Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2021., 14:10   #1
Hrvatsko katoličko sveučilište-medicins

Što mislite o novome studiju medicine u zagrebu?
Miksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 15:08   #2
pitaj nas za 6 godina.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 15:10   #3
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
pitaj nas za 6 godina.
Hahaha kako ce nas lijeciti ili upisujes sada prvu god?
Miksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 15:15   #4
Quote:
Miksi kaže: Pogledaj post
Hahaha kako ce nas lijeciti...
pa kao i svi ostali liječnici čije se diplome priznaju u republici hrvatskoj. a zaključak o tome kakav je studij ćemo moći donijeti najranije za 6 godina, kada diplomira prva generacija. zato i velim - tada nas pitaj.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 15:28   #5
Quote:
Miksi kaže: Pogledaj post
Što mislite o novome studiju medicine u zagrebu?
Ništa što organizira onaj pacijent Marušić i njegov klan iz Splita ne može izaći na dobro.
A upisivat će se loši đaci koji ne uspiju upisati MEF u Zagrebu, dakle škart studenti.

A što se tiče ideologije - Već na sestrinstvu drilaju buduće med. sestre da propagiraju vatikanski rulet kao metodu kontracepcije, protivljenje kondomima, pobačaj ne dolazi u obzir. Bit će veselo...
__________________
This is not a time to be dismayed. This is punk rock time. This is what Joe Strummer trained you for.
Zuzzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 15:28   #6
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
pa kao i svi ostali liječnici čije se diplome priznaju u republici hrvatskoj. a zaključak o tome kakav je studij ćemo moći donijeti najranije za 6 godina, kada diplomira prva generacija. zato i velim - tada nas pitaj.
Ma kuzim da,mislio sam da netko ima malo vise ovak informacija,u referadi kazu samo ono osnovno i da privuku studente jer je godina 38 soma
Miksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 15:30   #7
Quote:
Zuzzu kaže: Pogledaj post
Ništa što organizira onaj pacijent Marušić i njegov klan iz Splita ne može izaći na dobro.
A upisivat će se loši đaci koji ne uspiju upisati MEF u Zagrebu, dakle škart studenti.

A što se tiče ideologije - Već na sestrinstvu drilaju buduće med. sestre da propagiraju vatikanski rulet kao metodu kontracepcije, Čivljak se protivi kondomima, pobačaj ne dolazi u obzir. Bit će veselo...
Razumijem da,hvala ti na informaciji
Miksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 15:33   #8
Hoće s tog "studija" izlaziti bilo koja druga specijalnost osim ginekologa s prizivom savjesti?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 15:34   #9
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Hoće s tog "studija" izlaziti bilo koja druga specijalnost osim ginekologa s prizivom savjesti?
Hahha vidio sam u komentarima na stranici njihovoj da to svi pisu
Miksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 15:37   #10
Quote:
Zuzzu kaže: Pogledaj post
A upisivat će se loši đaci koji ne uspiju upisati MEF u Zagrebu, dakle škart studenti.
1. tom logikom škart već godinama upisuje Rijeka, obzirom na to da je Rijeka prva rezerva za učenike koji ne uspiju upisati Zagreb.

2. loši đaci ni ne pomišljaju na studiranje medicine, kamoli da su u stanju položiti tražene A razine mature.

Quote:
A što se tiče ideologije - Već na sestrinstvu drilaju buduće med. sestre da propagiraju vatikanski rulet kao metodu kontracepcije, Čivljak se protivi kondomima, pobačaj ne dolazi u obzir. Bit će veselo...
ajde ne seri.

radim s ljudima koji su tamo diplomirali sestrinstvo i još nitko nije pričao pizdarije o kojima pišeš - već EONIMA liječnici diljem zemlje imaju priziv savjesti, što ti misliš, gdje su ti ljudi diplomirali????????
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 15:41   #11
Quote:
Miksi kaže: Pogledaj post
Ma kuzim da,mislio sam da netko ima malo vise ovak informacija...
plan & program je dobar - od onog što sam vidjela - više manje isto kao u zagrebu... potpisali su suradnju s mojim zavodom u zagrebu, dakle... više manje isti predavači i isti kurac kao i u zagrebu.

problem tog studija je nedostatak kadra + prostora zato što već sada vlada kaos na kliničkim kolegijima, nema dovoljno nastavnih baza (pišem za zagreb).

studij sam po sebi nije bio potreban zato što RH ne nedostaje liječnika i ne trebamo povećati kvote, samo ih treba pametnije raspodijeliti.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 15:43   #12
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
plan & program je dobar - od onog što sam vidjela - više manje isto kao u zagrebu... potpisali su suradnju s mojim zavodom u zagrebu, dakle... više manje isti predavači i isti kurac kao i u zagrebu.

problem tog studija je nedostatak kadra + prostora zato što već sada vlada kaos na kliničkim kolegijima, nema dovoljno nastavnih baza (pišem za zagreb).

studij sam po sebi nije bio potreban zato što RH ne nedostaje liječnika i ne trebamo povećati kvote, samo ih treba pametnije raspodijeliti.
Kuzim da,zato samo pitam,mozda je u politicke svrhe organiziran,jer fakultet u puli nije uspio dobiti potvrdu od ministarstva obrazovanja za osnivanje studija
Miksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 15:48   #13
Quote:
Miksi kaže: Pogledaj post
Kuzim da,zato samo pitam,mozda je u politicke svrhe organiziran,jer fakultet u puli nije uspio dobiti potvrdu od ministarstva obrazovanja za osnivanje studija
hajde razmisli malo - živiš u zemlji u kojoj su liječnici poprilično konzervativan stalež, skloni uplitanju u politiku i korupciju, čitave bolnice imaju prizive savjesti... gdje su ti ljudi diplomirali? s kojeg fakulteta su izašli...? pa onda logično zaključi da fakultet s političkom svrhom već postoji - a katolički je valjda osnovan u svrhu zarade, obzirom na to da je godina 6 tisuća eura.

pula će dobiti dopusnicu, to je pitanje vremena.

a oba studija su potpuno nepotrebna.

p.s. na KHS će upisivati bogati studenti, prosječni - kao što već godinama tako upisuju engleski studij medicine u zagrebu za strance preko bosanskohercegovačkog državljanstva (kad ne uspiju upasti ne redovan hrvatski studij), a godina košta 9000 eura i nema prijemnog.

ljudi koji misle da je KHS najveći problem veze nemaju s medicinom niti uopće znaju što se događa na fakultetu.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 15:59   #14
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
hajde razmisli malo - živiš u zemlji u kojoj su liječnici poprilično konzervativan stalež, skloni uplitanju u politiku i korupciju, čitave bolnice imaju prizive savjesti... gdje su ti ljudi diplomirali? s kojeg fakulteta su izašli...? pa onda logično zaključi da fakultet s političkom svrhom već postoji - a katolički je valjda osnovan u svrhu zarade, obzirom na to da je godina 6 tisuća eura.

pula će dobiti dopusnicu, to je pitanje vremena.

a oba studija su potpuno nepotrebna.

p.s. na KHS će upisivati bogati studenti, prosječni - kao što već godinama tako upisuju engleski studij medicine u zagrebu za strance preko bosanskohercegovačkog državljanstva (kad ne uspiju upasti ne redovan hrvatski studij), a godina košta 9000 eura i nema prijemnog.

ljudi koji misle da je KHS najveći problem veze nemaju s medicinom niti uopće znaju što se događa na fakultetu.
Ma ne mislim to,samo sam htio reci posto se vodi kao i pola drzavni pola privatni mogli su staviti i normalnu skolarinu da sva djeca ima jednaku priliku upisati zeljeno zanimanje
Miksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 16:03   #15
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
1. tom logikom škart već godinama upisuje Rijeka, obzirom na to da je Rijeka prva rezerva za učenike koji ne uspiju upisati Zagreb.
moram kvotati samu sebe: na prijemnom za MEFZG prije više od deset godina, svaki je kandidat uz prijavnicu dobio i papir sa zahtjevom za prijenos bodova u Rijeku za slučaj da se ne upadne u Zagreb. i onda su ljudi koji su bili 10ak mjesta ispod crte u Zagrebu uredno prebacili bodove i upisali u Rijeci (zato što je prijemni bio identičan i u Zg i u Ri, a Rijeka je imala slabije kandidate pa je bilo potrebno i manje bodova za upad) i poslije prve godine se opet prebacivali u Zagreb. sad je još lakše s maturom. dakle, i SLUŽBENO je Rijeka bila destinacija za zagrebački škart, komedija.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 16:07   #16
Quote:
Miksi kaže: Pogledaj post
Ma ne mislim to,samo sam htio reci posto se vodi kao i pola drzavni pola privatni mogli su staviti i normalnu skolarinu da sva djeca ima jednaku priliku upisati zeljeno zanimanje
školarina za medicinu na engleskom u Zagrebu dođe 9000 eura, a recimo - školarina za medicinu u Ljubljani (na slovenskom) dođe 15000 eura, Maribor 6000 eura. tako da je ovo jako jeftino obzirom na to da se radi o vrlo skupom studiju, ja nisam očekivala školarinu manju od 9/10 tisuća eura. nema jeftinog studiranja medicine, to nigdje ne postoji.

a kandidati i imaju jednaku priliku upisati medicinu.
pa imate 5 medicina na raspolaganju.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 16:07   #17
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
moram kvotati samu sebe: na prijemnom za MEFZG prije više od deset godina, svaki je kandidat uz prijavnicu dobio i papir sa zahtjevom za prijenos bodova u Rijeku za slučaj da se ne upadne u Zagreb. i onda su ljudi koji su bili 10ak mjesta ispod crte u Zagrebu uredno prebacili bodove i upisali u Rijeci (zato što je prijemni bio identičan i u Zg i u Ri, a Rijeka je imala slabije kandidate pa je bilo potrebno i manje bodova za upad) i poslije prve godine se opet prebacivali u Zagreb. sad je još lakše s maturom. dakle, i SLUŽBENO je Rijeka bila destinacija za zagrebački škart, komedija.
U pravu si slazem se s tobom,mislim na hks-u medicina nece zazivjeti,pitanje je hoce li studij opstati ako nebude u narednim godinama previse zainteresiranih
Miksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 16:11   #18
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post

ajde ne seri.

radim s ljudima koji su tamo diplomirali sestrinstvo i još nitko nije pričao pizdarije o kojima pišeš - već EONIMA liječnici diljem zemlje imaju priziv savjesti, što ti misliš, gdje su ti ljudi diplomirali????????
Aj ne seri ti i smiri se. Te pizdarije se tamo uče. Piše im lijepo u nastavnim programima, prouči malo teme i sadržaje koji se obrađuju. Imala sam nesreću prisustvovati na nekim predavanjima tamo.
Osim toga, ti si neka kakti liječnica, stalno se kurčiš s tim po forumu, tako da te sestre sigurno s tobom ne pričaju isto kao što pričaju s pacijentima.
__________________
This is not a time to be dismayed. This is punk rock time. This is what Joe Strummer trained you for.
Zuzzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 16:11   #19
Quote:
Miksi kaže: Pogledaj post
...nebude u narednim godinama previse zainteresiranih
to je medicina, kakva god da je, uvijek će biti zainteresiranih dovoljno da se popuni kvota. a sad, što će biti sa zaposlenjem tih liječnika i kako će se na njih gledati - tko zna! vjerojatno isto kao i na ove iz mostara.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 16:12   #20
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
školarina za medicinu na engleskom u Zagrebu dođe 9000 eura, a recimo - školarina za medicinu u Ljubljani (na slovenskom) dođe 15000 eura, Maribor 6000 eura. tako da je ovo jako jeftino obzirom na to da se radi o vrlo skupom studiju, ja nisam očekivala školarinu manju od 9/10 tisuća eura. nema jeftinog studiranja medicine, to nigdje ne postoji.

a kandidati i imaju jednaku priliku upisati medicinu.
pa imate 5 medicina na raspolaganju.

Ima jeftinih mef zg,ri,os i st nista ne placas osim ako ne zeznes godinu onda je 9 ili 10 tisuca jer je na teret drzave
Miksi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.