Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2010., 21:55   #3661
Kakva se crijeva koriste za spajanje vanjske i unutarnje jedinice, (uređaj je green dwhd12 invertor)?
strelnikov is offline  
Old 17.07.2010., 22:04   #3662
Quote:
Tiffany_lampa kaže: Pogledaj post
Dakle, kao što sam naslov govori, zainteresirana sam za gore navedenu klimu, model XE 12 JKE ili E 12 JKE (nemam pojma koja je razlika). Obije imaju jačinu 3.50/4.40.

Ako netko ima iskustva s tim modelom Panasonica, neka ga slobodno podjeli. Meni izgleda tako "cakano" za kuhinju . Hladila bi po ljeti i grijala u prijelaznom razdoblju južnu stranu kuće, odnosno dnevni boravak i kuhinju, sveukupno 28 kvadrata.

Unaprijed hvala na odgovorima !
Nitko?
Klima je Panasonic Ethera
Tiffany_lampa is offline  
Old 18.07.2010., 01:49   #3663
Može li mi netko reći koliko troši klima od 5 kw, po satu? Barem otprilike.
Hvala!
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 18.07.2010., 10:37   #3664
5:3=1,66Kw u grubo rečeno
sfar is offline  
Old 18.07.2010., 10:40   #3665
Quote:
mile92 kaže: Pogledaj post
ljudi, moze li mi iko pomoci u vezi problema sa klimom akai...
naime, imam ovu klimu oko 6 godina i super je radila do nedavno, kada se odjednom nakon sat vremena rada sama ugasi i tako svaki put... ima li iko ideju sta bi moglo biti? p.s. plina ima to je lik iz servisa dopunio....

hvala!!!!
Pokušaj očistiti vanjsku jedinicu da se ne pregrijava jer ima senzor za pregrijavanje i onda on isključi .
drugo pogledaj da slučajno nije neko stisnuo timer on / off.
sfar is offline  
Old 18.07.2010., 16:55   #3666
Imao sam 4 godine neo klimu i bio sam jako zadovoljan. Juce sam morao instalirati novu, i na nagovor majstora uzmem Beko. Klima je blago receno uzas!!! Kompresor se uopste ne gasi kada postigne zadanu temperaturu, vec radi non stop, a sto se tice hladjenja, uopste ne hladi vec samo izduvava - katastrofa. Ja se ne razumijem u klime ali zelio bih da kupim neku dobru jel mi je jako potrebna, Cuo sam da su dobre Hitachi, Toshiba i Panasonic. Koju bi ste mi vi preporucili (pare nisu problem) ? Sta mislite o samsungu? Nalazim se u sarajevu.

P.S Klima bi hladila nekih 20m2

Edit: Dobio sam ponudu za klimu Panasonic model:CU/CS - UE12JKE pa me interesuje kakav je to model?

Hvala svima na odgovorima
davorp1 is offline  
Old 18.07.2010., 20:14   #3667
Quote:
davorp1 kaže: Pogledaj post
Imao sam 4 godine neo klimu i bio sam jako zadovoljan. Juce sam morao instalirati novu, i na nagovor majstora uzmem Beko. Klima je blago receno uzas!!! Kompresor se uopste ne gasi kada postigne zadanu temperaturu, vec radi non stop, a sto se tice hladjenja, uopste ne hladi vec samo izduvava - katastrofa. Ja se ne razumijem u klime ali zelio bih da kupim neku dobru jel mi je jako potrebna, Cuo sam da su dobre Hitachi, Toshiba i Panasonic. Koju bi ste mi vi preporucili (pare nisu problem) ? Sta mislite o samsungu? Nalazim se u sarajevu.

P.S Klima bi hladila nekih 20m2

Edit: Dobio sam ponudu za klimu Panasonic model:CU/CS - UE12JKE pa me interesuje kakav je to model?

Hvala svima na odgovorima
Ako pare nisu problem za 20m2 , preporucavam Mitsubishi Electric GE25VA , Fujitsu ASYA09LGC , Toshiba RAS10SAV2-E Suzumi ili nekog Daikina .. i gledajte da vam netko tko je ovlašten montira
d13 is offline  
Old 18.07.2010., 20:18   #3668
Smile

Quote:
Tiffany_lampa kaže: Pogledaj post
Nitko?
Klima je Panasonic Ethera

Razlika između XE i E modela je što XE modeli imaju srebrnu masku , a oznaka E je za bijelu masku . Što se tiće tog modela to je premium model Panasonica , lijepo izgleda , ima dosta dodatnih funkcija i dobre perfomanse .. s druge strane ako ste mislili toliko izdvojiti za tu klimu , moja preporuka je da izdvojite 10 % više i kupite nekoga od Toshibe , Mitsubishi Electric , ili Fujitsu
d13 is offline  
Old 18.07.2010., 20:59   #3669
@d13: Hvala na odgovorima. Sta mislite koji je panasonic model dobar recimo neka devetka?
davorp1 is offline  
Old 18.07.2010., 21:19   #3670
Quote:
davorp1 kaže: Pogledaj post
@d13: Hvala na odgovorima. Sta mislite koji je panasonic model dobar recimo neka devetka?

Za te nove modele Panasonica invertera (godinu dana ima da su plasirani) vrijeme če pokazati koliko su dobri ili ne , a ovako preporučivati nešto na osnovu brenda meni je glupo , a imate od Panasonica RE09JKX kao neki malo nadopunjeni model s senzorom za pokret (cca ima 2 mjeseca da je u prodaji).. pa vidite i kalkulirajte
d13 is offline  
Old 19.07.2010., 07:59   #3671
Question LG C12AWR - Art Cool Inverter

Imam problem kod ovog modela (barem ja tako mislim ako ne ispravite me) koji me muči već par mijeseci.Naime radi se o tom da kada je klima uključena (mod hlađenja) ima jako asinhron način hlađenja "šta se prije tokom ovog dijela godine (ljeto) nije događao" i to takav da zrak koji klima jedinica (unutanja) ispuhuje,ispuhuje na takav način da izgleda kao da "štuca" odnosno izbacuje zrak na trzaje koji su jaki i kontinuirani tokom cijelodnevnog rada.Uopče ne reargira na pojačavanje snage ispuhivanja hladnog zraka koji je podijeljen na tri stupnja.Bilo koji od ta tri stupnja da odaberem klima ispuhuje hladan zrak podjednako isto s tim da i dalje "Štuca".Stvara se kondezat na krilcima u obliku kapljica,i često tijekom dana "Fidova" sklopka zna izbaciti.
Klimu sam testirao u više navrata od 18°C do 26°C i uvijek isto.
Kada uključim "Cool Jet" mod ona bi trebala hladiti prostor jako brzo s tim da se osijeti pojačanje ispuhivanja hladnog zraka kao u nijednom njenom standardnom modu za hlađenje,a ona za razliku od prije to obavlja niti polovično naravno isto sa onim zračnim trzajima "štucanje".
Molim sve one koji se imalo razumiju u klime ili imali sličan problem da mi pomognu jer mislim da bih mogao biti uskračen za pravilan servis od samog servisera.unaprijed veliko Hvala!
kaciola is offline  
Old 19.07.2010., 08:16   #3672
Prvo treba čišćenje klime i turbine ventilatora unutrašnje, pa ako to ne pomogne, onda treba kontrolirati ispravnost ventilatora i elektronike.
nike321 is offline  
Old 19.07.2010., 09:02   #3673
Nitko se ne javlja, a moram hitno odabrati klimu.

mfcc ili d13? Imate preporuku za neki model?
Nešto do 2300,00Kn?
Jelka2 is offline  
Old 19.07.2010., 10:28   #3674
LG C12AWR - Art Cool Inverter

A dali je normalno pošto se radi o inverter modelu da se ista tijekom grijanja isključuje i uključuje tijekom cijelodnevnog rada?


Koliko ja znam (možda i griješim neznam..)kod invertera to nije praksa.Za razliku od klasične klime, kojoj s daljinskim podesite zadanu temperaturu, a ona samo služi kao temperatura termostata , jer klima ili radi ili ne radi, kod invertera imamo nekoliko snaga kojima radi, pa kako se približava temperaturi koju smo podesili, tako smanjuje tlakove, odnosno snagu grijanja. Time se je dobio 20-tak % ekonomičniji rad, manje opterećenje električne instalacije stalnim ukapčanjima i iskapčanjima kompresora i daleko bolji rad u zimskim uvjetima.

Dakle imam i taj problem tijekom zime...
kaciola is offline  
Old 19.07.2010., 16:16   #3675
Question

Planiram instalirati klimu u stanu cca 38 kvadrata. Pronašla sam dosta različitih informacija o inverterskim uređajima pa bih molila za savjet. Ukoliko se klima koristi skoro isključivo za hlađenje (grijanje postoji centralno, dakle grijanje bi bilo samo u slučaju krajnje potrebe) da li se isplati kupiti klimu s inverterom s obzirom na potrošnju struje, odnosno uštedu? Da li je općenito inverter kvalitetnija opcija i da li su kvarovi učestaliji s inverterom ako se klima koristi samo za hlađenje? Unaprijed hvala...
taliya is offline  
Old 19.07.2010., 16:48   #3676
Quote:
taliya kaže: Pogledaj post
Planiram instalirati klimu u stanu cca 38 kvadrata. Pronašla sam dosta različitih informacija o inverterskim uređajima pa bih molila za savjet. Ukoliko se klima koristi skoro isključivo za hlađenje (grijanje postoji centralno, dakle grijanje bi bilo samo u slučaju krajnje potrebe) da li se isplati kupiti klimu s inverterom s obzirom na potrošnju struje, odnosno uštedu? Da li je općenito inverter kvalitetnija opcija i da li su kvarovi učestaliji s inverterom ako se klima koristi samo za hlađenje? Unaprijed hvala...


kupio sam 10.07.2005.god GALANZ AUS-12HR53FA2 (3,5), do današnjeg dana besprijekorna, u stanu centralno a klima mi služi za dogrijavanje, prezadovoljan
pozdrav
feniks48 is offline  
Old 19.07.2010., 18:19   #3677
Frozzini

Imam Frozzini klimu , prije neki dan mi se na Displeju pojavilo F4 , pa me zanima u cemu je kvar ??? Hvala unaprijed
Frozzini is offline  
Old 19.07.2010., 19:10   #3678
Odlučili smo se za Samsung AQ12FC Forte
hlađenje: 3.50 kW, grijanje: 3.80 kW, ne-inverter model, mono sustav, razred C

tako da ne trebate odgovarati...
Jelka2 is offline  
Old 19.07.2010., 23:05   #3679
Quote:
Franjo Lola Tahi kaže: Pogledaj post
frigo kor

uzmi mideu 3,5 na akciji za 2300, kinez, ali toshibina tehnologija ga pogoni, ima pun kufer điđa-miđa i ono bitno - 5 godina garancije (uz redovit godišnji servis)

montaža je 1240 kn pdv uključen, sve skupa dobiš solidnu klimu za 3500 kn.

ne razmišljaj. učini to. učini to. učini to...
ta klima je i moj prvi izbor al me muci taj energetski razred c...

sta to znaci u odnosu na klimu razreda a???
jel to znaci da trosi puno vise ili se tu radi o minimalno vecoj potrosnji????
crotomy is offline  
Old 20.07.2010., 10:14   #3680
molim za pomoć, trebamo kupiti klimu toshiba za 30 kv. stana u mansardi za
hlađenje na 25-26 stupnjeva a muž je astmatičar a ja srčani bolesni proljeće bi služila za temperiranje par sati dnevno, da li je dovoljno od 2,5 KW, u istri smo
a zgrada je odlično izolirana-znači bitno nam je spustiti temr. na oko 25-26 stup.
a zimi grijemo na drva. hvala na odgovoru. prodavač nas nagovara na 3,5 kw
koja ja 900 kn skuplja
valentyna is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.