Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2015., 13:59   #61
Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post
Govorim o sezonskim poslovima u ugostiteljstvu. Da li smo ravnopravni sa drugim EU aplikantima?

Vidim da je po pravilima EU rok 1. srpanj kad istice blokada (2+0+0)
Zabrana zapošljavanja je još uvijek na snazi i znat će se kao i u svim drugim zemljama negdje mj.dana prije najranije, dali ostaje tih 2g ili će produžiti, ako produže, što je vrlo moguće (obzirom da imaju jako puno emigranata) radnu dozvolu moraš imati ili ju poslodavac mora ishoditi za tebe...iskreno poslo ima u svim branšama.
Teško je ostvariti zašto baš tebe trebaju a ne domaće stanovništvo..itd....na crno možeš raditi jer ovdje veliki dio balkanskih građana nema radnu dozvolu, ili im ne žele produžiti pa traže razne opcije. Donose neki novi zakon(ili ga imaju)pa ga sad tek sprovode u dijelo, rusima i srbima više ne žele produživati radne dozvole, a sad kako će na kraju biti vidjet ćemo.
Verificiranje diploma, prevodi i slično otprilike traju 3-4 mjeseca da bi dobio svoj papir, sa radnim dozvolama je otprilake do 2 mjeseca.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 17:57   #62
Malo mi slabo pišete ovdje.

Uglavnom ja idem na summer camp na Maltu sad 15.7 , do 4.9og

Upoznao sam davno ženu na projektu erasmusa, i pozvala me, tj.volontiraš ali imaš i pocket money . uglavnom oko 900 eura ću si zaraditi.
Možda i više, smještaj i hranu imam, imam i autobusnu mjesečnu, ma sve je plaćeno, i put...Kartu sam dobio.

Zanima me dali bi mogao ostati, ona će mi pomoći u tome, da budem u nje, bilo što...

Jako smo si dobri,
Engleski tečno govorim, preveo bi papire kod nas na engleski, i zanima me radna dozvola, dali je problem dobiti...

Mislim iz Zagreba sam, imam osobnu novu, koji su uvjeti, znam da je zatvorena država za Hrvatsku još ali postoji li šansu...Koji su kriteriji da se dozvoli ipak rad tamo.

Hvala
MarkTom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 22:14   #63
pa za pocetak - koja ti je struka?

i za bilo koji bolji posao poslodavac kad trazi radnu dozvolu za tebe mora dokazat vladinoj agenciji da nemoze naci takav profil radnika na malti pa "uvozi" tebe

ak mislis radit na crno - konobar, pomocni radnik i sl - place su mizerija i sumnjam da bi ti bilo dovoljno za stan i klopu
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 23:36   #64
Malta

Ima nekih tema o Malti, ali su u politici ili turizmu.

Eto, možete li nešto podijeliti o toj zemlji? Baš me zanima kako stvari tamo stoje.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 23:42   #65
ZAr je netko uspio dobiti onaj posao na hrvatskom šta su ga oglašavali na Euresu?

Meni nisu odgovarali :P
DreamTeamHP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:21   #66
1. koji posao?
2. na post ispred - neke stvari su super - neke su kfs - nekak si mislim da je tako u svakoj zemlji

jel bolje nego u HR? nama u ove 3 godine je, al je malta specificna(mala) i dosta ljui odustane nakon pola godine-godinu dana i odseli drugdje
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 23:35   #67
Nije mi kriterij da je zemlja velika ili mala, nego koliko kvalitetna. Isto tako da ne rade neke "scene", za razliku od ostalog dijela Europe.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 01:16   #68
Što rade Hrvati na Malti?

Jel zaista istina da su ženske na Malti tako seksualno očajne?
DreamTeamHP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:18   #69
Quote:
Energija X kaže: Pogledaj post
Nije mi kriterij da je zemlja velika ili mala, nego koliko kvalitetna. Isto tako da ne rade neke "scene", za razliku od ostalog dijela Europe.
kakve scene u ostatku evrope?

meni je malta apsolutno ne kvalitetna u odnosu na bilo sta drugo u evropi.

prava radnika su najniza u ciloj EU. velika korupcija. domaci ksenofobni i rasisticki nastrojeni (ka opcenito sve male i izolirane zajednice) i strancima se tesko uklopit medju domace (zapravo ne znan nijednog stranca da je u nekim prisnim odnosima s nekim maltezaninom). promet i stanje na cestama katastrofa (za bicikliste i motoriste pogotovo), velika naseljenost... civilni sektor isto lakrdija. glavne teme - religija, imigranti i jesi li simpatizer sdpa ili hdza (njihovog lokalnog, nacionalisti i laburisti), jel pratis engleski ili talijanski nogomet. ah da, ni eurosong ne smin zaboravit. to je valjda posli religije najvaznija stvar u drzavi . sve je nekako mainstream, ukalupljeno, nema "razlicitih", nema supkultura ni "drugacijih" (odnosno zanemarivo malo, na razini statisticke pogreske). kulturna i "festivalska" scena manje vise nula. pravosudje al pari s nasim. u nekim stvarima su "evropa" ali za mene puno blizi arapskom svitu kojeg ne podnose i iskoriste svaku priliku da naglase da nisu oni ka "egipcani, libijci...."
al ajd, bar su razvode dozvolili prije nekoliko godina

sta se tice posla - ima ga za one koji oce radit u usluznim djelatnostima. satnice relativno male (mislin oko 4-5€). zato hrvata i nema nesto s obzirom da mogu ic u uredjenije drzave s puno vecim placama za iste poslove, ali ima srba/bosanaca kojima je jos uvik nabit 1000e za crncit u ugostiteljstvu puno vise nego sta mogu dobit doma. vlast je poprilicno ravnodusna za rad na crno, al tu i tamo izvedu koju akciju i posalju avion dva srba doma cisto da pokazu da mogu. razvijaju nesto it sektor koliko san vidija ali nije to nista posebno jer su place jos uvik manje nego u svedskoj, irskoj...

vrime i klima odlicni manje vise. ako ne pada kisa onda se organiziraju molitve za nju. i krscani i muslimani. mene jedino nervira sta nikad nema bonace, uvik nesto pusika al opcenito, uz juznu spanjolsku, jedno od boljih mista u EU ko voli toplije vrime. doduse, stanovi su ocajno izolirani, a zidovi puni direkt ventilacije sistema "rupa u zidu" tako da zimi u hrpu apartmana zna bit ladnije nego u nas u lici

lipo je pita padrone. ovisi i koji posal oces a i sta oces od zivota. al suma sumarum, ako ne racunamo vrime ne vidin neke prednosti malte u odnosu na "sjever" evrope

Zadnje uređivanje papundek1981 : 31.03.2017. at 22:36.
papundek1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 21:39   #70
Quote:
papundek1981 kaže: Pogledaj post
kakve scene u ostatku evrope?
U smislu da nemaju puno skandala. Francuska - pucnjave, Njemačka - izbjeglice, UK - Brexit i slično.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 11:10   #71
STalno izlazi neki oglas na EUroesu za posao na hravtskom jeziku i nikako ne odgovaraju.

Zna li netko o čemu se radi?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 17:44   #72
Malta nije za Hrvate "obećana zemlja" ako misliš raditi "obične poslove".

Ok je ako si IT ekspert (a gdje nije) ili mafijozo...

Ako misliš konobarit mani se toga, nije neka lova, više dobiješ kod nas ako preko ljeta konobariš na moru a preko zime u ZG.
A za neka industrijska zanimanja tipa zavarivači, monteri centralnog grijanja ili knauferi bolja je skandinavija, neusporedivo veća para...

Malta je za Hrvate još uvijek najbolja za godišnji odmor, no za odseliti se je samo ako si avanturista pa se seliš vamo tamo po svijetu. Za zaradit neku pinku nije...
Lale85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 12:32   #73
Quote:
Lale85 kaže: Pogledaj post
Malta nije za Hrvate "obećana zemlja" ako misliš raditi "obične poslove".

Ok je ako si IT ekspert
ne bas IT expert, vec gaming

i da - malta nije irska pa ces radit u skladistu i zivjet bolje nego u HR
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:13   #74
meni iskreno malta ni nije lijepa država za živit...proveo tamo tjedan dana i prešao otok uzduž i poprijeko...
mislim svatko ima nešto što voli ali eto,nekako mi se uopće nije sivjdelo i mislim da to nije baš otok za mlađe ljude (djelovalo mi je da su i većina turista starije generacije)
što se tiče samih plaža,meni osobno katastrofalne....(jedino vrijedno ''blue lagoon'' na otoku ''gozo'')
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 19:34   #75
od 1.3. Malta otvara tržište rada za Hrvate
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 12:57   #76
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
od 1.3. Malta otvara tržište rada za Hrvate
Odakle ti ova informacija, imaš li možda neki link za podijeliti?
Tokkhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 13:34   #77
Quote:
Tokkhi kaže: Pogledaj post
Odakle ti ova informacija, imaš li možda neki link za podijeliti?
Bilo ti je po medijima
https://www.vecernji.hr/vijesti/malt...hrvate-1228898
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:41   #78
Quote:
xfairguy kaže: Pogledaj post
Hvala!
Tokkhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 23:54   #79
Hm,
studentska razmjena, Erasmus. Kako da nađem najpovoljniji smještaj na 3 mjeseca - od 1.5. do 01.8.
Postoje neki sajtovi? agencije za iznajmljivanje soba/stanova? )osim Facebooka...) i kolike su cijene? Naravno, ne kao za bogate engleske ili njemačke turiste...
Naravno, ništa ekskluzivno ali niti neka rupa? soba, garsonijera ili biti s nekom cimericom?
Svi savjeti (ili kontakti) su dobrodošli
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 14:32   #80
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
Hm,
studentska razmjena, Erasmus. Kako da nađem najpovoljniji smještaj na 3 mjeseca - od 1.5. do 01.8.
Postoje neki sajtovi? agencije za iznajmljivanje soba/stanova? )osim Facebooka...) i kolike su cijene? Naravno, ne kao za bogate engleske ili njemačke turiste...
Naravno, ništa ekskluzivno ali niti neka rupa? soba, garsonijera ili biti s nekom cimericom?
Svi savjeti (ili kontakti) su dobrodošli
Sto kaze google?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.