Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 01:59   #1
Zbog isteka osobne salju me u RH

Pozz svima,
Prije par dana sam se prijavljivao u RH konzulatu u Frankfurtu, na privremeni rad od 5god. Nakon sto sam popunio papire i predao ih na salteru, tamo zaposleni gospodin, mi je rekao da cu morati osobnu produziti u RH. Ona istjece u 4tom mj.
Razlog tome sto moram nazad je sto osobnu ne mogu produziti nigdje osim tamo gdje sam prijavljen u RH, i sto- po njegovim rijecima- ako ne podneses prijavu za novom os.isk. u roku od 15 dana, mi cemo te odjaviti sa tvoje adrese u RH.....

E sad jeli itko imao ovakav problem? I jeli bas moram radi toga nazad? Jer ne putuje mi se 700+ km samo radi toga... kako je ne mogu produziti tek kada dodjem, npr za Bozic?
Ok, razumim da covjek zna svoj posao, ali isto tako imam putovnicu koja vrijedi do iza 2025god.. i kako se ne mogu njome koristiti?
Jos fali ako ovo ne ucinim da me privedu na granici ili lupnu kaznu...
wrigduo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 02:02   #2
P.s.ako je vec negdje odgovoreno moze i link posto nisam uspio pronaci..
wrigduo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 02:48   #3
Pa odjavi se trajno iz HR i nemoras produzivati osobnu ako ti to odgovara.
acerola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 03:36   #4
Sta ce ti osobna ako ne zivis u Hrvatskoj. Na nju nemas niti pravo onda. Imas putovnicu koja ti je dokument sa slikom i pokazuje da si Hrvat.
Springwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 08:48   #5
Moja osobna je istekla u 8. mjesecu prošle godine i tek sam ju prošli tjedan dala raditi u RH...
S tim da me policija došla kući tražiti i pitati gdje sam, te su mi poslali poziv da se javim u roku 8 dana... spletom okolnosti taman sam došla u RH kad je došao poziv...

Policiji sam morala dati izjavu da sam u inozemstvu i morala sam dati neki dokaz o adresi na kojoj živim vani... pa sam dala kopiju "Anmeldung" od Rathausa...
Osobna mi je bila gotova za 4 dana po cijeni 195 kn...
Prvo sam htjela dati punomoć da osovnu netko od moji preuzme...
(Punomoć ne morate sami sastavljati jer oni imaju gotovu sprancu za to)...

I ta potvrda za privremenu odsutnost bila je gotova u 5 min...

Jedina caka je da svaki put kad se selite u neki novi grad/državu treba vam nova potvrda....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
*♥*♡*♥*...i rastanak je dio ljubavi jer rastaju se voljeni...*♡*♥*♡*
pusl&ca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 09:57   #6
Quote:
wrigduo kaže: Pogledaj post
Pozz svima,
Prije par dana sam se prijavljivao u RH konzulatu u Frankfurtu, na privremeni rad od 5god. Nakon sto sam popunio papire i predao ih na salteru, tamo zaposleni gospodin, mi je rekao da cu morati osobnu produziti u RH. Ona istjece u 4tom mj.
Razlog tome sto moram nazad je sto osobnu ne mogu produziti nigdje osim tamo gdje sam prijavljen u RH, i sto- po njegovim rijecima- ako ne podneses prijavu za novom os.isk. u roku od 15 dana, mi cemo te odjaviti sa tvoje adrese u RH.....

E sad jeli itko imao ovakav problem? I jeli bas moram radi toga nazad? Jer ne putuje mi se 700+ km samo radi toga... kako je ne mogu produziti tek kada dodjem, npr za Bozic?
Ok, razumim da covjek zna svoj posao, ali isto tako imam putovnicu koja vrijedi do iza 2025god.. i kako se ne mogu njome koristiti?
Jos fali ako ovo ne ucinim da me privedu na granici ili lupnu kaznu...
U mojoj HR putovnici pise na zadnjoj stranici:
"UPUTE
1. Putovnica je dokaz identiteta i hrvatskoga drzavljanstva."

Imas dvije mugucnosti:
1. U Hrvatskoj (ili na konzulatu) se trajno odjavis, predas osobnu i to je to.
2. Odes u Hrvatsku i napravis novu osobnu.

Ako izaberes 1. mogucnost, osobna ti ne treba, a 2025., ako ces zivjeti i raditi u Njemackoj, napravis novu putovnicu u hrvatskom konzulatu u Njemackoj, za sto ti osobna ne treba.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:27   #7
Sto se tice trajne odjave, gotovo je sada kad sam predao zahtjev za privremenom odjavom..

A da napravim ovako- ne idem dolje produzit os.isk.i kada mi dode pismo iz policije da im se javim da netko od mojih samo odnese anmeldung??
Dali bi to funkcioniralo?

Hvala svima na odgovorima!
wrigduo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:22   #8
meni su cak rekli obrnuto..da je zabranjeno imat osobnu,ako si otisao privremeno iz hrvatske..
jer kao osobna dokazuje adresu,a ako ti je adresa sad u inostranstvu..onda osobna nema svoju svrhu i nebi je smio imat jer predstavlja laznu adresu..
tako mi reče onaj zaposleni u ambasadi :P
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:10   #9
I zena i ja smo odjavljeni privremeno u Hr...u medjuvremenu zeni istekla osobna...otisli u Frankfurt
Predali zahtjev za putovnicu i to je to
Osobna data na uvid i to je to
Zena se sad koristi putovnicom a ja i dalje osobnom
I nikakvog problema nema...
Ne beri brigu posto imas putovnicu
A nasi ti mogu staviti soli na rep
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 16:36   #10
Baš nikog ne brinu problemi oko poreza?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 17:14   #11
Prosvijetli nas.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 17:28   #12
kojeg mrtvog poreza ako nemas nista dole na sebi prijavljeno....

ovi koji imaju oni ce i platiti sto treba i mirna Bosna-ovaj Hrvatska...


i ko je njima davao da su zadovoljni to bih isto volio vidjeti...
da im zvijezdu s neba skines njima je malo....

da stamparu love imas nebi mogao nastampat....


nek meni Hrvatska da 10 posto koliko mi je dala Njemacka bit cu zadovoljan
pa cu i porez placati ako treba...

a dotad svojoj Andji s gustom placam porez
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 17:52   #13
Odjava prebivališta, odjava porezne rezidentnosti... pa sad, ako ne napraviš, ima šanse da te zakače razlikom poreza.

Mislim, kontam ja da ekipa govori: Hrvatska me odjebala, nije mi ništa dala, bla bla...

Međutim, oni traže svoje, pa se ti misli.

Imate postupak na internetu, predugo je da pojašnjavam, ali nije baš brz, međutim, praktički si tek onda miran.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 18:11   #14
http://zagrebdublin.com/dublin/porez...a-iz-hrvatske/

evo ovdje sve pise...
sve objasnjeno....sto se tice poreza....
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 18:18   #15
rocker1987, na ovo mislis?

https://www.porezna-uprava.hr/Gradan...dentnosti.aspx

Ja to onako preletio na brzaka.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 18:27   #16
Ma da, o tome, to je u biti top tema već neko duže vrijeme u Hrvatskoj, kako su mi rekli, pa eto... opreza nikad dosta
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 18:37   #17
Onda ispada da svaki drzavljanin koji je otisao vani zivjeti i raditi, a prijavljen je na adresi u HR, mora ispunjavati ta sranja inace moze doci kasnije do problema.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 19:15   #18
Hvala svima na odgovorima.

Sto se tice osobne, necu je produzivat barem ne dok ne dodjem dole npr na ljeto... pa neka globe i zovu u stanicu koliko hoce.. jos fali da platim avio kartu 2110 kn samo radi toga. Ma daj...
.
Korisit cu se putovnicom kao i za sve do sada, jer evo osobnu nisam nigdje morao predat nego evo u ambasadi...
Sto se tice poreza neka me i za to povuku..
wrigduo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 19:32   #19
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Onda ispada da svaki drzavljanin koji je otisao vani zivjeti i raditi, a prijavljen je na adresi u HR, mora ispunjavati ta sranja inace moze doci kasnije do problema.
Tako izgleda, ili jednostavno ne dolaziš više u Hrvatsku i nemaš problema, teško će baš interpolovu tjeralicu za tobom raspisati zbog neplaćenog poreza na plaću.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 22:08   #20
Prijavi se privremeni boravak u inozemstvu (5 godina) i osobna ostaje, sa adresom iz HR.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.