Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2007., 09:34   #1
Porez na pse

Mislim stvarno: http://www.vecernji.hr/newsroom/news...84348/index.do

Ili samo izvadak sa gore navedene stranice:
PO DŽEPU STANOVNIKA
Porezni stručnjaci okupljeni oko HAZU predlažu radikalnu reformu
Porez na pse, kuće, dividende i kamate
Autor Ljubica Gatarić

Hrvatska se treba priključiti grupi zemalja koje imaju porez na pse, ali i na dionice i ostale oblike imovine. Istakli su to jučer porezni stručnjaci okupljeni oko Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti koja ih je pozvala da u izbornoj godini stave na stol svoje viđenje poreznog sustava i porezne politike kako bi političkoj opciji koja dobije izbore olakšali posao.


Samo se nadam da ce porez biti proporcionalan sa velicinom psa - mislim zbilja nije u redu da za svoju civavu placam kao i netko za sarplaninca... :P
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 11:22   #2
Quote:
Lajavica kaže: Pogledaj post
Mislim stvarno: http://www.vecernji.hr/newsroom/news...84348/index.do

Ili samo izvadak sa gore navedene stranice:
PO DŽEPU STANOVNIKA
Porezni stručnjaci okupljeni oko HAZU predlažu radikalnu reformu
Porez na pse, kuće, dividende i kamate
Autor Ljubica Gatarić

Hrvatska se treba priključiti grupi zemalja koje imaju porez na pse, ali i na dionice i ostale oblike imovine. Istakli su to jučer porezni stručnjaci okupljeni oko Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti koja ih je pozvala da u izbornoj godini stave na stol svoje viđenje poreznog sustava i porezne politike kako bi političkoj opciji koja dobije izbore olakšali posao.


Samo se nadam da ce porez biti proporcionalan sa velicinom psa - mislim zbilja nije u redu da za svoju civavu placam kao i netko za sarplaninca... :P

ODLIČNA IDEJA!

To bi nas spasilo. Hrvatska bi bila jedina zemlja na svijetu koju su spasili psećje porezne glave.
Neka po glavi psa bude 500 kuna...a penzioneri imaju popust na godine staža znači 499,00 kuna. To bi bio paušal. Za one čija se pasja obitelj povećala za recimo 6-9 štenadi plaćali bi oko 699,00 kuna...to je obiteljsko pakiranje poreza. Onda bi trebali na svu pasju hranu koju uvozimo staviti porezno opterećenja u iznosu od 33% koje bi išlo u psećji porezni fond za one pse koje njihovi vlasnici ne prijavljuju...
Oni koji nisu društveno svjesni i ne plaćaju porez na svoje kućne ljubimce njih će se kažnjavati strogo, a hvatati će ih posebno istrenirani propadnici Pasjih Specijalnih Postrojbi. Penzioneri koji ne plaćaju njih ćemo javno vješati kao znak da nisu shvatili težinu situacije jer ne plaćaju pola svoje penzije za opće dobro.
Hrvatska će postati novi Dogostan, bit će to zemlja prosperiteta i blagostanja, a zastavu ćemo malo modificirati...u grb ćemo dodati stiliziranu pasju kućicu kao znak da su nas naši domaći psi oni fini pedigrirani i oni obični izvukli iz recesije i postavili na zdrave noge.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 11:27   #3
isti taj večernjak piše
"Budući da psi koriste javne površine, vlasnici pasa porezima moraju participirati u uređenju okoliša "

pa, nije to ni tako loše - to bi značilo da više neće biti javnih površina zabranjenih za pse, jer su peseki uredno platili da se smiju prešetavati po njima
možda će po parkovima osvanuti table sa prekriženim pijancima, narkomanima i djecom s kanticama i lopaticama

a možda dobijemo i groblje za kućne ljubimce, pristup u sredstva javnog prijevoza i ko zna kave još civilizacijske pomake
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 11:41   #4


Svi ste me dobro nasmijali
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 12:54   #5
Uopće nije smiješno, nakon uvođenja takvog poreza naglo bi se povečao broj pasa lutalica. Pa onda bi valjda predsjednik po ugledu na kosovskog pozvao stanovništvo koje ima puške u lov na njih...
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 13:17   #6
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Uopće nije smiješno, nakon uvođenja takvog poreza naglo bi se povečao broj pasa lutalica. Pa onda bi valjda predsjednik po ugledu na kosovskog pozvao stanovništvo koje ima puške u lov na njih...
Tak je, pa će poskupiti streljivo i država će opet biti na dobitku.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 13:36   #7
Trebalo bi kategorizirat pse po prosječnoj težini izmeta i po tome porez naplatit.
Idem sad to poslat genijalcima u HAZU
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 14:05   #8
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Uopće nije smiješno, nakon uvođenja takvog poreza naglo bi se povečao broj pasa lutalica. Pa onda bi valjda predsjednik po ugledu na kosovskog pozvao stanovništvo koje ima puške u lov na njih...
Slažem se da nije smiješno, ali ovaj komentar je za se iskidati. Pogotovo kad se sjetim grada Splita.

Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
isti taj večernjak piše
"Budući da psi koriste javne površine, vlasnici pasa porezima moraju participirati u uređenju okoliša "

pa, nije to ni tako loše - to bi značilo da više neće biti javnih površina zabranjenih za pse, jer su peseki uredno platili da se smiju prešetavati po njima
možda će po parkovima osvanuti table sa prekriženim pijancima, narkomanima i djecom s kanticama i lopaticama

a možda dobijemo i groblje za kućne ljubimce, pristup u sredstva javnog prijevoza i ko zna kave još civilizacijske pomake
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 15:13   #9
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
isti taj večernjak piše
"Budući da psi koriste javne površine, vlasnici pasa porezima moraju participirati u uređenju okoliša "

pa, nije to ni tako loše - to bi značilo da više neće biti javnih površina zabranjenih za pse, jer su peseki uredno platili da se smiju prešetavati po njima
možda će po parkovima osvanuti table sa prekriženim pijancima, narkomanima i djecom s kanticama i lopaticama

a možda dobijemo i groblje za kućne ljubimce, pristup u sredstva javnog prijevoza i ko zna kave još civilizacijske pomake
Je sigurno će to tako biti
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 15:32   #10
bilo bi ima lakse, a i narod bi bio sretniji kad bi uveli redare po parkovima koji bi kontrolirali da li se koji pesonja pokaka a gazda ne ocisti..
Ne bi postojao razlog zasto psa izbaciti na cestu..a svi bi bili kulturni i pravili se vazni ( samo da ne platimo kaznu)

budet bi bio pun u roku mjesec dana, rodiljama bi se mogo vratiti puni iznos porodiljnog, a djeci povecati djeciji doplatak.
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 15:55   #11
aha, baš to će se dogoditi, ako im ostane još koja pinka nakon što za lovu od tog poreza kupe još koji novi bmw za vladu
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 16:15   #12
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
bilo bi ima lakse, a i narod bi bio sretniji kad bi uveli redare po parkovima koji bi kontrolirali da li se koji pesonja pokaka a gazda ne ocisti..
Ne bi postojao razlog zasto psa izbaciti na cestu..a svi bi bili kulturni i pravili se vazni ( samo da ne platimo kaznu)

budet bi bio pun u roku mjesec dana, rodiljama bi se mogo vratiti puni iznos porodiljnog, a djeci povecati djeciji doplatak.

...a što je sa narkomanskim špricama i razbijenim bocama po parkovima?? Mislim da je to puno veći problem od pseće kakice ( iako ja kupim za psom)
smjesko911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 03:39   #13
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
aha, baš to će se dogoditi, ako im ostane još koja pinka nakon što za lovu od tog poreza kupe još koji novi bmw za vladu
Ova puta Vlada stvarno nije ništa kriva. Začudo - http://www.vecernji.hr/newsroom/news...85155/index.do
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
možda će po parkovima osvanuti table sa prekriženim pijancima, narkomanima i djecom s kanticama i lopaticama
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 04:59   #14
Mf.. ovo je jedna od većih gluposti koje sam čula.

Quote:
Lajavica kaže:
Ili samo izvadak sa gore navedene stranice:
PO DŽEPU STANOVNIKA
Porezni stručnjaci okupljeni oko HAZU predlažu radikalnu reformu
Porez na pse, kuće, dividende i kamate
Autor Ljubica Gatarić
Dionice, dividende, kamate, kuće, stanovi itd. donose pare. Ne vidim po čemu su i psi u ovoj kategoriji? Oni koji uzgajaju pse i prodaju ih, ostvaruju zaradu pa bi se ovo trebalo na njih odnositi. Uostalom, ako se i uvede ova glupost (ali sumnjam), trebalo bi plaćati porez i na ostale ljubimce jer zašto samo na pse? Ako se radi o izmetu po parkovima, šetališitima, onda je to stvar ljudi koji ne skupljaju pseći izmet u vrećice, ali sumnjam da bi itko pomislio na porez da se o tome radi...
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 09:40   #15
prvi sam na popisu placanja poreza ako cu nakon toga moci sa svojim pesekom lijepo u svaki ducan, kafic, restoran, trg. centar.... bus, vlak... plaza... a posto ce moj pas biti u sustavu pdv-a ..imat cu veci povrat poreza nekst jir ..je da..
Junix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 09:49   #16
Quote:
Junix kaže: Pogledaj post
prvi sam na popisu placanja poreza ako cu nakon toga moci sa svojim pesekom lijepo u svaki ducan, kafic, restoran, trg. centar.... bus, vlak... plaza... a posto ce moj pas biti u sustavu pdv-a ..imat cu veci povrat poreza nekst jir ..je da..

Badava rasprava....
Danas u Večernjem,vlada kaže da neće biti promjene poreznog sustava,pa ni novog poreza na pse.

Na žalost,i dalje nećemo moći s psima skoro nikamo ući...
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 10:08   #17
Quote:
Smotani kaže: Pogledaj post
Na žalost,i dalje nećemo moći s psima skoro nikamo ući...
Misliš da bi se išta promijenilo da nam uvedu porez!

Jedina promjena bila bi manje kuna u tvom novčaniku
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 11:40   #18
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Misliš da bi se išta promijenilo da nam uvedu porez!

Jedina promjena bila bi manje kuna u tvom novčaniku
Pa naravno da se ne bi ništa promijenilo!
Ipak mi živimo u državi u kojoj slijepa osoba ne smije u tramvaj sa svojim psom vodičem!

Ja sam samo slijedio raspravu....
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:29   #19
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
bilo bi ima lakse, a i narod bi bio sretniji kad bi uveli redare po parkovima koji bi kontrolirali da li se koji pesonja pokaka a gazda ne ocisti..
Ne bi postojao razlog zasto psa izbaciti na cestu..a svi bi bili kulturni i pravili se vazni ( samo da ne platimo kaznu)

budet bi bio pun u roku mjesec dana, rodiljama bi se mogo vratiti puni iznos porodiljnog, a djeci povecati djeciji doplatak.
To je vec bilo i hvala bogu ukinuli su jer su tzv. cuvari bili najobicniji seljacine i nasilnici koji su uzivali napadati zene sa malim psima a kada bi dosao celavi mrcina sa rottweillerom onda bi bili kus.

Madame Hooch - bas si me krasno nasmijala, hvala!
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:43   #20
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
imožda će po parkovima osvanuti table sa prekriženim pijancima, narkomanima i djecom s kanticama i lopaticama


Ja bi da u mom parku ispred zgrade osvane tabla s prekrizenim tinejdzerom koji drzi dvije litre bambusa u ruci.. te zabrana urlanja "Dinamo" i varijacija na temu nakon ponoci radnim danom, te nakon jedan ujutro nedjeljom i blagdanom..
Atia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.