Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2017., 17:17   #9881
Quote:
kikestudentica kaže: Pogledaj post
Zagreb
Starogradnja 1993
1 stariji prozor
i na 24 stupnjeva
Nettko od zagrepcana ce ti vjerojatno odgovoriti.
Moraju znati i ima li razdjelnika na radijatorima
istrazivac xx is offline  
Old 04.06.2017., 10:12   #9882
Quote:
istrazivac xx kaže: Pogledaj post
Nettko od zagrepcana ce ti vjerojatno odgovoriti.
Moraju znati i ima li razdjelnika na radijatorima
Preopćenito pitanje na koje nije moguće odgovoriti.
ssm is offline  
Old 04.06.2017., 10:49   #9883
Quote:
kikestudentica kaže: Pogledaj post
Koliki bi cca račun bio za grijanje 25kvadrata, stan s 2 radiatora.
Quote:
istrazivac xx kaže: Pogledaj post
Da bi netko odgovorio treba podatke o gradu, stanju stolarije i fasade, te na koliko bi grijala (velika je razlika izmedju 24 i 20 stupnjeva).
Quote:
kikestudentica kaže: Pogledaj post
Zagreb
Starogradnja 1993
1 stariji prozor
i na 24 stupnjeva
Quote:
istrazivac xx kaže: Pogledaj post
Nettko od zagrepcana ce ti vjerojatno odgovoriti.
Moraju znati i ima li razdjelnika na radijatorima
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
Preopćenito pitanje na koje nije moguće odgovoriti.
Uz gore navedene podatke nedostaje jos kakvi su radijatori (aluminijski ili gusnati) koliko rabara i koje su radiajtori visine.
Onda ti neko ko zivi u slicnom stanu sa slicnim radijatorima moze priblizno odgovoriti.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 08.06.2017., 12:28   #9884
U danasnjem Jutarnjem (08.06.) ima tekst
o zgradi koja se (od 1.6.) vratila na obracun po kvadratima (2EG)
istrazivac xx is offline  
Old 09.06.2017., 07:30   #9885
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...nacin/6203376/
istrazivac xx is offline  
Old 09.06.2017., 10:07   #9886
Pa po ovome sto sam procitao do sada je tocno bas sve sto sam napisao "napamet" prije ovog clanka

Pa veli:
Quote:
Od 148 stanova prikupili su 80 posto potpisa i predali ih HEP Toplinarstvu koji ih je od 1. lipnja vratio na faktor 1
Upravo kao sto sam bio prognozirao nije dovoljno samo 50% mora biti u najboljem slucaju najmanje 80%.
Po meni bi se trebali sloziti svi koji imaju razdjelnike, dakle ne nuzno samo 80% nego je to ovisno o zgradi... no dobro, posto nema dodatnih detalja ostavimo to tako

I ako sam dobro shvatio, oni se u stvari uopce nisu vratili na obracun po kvadratima
Oni su, opet upravo kako sam vec bio napisao, samo promijenili faktor (vjerojatno s 2.0) u 1.0, a znamo da je faktor u obracunu potrosene energije vazan za stanove bez razdjelnika.

Quote:
No, pitanje je hoće li ti stanari ostati pri obračunu po četvornome metru.

- U novoj ogrjevnoj sezoni 2017./2018. za krajnje kupce na adresi Ivekovićeva 17-19 u Zagrebu primjenjivat ćemo modele za raspodjelu i obračun troškova toplinske energije u skladu s odlukom koja će u tom trenutku biti važeća - sve je što su poručili iz HEP Toplinarstva
A HEP im je na to lijepo porucio "primjenjivat ćemo modele za raspodjelu i obračun troškova toplinske energije u skladu s odlukom koja će u tom trenutku biti važeća", dakle oni bez razdjelnika ce dobiti subvencionirano grijanje , a oni s razdjelnicima malo vece racune

Bas me zanima kako ce to sve biti u praksi na jesen

Zadnje uređivanje stikla : 09.06.2017. at 10:17.
stikla is offline  
Old 09.06.2017., 11:21   #9887
Quote:
stikla kaže: Pogledaj post
A HEP im je na to lijepo porucio "primjenjivat ćemo modele za raspodjelu i obračun troškova toplinske energije u skladu s odlukom koja će u tom trenutku biti važeća", dakle oni bez razdjelnika ce dobiti subvencionirano grijanje , a oni s razdjelnicima malo vece racune

Bas me zanima kako ce to sve biti u praksi na jesen
Normalno HEP ce se prilagoditi novom pravilniku ako ga do tada izmjene i donesu.

Neka nam se jave stanari Ivekoviceve 17-19 kad pocne nova sezona grijanja da bas vidimo kako i koliko su ustedjeli po novom-starom obracunu po kvadratima.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 13.06.2017., 10:45   #9888
Quote:
stikla kaže: Pogledaj post

Upravo kao sto sam bio prognozirao nije dovoljno samo 50% mora biti u najboljem slucaju najmanje 80%.
Po meni bi se trebali sloziti svi koji imaju razdjelnike, dakle ne nuzno samo 80% nego je to ovisno o zgradi... no dobro, posto nema dodatnih detalja ostavimo to tako
Meni su upravo danas iz Hepa na moj upit koliko posto suvlasnika mora biti da bi se prešlo na stari način, odgovorili sljedeće:

Za promjenu modela za raspodjelu i obračun troškova isporučene toplinske energije za grijanje prostora potrebno je da nam ovlašteni predstavnik/ci suvlasnika, dostavi zahtjev za promjenu modela koji se temelji na odluci većine suvlasnika zgrade/građevine, te novu Odluku o načinu raspodjele i obračunu troškova za isporučenu toplinsku energiju na zajedničkom mjerilu toplinske energije.


Iako to meni i dalje nema logike, ako je 80% potpisalo za, kako onda 50% može osporiti to?!?
Stickers is offline  
Old 13.06.2017., 10:53   #9889
Quote:
Stickers kaže: Pogledaj post
Meni su upravo danas iz Hepa na moj upit koliko posto suvlasnika mora biti da bi se prešlo na stari način, odgovorili sljedeće:

Za promjenu modela za raspodjelu i obračun troškova isporučene toplinske energije za grijanje prostora potrebno je da nam ovlašteni predstavnik/ci suvlasnika, dostavi zahtjev za promjenu modela koji se temelji na odluci većine suvlasnika zgrade/građevine, te novu Odluku o načinu raspodjele i obračunu troškova za isporučenu toplinsku energiju na zajedničkom mjerilu toplinske energije.


Iako to meni i dalje nema logike, ako je 80% potpisalo za, kako onda 50% može osporiti to?!?
Do prije nekoliko godina bilo je dovoljno preko 50 posto potpisa, i dosta zgrada je ugradilo sa dosta manje od danasnjih potrebnih 80 posto.
istrazivac xx is offline  
Old 13.06.2017., 12:35   #9890
mislim da brkate kruske i jabuke...

za ugradnju razdjelnika je potrebno minimalno 80% (da bi sistem radio koliko toliko kako treba)

za ugradnju kalorimetara je, ako se ne varam, potrebno cak 90%, uz obavezno preuzimanje troskova ugradnje za onih preostalih 10%

Quote:
Stickers kaže: Pogledaj post
Meni su upravo danas iz Hepa na moj upit koliko posto suvlasnika mora biti da bi se prešlo na stari način, odgovorili sljedeće:
po meni dobio si standardni odgovor... a koji se odnosi za promjenu rapodjele i/ili faktora

Quote:
Stickers kaže: Pogledaj post
Do prije nekoliko godina bilo je dovoljno preko 50 posto potpisa, i dosta zgrada je ugradilo sa dosta manje od danasnjih potrebnih 80 posto.
do prosle godine se uopce nije pitalo hoce li se ugradjivati... jer je ugradnja bila obavezna.
Odlucivalo se samo o tome sto ce se ugraditi... a za to je obicno bila potrebna obicna vecina

Zadnje uređivanje stikla : 13.06.2017. at 13:18.
stikla is offline  
Old 15.06.2017., 16:04   #9891
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ma glavno da nije 200 impulsa, kod mene ostao 1 impuls, cekam izvjesce od firme koja nam ocitava da vidim jel ce mi biti upisan taj 1 impuls u 5 mjesecu (za obracun do 15.05. dok je trajalo grijanje) ili je on mozda bio usao u ocitanje impulsa za 4 mjesec.
Dosao racun HEP Toplinarstva, nazalost nije 1 impuls kako sam mislio vec cak 4 impulsa za obracun za 15 dana 5. mjeseca, tih 4 impulsa nose 47 kWh utrosene enrgije.
Racun za 5. mjesec iznosi 157 kn od toga je 108 kn pausala, a ostatak je za grijanje tople vode (2 osobe) i grijanje prostora makar su svi termoventili na radijatorima od ponoci 30.04. do gasenja grijanja od strane HEP-a 15.05. bili na * (0) ali potrosnja se odnosi na onaj dio grijanja po kvadratima (vertikale su grijale).
Kad sam izracunao impulse koje su nastampali razdjelnici na svojim displeyima i ono sto mi je kroz sezonu ocitavao i zaracunavao HEP ispalo da je sa tim zadnjim 4 impulsa potrosnja potpuno izjednacena u brojku.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 18.06.2017., 05:17   #9892
I meni je stigao račun. Ja sam sa razdjelnika očitao 2 impulsa, iako su radijatori bili ugašeni non-stop. I to zadnji impuls pred kraj mjeseca, kad je sistem potpuno ugašen. A na računu imam 12 impulsa. Znači 6 puta više. To je samo još jedan dokaz da je ovo stvoreno i zamišljeno s ciljem pljačke naroda. Tko zna koliko je onda nabio impusla u zimskim mjesecima... Treba što prije vratiti na staro...
quadral is offline  
Old 19.06.2017., 08:44   #9893
Quote:
quadral kaže: Pogledaj post
I meni je stigao račun. Ja sam sa razdjelnika očitao 2 impulsa, iako su radijatori bili ugašeni non-stop. I to zadnji impuls pred kraj mjeseca, kad je sistem potpuno ugašen. A na računu imam 12 impulsa. Znači 6 puta više. To je samo još jedan dokaz da je ovo stvoreno i zamišljeno s ciljem pljačke naroda. Tko zna koliko je onda nabio impusla u zimskim mjesecima... Treba što prije vratiti na staro...
sada te buju ovdašnji dušebrižnici uvjeravali kako ti pojma nemaš sa brojevima i da su razdjelnici ustvari isparavni jer su oni ipak nešto nabolje što se dogodilo i njima se je smanjila cijena grijanja. E sada, da su fer trebali bi si postaviti pitanje koliko je možda njima više otkucano impulsa, možda su mogli još manje platiti za 18 stupnjeva u jednoj sobi
markotornic is offline  
Old 19.06.2017., 09:02   #9894
Tocno razdjelnik mu je sigurno ispravan ali ne zato da ga uvjeravam kao sto si napisao u postu iznad vec zato sto je samo pitanje ocitavanja razdjelnika od strane firme koja im ih ocitava, moguce da su ocitali 29.04. a on je jos grijao i nabi jos tih navedenih 12 impulsa koja su mu na kraju obracunali.
Kod mene je ono sto sam si ja zapisao kao utroseni impulsi svaki put na kraju mjeseca poslje ponoci kad su se radijatori ohladili i ono sto sam dobivao u racunu zapisano od strane HEP Toplinarstva (a ocitano od firme koja nam ocitava) pri obracunu za taj mjesec uvjek je bilo par impulsa razlike u plusu ili minusu (zavisi kad je ocitano) ali na kraju kad se grijanje ugasilo 15.05., kad saberem sve impulse koje sam ocitavao i one koje mi je HEP Toplinarstvo obracunavao dobijem potpuno isti zbroj tocno u impuls.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 19.06.2017., 11:53   #9895
https://m.vecernji.hr/zagreb/razdjel...konjic-1177258
istrazivac xx is offline  
Old 23.06.2017., 00:41   #9896
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Tocno razdjelnik mu je sigurno ispravan ali ne zato da ga uvjeravam kao sto si napisao u postu iznad vec zato sto je samo pitanje ocitavanja razdjelnika od strane firme koja im ih ocitava, moguce da su ocitali 29.04. a on je jos grijao i nabi jos tih navedenih 12 impulsa koja su mu na kraju obracunali.
Kod mene je ono sto sam si ja zapisao kao utroseni impulsi svaki put na kraju mjeseca poslje ponoci kad su se radijatori ohladili i ono sto sam dobivao u racunu zapisano od strane HEP Toplinarstva (a ocitano od firme koja nam ocitava) pri obracunu za taj mjesec uvjek je bilo par impulsa razlike u plusu ili minusu (zavisi kad je ocitano) ali na kraju kad se grijanje ugasilo 15.05., kad saberem sve impulse koje sam ocitavao i one koje mi je HEP Toplinarstvo obracunavao dobijem potpuno isti zbroj tocno u impuls.
Na mojim računima kao datumi očitanja su navedeni 30.04. i 31.05.
quadral is offline  
Old 23.06.2017., 17:49   #9897
Quote:
quadral kaže: Pogledaj post
Na mojim računima kao datumi očitanja su navedeni 30.04. i 31.05.
To su uglavnom zadnji dani u mjesecu i njima se HEP Toplinarstvo sluzi i vjerojatno je dobio takav podatak od vaseg ocitavaca razdjelnika, zar vjerujes da je ocitavac cucao ispred tvoje zgrade na dan 30.04. i 31.05. izmedju 23,00 i 24,00 sata kako bi tocno na minutu ocitao tvoje razdjelnike, ko zna kojeg datuma i u koje doba ih je on ocitao.
Ali ih je na kraju ogrjevne sezone 15.05 to jest 31.05. lijepo uskladio i zaracunao, HEP nije na gubitku, ocitavac uskladio nije na gubitku i ti nisi na gubitku, i stvar ide dalje.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 04.07.2017., 19:46   #9898
Pozdrav svima,

u stanu koji trenutno adaptiramo imamo razdjelnike (Brunata). S obzirom da mičemo sve radijatore i stavljamo nove, koja je procedura s razdjelnicima? Moramo li ih opet stavljati ili nas nitko ne može na to prisiliti? Je li istina da plaćamo korektivnu cijenu, odnosno za duplu kvadraturu ukoliko ih ne vratimo?
Hvala svima na odgovorima. Trenutno ih nemamo pa nam je sve to jako apstraktno.
njanja6 is offline  
Old 05.07.2017., 09:03   #9899
Ako sam dobro shvatio, adaptirate stan koji ste kupili ? Ukoliko je tako, treba napomenuti da se ugovori sa razdjelničarskim firmama potpisuju individulano, pa prema tome vas ugovor prijašnjeg vlasnika ničiim ne obavezuje. Svakako promjenu prijaviti firmi čiji su razdjelnici . E sad , ako ne želite razdjelnike, onda ide priča sa korektivnim faktorom 2. Ukoliko želite zadržati obračun po razdjelnicima na novim radijatorima, mislim da se stavljaju novi i naplaćuju, jer stari, kad se skinu više se ne mogu vratiti a da budu funkcionalni (možda griješim).

Svo gradivo utvrditi i sa toplinarstvom i donekle predstavnikom suvlasnika..
ssm is offline  
Old 05.07.2017., 10:28   #9900
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatio, adaptirate stan koji ste kupili ? Ukoliko je tako, treba napomenuti da se ugovori sa razdjelničarskim firmama potpisuju individulano, pa prema tome vas ugovor prijašnjeg vlasnika ničiim ne obavezuje. Svakako promjenu prijaviti firmi čiji su razdjelnici . E sad , ako ne želite razdjelnike, onda ide priča sa korektivnim faktorom 2. Ukoliko želite zadržati obračun po razdjelnicima na novim radijatorima, mislim da se stavljaju novi i naplaćuju, jer stari, kad se skinu više se ne mogu vratiti a da budu funkcionalni (možda griješim).

Svo gradivo utvrditi i sa toplinarstvom i donekle predstavnikom suvlasnika..
Zato se nebi mogli vratiti na nove radijatore pa nisu od repe, samo se moraju preprogramirati na nove vrijednosti, gus-aluminij, broj rebara, snaga itd.
Obratite se vasem predstavnik stanara a on ce pozvati izvodjaca ugradnje razdjelnika.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.