Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2004., 17:07   #21
Quote:
Vojky kaže:
Sada ću ući u područje "Život u dvoje", ali recite mi (pitam prvenstveno ženski dio): zašto žene kod nas često uzimaju "za normalno" da je suprug upisan kao vlasnik sve zajedničke imovine?!?
Eto, kod nekih je razlog kao Tillin, kod nekih je "dogovoreno", kod nekih zato što je "onako kako on kaže", neke žene to i ne zanima jer su trenutno zaljubljene do neba, neke i ne znaju što je njeno, što njegovo, a što zajedničko....
ljudi su čudni, žene su čudne sve dok ne dođe dan pa se čudom čude kako nemaju ništa....

Valjda će ove mlade, nove ženske snage znati što im je činiti...

( kod nas je sve na meni....ja sam glavna!!! i auto, i stan, i krediti, i kartice, i djeca, i kućni ljubimci, i.....eto i on....)
zuba is offline  
Old 23.11.2004., 17:13   #22
Quote:
Vojky kaže:
(pitam prvenstveno ženski dio): zašto žene kod nas često uzimaju "za normalno" da je suprug upisan kao vlasnik sve zajedničke imovine?!?

Jer se tak šika!

To zadire u puno toga, a najbolje bi bilo zapravo protupitanje:

Zakaj se muški uvijek porinu naprijed kad treba upisivati vlasništvo?
Dunj@ is offline  
Old 23.11.2004., 17:13   #23
Quote:
tilla kaže:
a možeš li mi pojasnit ovako nešto:

konkretno moj slučaj:

čovjek s kojim živim u izvanbračnoj zajednici i ja zajednički smo uložili pare u njegov rohbau apartman. ulaganja nisu bila mala, ali to je njegovo nasljedstvo.
da se teoretski rastanemo, pretpostavljam da ja ostajem kratkih rukava?
Ovisi koliki je bio opseg ulaganja, ako je bio velik imaš pravo na stvarno-pravni zahtjev, da se utvrdiš suvlasnicom, ako je bilo posrijedi manje ulaganje imaš pravo na obvezno-pravni zahtjev
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Old 23.11.2004., 17:14   #24
Quote:
Simona kaže:

Zakaj se muški uvijek porinu naprijed kad treba upisivati vlasništvo?
jer oni sve znaju najbolje
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 23.11.2004., 17:21   #25
Quote:
baobab kaže:
Ovisi koliki je bio opseg ulaganja, ako je bio velik imaš pravo na stvarno-pravni zahtjev, da se utvrdiš suvlasnicom, ako je bilo posrijedi manje ulaganje imaš pravo na obvezno-pravni zahtjev
fala na odgovorima.

meni nije u interesu suvlasništvo, već sam rekla zašto, ali dobro je znat sve navedeno.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 24.11.2004., 00:25   #26
Quote:
zuba kaže:

Valjda će ove mlade, nove ženske snage znati što im je činiti...
Dio problema je vjerojatno u tome što smo nekada imali stanarsko pravo, koje su oba supružnika imala jednako bez obzira čija je firma kupila društveni stan, pa se te stvari baš i nisu gledale.

No, mislim da si žene znaju sebi natovariti i previše problema takvim pasivnim stavom što se tiče imovine.
Vojky is offline  
Old 25.11.2004., 00:37   #27
Da..tak me i moja sogorica malo nervira...ali plavusa je pa onda lakse je meni skuzit da ona nema mozga nego ona skuzit da se je trebala malo zastitit nekakvim predbracnim ugovorom...


Kupila si je stan i u uredila svojim novcima...stan glasi na nju.

Taman ga sredila i onda se udala...(kaj bi joj bilo lijepo...kad se moze uvalit u govna)

Jel taj klipan moze njoj chopit nekaj od stana u slucaju rastave?

U ovom slucaju valjda bi na njemu bil teret dokazivanja da je on nekaj ulozil u taj stan..ne? A u ulozil je....aha...



(pitate se...vidi kaskadera, kak misli o sogoru...

a hebiga, nek se dokazuje....)
kaskader is offline  
Old 25.11.2004., 08:41   #28
Quote:
kaskader kaže:

(pitate se...vidi kaskadera, kak misli o sogoru...

a hebiga, nek se dokazuje....)
Ma dobro za sogora, nego koliko brige o sogorici?

Btw. stan je bio njena imovina prije ulaska o brak, u slucaju rastave ako se on bude zelio ogrebati za dio stana morat ce dokazivati da je materialno sudjelovao u kupnji i opremanju stana.
Tu je bitno na cije ime glase racuni (za otkup, opremanje i uredjenje stana) i s cijeg bankovnog konta dolazi novac za placanje istih.
Denys is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.