Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2017., 18:46   #61
Došlo je vrime za lagano kupit prnje sa Coney Islanda i prema Mannhattanu.
Stao sam sa strane na šetnjici da ne smetam u toj gomili ljudi , vadim kartu podzemne zeljeznice koja je velicine jednog lencuna za peršonu ipo . Širim ja nju , širi ona mene.. jos malo zapuhalo pa se izlomila u rukama na 100 djelova, nikako je uhvatiti i vidit koja hladnjaca mi treba . A sunce prči ko tepsija , osijecam znoj na celu kako se stvara i lagano klizi sa svih strana glave.. sve svrbi , smrdim sam sebi .. Ubija bi sad za jednu pivu ladnu . Nisam to ni pomislija , stiže sms na mobite. Dogovorija sam se sa ženom ( koja je ostala sa malon na Mannhatannu ) da pošalje poruku povrmeno. Žena pise da dovlacim dupe u central park , kod karusela ! A karusel su oni plasticni konji .. naime mala obozava te konje , zaluđena je sa tim konjima. Obeca sam joj da cu je vodit na te konje u Sinj na hipodrom cim se vratimo doma ( naravno da nisam ) .

Gledam kartu , trazim na karti di sam ja .. ma u pm. sam doli.. ako sve bude po planu , za uru vrimena bi treba bit u Central Parku . Ali mi padne na pamet kako bi moga vrime prikratiti tako sta cu se iskrcat kod Brooklynskog mosta pa usput malo bacit pogled na Mannhattan sa druge strane, tj ove strane brooklyna na kojoj se i nalazim.

Ja sam ovaj crni krug doli u dnu mape .. a idealno bi bilo uhvatiti hladnjacu F i s njom se tornjat do stanice " York St ".
adult photo sharing

Vidim da bi to moglo bit idealno , tu cu izac.. ako bog dade , odma ubost sta jeftino za pojest i udrit neki ladnu pivu od 1l . Dobro ste procitali , sve pive su im duplo vece od nasih. Nama je najvece pakiranje od pola litre kod njih je to sve nesto nenormalno , megalomanski , pa su i te pive u pakiranju ko plinska boca. Treba ti labudica da je digneš i napijes se
Srića da je metro doša odma , nisam ga dugo ceka . Lagano smo klizili , stanice su prolazile . Nekih pola sata i došla je moja stanica. Izlazim na York streetu , malo se osvrcem oko sebe.. vidim ljudi svi idu u jednom provcu . Kontam to je to.. ne mogu falit, kud svi turci , tu i mali mujo.. nakon 2 minute hoda isprid mene se ukaže dio od brooklynskog mosta.

Ali tu je i simpaticni amerikanac tuniskog podrijetla sa svojom biciklom na koju je montirao akvarij za ribice i unutra prodaje popularne americke hot dog-ove !

pic hosting

S obzirom da sam bija gladan ko vuk.. odlucim se odma za 2 komada. Cijena prva sitnica , 3 dolara jedan. Ajde da probam cuveni Hot-Dog u americi ..
Vec nakon 3 griza sam shvatio da je to obicna jeftina hrenovka koja skuhana stoji u nekakvom loncu koji drzi toplinu . Vjerovatno je skuhana proslog ljeta pa je tek sad došao red na nju.. jer ne mogu drugacije opisat taj miris i okus kojega ni litra ketchupa i senfra nije uspila ublazit. Nakon 3 griza , sve zafrtaljim u prvi koš za smece.. Osijecam se ko magarac..
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:03   #62
Jedno od popularnih vidikovaca u New Yorku smatra se DUMBO. To je jedan dio Brooklyna koji se naslanja na Brooklynski most. DUMBO je zapravo skracenica od "Down Under the Manhattan Bridge Overpass" . Zašto je popularan toliko ? Sa tog mista nastaje najpopularnija razglednica New Yorka . Ta razglednica je poznata nama jer se prikazuje u gotovo svim americkim filmovima. I naravno da sam to zelio vidjeti , ne samo po danu nego i po noci .

image upload with preview

DUMBO nudi pun k. restorana , barova , pubova , klubova a navecer obiluje nocnim zivotom . To sam kasnije skuzija kada sam se vratija . Uz sam most nalazi se velika šetnica koja ide uz rub fino pokosenoj travici ..zapravo sve je puno parkova i zelenila .Ako dođete po ljeti , mozete se zavalit na travu i uzivat u pogledu na most i Manhhattan. Ja sam pronasao prvi vidikovac koji sam iskoristio za slikavanje.

screenshot on pc
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:38   #63
Dolazim do " Main Street Parka " podno Mannhattan Bridge-a . Ima nekoliko klupica , travica za zaljubljne.. svi se nesto izlezavaju , ljubakaju u travi.
Ja dolazim do nekakvog obzervatorija odakle puca jebacki pogled na most i Mannhattan.

free upload pictures

print screen windows

image search

temp image upload
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 20:44   #64
I vidiš janescarousel.com za svoju curicu ;-)
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 19:17   #65
image free hosting

image upload

photos upload

free pic
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 17:52   #66
Moram vam rec da sam se na ovo isto misto vratija još i po noci . Ovo je polozaj odakle se snimaju najvise filmovi kad prikazuju Mannhattan i most. Samo jebiga , moras imat bas dobar aparat da uhvatis tu nocnu panorama grada koja izgleda ko božićno drvce.

Dite od 3. godine vrlo rado pozira isprid mosta.











__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 19:02   #67
Evo ekipa ako nemate šta pametnije radit u Cetvrtak popodne a zanima vas kako je to putovat sa malenim ditetom u narucju i prijenosnom tutom na leđima. I sve to u glavnom gradu svita New Yorku , možete svratit i poslusat moju audio vizualno putopisnu tribinu !

Putopisna tribina by wob
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 21:21   #68
Wob-e oce li bit mozda uskoro jos neka putopisna tribina
Duje23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 19:58   #69
Hoce li biti jos koji post o NYC, wobe?
Tinnok is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 20:18   #70
Quote:
Tinnok kaže: Pogledaj post
Hoce li biti jos koji post o NYC, wobe?


Na zalost nece , ne jer ne zelim nego je prošlo puno vremena od moje posjete NY i detalji zanimljivi su zaboravljeni. Sad pisem putopis iz Californije pa svrati na drugu temu


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.