Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2015., 10:34   #1061
Nisam još bio u Kijevu tako da ne mogu reći informacije iz prve ruke, ali u mojim mislima je to super mjesto (nadam se da ću provjeriti uskoro).

Vezano za male gradiće ili tipična ukrajinska sela, prošao sam ih nekoliko u zapadnom dijelu ali ni jedan mi nije ostao posebno u sjećanju.

Da je situacija malo bolja i da imaš vremena Krim ne bi bio loše mjesto.

Generalno Ukrajina mi je vrlo draga za posjetiti i mislim da ti neće biti loše
highway is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 13:16   #1062
Ne znam kako je killer dozivio Kiev, ali mogu rec da je sve samo ne dosadan ili nezanimljiv. Grad je dosta velik, znamenitosti imas i za vise od 3 dana. Uglavnom je sve s zapadne strane rijeke, te osim mostova, na istocnu stranu nemas potrebe ici (osim na i sa aerodroma). Doduse, ja sam dosta vremena proveo u Kyivu, i siguran sam da ga znam bolje nego veeelika vecina ovde. Lviv je na mene ostavija jedan super dojam. Posto su poljaci dosta harali tim gradom, tako ima dosta utjecaja i arhitenktonski i po pitanju kulture, ali i vjeroispovjesti. Ivano-Frankivsk je sarmantan gradis, ali vise od jednog dana tamo neces imat sta radit. I bas mi se cini da na tom potezu Lviv - IF imas nesto znamenitosti (dvorci). Ostali gradovi su manje vise isti, te neisplativo ici. Ne znam da li si za, ali svakako promislite o posjeti Pripyatu (jednodnevni izleti iz Kyiva).
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 14:08   #1063
Hvala Aircanada , buden li isa onda cu te detaljnije jos malo pitat..A mislin da je onda 3 dana dobro Lavov i Kijev..Ivano frankivsk san i mislia na jedan dan iy lavova svratit..mislin da nema vise od 2 sata do tamo moyda i manje..znaci to je 7 i eto jos Pripjat to mi pa palo na pamet samo ne znan bas oce mi cura tit ic..Jel mozes detaljnije malo opisat taj izlet..cijenu,dozivljaj,trajanje..potrazit cu na temi ako si pisa o tome da ne pises ponovno..cine se zene dobre..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 14:10   #1064
A je bilo bi dobro i Krim i eto ali eto kad je situacija sad takva..Citan po tripadvisoru bilo je ovo lito turista po Lavovu..triba sta prije ic dok ima manje ljudi..svi vecinom pisu da je Laovvo ko Krakow i Prag prije 20 godina..da nema puno ljudi..iako svjstan sam da se Lavovo promjenio nakon eura..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 14:45   #1065
Izlet u Pripyat? Na zalost, to ne mogu napisat iz iskustva turista, jer sam ja bio na osobnoj razini, odnosno, nasa glavna osoba je imala propusnicu ministarstva. Da ti idem opisivat, ne bi to bas moga u par recenica, ali po vedrom danu, osjecaj je sablazan, nadrealan, kao da si dosao na neki drugi svijet... Mislim da ga je malo teze tako dozivit kad se ide s hrpom ljudi, ali svejedno je to lokacija koju se isplati posjetit jednom u zivotu..
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 15:21   #1066
Koliko se otprilike vozis?Oko 2 sata koliko sam uspio zakljuciti..Cijena je oko 900 kuna za jedan dan...valjda je jedan dosta..ima izlet od 2, i 3 dana ali je i onda cijena malo bolja..evo cura odma pristala ,a mislia san da nece tit..na tripadvisoru su svi odusevljeni izletom..Nista buden li isa idemo sigurno ako vremenski uvjeti dopuste..dobro, to je to zasad..okvirno znan sta sve ima za vidit pa lako prije puta slozin detalje..cijene su malo cudne recimo cita san 2013 onaj jedan forumas koji se s tobon prepucava je tvrdia da je skuplje nego u Zagebu..a onda vidis da je smjestaj u Lavovu po 80 kuna za dvokrevetnu sobu znaci za dvoje..a sigurno s emoze naci jeftino gdje lokalni idu i skupo gdje idu Ahmetov, Surkis i ekipa..jer tamo je puno veca razlika izmedu bogatih i siromasnih nego kod nas..bar mi se tako cini..sto je i logicno jer ih ima nekoliko puta vise nego nas..uglavnom odlicna destinacija..bez ovoga dijela koji je sada nedostupan..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 21:32   #1067
Ne ide se u Pripyat s "hrpom ljudi", nego u kombiju, dakle 7-8 + vodič.

Atma je baš takva - nadrealna, tiho jeziva. Možda čak i više izvan samog Pripyata, izvan tih "poluruševina"...
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 23:14   #1068
Jel ims ti nvnk kakvi savjet?Sta ti se najvise svidjelo i jesi li bija i koliko si dana proveo u Lavovou i Kijevu? I koliko te dosla tura u Pripjat?Sad je oko 130 dolara..1 dan.
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 09:47   #1069
Nisam bio u Lvivu (od Ukrajine Kijiv, Odesa i Harkiv). Ne sjećam se cijene, ali skoro sam siguran da sam o njoj pisao, a pisao sam i s kojom sam agencijom išao u Čornobil/Pripjat. Pogledaj istu ovu temu, možda 10-20 stranica unazad (cca prije 3 godine).

Pisao sam o tome i na temi o neobičnim destinacijama (isti ovaj pdf, samo ju trebaš potražiti), ali i na pdf-u Alternativa postoji tema o Pripjatu, tamo sam također sabalžnjavao alternativce, pa i u novije doba.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 10:00   #1070
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je killer dozivio Kiev, ali mogu rec da je sve samo ne dosadan ili nezanimljiv. Grad je dosta velik, znamenitosti imas i za vise od 3 dana. Uglavnom je sve s zapadne strane rijeke, te osim mostova, na istocnu stranu nemas potrebe ici (osim na i sa aerodroma). Doduse, ja sam dosta vremena proveo u Kyivu, i siguran sam da ga znam bolje nego veeelika vecina ovde. Lviv je na mene ostavija jedan super dojam. Posto su poljaci dosta harali tim gradom, tako ima dosta utjecaja i arhitenktonski i po pitanju kulture, ali i vjeroispovjesti. Ivano-Frankivsk je sarmantan gradis, ali vise od jednog dana tamo neces imat sta radit. I bas mi se cini da na tom potezu Lviv - IF imas nesto znamenitosti (dvorci). Ostali gradovi su manje vise isti, te neisplativo ici. Ne znam da li si za, ali svakako promislite o posjeti Pripyatu (jednodnevni izleti iz Kyiva).
za kijev je moj osobni dojam, iako ne mogu osporiti da stvarno imaš što za šetati se i gledati, meni je bio bezveze, sva tri puta

malo danje od ivano-frankivsk imaš i njihove slapove (išao sam tamo u špilje, moram naći kak se zove mjesto ), imaš i Kamyanets Podilsky, to je ono kaj te valjda zanima ....
davnih dana kad sam ja išao u Pripjat je bilo 100€ za izlet, imaš dosta tih agencija i "agencija"
možda se zaletim u Lviv u 12 mjesecu pa ću podnijeti i noviji izvještaj, mislim da sam stavio prošle godine kako je bilo (bio Lviv - Odesa - Ivano )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 10:06   #1071
Evo, nađoh, agencija preko koje sam išao zvala se Solo East, cijena je bila 149$. (Pretpostavljam da je do pojeftinjenja došlo uslijed jačanja dolara.) Ono što je tada bilo bitno je to da se moralo rezervirat najmanje 2 tjedna unaprijed (uz plaćanje "kapare" od cca trećine cijene), zbog procedure dobivanja dozvole od ministarstva. Možda se taj detalj u međuvremenu promijenio, možda se nešto liberalizirao, ali pazi ne njega. Nemoj računat da ćeš doći u Kijiv, ući u poslovnicu kakve agencije i reći kako bi ti, eto, "sutra" u Čornobil.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 17:47   #1072
Idem za Novu godinu u Kiev, 4 dana, sta je bolje nositi: eure ili dolare? Gdje je najbolje razmjeniti novce: u mjenjacnici/banci ili na ulici? Ili mozda dizati lovu s bankomata?
__________________
Rated R for strong sexuality, drug use and language
Gagarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 10:02   #1073
Ak imaš Lepezu ili 1za sve kod ZABA-e, daleko najbolje ti je dizat s tekućeg računa (Maestrom) s UniCredit bankomata.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 19:56   #1074
Kolko je uopće sigurno ići u Kijev s obzirom na napetosti na toj "strani svijeta"?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 00:07   #1075
Neam lepezu, imam VISA karticu od PBZ-a. Mislio sam vise radi fore ako postoji sluzbeni i nesluzbeni tecaj, ne bi da me oderu po sluzbenom kad dizem s bankomata ili mijenjam u banci.
__________________
Rated R for strong sexuality, drug use and language
Gagarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 14:19   #1076
Vrijedilo je posjetiti Lavov i Kijev
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 18:11   #1077
Koliko se sjecam ima u ukrajni banka na kojoj dizes bez naknade,nazovi pvz i provjeri
Ima i na njihovom webu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 13:05   #1078
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Koliko se sjecam ima u ukrajni banka na kojoj dizes bez naknade,nazovi pvz i provjeri
Ima i na njihovom webu
zvao sam pbz.

nema.

7.5kn + 2% iznosa je naknada.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 21:18   #1079
da,nemrem naći informacije na njihovom webu, očito me pamćenje sustiže (iako bio sam uvjeren )
možda je bila zaba kartica, ona može :

Korisnici Lepeza mogućnosti i paket računa 1 ZA SVE Zagrebačke banke mogu navedenim karticama besplatno podizati gotovinu na bankomatima u: Austriji - Bank Austria; BiH - UniCredit Bank ; Bugarskoj - UniCredit Bulbank; Češkoj - UniCredit Bank; Italiji - UniCredit Banca, Xelion Banca, Banca di Roma, Banca di Sicilia, Banca Popolare di Brescia; Mađarskoj - UniCredit Bank; Njemačkoj - HVB (HypoVereins Bank); Poljskoj - Bank Pekao; Rumunjskoj - UniCredit Tiriac Bank; Rusiji - Unicredit Russia; Srbiji - UniCredit Bank Srbija; Slovačkoj - UniCredit Slovakia; Sloveniji - UniCredit Banka Slovenija; Turskoj - Yapikredi; Ukrajini - UniCredit Bank Ukraine, Ukrsotsbank.
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 07:46   #1080
Str. 8:

http://student.pbz.hr/images/stud_fin_prirucnik.pdf

Tu je navedena Pravex banka u Ukrajini kao članica ISP.

Se tu nešto promijenilo?

To je nešto novo da se kod te banke više ne može?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.