Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2008., 22:13   #201
Quote:
bebać kaže: Pogledaj post
Meni su, osobno, jorkići puno slađi sa kraćom dlakom nego ovi sa dugom do poda.
I meni. A da ne pričam kako se lakše održava i kako je pas slobodniji u kretanju. Jednostavno kratka sporska frizura mi nekako više paše na temperament. Bar mom Codiju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 30.04.2008., 23:47   #202
Da moja Bonny ima dugu dlaku to bi bilo katastrofa a i sad je teško ako je ne češljam i četkam redovito. Ona naprosto luduje kad ide u šetnju, obožava se zvaljati u prašinu i to je KATASTROFA, ali takva je ona, živahna i ne misli pas šta će i kako će. Zato sam ja za kratku dlakicu, svaka čast ovima šta vode psiće na izložbe i održavaju tu dugu dlaku.
bebać is offline  
Old 01.05.2008., 11:45   #203
Codie danas slavi 4. rođendan. Idemo u duuuuguuu šetnju

__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 01.05.2008., 18:53   #204
Codie, sretan rođendan!!!!
bebać is offline  
Old 02.05.2008., 19:42   #205
Codie sretan ti rođendan !!!
MAJA 84 is offline  
Old 03.05.2008., 22:39   #206
Hvala svima. Codie je za rođendan bio u Trakošćanu i obišao je cijelo jezero (6 km), jeo meseko, gledao patkice, njuškao se s lokalnim cuckima i tak, bilo je lepo.
Jučer smo doputovali u Split. Danas se šetao Rivom i bio je opet turistička atrakcija. Uspio je zbariti dvije jorkice nekih Nizozemaca, pofajtao se s jednim maltezerom i jednim mopsom, njega je pofajtao jedan stari jorkširac, a na kraju šetenje je zbario maltezericu Lili u Đardinu. Najeo se ko zvijer kod tete tj. svoga starijeg brata Bonija (pojeo je i njegov batak prasac) i evo ga sad smo došli doma i izvrnuo se na bok i krmi. Imao je dobar dan za jednog pesa.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 04.05.2008., 15:11   #207
Ajme ja se sa Bonny ne usudim ići na ovu novu rivu. Imam osječaj da bi baš odlučila tu istovariti drekić pa bi na onim njihovim skupim pločama ostala fleka hehehehe.
Ali sam primjetila da po rivi šeta neki jorkić koji se zove Boni, slići mojoj i ima crvenu ogrlicu. Jel to taj braco možda????
bebać is offline  
Old 04.05.2008., 20:46   #208
Quote:
bebać kaže: Pogledaj post
Ajme ja se sa Bonny ne usudim ići na ovu novu rivu. Imam osječaj da bi baš odlučila tu istovariti drekić pa bi na onim njihovim skupim pločama ostala fleka hehehehe.
Ali sam primjetila da po rivi šeta neki jorkić koji se zove Boni, slići mojoj i ima crvenu ogrlicu. Jel to taj braco možda????
Pa Boni je svjetliji i deblji od Codija i ima crvenu rastezljivu lajnu i crvenu kariranu oprsnicu. Više papa i ima dugu dlaku
Pošto je meni nova Riva koma, ja oću da i Codie demonstrira svoje mišljenje, ali nikako da mu se dogodi. Uvijek mi se iskrca na Zlatnim vratima Taman mu je tempirana probava da od doma proradi do Grgura
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 04.05.2008., 21:28   #209
Hehehe mi inaće ne šetamo baš po gradu jer me strah da će mi je netko nagaziti hehehehe.
Držimo se uglavnom Bačvica i eventualno Trstenika.
bebać is offline  
Old 05.05.2008., 10:52   #210
Nije me bilo...pa..
Sretan Rođendan sa zakašnjenjem!!!!!
maser-djuky is offline  
Old 05.05.2008., 10:58   #211
Quote:
bebać kaže: Pogledaj post
Hehehe mi inaće ne šetamo baš po gradu jer me strah da će mi je netko nagaziti hehehehe.
Držimo se uglavnom Bačvica i eventualno Trstenika.
I ja bi do Baća ali onda nikako nebi stizali dobavljat druge stvari. Mi, kad smo ovdje u ST, stojimo tu u Manuši, pa nam je taj potez prema gradu i Đardinu najbliži. Codie nemože kakit ako nema bar bokun travice. A šta će mali kad je navikao na novozagrebačke beskrajne zelene tratine. U banani je jer ga ne mogu nigdje ovdje pustit da protrči malo, a da u blizini nema auta. Naime, nije još uvijek navikao da se na cestu nikako nesmje sam i da su auti opasni.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 05.05.2008., 13:17   #212
A moja Bonny ne voli baš po cesti šetati, ćim vidi nogostup trči tamo.
Inaće je ne puštam samu da trčkara jer me strah da ne uleti nekom većem psu u zube, danas je sve poludilo.
Zato vikendom idemo u Žrnovnicu i tamo trči cijeli dan tako da je ponedjeljkom uglavnom za ništa, samo se izležava
bebać is offline  
Old 06.05.2008., 13:51   #213
SRETAN ROČKAS CODDIU!!!

Pratim Vaše postove već neko vrijeme, a Ivanicapeca nju sam pratila (naravno igrom slučaja) i po drugim forumima Nisam bila tu od prošle godine tako da i kod nas ima dosta noviteta
Moj Kiki je dobio majušnu prijateljicu Puppu. Prije mjesec dana navršila i ona godinu dana i prava je mala damica. Obožavamo šetnje i naravno druženje sa malim pesekima (makar je moj Kiki lud za rotićima)
Drago mi je da je ovaj topic aktivan


ovakva je bila kada je ušla u naše živote


Ne veća od čaše za sok


a sada sam izrasla u pravu ljepoticu.....malu, ali slatku

i naravno voljela bih podsjetiti one koji nas znaju od prije i na Kikija



pošto je Puppa mala ljubilica nisam odoljela da vam ne pošaljem još i ovu
paluna is offline  
Old 06.05.2008., 13:54   #214
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
I ja bi do Baća ali onda nikako nebi stizali dobavljat druge stvari. Mi, kad smo ovdje u ST, stojimo tu u Manuši, pa nam je taj potez prema gradu i Đardinu najbliži. Codie nemože kakit ako nema bar bokun travice. A šta će mali kad je navikao na novozagrebačke beskrajne zelene tratine. U banani je jer ga ne mogu nigdje ovdje pustit da protrči malo, a da u blizini nema auta. Naime, nije još uvijek navikao da se na cestu nikako nesmje sam i da su auti opasni.
E moram se na ovo osvrnut Ivanice, jer mi imamo isti problem kad odemo do Novog Vinodolskog. Ako nema trave nema šanse da se pokakaju. Uf znam kako je negdje bilo Coddiu
paluna is offline  
Old 06.05.2008., 13:58   #215
Ajme paluna, preslatki sua tek ona
Jeli se već tjerala do sad? Kak je on prihvatio? Jeli bilo problema dok je bila beba?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 06.05.2008., 14:53   #216
Paluna preslatki su ti psići!!!!
Gdje si ih nabavila???
bebać is offline  
Old 06.05.2008., 18:02   #217
Drago mi je da Vam se Kiki i Puppa sviđaju
E sad kako su oni došli do nas i to je priča za sebe. Prije 7 godina Kiki je lutao mojim kvartom dobrih tjedan dana. Tražili smo prve vlasnike 6 mjeseci pomoću svih mogućih medija te nakon što se nitko nije javio (a već nam se i pod kožu uvukao) smatrali ga usvojenim ljubimcem. Pitaj dragog Boga čiji je on ustvari prije bio. Nije bio baš nešto niti socijaliziran no evo vremenom je postao prava mustra od maznog psa. Ima 5 kg, što znači da je malo prevelik za svoju vrstu, no to mi niti najmanje nije bilo bitno.
A što se Puppe tiče.....i ona je na rekla bih čudan način došla do nas. Prošle godine u 6.mjesecu vraćam se s roštilja i zove prijateljica kako je totalno u komi jer da jedna žena iz kvarta u našem lokalnom kafiću svima nudi Yorki kujicu koja jedva da ima pola kile. Kupila ju je od jednog mladog bračnog para za 300 eura koji se isto tako nije mogao brinuti za nju. Još ni danas ne mogu vjerovati kako neki ljudi znaju biti okrutni!
Dok sam došla doma, mala je već bila u rukama treće osobe (koju dobro poznam ali koja je cijele dane na poslu). No i ta osoba nije znala što će s njom jer tako je mala.....pa s čime je hraniti itd.
Nazvala sam onu drugu tzv. "vlasnicu" da ako je ikako moguće vidim psa i rekla joj da ne mogu vjerovati kako se nije mene sjetila ....mislim ako već na takav način daruje psa. Uglavno, da ne idem u širinu, točno u ponoć sam otišla po nju. Ljudi dragi da ste je vidjeli sva prhutava (jer su je okupali u Vichy ljudskom šamponu), nahranili je grahom tako da je imala težak proljev. Odmah ujutro trčala sam s njom kod veterinara, sva je bila klonula. Izvagali smo je. Imala je 60 dkg. Morala je na infuziju. Primila nakon toga sva moguća cjepiva.....i eto.....sada je naša. Ivanica, ne znam koliko bi se tebi sviđala uživo jer znam da ne voliš sitne Yorkije, danas ona ima 1,9 kg. Da, sitna je, no meni najslađe stvorenje, naravno uz Kikija
Kad idemo u šetnju ne dižem je na ruke i druži se i sa velikim psima. Da, malo je oprezna u ophođenju s njima, no ako su veliki dovoljno nježni prema njoj, obožava se igrati s njima (koliko god to smiješno bilo). I što je još zanimljivo, ne voli se previše nositi po rukama, što mi je i bio cilj jer niti ja ne volim ono što vidim po gradu.....frajle sa fensi-šmensi pesima. Tu mislim da imamo isto mišljenje. Po meni je pas, pas, ma koliko god on bio mali

E da tjerala se prije 2 mjeseca. Kiki je malo šnjofao, no sad ne znam jel bio tak miran jer joj je to bilo prvo tjeranje, hm ne znam. Vidjet ću kod drugog tjeranja jer nekako si mislim da bi bilo najpametnije sterilizirat ju, makar i tu imam neki otpor u glavi jer vidim da kujice ipak mijenjaju svoj karakter sterilizacijom.

Eh što se raspisah, no evo voljela bih čuti i vaše mišljenje po pitanju sterilizacija kod tako malih pasmina.

E da došla sam ja i do Puppinog uzgajivača. Čovjek je iz Pitomače. Javila sam mu da zna gdje mu je kujica završila i da drugi puta ipak malo pripazi ili bar da jedno vrijeme ostane u kontaktu sa kupcima. Čovjek je bio šokiran!
Iz njegovog legla tj. Puppinu polusestru je kupila moja prijateljica u Švicarskoj jer kad je vidjela našu Puppu zaljubila se totalno.
paluna is offline  
Old 06.05.2008., 19:35   #218
Moj kući bi isto htjeli sterilizirati našu Bonny jer ih je strah hoće li ona izdržati male bebice u sebi, čuli su da psići znaju uginuti pri porodu (okotu) pa su uplašeni a ja bi nekako voljela imati i male psiće. Uglavnom, eto, još nismo odlučili.
bebać is offline  
Old 06.05.2008., 20:35   #219
Ne znam što bih ti rekla, mislim ne znam što je najpametnije. Jer jedni kažu sterilizirat kujicu prije prvog tjeranja, drugi kažu da sterilizaciji ali poslije prvog okota. Makar što se tiče tvoje čupavice najbolje je pitati veterinara. Koliko je Bonny teška? Manje više sve Yorkie kujice idu na carski a i kažu da bi mužjak trebao biti nešto sitniji od kujice zbog njenog lakšeg okota.
Slušala sam vlasnike koji imaju i Yorki kujice do 4 kg isto su išle na carski dok evo s druge strane Puppina mama je okotila doma i to bez veterinarske pomoći. Pa sad ti budi pametan!
S druge strane Puppini roditelji su tu negdje težine do 2 kg oboje znači i tata i mama, (što osobno zaista smatram premalim za tu vrstu pasa)
paluna is offline  
Old 06.05.2008., 21:31   #220
Moja Bonny ima 3kg, možda malo više, ali meni je ipak onako mala. Kao bebica mi je pa je ne mogu zamisliti kao mamu, a voljela bi imati i male jorkiće jer ih obožavam.
Jedna moja susjeda ima muškog jorkića, star kao i moja ali njen je ogroman, duplo veći od Bonny tako da nema šanse da je parim s njim.
bebać is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.