Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2008., 15:42   #1
Otkaz ugovora (ne o radu)

pozdrav svima
i molim za malu pomoć

s Vodatelom sam jednom sklopio "ugovor o korištenju internet usluga"...
sad bih ja to raskinuo pa me zanima kako trebam sastaviti otkaz ugovora, jer u ugovoru stoji da se otkaz daje pismeno. Kako se nisam susretao sa sastavljanjem takvih dokumenata, molim za pomoć...
Ima li nekih stavaka koje su bitne za ne izostavit ili je dovoljno samo napisat nešto kao: "Ja, taj i taj, adresa, ovim otkazujem ugovor br. xxx sklopljen dana xxx "
Jel trebam to u 2 primjerka pa da mi pošalju potpisan primjerak?
ugovor je sklopljen između mog obrta i Vodatela

Ako moze neki primjer ugovora, kako bi to sastavio netko tko zna što radi,
bit ću vrlo zahvalan jer ja ipak nemam nikakve veze s pravom

unaprijed hvala
Leslie_Eldridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 01:36   #2
da bi ti mi mogli odgovoriti , koji nismo odvjetnici a ponesto znamo o tome, morao bi nam tu dati ugovor skloopljen sa vodatelom
ako do sad nisi napisao to najbolje da odes kod nekog odvjetnika i da ti on to procita i sastavi..
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:41   #3
Cool

Kako postoji ugovor s Vodatelom, pretpostavljam da postoji i neka ugovorna obveza prema njima (valjda su ti nešto dali ili subvencionirali kako bi se obvezao koristiti njihovu uslugu određeni period), inače se ne bi ni javljao ovdje. Ako nema ugovorne obveze, prekid ugovora je ono, "zahvaljujem se na suradnji".

Pošto postoji ugovorna obveza, oni u principu imaju pravo na odštetu zbog prekida ugovora (penali), ali ne znači uvijek da će do kraja inzistirati na tome. Ako stvarno imaš razlog zbog kojega moraš prekinuti ugovor, preporučam da im se pismeno obratiš, objasniš u čemu je stvar, da postoje okolnosti koje te na to primoravaju itd. itd. i možda prihvate. Ako prekidaš onako iz neke obijesti, jasno da će se pokušati naplatiti.


Tvrtke tog tipa imaju neke procedure koje se učeno nazivaju "fair dealing", a u to spada i opraštanje duga korisnicima zbog nekih opravdanih razloga. Uglavnom vrijedi pokušati, u suprotnom plati dug koji imaš i
zaboravi.
sbrbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 21:37   #4
nisam bio dovoljno jasan

nema nikakvih dugova s moje strane, samo stavka u ugovoru koja kaze da u bilo kojem trenutku mogu raskinuti ugovor ali to moram učiniti pismenim putem pa me je zanimalo kako da to formuliram

i hvala
Leslie_Eldridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 10:01   #5
Cool

Malo nas zajebavaš ili ...
Kod:
"Poštovani,

s danom tim i tim molim da mi ukinete uslugu tu i tu.

Lijep pozdrav,

Pero"
sbrbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 10:52   #6
Quote:
Leslie_Eldridge kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
i molim za malu pomoć

s Vodatelom sam jednom sklopio "ugovor o korištenju internet usluga"...
sad bih ja to raskinuo pa me zanima kako trebam sastaviti otkaz ugovora, jer u ugovoru stoji da se otkaz daje pismeno. Kako se nisam susretao sa sastavljanjem takvih dokumenata, molim za pomoć...
Ima li nekih stavaka koje su bitne za ne izostavit ili je dovoljno samo napisat nešto kao: "Ja, taj i taj, adresa, ovim otkazujem ugovor br. xxx sklopljen dana xxx "
Jel trebam to u 2 primjerka pa da mi pošalju potpisan primjerak?
ugovor je sklopljen između mog obrta i Vodatela

Ako moze neki primjer ugovora, kako bi to sastavio netko tko zna što radi,
bit ću vrlo zahvalan jer ja ipak nemam nikakve veze s pravom

unaprijed hvala
krenes odprilike ovako

Respektirani,

dana 23.04.2005. primjetio sam da mi se na mobitelu skuplja zuta sluz koja svakim danom postaje sve veca i veca. Dani su prolazili ali sluz nije nestajala. Kako mi se iste godine baka uclanila u lokalnu podruznicu HDZ-a a inflacija u Hrvatskoj dostigla 7%, ja vas ovim putem pitam sto je sa povijesnom cinjenicom da je postojao budizam u istocnoj Hercegovini tijekom 17. stoljeca. E da - usput - ja bi prekinuo ugovor!!!

Davor Senekovic


p.s. ako niste primjetili ime ovog gospodina Davora Senekovica se stalno koristi u reklamam za karticno poslovanje banaka...pa tako koju god karticu reklamiraju u dnu kartice pise uvijek doticni gospodin...
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 10:59   #7
Quote:
Leslie_Eldridge kaže: Pogledaj post
unaprijed hvala
Hvala tebi na najjačem nicknameu ikad.


Ninđa romani.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 22:27   #8
https://www.egzemplar.com/pojedini-u...tkazu-3885-989
Dugi72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.