Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 21:23   #41
razočarala me u par navrata u ovih 16 godina prijateljstva, al nikad na taj način da bi ono puklo, iako smo 2 puta imali pomalo zahlađene odnose.

Ona, uz još 2 jaaako dobre prijateljice, osobe su sa kojima gotovo sve dijelim ( s njom sve, ovima znam izostavit pokoji detalj ) što je pomalo zamorno jer su mi to prijatelji iz različitih faza života i međusobno se ne druže pa kojekakve pizdarije moram 3 puta prepričat.
Al kad sam u teškoj depri, imam bar 3 čvrsta stupa

što se tiče mog najboljeg prijatelja, on je taj koji me u ovih 12 godina najviše iznevjerio, iživcirao i tek kad sam naučila da je to jednostavno tip osobe na koju se ne možeš oslonit prestala sam čupat živce zbog njega a prijateljstvo sa njim mi je beskrajno važno (ja da tu i tamo ne pričamo pokoji misec, al problem je u njegovoj tvrdoglavosti )
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:24   #42
Quote:
miama kaže: Pogledaj post
Da li vas je ikada najbolja prijateljica razočarala? Ako da kada i kojim svojim postupkom? Kako ste se kasnije nosile s tim?

Mene je danas jako razočarao način na koji je moja prijateljica riješila jednu situaciju - mislim da me do te mjere krivo procijenila i krivo se postavila da pojma nemam šta da sada misim o tome!!

Da li se to kada vama dogodilo i ako je kada i kako je to završilo?
Nemam najbolju prijateljicu. Sve prijateljice koje sam nazivala "najboljim" prestale su to biti. Previše sam drugačija od sviju i ne volim provoditi puno vremena samo s jednom osobom, pogotovo ne ženskom. MUškom? DA! Muškarci su jednostavniji i lakše mi je s njima, a za svaku stvar koju želiš a ne možeš dobiti ma samo lijepo zažmirkaš očima...i dobit ćeš. ma šalim se naravno...

Ma žene su jako ljubomorne. Pošto se puno družim s muškarcima, ... gledam na žene muškim očima, ono puna mi je kapa komplikacija. Daj da budemo normalne...?
Non stop se sporim s frendicama, od toga... u koji fafić idemo pa do nekih krupnijih stvari... svaka ima svoje viđenje situacija... i najbolje je praviti se lud,...

Nađem ja sebi super frendicu...oduševim se njome, postanemo predobre i onda se desi neka situacija... i ja poslije više ne mogu biti tako dobra frendica,... pomoći ću ti i sve, ali... distanca je zakon.

Muškarci rulaju, smao treba znati s njima!
Loritta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:38   #43
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
imala sam best frendicu 15 godina. razocarala me. prekinule smo prijateljstvo. od tad imam samo poznanice.
tak i ja.samo što ja nemam samo poznanice,nego i bliske frendice,al ne najbolju.i nekad sam zbog toga baš
angie stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:44   #44
je.. nekoliko njih, sve dok nisam prestala vjerovati u termin ''najbolja prijateljica''. toga među ženama nema.kog će vam to boga opće?
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:54   #45
Razočarala me je, razišle smo se potpuno, ne samo u stavovima nego u svemu. Nismo više u kontaktu. Nećemo ni biti.

A, istina je da kasnije ni sa jednom osobom nisam bila tako bliska.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:15   #46
nije mi se to dogodilo samo jedanput... treba mi puno vremena da nekome vjerujem, a onda kad se vežem za nekoga teško mi je okrenuti leđa i zato mi je još gore kada shvatim da netko nije vrijedan godina prijateljstva. mogu oprostiti, ali ako mislim da nije vrijedno za mene je kraj, kraj... niti običan pozdrav više ne dolazi u obzir. kako jadno!
a ljudi.... prijatelji.... da!
__________________
Sunce, hvala ti što si izašlo za mene!
Sunce, obećajem misli su mi pozitivne!

"Tko još sluša gradske priče? Jaka stvar. Da, da, da... to sam ja."
*shiney* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 08:54   #47
Brojim nekoliko razočaranja prijatelja, no, niti jedno u toj mjeri da me to i danas boli. Samo ih pamtim
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 10:31   #48
Kao što je netko i rekao: kategoriju najbolje prijateljice nemam, tu bi samo smjestila svoju sestru. Imam samo prijateljice.
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:06   #49
Imala sam naj frendicu, zivjele smo u istoj zgradi, isle skupa u osnovnu i srednju skolu, dosta smo bile razlicite, po uvjerenjima i odgoju, al smo bile nerazdovojne, svaki dan smo se vidjale. I onda je puklo. Ona je pocela stalno nesto fantazirati i previse se mijesati u moj zivot npr. 2 put u tjedan dana me pita zasto ja prespavam kod decka pa se vratim mami na rucak, da zbog toga sa mojom vezom nesto nije u redu i sl. Najgore sto sam ja bila solo 2 godine i nikad nisam bila ljubomorna, naprosto mi je nenormalno bit ljubomoran na naj frendicu, meni je uvijek bilo drago da ona ima decka i da je sretna, bila sam prisutna na hrpi njenih ispada prema decku, a nikad joj nisam govorila da joj s vezom nije nesto nije u redu, a ti ispadi su bili u najmanju ruku takvi da sam pozelila da joj opali samar. To je bio pocetak, a onda su se zaredali jos neki slicni dogadjaji i ja sam odlucila reci dovidjenja, to je bilo pred godinu i pol, do dana danasnjeg nije mi bilo zao, jedino sto sam osjetila bilo je olaksanje.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:11   #50
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
... da joj opali samar.


__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:18   #51
Quote:
Sanja :o) kaže: Pogledaj post
Da, bas tako, ona je njemu znala reci takve stvari pred menom, to nije bilo normalno, a on samo pokunji se i suti, i to ti je musko! Ma ona je inace volila jebat u zdrav mozak, meni je dopizdilo, cudi me da njemu nije...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:20   #52
Quote:
Sanja :o) kaže: Pogledaj post
Da se razumijemo, nisam ja za nikakvo nasilje u vezi, ni van veze, al kad mu je rekla da mu nece vise spec krumpira jer je svinja debela i ak nastane zderati da ce krepati ko Grga ( a to je bio mali pesek koji je naglo uginuo) i sto joj ne bi normalan covjek zveknuo samar?!? Meni je doslo da ju zveknem!
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:42   #53
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Da se razumijemo, nisam ja za nikakvo nasilje u vezi, ni van veze, al kad mu je rekla da mu nece vise spec krumpira jer je svinja debela i ak nastane zderati da ce krepati ko Grga ( a to je bio mali pesek koji je naglo uginuo) i sto joj ne bi normalan covjek zveknuo samar?!? Meni je doslo da ju zveknem!

Nisi za nasilje, ali zapravo smatras da postoje situacije kada je ono opravdano... I kada bi 'normalan' covjek cak i TREBAO reagirati nasiljem.
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:46   #54
Quote:
Sanja :o) kaže: Pogledaj post
Nisi za nasilje, ali zapravo smatras da postoje situacije kada je ono opravdano... I kada bi 'normalan' covjek cak i TREBAO reagirati nasiljem.
Ma nisam za nasilje, al od takvih stvari kad cujem meni je doslo da joj zveknem samar, eto, iskreno kazem! Ili bar da je povikao na nju, a on nista... A meni kad sam se sjetila tog malog peseka koji je uginuo,joooooj, kosu bi joj pocupala!
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:07   #55
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
imala sam best frendicu 15 godina. razocarala me. prekinule smo prijateljstvo. od tad imam samo poznanice.
Ja 12 godina. Ljubomora je gadna stvar.
P e t r a is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:52   #56
[QUOTE=vekmar;8571164]ja vise ne vjerujem u zenska prijateljstva koja bi se mogla okarakterizirati kao najbolja jer sam se uvjerila da je zena zeni najveci ne prijatelj.

U potpunosti se slažem s Vekmar: imala sam najbolju prijateljicu 15 godina i tek nakon toliko godina shvatila kakva je ona. Bile smo nerazdvojne i sve što sam prošla u životu prošla sam s njom, vezana je uz sve moje uspomene i dobre i loše. Nismo se nikada zakvačile oko dečka, iako smo imale isti ukus i sviđali su nam se isti dečki nikad nismo dozvolile da to stane između nas-komada ima ko pljeve,pravo prijateljstvo se ne nalazi na cesti, nijedan toga nije bio vrijedan(bar sam tako mislila). Uvijek sam bila uz nju, krsna sam kuma njenoj prvoj kćeri, ona mom sinu, ali sve to što smo imale bila je jedna velika laž. Ima koma brak-svađa,tuča i muž koji se okolo troši, ona rob troje djece,financijsko i imovinsko stanje koma, a moj brak i život je ko iz bajke naspram njenom. Očigledno mi je oduvijek zavidjela na svemu i mrzila me, uvijek me pokšavala posvađati s mužom, a ja čorava glupača samo sam joj uvijek pomagala i bila uz nju. Nikad više. Vjerovati nikome. Bolje biti sam nego iskorištavan.
KalCica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 13:12   #57
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
Nema te žene koja drugu ne bi zbog frajera zeznula.
prije bi rekla-rijetke su žene koje ne bi drugu zeznule zbog frajera.

prije par godina mi se jako jako svidio jedan tip, mogu na prste jedne ruke nabrojati koliko mi se tipova u životu toliko svidjelo. a onda sam saznala da mi je ful dobra frendica jednom zabrijela s njim godinu dana ranije i da joj to nije ništa značilo, ali vidjela sam na njoj da bi joj smetalo kad bi ja nešto imala s njim. i tako sam se ja maknula od njega, iako je i on bio totalno zagrijan za mene. bilo mi je stvarno teško, ali sam se držala načela da mi je ona važnija od nekog tipa.

ali to joj očito nije bilo dovoljno, smetalo joj je valjda što ja nemam veliku guzicu, što nisam ravna kao daska i što si lako mogu naći dečka!
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 15:09   #58
imam tu slabost da prebrzo nekog proglasnim najboljom frendicom. i onda nastaju problemi - ocekujes da joj se mozes UVIJEK obratiti za SVE, a ona se jednog dana izvice na tebe da joj je pun quratz tvojih problema (ili nesto slicno) i to onda puca...

zato sam sad oprezna s tim...

mada, imam neku vrst najbolje frendice od djetinjstva... ali ona mi nije ni rodjendan cestitala jer u ovih sto godina nije uspjela zapamtiti datum
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 15:33   #59
da...i to me je tad jako pogodilo.
Nije bila nikakva konkretna stvar tipa vec hrpa sitnica koje su pokazivale da se nashe prijateljstvo zasniva na tome da sam ja tu za nju, a ona ne bash za mene. I to me je u par navrata bash kad mi je bilo jako tesko izignorirala a samo ona je znala kako mi je. Tad sam to smatrala enormnim cinom izdaje i nepostenja...ok i sad smatram...ali to vishe ne ocekujem od nikog.
Plus neke sitnice koje su se pokazale tek sa vremenom o tome kakva je stvarno osoba...tako da, sve ukupno me je razocharala kao lichnost...ali svjesna sam da je to zato sto sam joj pripisala prilichno visoke kvalitete u startu i u skladu sa tim sam ocekivala nesto od nje sto je bilo potpuno blesavo od mene.

Nisam se tog tipa vishe za nikog vezala...mislim da sam to prerasla. Imam uzi krug bliskih prijatelja i naucila sam da vishe ne rezerviram neke stvari za samo "posebne" osobe. I cini mi se da je tako puno bolje i zdravije. Vishe me uopce ne moze povrijediti sto nekog nema za mene kad mi je tesko, jer shvatila sam da nikog ni ne mora biti tu. Sam se nosish sa svojim problemima, a ako netko sluchajno bude tu, super. A to sto sam ja nekom na pomoci, to je moj odabir i nitko mi nije duzan to vracati ako ne osjeca potrebu za tim.

a sa tom starom frendicom...ako se sluchajno sretnemo(a to je rijetko) lijepo i pristojno se isprichamo i to je to.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 15:40   #60
Proglašavati nekog nasilno (olako) prijeteljem/com je jako bezobrazan čin. Vrlo slično davanju preskupih poklona. Težak sebičluk. I naravno, na osnovu svoje "žrtve" inzistira se na "pravdenoj" odšteti. A, nekog tako silovanog boli kurac, i tad se agresivac nađe "izdanim".

Vidi krilata kurca
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.