Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2010., 14:04   #1
Povišen CA 125 nakon kemoterapije

mojoj teti je nakon operacije karcinoma jajnika,izvadili su joj maternicu i jajnike,i 6 kemoterapija ,zadnja je bila prošli mjesec, CA 125 iznosi 52. da li je to velika vrijednost i upućuje li odmah na...uf..nešto maligno
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 14:53   #2
Quote:
maia kaže: Pogledaj post
mojoj teti je nakon operacije karcinoma jajnika,izvadili su joj maternicu i jajnike,i 6 kemoterapija ,zadnja je bila prošli mjesec, CA 125 iznosi 52. da li je to velika vrijednost i upućuje li odmah na...uf..nešto maligno
marker CA 125 nije pouzdano dijagnostičko sredstvo, jer često puta daje lažno pozitivne tj. lažno negativne nalaze. On se koristi za praćenje stanja oboljelog nakon ciklusa kemo da se vidi ima li pomaka na bolje ili se nešto sumnjivo događa.
Ca 125 čija je granična vrijednost 35 mislim, s 52 i tom dijagnozom mi se i ne čini previsokom, već je unutar očekivanih vrijednosti, ali to je najbolje pitati njenog onkologa. Liječnici će sigurno raditi još neke pretrage da vide u kojoj fazi je trenutno bolest.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 14:59   #3
hvala ti puno na odgovoru
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 15:24   #4
ivanice ali nakon operacije a prije kemoterapije bio je 35,4 što znači da se sad povećao. upućuje li to na recidiv?
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 15:32   #5
Quote:
maia kaže: Pogledaj post
ivanice ali nakon operacije a prije kemoterapije bio je 35,4 što znači da se sad povećao. upućuje li to na recidiv?
Može biti i ne mora. Gle, svakako je poželjno da marker pada a ne raste, ali napisah ti kako je taj marker nepouzdan. Treba napraviti dodatne pretrage.
Moj Ca 125 je bio 300 a imala sam benigne endometrične ciste na jajnicima.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 20:46   #6
preselit ću ja ovo sa Zdravlja na ŽZ...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.