Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2015., 12:18   #41
Molim vas, kakav bi tocno jastucic za sjedenje bio preporucljiv kod bolne trtice? I mozda neka slika, link ili preporuka ducana?

Je li to vise za ortopeda opceg ili vertebrologa ili nekog treceg?
Mene cijeli tjedan boli pri sjedenju, premjestanju u krevetu, kad pritisnem prstima i, najgore, pri ustajanju. Nisam se natukla, jedino cega se mogu sjetiti je vjerojatno nepravilno vjezbanje na onoj spravi sa sjedalicom gdje vucete rucice prema dolje sto istovremeno dize vase tijelo. Ja nisam sjedila normalno, nego sam pruzila noge sa stopalima u dorsifleksiji i nisam dovoljno zategnula gluteuse. A sjedalica tvrda, to sam na onom vanjskom igralistu za odrasle vjezbala.
I u zadnje vrijeme povremeno sjedim s nogom preko noge, a to nikad nikad nisam radila.
I dosta sam izgubila na tezini pa nisam vise pojastucena i kojesta me pocelo zuljati.
Imam inace lose drzanje, kicmu pri sjedenju cesto otromboljim u "c", a kukove bih trebala vise "otvoriti".
Ne znam moze li utjecati cinjenica da sam donedavno pila dosta lijekova od kojih sam bila konstipirana pa bih se nekad naprezala k'o zivotinja iako znam da ne smijem.

Crvenilo ne primjecujem, ali je vrlo neugodno.

Hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 22.08.2015. at 12:39.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 21:36   #42
ok, zadnjih dana imam problem s trticom, jučer mi je bilo najgore, kad ležim valjda i najgore - u bilo kojoj pozi, hoćeš na leđima, na boku, na trbuhu
bol mi u kuk udara, baš neka čudna bol, čudan osjećaj

nisam se do sad susretala s takvim problemom - je mi teško bilo u tom predjelu npr kad nešto radim u kuhinji (znači stajanje, blago pognuta), ili kad malog nećaka vodim za rukicu, dosta se moram sagnut, a višlja sam.. to mi je strašno, jednostavno ne mogu
imam problem s kičmom inače, dosta i sjedim u nepravilnom položaju...


ono što mene zanima: smijem li ja vježbati s tom tegobom? kakve vježbe ne smijem, koje su preporučljive? hodanje, trčanje? skakanje (aerobik)?
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 18:48   #43
Kokcigodinija području trtične kosti

Molim ako netko ima iskustva s problemom moje kćeri koja ima 37 godina. Naime prije godinu dana nakon vožnje bicikla osjetila je bol u trtičnom dijelu tako da nije mogla sjediti duže od 5 minuta i bol nikako nije prestajala (radi uredski posao)
Kupila je jastuk koji vuče sa sobom gdje god ide, uglavnom kvaliteta života je ravna nuli.
Od nalaza ja radila svašta... Kolonoskopiju, sve ginekološke pretrage, MR zdjelice, uklonila miom na maternici (6 cm) laparaskopski prije tjedan .. Svi nalazi BO i kada je prestala uzimati analgetike i kada se anastezija "isčistila"iz tijela bolovi su se vratili kao i prije.
I NAPOKON poslije svih putešestvija otišli smo ortopedu .. pa to je za poluditi .. godinu dana nikom nije palo na pamet da bi ortoped mogao nešto reći na tu vrstu i mjesto boli.
Uglavnom u povijesti bolesti piše:

Ekstremna bol na pritisak na SC zgloba.
Usljed traume (vožnja bicikla) došlo je do oštećenja zgloba

I terapija operacija!!!!

Naravno to bi bila zadnja opcija i sada smo u potrazi za bilo kakvim mogućim rješenjima da život bude koliko toliko podnošljiv.

Molim svaku sugestiju ili ovdje ili u inbox

Molim moderatora da preusmjeri post ukoliko već postoji ova tema a koju ja nisam pronašla u arhivi.

Hvala
__________________
.
Dalaj_lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 22:21   #44
Ako su joj analgetici djelovali na bol u trtici, možete krenuti od kakve dobre ambulante za liječenje boli. Lijekovi, blokade, flasteri, akupunktura, laser, ultrazvuk, itd. Nešto bi moralo ublažiti bol.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2019., 12:32   #45
Kokcigektomija

Ima li tko iskustva s operativnim zahvatom kojim se uklanja dio trtične kosti? Ja imam staru frakturu za koju se uopće ne sjećam kad se dogodila i vrh trtice je dislociran i pod pravim kutem prema naprijed. To mi je počelo raditi velike probleme prije 5 godina i sad se pitam može li taj pokretni vršak izazvati neku rupturu.
Nitko ne spominje ovaj operativni zahvat, a na netu čitam da se u inozemstvu češće radi i ekipa je zadovoljna.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2020., 08:09   #46
Prošli četvrtak osjetim iznenada bol u ovom području. Ali možda mrvicu nižije od pilonidalnog sinusa.

Što više sjedim ili ležim - bol ostaje. Fakat neugodno.

Za vikend se maknula, u ponedjeljak odradio trening normalno bez ikakvog bola - jučer opet krenulo, danas na ketonalu.

Sad ću prvo eliminirati treninge barem 7-10 dana, ako bol ne nestane - doktoru, ali neću crne misli nego brijem da je ovo neko istegnuće usred treninga od prošlog tjedna.

Najgore od svega je što kad zaboli - mislim da moram na wc .
Juva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2020., 00:09   #47
Pozz,trebam savjet. Prije 7 mjeseci pala sam na ledu,na guzu-trticu. 2-3 dana stavljala led. Bolilo je,ali podnosljivo,sasvim sam pokretna bila,samo teze bilo sjesti. Nakon 20 dana sam imala dugacak put za Ameriku,e tamo ne bas boljelo ,valjda me i put namucio. Stavljala obloge i malo se smirilo do podnosljivost. Znaci samo boli pri sjedanju i dok sjedim ako opteretim taj dio. Mene muci sto i sada nakon 7 mjeseci boli povremeno kada sjedim,jel jos nekome tako dugo trajao bol?
Klaudija 77 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2021., 23:10   #48
Prošli tjedna osjetio bol u trtici. Na dodir boli samo onaj skroz donji vršak tj. kraj trtice. Također, pri ustajanju zna doci do neugodne boli i konstantno na tom podrucju osjecam nekakav pritisak. Vjerujem da je riječ o kokcigisu. Zna netko kakva je procedura s tom boli? Kako ju smanjiti? Čitam da je samo u 10% nužna operacija :O
gma4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.