Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2017., 09:28   #5221
Ja već 4-5 godina pravim sebi uljnu mješavinu i nikad ne radim sa vagom tako da mi je ovaj metod sa kapima puno praktičniji. Ja sam mislila da je za lice do 3% a oko očiju do 0,5%. Do sada sam uvijek stavljala 14 kapi EU na 30 ml i nikad nisam imala neke neželjene reakcije. Sad ovaj pasji trn koristim prvi put i to ovaj
https://www.aroma-zone.com/info/fich...bio-aroma-zone
Nadam se da nisam pogrešno naručila

Za sad sam stavila 10 kapi toga i 8 kapi EU pa da vidim kako ću reagovati.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 09:30   #5222
Možda je glupo pitanje, ali bolje da pitam iskusnije:

za količinu od cca 10 grama kakao maslaca, koliko se treba dodati "običnih" /baznih biljnih ulja u tekućem stanju da postane mekši?
Radila sam jučer maskaru sa sastojcima: ugljen, zelena glina, ricinusovo ulje i kakao maslac i očito sam dodala previše kakao maslaca, u strahu da ne bude premekan. I sad je nakon sušenja tvrd kao kamen. Praškastih sastojaka je bilo cca 5 grama, ricinusa možda 2,5 grama i kakao maslaca 10-15 grama. Nisam vagala točno jer nisama radila po gotovom receptu, već odokativno pomoću plastičnih žlica sa mjerama.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:21   #5223
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Ja već 4-5 godina pravim sebi uljnu mješavinu i nikad ne radim sa vagom tako da mi je ovaj metod sa kapima puno praktičniji. Ja sam mislila da je za lice do 3% a oko očiju do 0,5%. Do sada sam uvijek stavljala 14 kapi EU na 30 ml i nikad nisam imala neke neželjene reakcije. Sad ovaj pasji trn koristim prvi put i to ovaj
https://www.aroma-zone.com/info/fich...bio-aroma-zone
Nadam se da nisam pogrešno naručila

Za sad sam stavila 10 kapi toga i 8 kapi EU pa da vidim kako ću reagovati.
Naravno da se može mjeriti i na taj način, da ne može, vjerojatno ne bi bile dane niti formule tog tipa za izračun količine kapi.
Ono na što se treba paziti je postotak zastupljenosti eteričnih ulja u mješavini ovisno o namjeni uljne mješavine i mjestima njene primjene.

Vezano uz link, ne znam zašto misliš da si možda pogriješila u odabiru. U opisu je navedeno koje ulje je u pitanju i navedene su i preporučene doze tako da je najbolje da se pridržavaš preporuke proizvođača, to je uvijek najbolja opcija.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:02   #5224
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Sad ovaj pasji trn koristim prvi put i to ovaj
https://www.aroma-zone.com/info/fich...bio-aroma-zone
Nadam se da nisam pogrešno naručila
Zavisi sto si htjela, ovo sto si narucila je biljno ulje iz sjemena pasjeg trna, ono se moze direktno nanositi na kozu bez razrijedjivanja. Pulpa pasjeg trna se smije mijesati u malim kolicinama (nema na aroma zone). Ulje sjemena pasjeg trna je dobra zamjena za ulje divlje ruze, oba imaju visoki udio karotenoida.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 16:31   #5225
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Zavisi sto si htjela, ovo sto si narucila je biljno ulje iz sjemena pasjeg trna, ono se moze direktno nanositi na kozu bez razrijedjivanja. Pulpa pasjeg trna se smije mijesati u malim kolicinama (nema na aroma zone). Ulje sjemena pasjeg trna je dobra zamjena za ulje divlje ruze, oba imaju visoki udio karotenoida.
Ova prepiska je vezana na par postova tako da tri posta prije ima objašnjenje vezano uz korištenje CO2 sjemenki pasjeg trna i CO2 pulpe pasjeg trna
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 18:09   #5226
Vidjela sam prepisku Stekla sam dojam da se ona u pitanju na vrhu stranice pita da li je narucila ulje iz sjemena ili pulpe i zato je stavila link na stranicu
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 23:48   #5227
Imam masniju kozu, skolu aknama i upalama. Napravila sam si tonik po receptu sa terre organice:
Hidrolat cajevca+ 5% niacinamida + 10% azeloglicina. Spricnula sam se i par minuta me dosta koza pekla. Jel to normalno?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:56   #5228
bok svima!

htjela bih u tonik od ružmarina dodati propolis (kozmetika koju sam do sada koristila s propolisom mi se sviđa, ali mi je trenutno prevelik udarac na džep).

vidim da po ljekarna ima raznih kapi s propolisom? jel moguće njih dodati u tonik i na što bi trebalo paziti?

imam masnu, ali osjetljivu kožu pa me strah da mi neki zalutali sastojak ne bi napravio nered na licu.

dodajete li vi propolis u svoje mućkalice i koji koristite?

hvala!
__________________
::moj album::
topshop, miss selfridge, benetton, fred perry, zara :)
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:44   #5229
Pozdrav, željela bih si smiksati uljnu mješavinu za lice. Koža mi je mješovita, dehidrirana. Ulja koja imam su: jojoba, lješnjak, ulje pšeničnih klica, ulje sjemenki pamuka i ulje riže. A od eteričnih pravu lavandu, čajevac, palmarosa, cedar atlaski, petit grain naranča i ružmarin. Ima li netko da mi preporuči koja bi bila ok u mješavini, omjere znam složit hvala puno unaprijed
LuckyLucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:26   #5230
Cure da li netko planira narucivati sa aroma zone u nekom skorom vremenu i da li bi bio toliko ljubazan da prihvati da mu se prikljucim sa par sitnica? Ne isplati mi se narucivati i placati postarinu na tako mali iznos.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 06:00   #5231
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Cure da li netko planira narucivati sa aroma zone u nekom skorom vremenu i da li bi bio toliko ljubazan da prihvati da mu se prikljucim sa par sitnica? Ne isplati mi se narucivati i placati postarinu na tako mali iznos.
jutro! draga ovo ti je krvi topic za ovo pitanje dobi'ćemo po prstima od naše administratorice bar mene ne propusti opomenit
aj odgovorit ću ti na chat
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 14:36   #5232
Quote:
amiee kaže: Pogledaj post
bok svima!

htjela bih u tonik od ružmarina dodati propolis (kozmetika koju sam do sada koristila s propolisom mi se sviđa, ali mi je trenutno prevelik udarac na džep).

vidim da po ljekarna ima raznih kapi s propolisom? jel moguće njih dodati u tonik i na što bi trebalo paziti?

imam masnu, ali osjetljivu kožu pa me strah da mi neki zalutali sastojak ne bi napravio nered na licu.

dodajete li vi propolis u svoje mućkalice i koji koristite?

hvala!
Ja ne dodajem propolis u mješavine, ali imam jednu sugestiju, da uzmeš neki baby propolis jer je obično propolis otopljen u alkoholu koji bi mogao smetati u otopini za lice. Ovaj za bebe je bezalkoholni pa mi se čini da bi bio prikladniji za kozmetičku primjenu. Imam onaj od Apipharme, ali ne mogu ti očitati u čemu je otopljen jer sam bacila kartonsku kutijicu, a na naljepnici na bočici ne piše. Također, ne znam kako bi se onaj alkoholni miješao s uljima, ali ovaj baby propolis je mnogo gušći, mnogo više djeluje kao uljna ili medna konzistencija, a onaj alkoholni je potpuno tekuć.

Ja propolis koristim za nanošenje direktno na afte, mandule ili na neku ranicu kad me napadne pms i ne odolim kopanju. Za to mi je super.
__________________
When there is the will, there is the way!
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 14:58   #5233
Šta da smućkam za okoloočno područje koje je suho,tanko i mlitavo?
Imam jojobu,kajsiju,pamuk,sjemenke groždja,argan,pasji trn,makadamiju i badem a od EU ylang ylang,ružino drvo,bušin.
Treba mi nešto što če to područje malo očvrsnuti.Moglo bi za noćnu njegu recimo a neko od tih ulja bi za ispod korektora što znači da treba da se brzo upija.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:53   #5234
Quote:
amiee kaže: Pogledaj post
bok svima!

htjela bih u tonik od ružmarina dodati propolis (kozmetika koju sam do sada koristila s propolisom mi se sviđa, ali mi je trenutno prevelik udarac na džep).

vidim da po ljekarna ima raznih kapi s propolisom? jel moguće njih dodati u tonik i na što bi trebalo paziti?

imam masnu, ali osjetljivu kožu pa me strah da mi neki zalutali sastojak ne bi napravio nered na licu.

dodajete li vi propolis u svoje mućkalice i koji koristite?

hvala!
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Ja ne dodajem propolis u mješavine, ali imam jednu sugestiju, da uzmeš neki baby propolis jer je obično propolis otopljen u alkoholu koji bi mogao smetati u otopini za lice. Ovaj za bebe je bezalkoholni pa mi se čini da bi bio prikladniji za kozmetičku primjenu. Imam onaj od Apipharme, ali ne mogu ti očitati u čemu je otopljen jer sam bacila kartonsku kutijicu, a na naljepnici na bočici ne piše. Također, ne znam kako bi se onaj alkoholni miješao s uljima, ali ovaj baby propolis je mnogo gušći, mnogo više djeluje kao uljna ili medna konzistencija, a onaj alkoholni je potpuno tekuć.

Ja propolis koristim za nanošenje direktno na afte, mandule ili na neku ranicu kad me napadne pms i ne odolim kopanju. Za to mi je super.
amiee Ukoliko želiš koristiti propolis kao sastavni dio tonika, dakako da možeš. Postoji propolis koji se prodaje kao sirovina za izradu kozmetike. Imaš ga na AromaZone no vjerojatno će ti biti preskupo kupiti samo njega jer tu je i poštarina.... Možda da probaš nabaviti neki domaći ili ovaj koji je preporučila cici1810, o njima ne znam ništa pa ne mogu ništa niti napisati.

Propolis možeš dodati u hidrolat (obično je to od 0,5-1%), u završnu fazu kreme, u neki gel, mlijeko za tijelo, ali ne u samo ulje jer nije topiv u ulju pa ta napomena od cici1810 vezana za propolis u ulju ne ide zbog netopivosti propolisa u ulju.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:49   #5235
pozdrav,
imam ulja jojobe, sjemenki grožđa, pšeničnih klica, ploda divlje ruže, što od toga mogu smućkati?
koža mi je suha
ines.a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:34   #5236
Quote:
ines.a kaže: Pogledaj post
pozdrav,
imam ulja jojobe, sjemenki grožđa, pšeničnih klica, ploda divlje ruže, što od toga mogu smućkati?
koža mi je suha
Možeš koristiti mješavinu od svih tih ulja koje si navela za njegu tvoje kože
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:03   #5237
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Možeš koristiti mješavinu od svih tih ulja koje si navela za njegu tvoje kože
hvala!
da ih smućkam u podjednakim omjerima ili?
ines.a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:42   #5238
Nije loša ideja da prvo probaš svako zasebno.Ja imam suhu kožu koja obožava ulja ali od pšeničnih klica sam npr odustala. Kupila sam jer je fenomenalno ulje za podmladjivanje okoloočnog područja ali kad bi ga stavila oko očiju ulazilo mi je u oko i strašno me peklo a na ostatku lica mi je izazivalo potkožne prišteve.
Znam da je fenomenalno ali meni eto nije sjelo. Zato sjemenke groždja tako dubinski hidratiziraju i zatvore mi pore da se probudim kao fotošopirana i obožavam ga. Možda jojobu da ne probavaš samu ali kad isprobaš ovo troje pomješaj ju sa nekim od ova 3. Meni to ima više smisla nego da smućkaš odmah sve pa ne znaš ni šta ti smeta ako ne bude odgovaralo a i baciš previše sastojaka.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:12   #5239
Ima li netko isproban recept (da valja ) za prirodnu pastu za zube (med, zelena glina i neem / ili nešto slično)?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:25   #5240
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Ima li netko isproban recept (da valja ) za prirodnu pastu za zube (med, zelena glina i neem / ili nešto slično)?
ja sam radila slično ovome nisam imala kredu, pa je bez.
glina, neem, glicerol, et. ulje. stavila sam klinčićevac. sve skupa je prilično gorko ali je jezik čist ko suza
e i volim četkat zube čistim neemovim prahom, to mi je baš paše, ne znam zašto
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.