživljavanja bilo kakve organizacije.
Ne možeš uvjeravati sve oko sebe da je nije bilo i da nije otkrila ništa što bi upučivalo na takve radnje.
Uostalom nepoznati ti je dao dokument o namjernom zataškavanju. Vjerovatno su se i oni na vrhu strukture iznenadili kad su vidjeli obim tih gnjusoba i zaključili da je bolje prvljave gaće doma vješati a ne po dvorištu.
Samo su "gaće" progovorile....i zatražile oštetu.
DA, kontrola je potrebna. Ali kakva?
A što se tiče zataškavanja i nepoznatog NOĆOBDIJA je dao vrlo dobar odgovor.
I, želiš li biti ozbiljna u dijalogu, ubuduće mi se ne pozivaj na "nepoznatog" jer si rušiš reputaciju ozbiljnog sugovornika.
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 00:21   #88
Quote:
101st Airborne kaže: Pogledaj post
A što se tiče zataškavanja i nepoznatog NOĆOBDIJA je dao vrlo dobar odgovor.
I, želiš li biti ozbiljna u dijalogu, ubuduće mi se ne pozivaj na "nepoznatog" jer si rušiš reputaciju ozbiljnog sugovornika.
Hajde ne laži i ne brukaj se tako javno.

Prvo, nepoznati je pisao o TAJNOM dokumentu kojega je novinar iščupao iz Vatikana i javno objavio (latinski i engleski PDF).
Dokument je napisao 1962. kardinal Alfredo Ottaviani.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=7662848&postcount=82

Drugo, NOĆOBDIJA je objavio nekakvo Ratzingerovo pismo koje je oduvijek bilo dostupno javnosti, pa to pokušao podvaliti kao onaj TAJNI dokument o namjernom zataškavanju pedofila unutar crkvenjačkih redova.

Treće, 101st Airborne je progutao mamac bez da malo bolje pogleda o čemu se radi.
O Sancta Simplicitas!
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 08:59   #89
[QUOTE=101st Airborne;7671273]
Quote:
Ne znam zašto misliš, a nisi jedina, da hijerarhija u Crkvi ima organe kontrole svojih svećenika. Ima, ali ne u smislu nekakvih tajnih organizacija, tajnih praćenja...to su besmislice!
Kaži mi znači li to da svaka fara ima svojeg gospodara, koji ne ovisi o nikome i nikome ne polaže računa?
Pa da nije bilo kontrole ne bi se tako uspješno održavao sistem.
Da te mama nije pazila možda bi dana bio u Legiji stranaca.
Prema tome govoriti da nema nadgledavanja i praćenja što se radi je besmislica jer bi se sam sistem urušio..svaki seoski pop bi postao Milingo je bi imao žena ...ili IDi Amin jer bi živio u svili i kadifi.


Quote:
I crkvena hijerarhija je živi organizam sklon greškama i propustima.
Baš što je živ ima svoja pravila a to je funkcioniranje na svim strukturama a funkconiranje se mora pratiti jer sve odlazi u propast.
(malo pogledaj literaturu o društvenim i inim organizacijama, princip je isti sve ostalo su varijante).

Quote:
Hijerarhija nije sveta. To je jedna od najvećih zabluda, kako vjernika tako i nevjernika. Crkva, kao zajednica ustanovljena od Isusa Krista jest sveta i u tome počiva njena svetost, a ne u hijerarhijskim strukturama Crkve. Svetost Crkve leži i u mnogobrojnim vjernicima koji svoju vjeru svjedoče na istinski način. Crkva je sveta po sakreamentima. Sveta je, konačno, po djelovanju Svetog Duha.
Naravno da nije sveta nije nikad niti bila. To što se držite S.Duha ne znači da se ono drži vas. Uostalom, kakve veze ima svetost u profanosti djelovanja kroz povijest?

Quote:
Upravo proučavam život Ivana XXIII. Za njegova života Sveti oficij je obavljao sličnu djelatnost o kakvoj ti pišeš i za kakvu se zalažeš. On ju je dokinio. I njegovi nasljednici su nastavili tim putom.
Proučavaj literaturu koja je objektivna a ne crkvenu literaturu koja obiluje samohvalama jer kadija tuži kadija sudi.

Quote:
Zaista imaš krivu sliku. izgleda da te Davincijev kod opčinio!
Ne, ja ga nisam čitala, već samo "Razotkivanje koda " koji je fenomenlna slika nastala u onome grčevitom budzašto i pod svaku cijenu oprvrgavati iznošene činjenice, i proglašavati ih napadom na svetost crkve.
>Braniti se napadajem je stari način kao sakrivati istinu.

Smiješno je kako jedan film ili knjiga koji se oslanja na tumačenje povijesti van crkvene dioptrije može uzrujati svetu hijerarhiju koja ne zna što im se događa u njenim poslovnicama.

Quote:
Kontrola? Nekako mi to strašno pročitati kod tebe!
U svemu što postoji i u čemu jesmo postoji jedan stupanj nadgleda. Da tako nije bilo bi anarhije, samovolje i slično. No, ljudi se sporazumno odriču nekih svojih prava (kao pravo jačeg...) u ime svoje društvenosti. Tako su se i zavjetovani duhovni radnici odrekli svojim zavjetom svojih prava da rade što hoće i prihvalili dogmu i određeni način ponašanja kako određuje crkva.
Da toga nema, ne bi bilo niti crkve.

Quote:
Svećeništvo je poziv koji u sebi nosi uvjerenje da će svećenik živjeti po savjesti, zapovijedima Božjim, djelovati za opće dobro...i kakva onda kontrola na koju ti aludiraš?
Sjeti se samo načina kako nastaju hereze......
i što znači borba protiv nje, je rje to borba za održanje a ne utakmica nedeljom popodne.

Quote:
Ali Crkva (opća zajednica vjernika) nije kao takva slijepa i zatucana. Niti jedan sistem nije savršen. Još manje je savršen kada se poziva na čovjekovu savjest i oslanja na ispravno shvaćanje slobode i slobodnog djelovanja unutar zajednice. Prostora za greške ko u priči. Da nije tako Crkva ne bi bila to što jest: Kristova zaručnica (slikovito rečeno!).
Zapravo, kada bi se uvele kontrole o kakvim ti govoriš eto nas na putu u srednovjekovno poimanje hijerarhije.
Smiješno je da čovjek tvojeg kapaciteta tako misli. Zaručnica ima hijerarhiju, koja se poštuje jer da se ne poštuje ošla bi kvragu, s drugim ljubovala ako ne bi bilo i nešto gore.


Quote:
DA, kontrola je potrebna. Ali kakva?
A što se tiče zataškavanja i nepoznatog NOĆOBDIJA je dao vrlo dobar odgovor.
I, želiš li biti ozbiljna u dijalogu, ubuduće mi se ne pozivaj na "nepoznatog" jer si rušiš reputaciju ozbiljnog sugovornika.
Nemoj mi reći da si "nepoznatom" prepostavio "noćobdiju"?


kao ozbiljan diskutabnt mogu samo zaključiti;

-grešaka je bilo i biti će jer su strukture tajile zločin misleć da je on sitan a pokazalo se kasnije da je daleko veći nego što se misli

- s time su samo postali sudionici u zločinu i kao takvi jako teško će sprati ljagu sa svojeg imena, brand je oštećen i pitanje je da li će se oporaviti
još jedna snažan udarac mogao bi je srušiti

- to je rezulturalo odlaskom pastve iz crkve kao i bankrotima nekih biskupija

- šteta se ne da namiriti jer osim novca koji treba za začepljivanje ustiju oštećenih, na duhovnom planu crkva je posve podbacila stavljajući se u položaj koji je nije dostojan

- gubljenjem dostojanstva crkva je izgubila i inače narušeni ugled a što se vidi u smanjivanju broja zaređenih kao sve veći trend, pojava nekih novih hereza zbog pitanja celibata...nespremnost na promjene mišljenja zbog brzorastućeg Aids-a i upotrebe kondoma
kikseva kao što je davanja sakramenta vjenčanja notornim mafijašima,a odbijanje čovjeku koje je odlučio da umre....

Prema tome koliko god da se trudiš udariti novi sjaj Zaručnice i proglasiti je nevinom poslije konzumiranog braka, ona je stara, umorna i neprilagodljiva u današnje svijetu a ono što se ne mijenja (jer je to nužnost života) odumire
i nestaje po zakonima prirode koju i ona baštini na ovom planetu.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 13:51   #90
Quote:
NOĆOBDIJA je objavio nekakvo Ratzingerovo pismo koje je oduvijek bilo dostupno javnosti, pa to pokušao podvaliti kao onaj TAJNI dokument o namjernom zataškavanju pedofila unutar crkvenjačkih redova
draga nemruth, ja sam regirao na ovaj upis Bocinje:

Quote:
Nego,mozesli mi objasniti,zasto je ovom danasnjem Papi,Benedikt XVI,dozvoljeno da bude poglavar svih katolika kada se zna da je on 2001. pokusao prikriti jedan pedofilski skandal i time zastititi te zvijeri od ljudi koja su se ogrijesila o djecu ???
jer se je time tvrdilo da je sadasnji papa prikrivao jedan pedofilski skandal 2001. godine. ratzingerovo "prikrivanje" sastojalo se je upravo u tom pismu, koje, kako si dobro primijetila, nije nikada bilo tajno. stovise, ono je javno da javnije ne moze biti. toliko o "prikrivanju".

a ono sto je od pocetka bio javni dokument (ratzingerovo pismo) "dokumentaristi" Panorame su probali uciniti navodno tajnim dokumentom, u filmu kojeg reklamira igod
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 14:50   #91
Quote:
Noćobdija kaže: Pogledaj post
a ono sto je od pocetka bio javni dokument (ratzingerovo pismo) "dokumentaristi" Panorame su probali uciniti navodno tajnim dokumentom, u filmu kojeg reklamira igod
Opet lažeš (valjda ne znaš što činiš?) i mutiš vodu!
Dokumentarac govori o "Crimen Sollicitationis" a ne o Ratzingerovom pisamcu:

Crimen sollicitationis (translated from Latin as The Crime of Solicitation) is a secret document issued by the Holy Office of the Vatican (now the Congregation for the Doctrine of the Faith) in 1962, instructing bishops about how to deal with cases in which priests were accused of pedophilia and zoophilia.

A court in the United States ordered the Vatican to "produce" the document (meaning make it available to the court and the opposing party) as part of a discovery phase of a civil lawsuit against accused priest pedophiles in Texas. The court did not authorize public disclousure; nonetheless, it was leaked to the press, thereby made public.

The document was drawn up up by Cardinal Alfred Ottaviani and approved by Pope John XXIII. It instructs bishops on how to handle cases of the "worst crime," in which a priest is sexually involved with an animal, child, or man.


Crimen Sollicitationis je bio tajan, i sud je zahtijevao od Vatikana da ga pokaže. Kasnije je procurilo u javnost, jer ga ljigavci nikada ne bi dali na uvid.

Ovo šugavo pisamce Ratzingerovo o kojemu pišeš poziva se na Crimen Sollicitationis i napisao ga današnji Papa 2001. Više manje potvrđuje sve i ništa bitno ne mijenja, osim da sve mora ići preko Vatikana.

Crimen sollicitationis first came to light in 2001 because it was referenced to in a letter written by Cardinal Ratzinger to the Roman Catholic bishops of the world regarding new procedures for handling accusations that priests had sexually abused minors.[1] Lawyers involved in cases against the church have argued that the document is evidence of obstruction of justice.

A izvlačenje na ispovjednu tajnu "svetog sakramenta ispovjedi" je jadan način izvlačenja od odgovornosti za prikrivanje i nastavljanje zločina.


Dokumentarac je odličan (BBC Panorama programme).

http://video.google.com/videoplay?do...can+sex+crimes
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 16:42   #92
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Opet lažeš (valjda ne znaš što činiš?) i mutiš vodu!
Dokumentarac govori o "Crimen Sollicitationis" a ne o Ratzingerovom pisamcu:
Crimen Sollicitationis je bio tajan, i sud je zahtijevao od Vatikana da ga pokaže. Kasnije je procurilo u javnost, jer ga ljigavci nikada ne bi dali na uvid.

Ovo šugavo pisamce Ratzingerovo o kojemu pišeš poziva se na Crimen Sollicitationis i napisao ga današnji Papa 2001. Više manje potvrđuje sve i ništa bitno ne mijenja, osim da sve mora ići preko Vatikana.
dokumentarac pocinje s inauguralnom ratzingerovom slikom i optuzbom da je on jos kao predstojnik kongregacije za nauk vjere prikrio pedofiliju u redovima crkve. gledatelj se pita: "hm, ovo me interesira" pa ceka dalje. zatim se nasiroko raspravlja o dokumentu crimen solicitationis iz 1962, a gledatelj i dalje ceka ulogu ratzingera u svemu tome...i onda slijedi punchline - ratzinger je napisao pismo koje se nadovezuje na crimen...i to je, bas to njegovo pismo koje se takodjer oznacava tajnim, pravi ratzingerov zlocin! bas to pismo mu se stavlja na teret. jelte, napisao ga je, poslao ga je svim biskupima u cijelom svijetu, trazio da se takvi slucajevi salju bas u vatikan i bas njemu...

razmisli uostalom - kako je to kvalitetno prikrivanje pedofilije kada on napise pismo, objavi ga u sluzbenog glasniku svete stolice, na internetu, i u njemu cak i napise da se bas NJEMU, salju takvi slucajevi!? da je htio nesto prikriti ucinio bi to svakako manje upadljivo...ali, bbc-jevim sjajnim "dokumentaristima" to ne upada u oci.

zato je bitno pokazati sto je u tom ratzingerovom pismu. u njemu je - pa, nista posebno po mom misljenju.

o drugome vise drugom prilikom...
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 16:46   #93
to nije slučajno. pedofilija među svećenicima nije raširena razmjerno ukupnoj populaciji.
među popovima ima 80 puta više pedofila nego među svim ljudima...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 17:51   #94
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
to nije slučajno. pedofilija među svećenicima nije raširena razmjerno ukupnoj populaciji.
među popovima ima 80 puta više pedofila nego među svim ljudima...
Vjerojatno koriste prigodu i ubace se u Crkvene redove. Tu im se ukazuje obilje prilika za provođenje svoje bolesne prirode. I debelo su zaštićeni (klero-mafija). Stvar je tim gora što Crkva polaže sebi pravo da bude "država u državi". Oni imaju svoja saslušanja (tzv. ispovjedi), nakon kojih odrješuju grjehe uz obećanje krivca "da više neće grješiti". To ovlaštenje im je dao, zamislite, Svemogući Bog. Kome oni odrješe grijehe, odrješeni su im na nebesima, ako se pokaju, naravno. A svatko se pokaje, no priroda ljudska je grješna, pa nastave grješiti i ispovjedati se.

Crkva nalikuje Cosa Nostri, jer fanatično štiti svoje zločince. U dokumentarcu je objavljeno da se 7 svećenika osuđenih za pedofiliju sklonilo u Vatikanu i raspoređeno na nepoznatim mjestima.

Obraz Svete Majke Crkve ne smije biti okaljan, ni pod koju cijenu.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 18:01   #95
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
to nije slučajno. pedofilija među svećenicima nije raširena razmjerno ukupnoj populaciji.
među popovima ima 80 puta više pedofila nego među svim ljudima...
zasto stati na 80 puta vise? 800...8000...brojke su tu da se igramo njima...
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 18:13   #96
Quote:
Nepoznati kaže:
Opet lažeš (valjda ne znaš što činiš?) i mutiš vodu!
Dokumentarac govori o "Crimen Sollicitationis" a ne o Ratzingerovom pisamcu:
Crimen Sollicitationis je bio tajan, i sud je zahtijevao od Vatikana da ga pokaže. Kasnije je procurilo u javnost, jer ga ljigavci nikada ne bi dali na uvid.

Ovo šugavo pisamce Ratzingerovo o kojemu pišeš poziva se na Crimen Sollicitationis i napisao ga današnji Papa 2001. Više manje potvrđuje sve i ništa bitno ne mijenja, osim da sve mora ići preko Vatikana.
Quote:
Noćobdija kaže: Pogledaj post
dokumentarac pocinje s inauguralnom ratzingerovom slikom
Ne nego ispovjedi katoličkog svećenika pedofila i njegovom opisu kako je pristupao djevojčici koju je seksualno zlostavljao. Za njega je Crkva znala da je pedofil, i nije ga prijavila, štitila ga je.

Quote:
i optuzbom da je on jos kao predstojnik kongregacije za nauk vjere prikrio pedofiliju u redovima crkve.
Istina. A sad je glavni i odgovorni koji štiti svoje pedofile, a ne djecu.

Quote:
gledatelj se pita: "hm, ovo me interesira" pa ceka dalje.
A zar ga ne bi trebalo interesirati?

Quote:
zatim se nasiroko raspravlja o dokumentu crimen solicitationis iz 1962, a gledatelj i dalje ceka ulogu ratzingera u svemu tome...
Ne nego se donosi gadna priča o irskom serijskom pedofilu svećeniku. Nije ga zaustavila Crkva nego zakon, pa se ubio. Crkva ga je štitila cijelo vrijeme.

Quote:
i onda slijedi punchline - ratzinger je napisao pismo koje se nadovezuje na crimen...i to je, bas to njegovo pismo koje se takodjer oznacava tajnim, pravi ratzingerov zlocin!
To ga ti proglašavaš tajnim. Kažu samo da je pismo poslano u župe posvuda po svijetu. CRIMEN je tajan.
Zar nije zločin narediti prikrivanje pedofila unutar Crkve? "Pisamce" je kratko, ali je CRIMEN podugačak dokument koji se pitanjem prikrivanja detaljno bavi. Zločin. Mafija. Licemjerje.

Quote:
bas to pismo mu se stavlja na teret. jelte, napisao ga je, poslao ga je svim biskupima u cijelom svijetu, trazio da se takvi slucajevi salju bas u vatikan i bas njemu...
Jelte. A ne na sud?

Quote:
razmisli uostalom - kako je to kvalitetno prikrivanje pedofilije kada on napise pismo, objavi ga u sluzbenog glasniku svete stolice, na internetu, i u njemu cak i napise da se bas NJEMU, salju takvi slucajevi!? da je htio nesto prikriti ucinio bi to svakako manje upadljivo...ali, bbc-jevim sjajnim "dokumentaristima" to ne upada u oci.
Nevinašce. Napiše tamo neko malo pobožno pisamce i BBC se obruši po njemu.

Quote:
zato je bitno pokazati sto je u tom ratzingerovom pismu. u njemu je - pa, nista posebno po mom misljenju.
Pismo tj. CRIMEN na koji se poziva, je eksplicitno naređenje apsolutne tajnosti i prikrivanje seksualnog zlostavljanja djece od strane svećenstva. Nigdje u tim dokumentima ništa ne piše o zaštiti žrtve, samo o zaštiti svećeničke reputacije i ugleda Crkve + prijetnja ekskomunikacijom onome koji se išta izjasni o tome.

Quote:
o drugome vise drugom prilikom...
Stalno fokus prebacuješ na nebitno. Bio bi odličan teolog, ako već nisi.
Najbolje mi je tvoje stalno poricanje da je BBC Ratzingerovo pismo "proglasio tajnim", a nitko nigdje to ne kaže. Pobijaš nešto što ne stoji. I na kraju likuješ nad svojim rezonom. A glavni problem si gurnuo pod tepih.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 18:25   #97
Ma očito nije ni gledao dokumentarac.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 19:37   #98
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ma očito nije ni gledao dokumentarac.
ma gledao sam ja to. ali mislim da to nije dokumentarac nego kvalitetna propaganda. zapravo, dosta tipicno za BBC pristranost
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 19:42   #99
Ma da, "ceo svet" se protiv KC urotio.
Što je netočno u dokumentarcu?
Koji su dokazi protiv toga?
Ne možeš samo reći, e to ne valja jer je BBC.
Bezze.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 20:01   #100
Quote:
BombašSamostalac kaže: Pogledaj post
Vise od 4000 americkih svecenika je optuzeno zbog sexualnog zlostavljanja djece u periodu od 1950. do 2002.

Kako javlja CNN,ovaj skandal je otkriven u jednoj studiji koju je izvrsila koferencija katolicke biskupije u USA.Istrazivanje ,ciji rezultati su objavljeni 27. februara, pokazuje da je 4.450 katolickih svecenika sexualno zlostavljalo 11.000 djece u periodu od 1950. do 2002.

Oko 25% ovih svecenika je optuzeno da su izvrsili sexualno nasilje nad djecom 2 do 3 puta.

13% ovih katolickih poglavara je silovalo djecu 4 do 10 puta dok je njih 3% silovanje djece izvrsilo vise od 10 puta !!!

78% zrtava ovih katolickih pedofila bili su djeca izmedju 11 i 17 godina dok je 16% njih bilo u starosti izmedju 8 i 10 godina.

Izvor: Norveski NETTAVISEN
a da ti bre nisi čedo a?? Jer eto katolički svećenici siluju a pravoslavci se žene? Al što očekivat od "ljudi" kojima nije problem poklat 8000 ljudi samo zato jer su druge vjere (srebrenica). Možda jesi zelembać kao što samedi kaže al meni bi bilo logičnije da si bradata vlaška spodoba
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.