Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2017., 11:33   #3521
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
evo već par dana imam malog pomeranca, malo je mlađa od 2 mjeseca, boravi u kući naravno i imam par nedoumica u vezi odgoja. Prije ovog sam imao psa pred brdo godina i taj je živio u dvorištu, tako da se sad susrećem sa novim problemima. Planiram se što prije upisat na neki tečaj poslušnosti, ali dotad imam par kritičnih problema.

1. UZICA Je li premala za uzicu? Ako nije, hoće li dobra biti obična koja ide oko vrata ili trebam ovako nešto?

Podosta malih pasa ima predispozicije za problem s grkljanom tako da je orma (ovo sa slike) obvezna i to od prvog dana.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:54   #3522
Moj pesonja zna dat sapu,sjest,leci i pravit se mrtav.
Razlog iz kojeg ja njega jacam je jer hocu da kad ugrize nekog lika da ga rastrga na komade,isto tako i pse,sve hocu da pobije.

sarkazam naravno
ja sam njega dobro odgojio,bio je u drustvu bebaca i u drustvu ljudi koje je prvi put vidio pa nista,sve kaj napravi je to pronjuska ih,i gura im se pod noge da ga maze,bebu kad je vidio prvi put polako je prisao iskreno usrao sam se od straha jer je cudno prilazio da bi joj na kraju poceo lizat ruke ,i stalno je sjedio pored bebe )
dobrica je on

inace da vas obavjestim,naucio sam ga setati uz nogu
ja sam 50m s njim prolazio 1h na dan,sigurno je bilo 1h,i napokon je naucio


i ne,ja takvog psa nisam kupio ni uzeo jer je bad dog i te pizdarije nego sam ga uzeo od dede koji je umro i nije ga imao nitko cuvati ,hraniti itd
jezik za zube ako nemas pojma o cemu se radi,da hocu bit gangsta i te pizdarije odgojio bi ga da bude ubojica i te stvari.
i jedini problem koji on napravi je to kaj mi sve papuce raznese po dvoristu )
Lexy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 22:44   #3523
Bravo, Lexy. Da, to je to. Brzina od 50 m na sat, ali ogroman uspjeh. Bravo još jednom. Bitno je da ne vuče.

Inače, to sam te zaboravila prije pitati, ima li pas ogrlicu ili ormu? Znaš što sam ja primijetila da se događa kad im stavi ormu umjesto ogrlice? Zbune se totalno. WTF? E, a ti onda tu zbunjenost - ne traje dugo, brzo se psi snađu - iskoristiš pa ga još više upristojiš u pogledu hodanja uz nogu i obraćanja pažnje na tebe.

Osim svega, s obzirom na to da imaš amstafa, koliko pamtim, na ormu bi mu mogao privezati nekakv teret da ga vuče i jača mišiće. Ne nešto preteško, možda bi automobilska guma bila dovoljna.*

Samo razmišljam što bih možda ja napravila da imam takvu pasminu.

-------------
* Koristim gužvu, ali upravo imam jednu staru gumu koju su mi gadovi u servisu "zaboravili" baciti. Ako si zainteresiran, tvoja je. Inače je ovih dana stavljam u gepek i vozim im je na poklon.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 02:34   #3524
Smile

Običan povodac koristim od čvrstog matrijala
ma guma mu je ništa vjeruj mi,on bi to vukao kao od šale,trči svaki dan sa mnom 10km,ja dođem jedva stojim a on trči i dalje sa igračkom u ustima po dvorištu ,ne umara se koliko se nabildao
Lexy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 19:13   #3525
Udomili smo štene prije 20 dana. Sad ima 3,5 mjeseca. Doma je divna, zaigrana kad smo s njom, mirna kad nešto drugo radimo, pažljiva i nježna s grickanjem i već se pomalo odučava od tog. Vani je isto poslušna i znatiželjna.

Jedini problem kojeg mi vidimo i kojeg se pribojavamo je to što u šetnji zna zalajati i zarežati na pojedinog prolaznika, ne znam po čemu ih selektira. Ne pokazuje zube, ali prati ih pogledom, zalaje i zareži tu i tamo.
Što bi to točno moglo značiti? Agresivnost? Dominantnost? Problem u ponašanju? Ili ništa od tog?

Pas ne bi trebao tako reagirati na čovjeka.. istina? :/ Ako je znak nekog problema htjeli bismo odmah pravilno reagirati.
PipiBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 19:26   #3526
Prvo se vi riješite predrasuda pa zaboravite na riječi agresija i dominacija; imate štene od 3,5 mjeseca. Udomljeno. Tko zna u kakvim uvjetima je živjelo.

To što pas pokazuje , jednostavan je, praiskonski, čisti, smrdljivi - STRAH

A to ćete " riješavati" ( makar mi je glupa riječ riješavati ) na način da ćete psa fino odgajati, buditi u njemu samopuzdanje, učiti ga na nove situacije, dovoditi ga ( razumno i postepenno ) do novih situacija, što više ga izlagati druženju sa ljudima. U početku neka to bude što više vaših prijatelja i poznanika, drugih pasovlasnika; koji znaju kako se spram šteneta postavlja. Znači, trebate se okružiti ljubiteljima pasa koje će vam štene maziti, dirati, dozivati, koji će biti otvorenog uma spram nje.

Također, nadam se da ni vi nemate metlu u guzici; što bi reklo...nadam se da vi niste karakterno paničari, plašljivi ljudi koi u svemu prvo vide negaciju, ljudi koji psu neće priuštiti da bude pas.....jer uz takve ljude psi postaju nesigurni a iz nesigurnosti se javljaju problemi.

eto, tako to nekako zvuči ukratko i ugrubo.

Zavirite u sebe i pazite što ćete reproducirati spram svog psa; jer sve upija, akumulira a kasnije to ispoljava.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 19:34   #3527
Neizmjerno hvala jer to je upravo ono što mi je instinktivno govorilo dok mi muž to nije predstavio kao problem.
Jer ja nemam nikakvog iskustva u odgoju pasa, a on ima pa slušam njegovo mišljenje kao iskusnije, ali neću više 😂

Živjela je na nekom zabačenom imanju na snijegu sa mamom i tatom psom, a povremeno su dolazili ljudi koji su ih hranili.
PipiBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 19:52   #3528
Evo, sve ste sami rekli ( a spoznaja problema je početak riješavanja istog )

" POVREMENO su dolazili ljudi i hranili ih "

Psi uče od kada se oštene, uče i dok su još nerođeni ( no, to je neka druga tema )

Vaša pesica nije imala ništa specijalno naučiti od kuje i mužjaka, pogotovo ne nešto predobro.

Vjerujem da su i kuja i mužjak tog smrada od čovjeka gledali sa onim užasnim strahopoštovanjem i onom užasnom ljubavlju kako samo , sirota i poštena bića, pas može. U globalu, bojali su ga se jako ali su ga jako i obožavali.

Štenica je iz toga imala naučiti samo oprečnosti, kontraindiktornosti.

Ona je to vidjela i doživjela ovako :

Aha, ide ide, vidi, mama i tata su namirni, nervozni, napeti, ali gle, i setni su, nestrpljivi, veseli.......tko je to , tko je taj što prilazi a zbog njega se moji roditelji tako i boje i vesele?

Ne sviđa mi se taj! Ili, možda mi se sviđa????

Ne znam, ne znam ne znam!!!!

I onda je odvojena od svojih najbližih, svoje sigurnosti.

Onda dođe k vama; koji ju maze paze, obožavaju, gdje ima klope is vega.

I vidi da je dobro. Sada ste vi oni koji su joj zamjenili kuju i mužjaka, sigurna obitelj, čopor, zajednica....zovimo to kako nam padne na pamet. Čopor je najneispravniji izraz, ali nema veze.

I u svoj sigurnosti uz vas; opet ona vidi neke onakve koji su prilazili kuji i mužjaku, bića iste vrste kao vi, a opet tako drugačiji. Stranci. A nikad ne znaš što od stranaca očekivati. Kao što nisu znali ni kuja ni mužjak. Ponekad mrkva a češće batina.

I jebga, nije mala ni mogla drugačije ........

Sada vi pratite supruga, s obzirom da je iskusniji. Kujici dajte neizmjerno puno ljubavi i sigurnosti, te joj bildajte ego. Neka upozna svijet kako je trebala od prvih dana.

A onima od kojih ste ju sirotu spasili, njima pošaljite veterinarsku inspekciju te ih prijavite za neadekvatno držanje životinja.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 22:43   #3529
Pamtim svaku rečenicu 👍
Sad mi je puno jasnije sve, ali treba mi sjesti još pa da lijepo i smireno sve primjenimo.
PipiBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 10:35   #3530
Pozdrav svima

Imam jedno pitanje u vezi prijedloga kako naučiti psa čuvara da ne uzima hranu od nepoznatih ljudi ili ostavljenu kraj ograde.
Radi se o tome da imam dva psa čuvara u firmi, mužjak (2,5 god) i ženka (3,5 god) šarplaninca. Do početka prošle godine je sve bilo ok, ali su onda jednu ženku ukrali na način da su im dali za jesti nešto s čime su ih uspavali i jednu su ukrali. Nakon toga sam nabavio mužjaka, pas je pravi čuvar, vrlo agresivan prema nepoznatim ljudima, k njemu u njegov prostor smije samo 6 ljudi. Zbog tih njegovih kvaliteta mislim da je postao atraktivan istim onima koji su mi ženku već ukrali - i nije nikad nađena. Policija po snimkama kamera nije uspjela naći ništa.
Psi su pušteni u ograđeni krug i tuda slobodno šeću - kada nema nikoga u cijelom su krugu, kada se radi u polovici.

Moje mišljenje je da bih ih ja prvo trebao zaokupiti, a onda da netko nepoznat prođe uz vanjsku stranu ograde i negdje ostavi komad-dva mesa namazan ljutom paprikom, tako da kada pas to stavi u usta nauči da to ne valja i da ga prestane zanimati bilo kakva hrana odande, nego da samo jedu iz svojih zdjelica kojima nitko ne može pristupiti osim nas.
Je li možda bolje staviti crvenu papriku u meso?
Postoji li neki drugi način da ih se to nauči, da ne uzimaju hranu od nepoznatih i da ne uzimaju s poda?
Kasnije, ako bi prihvatili taj način, netko nepoznat bi došao do ograde, čekao da dođu do ograde i onda im bacio hranu isto tako ljutu, i pokušao ih nagovoriti da to pojedu.
Ne bih htio riskirati da mi ukradu psa pa ukoliko netko ima neki savjet bio bih zahvalan.
jerx1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 19:04   #3531
jerx1 - takvo što se psa uči od malena i treba znati kako psa naičiti tome. Nekada su metode bile podosta brutalne; danas je potrebno samo znanje i trening. Od prvog dana.

Dobar pas čuvar objekta se ne odlikuje agresivnošću.

Imati psa čuvara objekta je također jedan poseban trening, ne ovako kako se kod nas radi, kako si i ti , vjerujem, napravio....uzmem dva psa; nitko im ne prilazi sem nekolicine ljudi, psi su izolirani od čovjeka, žive i odgajaju se sami te postanu " delikventni" i plašljivi a samim time i opasni.

Pas čuvar je jedan staložen pas koji točno zna šta radi i koja mu je zadaća.

Znaš koji su najbolji čuvari imovine i objekata? jako dobar sustav kamera, alarma i najam zaštitara. Plus onda pas i/ili dva koji patroliraju.

Evo, kontaktiraj Aykon Line K9


pipiBo ; želim vam puno opuštenosti i bez straha. Javljajte kako vam ide.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 19:09   #3532
Jerx, definitivno je otčno ovo što ti kaže Kutuša: pas čuvar mora se trenirati. Kod nas ljudi većinom misle da je pas alarmni uređaj i da će njegova veličina i urođena teritorijalnost biti dovoljne da od njega naprave psa čuvara. Pravi pas čuvar uopće se ne čuje, napada, ali ne ozljeđuje, nego čeka čovjeka da riješi problem s uljezom.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 23:08   #3533
Svjestan sam ja toga, ali sam drugog psa kupio kad je imao godinu i pol. I ne, vani pas nije agresivan, samo kada je unutar kruga u kojem živi, ne da uopće pristupiti blizu ograde nepoznatome.
Objekt ima i kamere i alarmni uređaj i ta dva psa, no moje pitanje je bilo samo u vezi metode kako ga naučiti da to ne jede - da ga ne ukradu.

Svjestan sam ja da je potrebno raditi sa psom, znam što sam uspio sa svojim prvim psom kada sam imao vremena, ali sam se i igrao s njim i hrvao se s njim da mu pokažem dominaciju i kada je prihvatio mene za vođu sve je slušao i brzo je učio. Međutim tad sam ja bio još srednja škola i imao sam vremena. Danas ga nemam, ne trebam od psa da zarobi negativca nego samo da ga ne ukradu. Ostale funkcije obavlja kako treba. Kako ulovim vremena učit ću ga druge stvari, ali eto pojavila se sumnja da ga je netko namjerio ukrasti. I ja bih najradije da mi je radni dan 8 sati pa da sam slobodan za druge stvari, ali eto nije tako.

Btw. da, kada psi neprestano laju doći će netko provjeriti što se događa. Ali prošlog psa su ukrali dok je bila jaka bura, znači nije se čulo lajanje samo tako, bacili su nešto, uspavali ih i jednog ukrali. A da će netko ući unutra prije nego ih uspava - neće kraj njih.

Zadnje uređivanje jerx1 : 05.02.2017. at 23:12. Reason: a
jerx1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 06:38   #3534
Quote:
jerx1 kaže: Pogledaj post
Svjestan sam ja toga, ali sam drugog psa kupio kad je imao godinu i pol. I ne, vani pas nije agresivan, samo kada je unutar kruga u kojem živi, ne da uopće pristupiti blizu ograde nepoznatome.
Da, na to sam i mislila kad sam rekla "teritorijalnost".

Quote:
Objekt ima i kamere i alarmni uređaj i ta dva psa, no moje pitanje je bilo samo u vezi metode kako ga naučiti da to ne jede - da ga ne ukradu.
Kutuša ti je dala sugestiju za trenere zaštitarskih pasa, ali ti nemaš ni vremena ni potrebe za tim, kako sam kažeš. Zato bi ti, po mojem mišljenju, bilo najbolje da kontaktiraš ili njih ili bilo kojega instruktora ondje gdje živiš (spominješ buru pa zaključujem da nisi iz Zagreba) i dogovoriš se za sat-dva konzultacija. Pokzat će ti na licu mjesta odnosno dati ti najbolji savjet kako da riješiš svoj problem. Metode o kojima razmišljaš mogu, ali i ne moraju dati rezultate.

P. S. Nasmijalo me kako si ovo sročio. Bez zamjerke, znam da je slučajno tako ispalo.

Quote:
...ne trebam od psa da zarobi negativca nego samo da ga ne ukradu.
Moglo bi se shvatiti kao da želiš da ne ukradu negativca.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 08:30   #3535
jerx1 - eto, imaš potvrdu s dvije strane....konzultiraj se sa stručnom osobom.

Kažeš, psa si nabavio kada je imao godinu i pol; kako tako kasno? Šarplanince rijetko tko ( usudit ću se reći nitko ) ne trenira za službene pse.

Kako si baš tog psa uzeo, starog godinu i pol? Jeli bio prezentiran kao " oštar i agresivan čuvar " ?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 08:37   #3536
Hahah sve pet, ako negativac uđe u firmu dok su psi tamo znam da ih neću morat hranit tjedan dana.
Lokacija firme je u dalmaciji, ja živim 20 km od Zagreba i svaki čas sam u zagrebu, potražit ću tu školu pa tražiti savjet.
Mislio sam reći da zbog te teritorijalnosti je meni pas dobar, neće pustiti nikoga u krug, lajat će agresivno. Skuži se već po načinu lajanja laje li pas na vuka u daljini ili na čovjeka metar od ograde. Dosta da odbije sitne kriminalce. Tko se baš namjerio ući ubit će oba psa i zaobići i kamere i alarm, znam ja to...

sad vidim drugo pitanje, da, uzeo sam ga kad je imao godinu i pol jer su mi kratko prije toga ukrali jednu curu odande, bile su 2 sestre šarplaninke a sad su eto cura i dečko.
Iako je agresivan, pametan je i poslušan kada te prihvati.

Zadnje uređivanje jerx1 : 06.02.2017. at 08:48. Reason: a
jerx1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 09:07   #3537
Ti živiš na 20 kn OD Zagreba a psi su ti u firmi u Dalmaciji.

Ok, tko radi s psima? Radnici koje imaš tamo ?

Realno, svestan si da je to totalno nezavidna situacija za pse; za držati tako neko živo biće i jš tražiti od njega da ti služi. Kada propadne firma kuda će oni? Tko će ih htjeti?

Lijepo velim, još bolji sustav kamera i alarma, plati radije nekog tamo kamenog krkana da ti čuva prostor , koji je spretan sa telefonom da brzo može nazvati policiju i to je to.

I nisi mi odgovorio na pitanje; po kojim kriterijima si uzeo baš baš tog psa od godinu i pol dana? kako su ti ga prezentirali? Zašto si baš njega uzeo? A ne recimo neko štene? I kada si već uzimao " gotovog" psa; što nisi kupio već utreniranog čuvara. Makar, sve su to velike stresne situacije za živa bića. Pogotovo kada nemaju konstantu od strane ljudi. Imaš li provjerenu ekipu u dalmaciji, za koju znaš kako postupaju sa psima?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 11:52   #3538
Uzeo sam ga po kriterijima da sam vidio kko čuva svoj prostor, ne mogu tamo odvesti labradora kojeg imam kući jer se taj proda za komadić poslastice.
Da, znam da se ne radi dovoljno s psom, ali zbog njegove naravi prema nepoznatim ljudima da laje, reži, to će odvratiti većinu ljudi od ulaska. Većinu vremena se šeću okolo i igraju, jedan čovjek im daje jesti kada mene nema.

Službeni pas - nije to službeni pas, ovo je po meni pas kojem sam ja dao teritorij i on taj teritorij čuva od uljeza na način da ga smatra svojim. Ne tražim od psa da ima diplomu i da ga mogu snimati pa stavljati za primjer drugima na youtube.

Didi, hvala na mišljenju da bi moja metoda možda mogla uspjeti. Ako netko ima još neki prijedlog kako spriječiti da uzimaju hranu od nepoznatih ljudi, bio bih zahvalan. O mogućoj propasti moje firme nećemo u ovoj temi, a i potrudit ću se da se to ne dogodi...
jerx1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:31   #3539
Ja čisto sumnjam a će ti ta metoda uroditi plodom. Pas će samo ubuduće opreznije pristupati mesu na podu - detaljnije ga ponjušiti prije nego ga smaže.

Učenje psa da ne uzima hranu s poda ni hranu od nepoznatih je jaaako složen i dugotrajan proces. Nema riješenja preko noći. A ti za to vremena baš i nemaš.

Moj uza sav trud neće žderat smeće dok ga gledam, ali kad okrenem glavu ždere ko svinja što god mu se nađe na putu.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:43   #3540
jerx1...

ništa loše ne želim, puj puj puj......

Štoviše, samo dobro.

Al eto, nevidim smisao u tomu da se radi upravo to što si napisao

" ja uzeo psa, dao mu teritorij, pa neka laje i reži "

Niti je pas ispunjen niti ispunjava neku funkciju. Ok, da, laje i reži...neš ti to....

No, nemam niš protiv, dapače, pokušaj ga doškolovati da ne uzima hranu od ama baš nikoga sem osobe koja ga hrani ( barem neka to budu dvije osobe da pas ne skapa od gladi ako se prvoj nešto desi ).
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.