Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2016., 11:40   #641
Sunčana uvala

Plaža sunčane uvale prostire se stotinama metara. Samo u sredini uvale je nekoliko stotina ljudi gusto načičkano, uglavnom sa djecom. Dalje je kombinacija stijena i šljunka, mjesta ima koliko hoćeš, desetak metara od mora je borova šumica, te ima hlada...
Ovdje trenutno da odjednom dođe 5 autobusa turista ne bi se osjetilo....
buc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 21:26   #642
Kako je parking kod tih hotela oko Cikata i ostalih plaza, koliko se placa po danu?
Ili da se ostavi auto kod Super Konzuma gore, kolko se sjecam to nije tako daleko?

Mi razmisljamo o opciji bicikla posto smo smjesteni u Velom, a posto sam godinama tamo ljetovala dok se ova sva cuda po Malom nisu izgradila i znam tu relaciju dosta dobro, sve me strah cijena dnevnog parkinga
svemirska djeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 09:57   #643
Quote:
svemirska djeva kaže: Pogledaj post
Kako je parking kod tih hotela oko Cikata i ostalih plaza, koliko se placa po danu?
Ili da se ostavi auto kod Super Konzuma gore, kolko se sjecam to nije tako daleko?

Mi razmisljamo o opciji bicikla posto smo smjesteni u Velom, a posto sam godinama tamo ljetovala dok se ova sva cuda po Malom nisu izgradila i znam tu relaciju dosta dobro, sve me strah cijena dnevnog parkinga
Iz Velog ćete ići na plaže u Malom Lošinju?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 10:50   #644
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Iz Velog ćete ići na plaže u Malom Lošinju?
da, ponekad
svemirska djeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 10:09   #645
Pozdrav s Malog. Jucer stigli. Isli u uvalu cikat, uvala prije kampa...manja guzva nego sto sam ocekivao. Mozda zato sto je jucer bila smjena gostija. Budemo vidjeli danas.

Pitao vlasnika apartmana za vodu, prvi glas mu je da voda nije dobra. Kaze svi piju vodu iz spine i nema nikakvih problema.
Slovenaca ko u prici. Kaze vlasnik da puno njih ima kuce u Nerezinama, skoro pa je slovensko naselje.

Danas idemo u suncanu uvalu.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 20:11   #646
Postoji li barem nekakva mogućnost prijevoza plovilom od Lošinja do Novalje?
Bit ću u lipnju na Lošinju pa bih malo skoknuo, a da ne idem autom okolo.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:52   #647
Quote:
darac505 kaže: Pogledaj post
Postoji li barem nekakva mogućnost prijevoza plovilom od Lošinja do Novalje?
Bit ću u lipnju na Lošinju pa bih malo skoknuo, a da ne idem autom okolo.
Pozdrav,
po ljeti, prica se o tome za sada no nije provjereno, trebao bi ici katamaran koji bi izsao iz Italije preko Pule, Losinja na Pag. Pa tom linijom.
Alternativa je Losinj - Zadar, pa nekim "rentom" ili necime od Zadra prema Pagu, makar nije neka sreca.
atha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 20:48   #648
Ima li netko preporuku za smještaj na Lošinju? Apartman za dvoje, nije bitna toliko blizina plaže, samo da ima klimu.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:39   #649
Molim savjet odakle je bolje na Lošinj autom iz smjera Zagreba...preko Krka pa trajekt Krk-Cres (Valbiska-Merag) ili preko Istre (jel se mora kroz Učku?) trajektom Brestova-Porozina? Koliko traje vožnja trajektom u obe opcije i ako netko zna cijene (trajekta i krčkog mosta za osobno vozilo)?
Hvala.
Ax-AlO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 15:23   #650
Quote:
Onur Aksal kaže: Pogledaj post
Molim savjet odakle je bolje na Lošinj autom iz smjera Zagreba...preko Krka pa trajekt Krk-Cres (Valbiska-Merag) ili preko Istre (jel se mora kroz Učku?) trajektom Brestova-Porozina? Koliko traje vožnja trajektom u obe opcije i ako netko zna cijene (trajekta i krčkog mosta za osobno vozilo)?
Hvala.
Evo me na Lošinju 😀
Brže, jeftinije i bolje je Oštrovica-otok Krk-Valbiska-Merag.
Ako ne vjeruješ pitaj Google karte 😁
Trajekt vozi pola sata, auto, 2 odrasla i 2 djeteta ispod 7 godina ukupno 140 kn. Most Krk 35 kn ali samo prema Krku, natrag je free.
Dio od Oštrovice do magistrale je zavojit, ostalo je ok.
Po Krku, Cresu i Lošinju uglavnom 80 km/h, cesta je Ok.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 15:28   #651
Cijene autoceste i mosta Krk su dostupne na webu Hrvatskih autocesta a cijene i vrijeme polaska trajekta na webu Jadrolinije
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 18:50   #652
Quote:
darac505 kaže: Pogledaj post
Evo me na Lošinju ��
Brže, jeftinije i bolje je Oštrovica-otok Krk-Valbiska-Merag.
Ako ne vjeruješ pitaj Google karte ��
Trajekt vozi pola sata, auto, 2 odrasla i 2 djeteta ispod 7 godina ukupno 140 kn. Most Krk 35 kn ali samo prema Krku, natrag je free.
Dio od Oštrovice do magistrale je zavojit, ostalo je ok.
Po Krku, Cresu i Lošinju uglavnom 80 km/h, cesta je Ok.
Hvala
Jel to znači da ako na Lošinj ideš trajektom sa strane Istre, možeš nazad preko Krka prijeći most mukte?

Quote:
darac505 kaže: Pogledaj post
Cijene autoceste i mosta Krk su dostupne na webu Hrvatskih autocesta a cijene i vrijeme polaska trajekta na webu Jadrolinije
Dovraga i bestraga, stvarno??
Ax-AlO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:45   #653
Quote:
Onur Aksal kaže: Pogledaj post
Jel to znači da ako na Lošinj ideš trajektom sa strane Istre, možeš nazad preko Krka prijeći most mukte?
Tako je, a ja bi i preporučio preko Opatije/Brestove dole, a preko Krka nazad. Nije prevelika vremenska razlika, a južno od Opatije je odlična panoramska cesta (još donedavno je ovo bila jedna od najgorih istarskih cesta).
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:56   #654
Quote:
Onur Aksal kaže: Pogledaj post
Jel to znači da ako na Lošinj ideš trajektom sa strane Istre, možeš nazad preko Krka prijeći most mukte?
Tako je.
Samo što ćeš voziti najmanje 30 km više i vjerojatno sat vremena duže.
I to Riječkom obilaznicom, pa Opatijom i dalje do Brestve.
Pa računaj koliko ti auto troši po km i koliko po satu te koliko si uštedio
Ajde napravi tako pa javi dojmove .
Ja jesam (doduše ne do Brestove) i nebi opet

A što se "dovraga i bestraga" tiče zašto pitaš ovdje ako znaš i sam naći
relevantne odgovore?
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 18:59   #655
Potrošnja nije presudna, bitno je da se što prije dođe. Logika dakle nameće rutu preko Krka. Hvala.
Ax-AlO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 12:55   #656
Pozdrav, smješteni smo u u Velom, pa me zanima kako stoji Veli (a i Mali Lošinj) s psećim plažama?
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:23   #657
Pozdrav.

Pokušavam pronaći apartman za dvoje na zapadnom dijelu otoka, prema Cikatu, pocetkom 8.mj., medutim gdje god posaljem upit popunjeni su svi termini. Znam da je u zadnji cas, ali tek smo prosli tjedan dobili odobrenje go, a velika nam je zelja otici na Losinj.

Ima li netko savjet ili možda kakav kontakt?
tibs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:26   #658
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Tako je, a ja bi i preporučio preko Opatije/Brestove dole, a preko Krka nazad. Nije prevelika vremenska razlika, a južno od Opatije je odlična panoramska cesta (još donedavno je ovo bila jedna od najgorih istarskih cesta).
osobama koje imaju bolest vožnje ne bi tu cestu preporučila, meni je muka bilo od početka do kraja, užas

Quote:
Mish mali. kaže: Pogledaj post
Pozdrav, smješteni smo u u Velom, pa me zanima kako stoji Veli (a i Mali Lošinj) s psećim plažama?
ako me sjećanje ne vara, na izlazu iz Malog lošinja, dakle kad se od starog grada vozite cestom uz more prema trajektu, čini mi se da sam vidjela pseću plažu - lijepo je označena

a evo i ovdje popisa sa psećim plažama - google is your friend

http://www.kvarner.hr/turizam/otkrij...e/Plaze_za_pse
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 15:36   #659
Planiramo ovo ljeto na 4-5 dana do M. Lošinja (suprug, ja i 2 djece 6 i 8 godina) katamaranom iz Pule (dakle biti ću bez auta), pa me zanima postoji li u gradu neka vrsta javnog prijevoza (turistički vlakić. bus .....). Mislim da ćemo biti smješteni u Aurori pa me prvenstveno zanima koliko mi od katamarana do hotela treba pješice, odnosno treba li mi od hotela do centra neki prijevoz ili se ta ruta može prelaziti (sa klincima) pješice.
inaPU is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 22:07   #660
Predivan otok.
Divna duga šetnica od Velog do Malog Lošinja ili obrnuto. Šetnica je uglavnom visoko podignuta od mora i to je meni super. Nema buke i gužve. Uglavnom se šeta u hladu juhuhu.
Idealno za đogeriste i hodače jer je cesta iznad šetališta pa vozači ne ugrožavaju šetače.
U Velom nema toliko aktivnosti i npr. kafića, restorana, štandova sa pištoljima na vodu i suvenirnica itd ali ima jako starih austrougarskih vila koje je zanimljivo pogledati. Ima tu neke stare energije minulih vremena, onak' kao da vrijeme malo stoji jer je Veli pun starih priča.
Nažalost većina tih vila je napuštena iako je u prošlosti bilo puno važnih obitelji ,koje su se bavile pomorstvom npr. puno značajnih kapetana duge plovidbe. Nekada su važne glave dolazile u Veli. Sad je Veli dosta prazan, osim po ljeti. E da i Crkva je zanimljiva za pogledati.
Preporučujem šetanje po otoku. Uzduž i poprijeko jer je dosta brdovit a posebno treba otići autom do vrha.Pogled ? Veličanstven.
Uvijek imam osjećaj kako sam negdje daleko, negdje u Španjolskoj, Alžiru... nkada sam na Lošinju.
Kaj još ima otok osim čestih posjeta dupina, zelenila, mira i dobrih plaža npr. na jednom dijelu pješčanu plažu?
Imaju divan eko tzv miomirisni vrt sa lošinjskim cvijećem i biljkama. Preporučujem obavezno krenuti izletničkim brodom do npr. otoka Unije. Od Lošinja do Ilovika pa do Unije. Iako Lošinj je najljepši u petom kada je sav mirisan.
Sve u svemu otok za mirne ljude koji nisu ludi za masovnim turizmom ali to ne znači da je pustara od otoka.
Mali Lošinj je više turistički uređen, tamo ima svega a inače na otoku često se nađu planinari jer je divan za planinarenje. Lošinj je iznimno zdrav za djecu i odrasle sa problemima disana, astme i astmatičari bi trebali obavezno posjetiti Lošinj.
Prelijep, svoj, divna priroda ali jedan od naših najpodcjenjenijih otoka. Ah možda je tako i bolje.

Zadnje uređivanje pozitivax : 29.06.2017. at 22:36.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.