Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2004., 15:40   #1
Thumbs down Silent Hill 2

Nakon što sam se svugdje po netu načitao sjajnih kritika o tome koliko je ova survival-horror avantura stravična i kako se psihološki poigrava sa nama dok igramo i da ima neviđenu jezovitu atmosferu, naravno da sam ju s nestrpljenjem nabavio i počeo igrati... I imamo sjajan početak, naš junak se nađe u nekom maglom obavijenom gradu jer je dobio pismo od svoje žene koja je zapravo već umrla a u kojem piše kako ga ona tu čeka... i iako je zapravo svjestan da ne postoje nikakve šanse da je ona negdje živa, dolazi u taj grad jer njegov život bez nje ionako nema nikakvog smisla... so what the hell. I nakon malo lutanja ulicama ugleda čudnu humanoidnu sjenu u magli i susreće prvo čudovište... e, totalno sam se naježio od straha u toj iz enginea animiranoj sceni, još nijednom mi nije neka igrica uzrokovala takvu jezovitu atmosferu... to nije bio šok-efekt kad ti alien iskoči iz mraka u facu, nego baš ono, trajna jeza dok se kamera polako kretala i otkivala to čudovište... e al od tuda sve kreće nizbrdo. Očekuju nas beskonačne ulice i mračni hodnici kroz koje besciljno lutamo bez ikakvog logičkog smisla i svrhe, puzzleovi bez ikakve logike i zatupljujuć fight letvom i nekom bezveznim sačmaricom, i galerija čudnih likova koje on susreće u tom gradu a koji nikako tamo ne pašu... Dakle ideja je bila dobra, realizacija u početku isto, ali moram priznati da je nakon prvih pola sata to postala valjda jedna od najdosadnijih igara koje sam ikad igrao... i da sam ju prošao na silu samo da je se riješim.

Sada, is it just me, ili je i drugima dosadna? Jer većina rivjua po netu se divi toj igri... a meni je žao što je meni morala biti tako bezveze.
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2004., 15:55   #2
Mozda ti ne sjede dobro avanture kao ni meni. Ni ja nevolim lutat ko budala, probavat svaki moguci item u inv, nebili otvorio neka vrata ili sta ti ja znam.
__________________
Kako oblikovati potpise
Zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 04:46   #3
meni je silent hill 2 i 3 Najhebenija igra!!!!!!!
sims is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 09:40   #4
Quote:
Aux1 kaže:
Sada, is it just me, ili je i drugima dosadna? Jer većina rivjua po netu se divi toj igri... a meni je žao što je meni morala biti tako bezveze.
jok, it kick's ass...odigrao sam trojku, a dvojku sam gledao frenda kak ju "prolazi u jednom dahu" po ne znam koji put...igra ima hrpu neke čudne simbolike, logična je...i onu jezu koju si opisao na početku igre...hmm...recimo, da nekima traje do kraja
...vidio sam i bonus DVD sa hrpom dodataka, filmića...ima i dva CG spota koja bi opisao sa...extremly sick, sick, sick...sick stuff...
da, šteta što ti se nije svidjela...
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 15:55   #5
Re: Silent Hill 2

Quote:
Aux1 kaže:
Sada, is it just me, ili je i drugima dosadna?
it's just you.
__________________

what you piss in is yours for life
otO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 22:26   #6
Igrica je odlična!
Grafika je odlična!
Atmosfera je odlična!
Igrivnost je odlična!
Jeze i strave ima dovoljno da pišaš u gaće puna 2 sata!
Igrica je jednostavno ODLIČNA!
Ako mi ne vjerujete pitajte ostale fanove horor avantura.
Dex is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 22:35   #7
cuo sam da je prvi dio daleko najbolji. znao sam da cu kad tad biti primoran kupiti playstation
__________________

what you piss in is yours for life
otO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 11:32   #8
Prošao sam prvi i drugi, svaki po dva puta, treći trebam nabaviti. Što se tiće koji je najbolji, mislim da je drugi daleko superiorniji od ostalih (za treći baš i nisu bajne kritike), makar je i prvi dosta dobar, ali puno više kompliciraniji.
Uglavnom bit Sillent Hilla je da se sve što glavni likovi rade zapravo događa samo u njihovim glavama..., to i objašnjava nelogične zagonetke, duge hodnike i čudna čudovišta.
Uglavnom zakon serijal
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 11:29   #9
vidijo sam trejler za SH IV - The room...ajmE!!
smrz'o sam se ko winmillenium ugledavši neke scene!
jao si ga nama, kukulele i ostale uzrečice! ,,, kakve li nam to strašne strahote Konami opet sprema!
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:42   #10
Meni je Silent Hill 2 najbolja ikad surival horor igra , predobru priču ima, atmosfera, likovi ...
zagonetke, pa poruke na koje se nalazi tokom cijele igre, tekstovi ispisani krvlju itd.
prešao sam je biće 5 puta xD

https://silenthillwonder.wordpress.c...snjenje-price/

http://www.hcl.hr/game-special/hcl-v...ludnicu-50178/

jako zanimljiv video

https://static1.gamespot.com/uploads...8152-sh2pc.jpg

dobar mi je i scenario sa Mariom(born from a wish) samo je prekratko tu se objašnjava tko je ona zapravo ..

Prešao sam i tricu par puta, ali dvica je nekako baš kultna .. sad igram jedinicu na emulatoru jer ta verzija nema za pc, nju nisam do kraja prešao .. malo me živicra loša grafika, jer ipak je to dosta stara igra ..

četvrti nastavak, the room mi se ne sviđa baš ..

Žao mi je što ne mogu probati novije nastavke igrati, The Origins jedino na playstation 2 emulatoru, ako bi uspio pokrenuti, slabiji mi je komp

SH Homecoming to ne mogu isto .. kao i SH Downpour

valjda će biti prilike te sve nastavke odigrati, je li igrao tko novije nastavke i kakvi su?
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 21:25   #11
Dobra je igra, prilično zabavna i jeziva na momente kad sam ju igrao, ali da sam imao neke veće strahove i ne baš. Nakon nekog vremena igranja postane pomalo dosadna zato ju ne treba igrat dulje od 2 sata. Nešto mi je bolja od jedinice koja je također odlična bila. Trojku sam kao krenuo, ali sam onda odustao, jer sam otkrio F.E.A.R. i/ili Call of Cthulhu - Dark Corners of the Earth koju bih mogao nazvati najstrašnijom i najjezivijom igrom ikada.
__________________
“The future is all around us, waiting in moments of transition to be born in moments of revelation. No one knows the shape of the future or where it will take us. We know only that it is always born in pain.”
Rockstar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.