Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2013., 01:23   #41
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ali tvoj mobitel telefonira čak i kad je ugašen...
Ali nema veze to je moj mobitel pa me nije briga ali ono što taj mobitel opskrbljuje signalom je fuj i štetno...
snaga bazne stanice je 100injak puta veca od snage telefona (<100W vs 1-2W).

Osim toga, telefon ne radi cijelo vrijeme na punoj snazi, odnosno ne komunicira kontinuirano sa baznom stanicom (vise pri uspostavi poziva nego u idle stanju)
S druge strane, bazna stanica (na koju je zakaceno stotine, ako ne i vise telefona) komunicira, manje vise, maksimalno i kontinuirano (naravno, po noci manje nego po danu, al uvijek puno vise nego pojedini telefon).

u svakom slucaju, ako je antena pozicionirana tako da zraci poljem najjace snage direktno u ljude, ja nebih bila u kozi tih ljudi, iako "istrazivanja" nisu dokazala povezanost baznih stanica ni telefona s nastankom raka.
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 01:28   #42
Quote:
cickova kaže: Pogledaj post
da, i? a mobitel konstantno komunicira sa baznom stanicom, telefonirala ti ili ne. sad si pokazala svoje znanje, al bitno da si najglasnija protiv toga, a pojma o tome nemas. tipicno

nego, zna neko kak predat zahtjev da mi stave to na kucu, bas smo u nekoj rupi i data signal od dva glavna operatera je slab, bas bih volio stavit si to na kucu
Pročitaj post iznad.
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:28   #43
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
snaga bazne stanice je 100injak puta veca od snage telefona (<100W vs 1-2W).

Osim toga, telefon ne radi cijelo vrijeme na punoj snazi, odnosno ne komunicira kontinuirano sa baznom stanicom (vise pri uspostavi poziva nego u idle stanju)
S druge strane, bazna stanica (na koju je zakaceno stotine, ako ne i vise telefona) komunicira, manje vise, maksimalno i kontinuirano (naravno, po noci manje nego po danu, al uvijek puno vise nego pojedini telefon).

u svakom slucaju, ako je antena pozicionirana tako da zraci poljem najjace snage direktno u ljude, ja nebih bila u kozi tih ljudi, iako "istrazivanja" nisu dokazala povezanost baznih stanica ni telefona s nastankom raka.
da ali je bazna stanica udaljena od ljudi puno više od tvog mobitela koji konstantno ali konstantno komunicira s baznom stanicom i samim tim je puno opasniji od bazne stanice...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 23:16   #44
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
snaga bazne stanice je 100injak puta veca od snage telefona (<100W vs 1-2W).

Osim toga, telefon ne radi cijelo vrijeme na punoj snazi, odnosno ne komunicira kontinuirano sa baznom stanicom (vise pri uspostavi poziva nego u idle stanju)
S druge strane, bazna stanica (na koju je zakaceno stotine, ako ne i vise telefona) komunicira, manje vise, maksimalno i kontinuirano (naravno, po noci manje nego po danu, al uvijek puno vise nego pojedini telefon).

u svakom slucaju, ako je antena pozicionirana tako da zraci poljem najjace snage direktno u ljude, ja nebih bila u kozi tih ljudi, iako "istrazivanja" nisu dokazala povezanost baznih stanica ni telefona s nastankom raka.
Ajd razmisli malo što te više zrači, stanica udaljena recimo 500metara od tebe ili tvoj mobitel zalijepljen na tvoju glavu dok pričaš?

Pročitaj post koji sam napisao (malo teže izdvojit 5 minuta i zapravo shvatiti malo više teksta) i posebno obrati pažnju na omjer zračenja i udaljenosti od repetitora.

Nakon toga razmisli dali te više zrači stanica ili mobitel dok razgovaraš


I na kraju bonus pitanje, jel ima ikakvog učinka ako odmakneš mobitel dok razgovaraš ili samo dok se poziv uspostavlja? Ajmo malo razmisliti
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 14:10   #45
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
Ajd razmisli malo što te više zrači, stanica udaljena recimo 500metara od tebe ili tvoj mobitel zalijepljen na tvoju glavu dok pričaš?

Pročitaj post koji sam napisao (malo teže izdvojit 5 minuta i zapravo shvatiti malo više teksta) i posebno obrati pažnju na omjer zračenja i udaljenosti od repetitora.

Nakon toga razmisli dali te više zrači stanica ili mobitel dok razgovaraš


I na kraju bonus pitanje, jel ima ikakvog učinka ako odmakneš mobitel dok razgovaraš ili samo dok se poziv uspostavlja? Ajmo malo razmisliti
Naravno, jasno je.. Ja osobno-dok uspostavljam poziv, ne držim mob prislonjen uz glavu, a najčešće koristim i razglas. I osim toga, rijetko koristim mobitel. Trudim se i držati ga podalje od sebe na dnevnoj bazi, prije spavanja ga isključim. Tako da-imam kontrolu nad svojim mobitelom. Ako želim, mogu ga skroz izbaciti iz upotrebe. Ali nad baznom stanicom koju bi mi netko eventualno izgradio u zgradi do moje, ne bih imala kontrolu i bila bih joj prisilno izložena.

i nije istina da mob vise i konstantnije "zraci" od bazne stanice. BS konstantno radi na max snazi...recimo, a mobitel rijetko. Ako nisi cijelo vrijeme na gprsu, jos i manje.

Naravno, ovo cijelo podrucje je dosta "nedokazano" (namjerno ili ne), al cinjenica je da ako te strah "zracenja", komponentu mobitela lako uklonis - ugasis ga, prodas ga, bacis ga...Bazna je tu uvijek i konstantno "zraci" na max, i nju nemres maknut ili odlucit ne koristiti.
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 14:18   #46
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
da ali je bazna stanica udaljena od ljudi puno više od tvog mobitela koji konstantno ali konstantno komunicira s baznom stanicom i samim tim je puno opasniji od bazne stanice...
Ako je BS na zgradi do moje-onda nije udaljena od ljudi. I već sam rekla,mob koji je u idle stanju, ne komunicira u punoj snazi sa BS-om, dok BS konstantno radi na punoj snazi.
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 23:50   #47
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Naravno, jasno je.. Ja osobno-dok uspostavljam poziv, ne držim mob prislonjen uz glavu, a najčešće koristim i razglas. I osim toga, rijetko koristim mobitel. Trudim se i držati ga podalje od sebe na dnevnoj bazi, prije spavanja ga isključim. Tako da-imam kontrolu nad svojim mobitelom. Ako želim, mogu ga skroz izbaciti iz upotrebe. Ali nad baznom stanicom koju bi mi netko eventualno izgradio u zgradi do moje, ne bih imala kontrolu i bila bih joj prisilno izložena.

i nije istina da mob vise i konstantnije "zraci" od bazne stanice. BS konstantno radi na max snazi...recimo, a mobitel rijetko. Ako nisi cijelo vrijeme na gprsu, jos i manje.

Naravno, ovo cijelo podrucje je dosta "nedokazano" (namjerno ili ne), al cinjenica je da ako te strah "zracenja", komponentu mobitela lako uklonis - ugasis ga, prodas ga, bacis ga...Bazna je tu uvijek i konstantno "zraci" na max, i nju nemres maknut ili odlucit ne koristiti.
Dobro recimo da su bazne stanice smrt i da ćemo svi dobiti rak.

Što je s RTV toranj Sljeme?
Ako te zanima, njegova snaga odašiljanja recimo HRT1 je 120KW ne W. Znači ako sad ti upališ radio i hvataš HRT1 znači da te direkt zrači.

Što je s tv? oko 5kw

Što je s modemom u kući? Što je s GPS signalima npr? Što je sa suncem? Što je sa sunčevom radijacijom? Što je sa svemirskom radijacijom?

Što je s mikrovalnom? Ako je snaga recimo 1000w i ti stojiš samo metar od nje? Ja ju na tvom mjestu više nebi palio

Opet kažem u usporedbi s drugim zračenjima/radijcijama, bazna stanica udaljena više od 10 metara je zanemariva. Jedino ako stojiš baš ispred nje.
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 13:42   #48
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Pročitaj post iznad.
cuj nemoj mi pamet prodavat, ja znam kaj pricam, ako te zanima zasto, a znas citat, mogu ti poslat svoju titulu
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
Ajd razmisli malo što te više zrači, stanica udaljena recimo 500metara od tebe ili tvoj mobitel zalijepljen na tvoju glavu dok pričaš?

Pročitaj post koji sam napisao (malo teže izdvojit 5 minuta i zapravo shvatiti malo više teksta) i posebno obrati pažnju na omjer zračenja i udaljenosti od repetitora.

Nakon toga razmisli dali te više zrači stanica ili mobitel dok razgovaraš


I na kraju bonus pitanje, jel ima ikakvog učinka ako odmakneš mobitel dok razgovaraš ili samo dok se poziv uspostavlja? Ajmo malo razmisliti
naravno da ima ucinka, ali nije zagrijavanje samo posljedica valova, sam mobitel se grije, znas i sam da je topal, jer mu i tvoj dlan prijeci prolaz topline, kako bilo na ovu gore najpametniju (a ko bog neka prodavacica il ekonomistica) ne zelim trosit vise rijeci
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 15:52   #49
Quote:
cickova kaže: Pogledaj post
cuj nemoj mi pamet prodavat, ja znam kaj pricam, ako te zanima zasto, a znas citat, mogu ti poslat svoju titulu
Pobogu,tvoja titula me ne zanima uopće, ako ja smatram da ne želim da zgrade oko mene imaju ikakvu šansu ikad zakačit si gsm antenu i za to dobivati naknadu, imam pravo to misliti i reći.

Ja osobno to nikad ne bih napravila. Kakve bi veze tvoja titula imala s mojim stavom. I kakve veze moja titula ima s tobom? Ja tebe niti u jednom svom postu nisam vrijeđala, a ti si pokazao sa svojim komentarima da ne znaš razgovarati. Toliko o tituli.
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 16:09   #50
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
Dobro recimo da su bazne stanice smrt i da ćemo svi dobiti rak.

Što je s RTV toranj Sljeme?
Ako te zanima, njegova snaga odašiljanja recimo HRT1 je 120KW ne W. Znači ako sad ti upališ radio i hvataš HRT1 znači da te direkt zrači.

Što je s tv? oko 5kw

Što je s modemom u kući? Što je s GPS signalima npr? Što je sa suncem? Što je sa sunčevom radijacijom? Što je sa svemirskom radijacijom?

Što je s mikrovalnom? Ako je snaga recimo 1000w i ti stojiš samo metar od nje? Ja ju na tvom mjestu više nebi palio

Opet kažem u usporedbi s drugim zračenjima/radijcijama, bazna stanica udaljena više od 10 metara je zanemariva. Jedino ako stojiš baš ispred nje.
Evo jedna usporedba. Cigarete su štetne. Ako JA odlučim ponekad zapaliti cigaretu to ne znači da se podrazumijeva da mi ne smeta zadimljen kafić ili osoba koja puši kraj mene. JER-ja kad pušim, pazim da nikome ne štetim. Isto tako-ti ne znaš imam li ja mikrovalnu u kući i na koji način koristim ili ne koristim mobitel. Radijacija od sunca,iz svemira iz zemljinog središta-ok,tu nemamo izbora, ali zračenje nekog gsm operatera, e pa tu mogu odlučivati što želim,a što ne.

Uostalom,sve je počelo sa time da je jedna osoba odlučila staviti gsm antenu na svoju zgradu i to sa mišlju-aha,ja sam sigurna i još za to dobivam naknadu. Ja sam protiv takvog stava. Ti ne se moraš složiti sa mnom, ali nemaš pravo moj stav ocjenjivati kao ispravan/neispravan.
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 20:45   #51
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Pobogu,tvoja titula me ne zanima uopće, ako ja smatram da ne želim da zgrade oko mene imaju ikakvu šansu ikad zakačit si gsm antenu i za to dobivati naknadu, imam pravo to misliti i reći.

Ja osobno to nikad ne bih napravila. Kakve bi veze tvoja titula imala s mojim stavom. I kakve veze moja titula ima s tobom? Ja tebe niti u jednom svom postu nisam vrijeđala, a ti si pokazao sa svojim komentarima da ne znaš razgovarati. Toliko o tituli.
Nastojim ti pokazat da sam strucan, al to.u Rvackoj ocito nema smisla, jer kaj jedan mag.ing. ima pricat nekome, kad je doticni toliko pametan

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 10:17   #52
Quote:
cickova kaže: Pogledaj post
Nastojim ti pokazat da sam strucan, al to.u Rvackoj ocito nema smisla, jer kaj jedan mag.ing. ima pricat nekome, kad je doticni toliko pametan

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2
Kao jedan "mag.ing" dosta si sklon pretpostavkama ,a ne dokazima. U startu si me oslovio kao "pametnjakovičku" i dao mi razne titule kao npr. "ekonomistica" i "prodavačica".

Ja o tebi ništa nisam pretpostavljala, nego sam iznoslila svoje mišljenje. Ako nisi u stanju svojim znanjem i stručnošću uvjeriti nekoga u svoje poznavanje nekog područja, nego ti za to treba dokazivanje svoje titule, onda mislim da je sve jasno.

I reci mi iskreno, zar ti zaista uopće ne bi smetalo da tvoj susjed odluči na svoju kuću/zgradu zakačiti gsm antenu (kao što znamo, udaljenost između dvije zgrade može biti vrlo mala, npr.zgrade u Kajzerici)?
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 10:51   #53
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Uostalom,sve je počelo sa time da je jedna osoba odlučila staviti gsm antenu na svoju zgradu i to sa mišlju-aha,ja sam sigurna i još za to dobivam naknadu. Ja sam protiv takvog stava. Ti ne se moraš složiti sa mnom, ali nemaš pravo moj stav ocjenjivati kao ispravan/neispravan.
Poanta je u tome što ljudi imaju neracionalan strah i onda na tome drugi zaradi, a ostali se bune. U pitanju je najčešće dobri stari hrvatski jal. Najmanje briga za zdravlje drugih.

Stanica ne zrači najjačom snagom. Zrači točno koliko i mobitel (u većini slučajeva je pozadinsko zračenje jače od stanice), a samo jedno od to dvoje držiš prislonjeno na glavi. Opasnija je stanica udaljena nekoliko kilometara na nekom brdu poput radijskih koje snagu izražavaju u kilowatima.

Naravno, možeš se riješiti radija, televizije, mobitela i računala pa ćeš moći tvrditi da je jedina opasnost repetitor na vrhu susjedne zgrade.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 17:48   #54
Koja je uopce snaga repetitora? Ima li neko istrazivanje da se moze pogledati?
nemanpojma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 22:34   #55
Quote:
nemanpojma123 kaže: Pogledaj post
Koja je uopce snaga repetitora? Ima li neko istrazivanje da se moze pogledati?
http://www.hpa.org.uk/webc/HPAwebFil.../1194947399556
Stranica 27(dokument 23) i 28 (dokument 24).

http://www.alrafidain.engineering-co.../files/182.pdf
Stranica 7, za GSM900 max 320W (primjer).

Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Evo jedna usporedba. Cigarete su štetne. Ako JA odlučim ponekad zapaliti cigaretu to ne znači da se podrazumijeva da mi ne smeta zadimljen kafić ili osoba koja puši kraj mene. JER-ja kad pušim, pazim da nikome ne štetim. Isto tako-ti ne znaš imam li ja mikrovalnu u kući i na koji način koristim ili ne koristim mobitel. Radijacija od sunca,iz svemira iz zemljinog središta-ok,tu nemamo izbora, ali zračenje nekog gsm operatera, e pa tu mogu odlučivati što želim,a što ne.

Uostalom,sve je počelo sa time da je jedna osoba odlučila staviti gsm antenu na svoju zgradu i to sa mišlju-aha,ja sam sigurna i još za to dobivam naknadu. Ja sam protiv takvog stava. Ti ne se moraš složiti sa mnom, ali nemaš pravo moj stav ocjenjivati kao ispravan/neispravan.
Stvarno ti nemam što reči što nije Zek0slav

Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Poanta je u tome što ljudi imaju neracionalan strah i onda na tome drugi zaradi, a ostali se bune. U pitanju je najčešće dobri stari hrvatski jal. Najmanje briga za zdravlje drugih.

Stanica ne zrači najjačom snagom. Zrači točno koliko i mobitel (u većini slučajeva je pozadinsko zračenje jače od stanice), a samo jedno od to dvoje držiš prislonjeno na glavi. Opasnija je stanica udaljena nekoliko kilometara na nekom brdu poput radijskih koje snagu izražavaju u kilowatima.

Naravno, možeš se riješiti radija, televizije, mobitela i računala pa ćeš moći tvrditi da je jedina opasnost repetitor na vrhu susjedne zgrade.
Temelji svoje stavove na vlastitom, racionalnom razmišljanju ništa više.

Evo za kraj jedna prezentacija s FER-a i par natuknica iz iste.

ovisno o energiji, zračenja dijelimo na:
neionizirajuća
ionizirajuća

- neionizirajuća zračenja, u koja ubrajamo zračenja mobilnih telefona i baznih stanica, imaju niže frekvencije i manju količinu energije

- ono nema snage za razbijanje kemijskih veza između molekula i oštečenje stanica bioloških organizama, što mogu npr. X-zrake kod Rendgen aparata tj. ionizirajuće zračenje


-zabrinutost zbog ozračivanja može postojati ako su antene usmjerene s puno RF snage na vrlo malu površinu tijela korisnika

-antene baznih stanica ne stvaraju takva "vruća mjesta" (osim ukoliko stojimo izravno ispred jednoga takvog), tako da potencijalna pitanja sigurnosti nemaju stvarnu utemeljenost za antene baznih stanica

Neka ovu činjenicu najviše obrati pažnju Mrs.Sepsa

-visina čovjeka čini efikasnom primajučom antenom za niže frekvencije stoga tijelo pet puta više apsorbira od FM radia (100 MHz) i TV razašiljanja (300 MHz i 400MHz) nego od bazne stanice koja koristi više frekvencije (900 MHz i 1800MHz)

Znači Mrs.Sepsa ako hvataš iti jednu radio stanicu (a siguran sam da i više) više te "zrače" nego telefon. Uživaj i ne boj se

Slikica za kraj (obratiti pozornost područje redgena i telefona za primjer)
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 18:14   #56
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Kao jedan "mag.ing" dosta si sklon pretpostavkama ,a ne dokazima. U startu si me oslovio kao "pametnjakovičku" i dao mi razne titule kao npr. "ekonomistica" i "prodavačica".

Ja o tebi ništa nisam pretpostavljala, nego sam iznoslila svoje mišljenje. Ako nisi u stanju svojim znanjem i stručnošću uvjeriti nekoga u svoje poznavanje nekog područja, nego ti za to treba dokazivanje svoje titule, onda mislim da je sve jasno.

I reci mi iskreno, zar ti zaista uopće ne bi smetalo da tvoj susjed odluči na svoju kuću/zgradu zakačiti gsm antenu (kao što znamo, udaljenost između dvije zgrade može biti vrlo mala, npr.zgrade u Kajzerici)?
Odnekud se mora pocet, pa valjda s pretpostavkom.

Dokazo nisam, jer nema smisla i nemam vremena za to

Da, al samo zato.kaj bi lik brao pare

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 09:57   #57
[IMG][/IMG]

Molim Vas komentar na ove antene i dal bi živjeli 30 m od njih. Mi smo podstanari tako da je i selidba opcija. Hvala.
SaŠa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 16:21   #58
Quote:
SaŠa33 kaže: Pogledaj post
[IMG][/IMG]

Molim Vas komentar na ove antene i dal bi živjeli 30 m od njih. Mi smo podstanari tako da je i selidba opcija. Hvala.
antene ko antene, i kladim se da gdje god si živjela da ti je mobitel stajao metar ili manje od glave....A on više zrači...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 11:14   #59
Quote:
SaŠa33 kaže: Pogledaj post
[IMG][/IMG]

Molim Vas komentar na ove antene i dal bi živjeli 30 m od njih. Mi smo podstanari tako da je i selidba opcija. Hvala.
Evo primjer. Ovako je Vipnet postavio antene na svojoj baznoj stanici. Neki dan sam tamo bila uživo i proučavala smjer postavljenih antena. Ugl,niti jedna antena nije okrenuta prema zgradi u kojoj su zaposlenici. Ta zgrada je od antena udaljena nekih 30-40m (slobodna procjena). Moj zaključak: da zračenje tih antena nije štetno, onda bi bi bile okrenute i prema zgradi u kojoj ljudi rade.

http://www.sbs.com.hr/slike/proizvodi/PICT0028.jpg

Bitno je da nisi u istoj razini sa tom antenom i da nije okrenuta prema tebi.
Ako si podstanar,onda radije izbjegni to,mirnije ćeš spavati.
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 19:24   #60
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Evo primjer. Ovako je Vipnet postavio antene na svojoj baznoj stanici. Neki dan sam tamo bila uživo i proučavala smjer postavljenih antena. Ugl,niti jedna antena nije okrenuta prema zgradi u kojoj su zaposlenici. Ta zgrada je od antena udaljena nekih 30-40m (slobodna procjena). Moj zaključak: da zračenje tih antena nije štetno, onda bi bi bile okrenute i prema zgradi u kojoj ljudi rade.

http://www.sbs.com.hr/slike/proizvodi/PICT0028.jpg

Bitno je da nisi u istoj razini sa tom antenom i da nije okrenuta prema tebi.
Ako si podstanar,onda radije izbjegni to,mirnije ćeš spavati.
tvoj zaključak je potpuno pogrešan....
Antene se okreču prema drugim antenama, dakle svaka antena gleda u drugu antenu da bi bile funkcionalne...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.