Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2014., 16:54   #3681
Quote:
Andrey_81 kaže: Pogledaj post
Opet problem... već mi je ovo normalno. Na ovom auto jednostavno nešto mora zajebavat. Pisao sam prije nekog vremena da mi se upalila lampica motora (žuta) koja signalizira da nešto nije u redu. Nisam otišao odma mehaničaru izbog gužve sam stalno odgađao. Auto je normalno vukao i sve je bilo OK, mislio sad da je neki senzor nešto registrirao pa se uplalila lampica. Sve do jučer kad sam je odjednom u vožnji auto prestao vuć, kao da nema turbine. Jednostavno nema snage. Da stvar bude gora, aute nejde preko 3000 okretaja da ga jebeš. Niti u leru kad stisnem gas do kraja nejde preko 3000. Na displayu ništa ne piše. Da je to onaj safe mode pislalo bi valjda 'check engine'. Sve si mislim da je onaj EGR ventil otišo k vragu. Nadam se samo da nije ništa ozbiljno. Sve u svemu, auto me izluđuje.
Mali update! Ovaj problem sam riješio par dana nakon što sam pisao o problemu. Otišao na servis gdje su prvo očistili ERG ventil (bio je mastan). Nakon toga su spojili kopm i napravili prisilnu regeneraciju DPF filtera u vožnji. Ovo nije ona prisilna regeneracija koja se izvodi na mjestu i kod koje je nakon regeneracije potrebno mijenjati ulje i filtere. Nakon ovog auto skroz u redu i tako je već duže vrijeme.

Ali ima nešto novo Nebi stvarao paniku al tko zna jel ovo znak budućeg problema. Neki dan sam se vozio autoputem i usred vožnje auto oper prestao vuć, na isti način kao i gore spomenutom problemu. Kao da je turbina otišla k vragu. Ne prima gas tj. otišo u safe mod. Ne ubrzava i nejde preko 3.000. Isti tren su se upalile dvije žute lampice, jedna ESP OFF i onaj traction control. Vozio sam se tako par minuta (popizdio sam). Onda sam stao, ugasio auto i opet upalio. Od tad već para dana sve OK i ništa se više ne pali.

Ko bi ga znao što je to bilo, al nadam se da se neće ponoviti. Poludio bi da me na nekom dužem putu zadesi ovo sranje. Mislim da bi ga gurnuo niz provaliju.
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 18:58   #3682
Andrey,
pretpostavljan da imas pogon 4x4 i da si vozio na tempomatu?
auto ti je jednim kolom proklizalo mozda nisi osjetio ? automatski ide u safe mode i ne moze se restetirati u voznji tj moras ugasit auto i upalit i onda je sve Ok.
Nadam se da sam te utjesia
pupa1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 13:49   #3683
Uh ... šta reći.

Otac je u namjeri ulupati novac u novi auto, ostalo je još par novih 'starih' Kašika po RH salonima po primamljivim cijenama ... al nakon pročitanog ovdje NEMA šanse.

Hvala svima koji su prenjeli iskustva.
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 14:59   #3684
Quote:
marinkovic kaže: Pogledaj post
Uh ... šta reći.

Otac je u namjeri ulupati novac u novi auto, ostalo je još par novih 'starih' Kašika po RH salonima po primamljivim cijenama ... al nakon pročitanog ovdje NEMA šanse.

Hvala svima koji su prenjeli iskustva.
-šteta,sad stvarno ovo što kažeš, da se naći na popustima dobar i za dobru cijenu...
-iako sam i ja svojega znao kritizirati i to uglavnom na lupkanje u ovjesu otkad su mi promjenili stabilizator štangicu koja je u biti stvarala buku opet sam zadovoljan jer je auto opet ko novi..motor mi je super a jedino me to lupkanje evo u zadnje vrijeme gnjavilo ali eto otkad je to popravljeno sve super..auto če mi uskoro 4god ima 75tkm iznutra ko novi ništa nije izguljeno motor super radi malo troši jer je 1,5dci (5.6lit/100km)po kompu da malo i laže to je oko 6lit,namam nikakvih cvrčaka čak ni sada po zimi..Do sada sam promjenio samo prednje disk pločice i to na nekih 65tkm ,tu stabilizator štangicu koja je koštala sa poslom oko 250kn i zadnje amortizere ali njih su mi promjenili u garanciji besplatno jer ti zadnji su im bili mana do 2010god sad ovi novi nemaju taj problem ..tako da kad pogledam u biti u 4god dao sam za te pločice oko 500kn štangica 250kn,nekoliko prednjih žarulja i jedan brisač i samo redovni servisi ulje i filteri..ne čini mi se sve u svemu loše...a i tu po forumu vrti se nas desetak koji se čas žalimo čas ne a i šta češ hvaliti nešto kad ide, tako da uglavnom čuješ kritike..vozio sam KIA sportage koja je konkurent a i nije jer je ona već SUV a ovo je ipak CROSSOVER, skuplja je i više troši, malo plastičnija iznutra,onda po cijeni je tu chevrolet Trax ali na probnoj vožnji nije me se dojmio isto plastika ajde potrošnja je isto mala ali puno manje mjesta unutra i onaj plavi digitalni pokazivač brzine ko na skuteru mi nije lego ali svako ima svoje mišljenje nekom se to možda sviđa.. uglavnom u toj klasi ili je nešto skuplje ili nije te kvalitete a ovih par stvari koje smo mi tu navodili su uglavno pojedinačni slučajevi i večina ljudi je zadovoljna što se vidi i po količini prodanih automobila općenito..uvijek ima kritičara a večina šuti i vozi...niko ne napiše da recimo moji klinci i žena kad god dođemo s nekog kraćeg puta kažu da bi se još malo vozili jer im je baš ugodno dok recimo prije sam imao kratko vrijeme suzuki SX4 pa su jedva doćekale da dođemo kući da izađu a u ovom zaspu i tako, ali kao što kažem šta češ pisat o onom šta valja,več se uglavnom svi jave kad im nešto zataji a to je na ukupnu količinu prodanih stvarno mali broj a i uvjek ima onih pojedinaca kojima se stalno nešto kvari ali to su stvarno pojedinci koji nisu imali sreče i ti ga vjerovatno neće kupit više nikad..hehe..sretno sa odabirom novog..

Zadnje uređivanje alanko : 22.02.2014. at 15:14.
alanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 19:20   #3685
Ja sam odlučio javit se upravo zbog navedenog, forumi su puni losih iskustava upravo zato sto su ta losa iskustva razlog da se ide objavljivat na forumu. No uglavnom, moj cale ima ovu novu staru +dvojku 1.6 dci acenta 4WD (130 ks) i auto je stvarno odlican, jako udoban. Prije je cale imao subaru outback sluzbeni koji se svrstava u luksuzne automobile i par klasa iznad qashqaia po svemu a meni i ostalima koji su se vozili je qashqai jos udobniji, pogotovo ako pricamo o straznjim sicevima koji su malo uzdignuti i dobiva se odlican osjecaj i preglednost. Motor vuce odlicno, a jednu jedinu manu bi izdvojio 2. Brzinu koja je prilicno lose izbalansirana, nemozes se s njom penjat po malo jacim uzbrdicama(moras prebacit u 1.) po kojima bi se sa velikom vecinom auta mogao bez obzira na konjazu, i to malo ide na onu tvar kad se dogodi ali se stvarno rijetko dogodi da ga ne zaljepi u toj 2. Sve ostalo funkcionira savrseno tako da bi ti preporucio da preporucis ocu da ga kupi jer po toj snizenoj cijeni je definitivno najbolje sto ce nac te klase.
Konie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 11:59   #3686
Lightbulb

E da i potrosnja se krece oko 5.8-6.4 jer se vecinom vozimo na 2wd(i samo te podsjecam, +2 je)
Konie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 23:07   #3687
Je li se kome odlepljivala srebrna folija sa kvake za otvaranje prednjih vrata? Inace da li je to pokriveno garancijom? Kod mene se kvaka - vozaceva vrata skoro odlijepila. Sa unutrasnje strane rucice se folija odvojila od plastike i grebe kad otvaram vrata.
Inace auto je star nepune dvije godine - presao 28.000km
Sceka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 15:42   #3688
ja nakon tri i po godine i 40 000 km (od čega barem 30 000 km van grada) imam samo dobra iskustva sa QQ 2.0 benzincem, oprema acenta i prednji pogon. do sada nemam pojma pošto su dijelovi, servis me vidi jednom godišnje, ništa ne klapa, nema cvrčaka i drugih domaćih životinja.
potrošnja je ok, na autoputu 8-9 litara, običnoo se vozim 140-150 km/h, po magistrali 6,5-7,5 litara, a u gradu je više. ako se vozim na vrlo kratkim relacijama (kilometar-dva), bude i 12-13 litara, ako su gradske relacije 4-5 km, potrošnja pada ispod 10 litara. je li to puno za 140 ks i 2000 kubika i skoro 1400 kg?

na pitanje bi li opet kupio QQ, odgovaram DA. ali sada ne bi uzimao ovaj motor, jer ga se može dobiti samo sa 4x4 pogonom i tekna opremom, a to je preskupo. uzeo bih obavezno visia ili visia plus opremu, jer je dovoljna i sve šta pruža acenta ili ne daj bože tekna, meni je suvišno. i motor 1,5 dci ili 1,6 benzinac, jer se 2.0 benzinac na moju veliku žalost ne može dobiti sa visia pa čak ni sa acenta opremom. a neko vrijeme su nudili dizela po cijeni benzinca. to se isplatilo. kad sam ja kupovao, dizeli su bili puno skuplji od benzinaca.
ako se pitate zašto visia oprema, jedna prednost visia opreme je ručna klima. izgleda apsurdno ali meni nije. klima u visia opremi je ručna i regulira se sa tri velika okretljiva dugmeta, koja se lako napipaju i ne treba ih gledati, kad u vožnji podešavate klimu, grijanje ili ventilaciju. a automatska klima ima niz sitnih dugmića, koji se ne mogu napipati, nego treba skrenuti pogled sa ceste na njih. ali to je automatska klima i to košta...i radi kako ona misli da treba. recimo, vani je sunčano, temperatura 16 stupnjeva, meni je pomalo vruće, jer me sunce grije, upalim to čudo, a ono me počne grijat... i onda noram varat klimu, smanjivat temperaturu na 16 da mi samo puše ventilacija... zajeb
zzbirac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 11:37   #3689
Quote:
pupa1976 kaže: Pogledaj post
Andrey,
pretpostavljan da imas pogon 4x4 i da si vozio na tempomatu?
auto ti je jednim kolom proklizalo mozda nisi osjetio ? automatski ide u safe mode i ne moze se restetirati u voznji tj moras ugasit auto i upalit i onda je sve Ok.
Nadam se da sam te utjesia
Ma nisi me utješila... Ima 4×4, ali tempomat nije bio upaljen. Vozio sam savršeno ravnom cestom. Jednostavno je poblesavio. Od tad se više nije ponovilo, jedino me to veseli.

Quote:
Sceka kaže: Pogledaj post
Je li se kome odlepljivala srebrna folija sa kvake za otvaranje prednjih vrata? Inace da li je to pokriveno garancijom? Kod mene se kvaka - vozaceva vrata skoro odlijepila. Sa unutrasnje strane rucice se folija odvojila od plastike i grebe kad otvaram vrata.
Inace auto je star nepune dvije godine - presao 28.000km
Ovo je najnormalnija pojava kod QQ , mislim da su se svima oljuštile kvake, a ako se kod nekog nisu samo je pitanje dana kad će. Kod mene se nije jako ali isto grebe kod otvarnja. Njesra.

Nešto novo! Počela se ljuštiti i koža na volanu
https://www.dropbox.com/s/nvb5g610gm...303_075735.jpg

Svakim danom se sve više odlijepi. Mislim da će za par mjeseci bit jedna velka fleka. I ne, nisam je ničim zagrebao. Da barem imam garanciju...
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 22:05   #3690
Volan

Quote:
Andrey_81 kaže: Pogledaj post
Ma nisi me utješila... Ima 4×4, ali tempomat nije bio upaljen. Vozio sam savršeno ravnom cestom. Jednostavno je poblesavio. Od tad se više nije ponovilo, jedino me to veseli.



Ovo je najnormalnija pojava kod QQ , mislim da su se svima oljuštile kvake, a ako se kod nekog nisu samo je pitanje dana kad će. Kod mene se nije jako ali isto grebe kod otvarnja. Njesra.

Nešto novo! Počela se ljuštiti i koža na volanu
https://www.dropbox.com/s/nvb5g610gm...303_075735.jpg

Svakim danom se sve više odlijepi. Mislim da će za par mjeseci bit jedna velka fleka. I ne, nisam je ničim zagrebao. Da barem imam garanciju...
Kod mene se još nije pojavilo ljuščenje volana,mada je auto star 5 god. kvakice sam zamjenio na prednjim vratima i kaže tip u servisu da je svaka 750KUNA. Moraš promjeniti ruku na volanu, ne držati samo lijevom primi ga češće desnom. Šala mala.
NOA73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 23:47   #3691
Kakav auto - pi....
Sceka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 12:39   #3692
Slazem se sa iskustvima koje je napisao "zzbirac". I moj acenta 2.0 je fantastican, nema cvrcaka, niikakvih ljustenja kvaka (znam uzivo dvoje ljudi koji imaju QQ vec 5 godina i nema nikakvog ljustenja). Sto se tice klime, i ja mislim da je rucna klima mnogi jednostavnija, jeftinija, a isto ucinkovita. Medjutim, oprema acenta daje hands free (izuzetno korisno), kozni volan (doza luksuza i dobar osjecaj) kao i zadnje parking senzore (korisno). Inace, motor 2.0 se u novom QQ ne koristi, sada je benzinac 1.6 sa dvije snage (mislim 115 i 140 ili 150 ks).
radenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 12:52   #3693
greska - 1.2. je 115 ks, a 1.6 je taj znatno jaci koji ce biti uskoro dostupan.
radenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 17:32   #3694
Vrijeme je za nove ljetne gume (originalne bridgestone izdržale 5 godina)... Smanjio sam izbor na sljedeće marke:

Cooper Zeon
http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/.../0029142722663

General Grabber GT
http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/.../4032344595016

Toyo Proxes
http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/.../4981910880585

Ne mislim uzimat one za preko 1.000 kn... Nekako za sad naginjem na Cooper al vidjet ću još.
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 09:36   #3695
i ja sam u odluci za gume pa imaju u ponudi bridgestone za suv vozila ili continental nešto jeftinije ali za kombi vozila a trebam 215 x 60 x 17
brukiluki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 21:16   #3696
Pomoc

http://postimg.org/image/idywv2it9/
http://postimg.org/image/9rvnah6t9/
http://postimg.org/image/6mb1k9o71/
http://postimg.org/image/bm8hs7ttp/

Pozdrav za sve vlasnike nissana prije koji dan sam postao vlasnik,tj. moj otac nissana qashqai-ja 2007.g 1.6 benzin-plin (uradjen u nissan servisu)...isao je na dizel motor,medjutim posto je naletio na benzinca sa malo kilometara, ipak je odustao od dizela.Za njega i mamu je dosta konja htio bih jos reci da sam primjetio da se rucke malo ogulile,i negdje nekad malo skripuce plastika na vratima..sto se tice motora,nemam rijeci kako radi - jednostavno se necuje,seleni,amortizeri,sve super bez ikakvih lupkanja,itd. E posto se nikada nisam susretao sa nisanom, ja sam uslikao neke slike i da mi kazete sta znaci ovaj prekidac na prvoj slici kao i mls,mpg i mph..?
neznanijunak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 22:01   #3697
Nissan Qashqai

nadam se da ne mislis da auto ima 27000 km?! Sve ti je u miljama.. Miles, miles per gallon, miles per hour.. I di ste kupili taj auto da je u miljama? Imam neki filing da su skidani km, tj. milje..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 02:26   #3698
zz

Au hvala ti drug kupio ga ovde u BIH...pa ja mislio mene ovaj sat laze,jer znam neku dionicu koja je oko 18km, a meni pise 11...reko laze sat! A ono znaci u miljama...pa kako da se prebaci u km? i kako to da je miljama,jel moguce da je za USA trziste? znam da je uvezen iz Austrije,i vozio ga je neki invalid...cisto sumnjam da je vracan sat jer instrument tabla je nova...opet ne znam.
neznanijunak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 03:00   #3699
Ma netko se igrao u meniu... upute u ruke i prebaci.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 14:57   #3700
Quote:
neznanijunak kaže: Pogledaj post
http://postimg.org/image/idywv2it9/

E posto se nikada nisam susretao sa nisanom, ja sam uslikao neke slike i da mi kazete sta znaci ovaj prekidac na prvoj slici kao i mls,mpg i mph..?
Prekidač služi za otvaranje zaklopke za strujanje zraka gore u sredini kokpita.
Koristi se kada želimo da klima jače hladi jer tada cirkulira više zraka.

Pozdrav !
__________________
Qashqai 1,6 Acenta 2009.
DMarasovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.