Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 18:43   #3121
A koja ti je cijena prihvatljiva za noć? I mora li biti entire place ili ste OK s Private room pa da dijelite kuhinju i kupaonicu? Ja sam obično bila u Zuidoost dijelu (jednom sam bookirala air, ali dosta unaprijed pa je iznajmljivač otišao s airbnb-a i otkazano mi je, pa smo našli nekako drugačije smještaj u zadnji čas i nisam bila baš zadovoljna pa mi je teško preporučiti). Na airu mi je najzgodnije pretraživati tak da generalno ukucam mjesto, a onda mičem po karti i s zoom in i zoom out tražim lokacije koje su mi OK. Gledaj da ti je blizu linije metroa i to je onda elegantno.

Na zapadnoj strani ima dosta smještaja, ali kao da je u 2 godine prilično narasla cijena po kojoj se može naći dobar smještaj. JA sam preko Aira bila u Utrechtu i to je bilo prekrašno.

Kaj se tiče karata za vlak, online ih ne možeš kupiti osim ako imaš neku nizozemsku karticu. Ali na svakoj stanici su automati koji primaju cash i kreditne ili debitne kartice. Pa to uopće nije problem da samo dođeš na stanicu i kupiš kartu.
__________________
When there is the will, there is the way!
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 20:41   #3122
Idealno bi bilo do 250 kn noc, a max koji bi bila voljna dat 300 kn noc

Naravno trazimo private room a ne cijeli stan

Bitno da imamo di spavat i otusirat se

Budem pokusala naci nesto u tom dijelu grads
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 09:16   #3123
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Idealno bi bilo do 250 kn noc, a max koji bi bila voljna dat 300 kn noc

Naravno trazimo private room a ne cijeli stan
Da i bookiram za tebe?

https://www.airbnb.ie/s/Amsterdam--N...s_tag=jQZjNqhM

Smjestaj je brutalno skup i 300kn/40e je na knap za to sto ti hoces.
Uzmete si lijepo sator i vrece za spavanje i pravac kamp Zeeburg. Jeftino i ima sve sta treba, tusevi i tak'to. Tramvajem ste za 10 min na Centraal-u. A ovo tripove mozete odraditi kao daytrip sa bazom u Ams. NL je nevelika zemlja,dobro povezana a gradovi Randstad-ta su u pljucometu jedan od drugoga.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 11:16   #3124
Ma gle na kraju cu platit koliko cu morat ali ce mi sjebat ostatak budzeta sto naravno ne zelim

Za satore definitivno nisam
Radije cu bukirat haarlem pa se vozit pol sata

Izgleda da sam uspjela pronaci nekoliko smjestaja van Amsterdams ali relativno kratka voznja no sad gledam njihov gvb i nisam sigurna koju kombinaciju karata uzeti. S obzirom da se mislimo voziti do haarlema, utrechta, rotterdama mozda i delft bilo bi super da ustedimo i koliko vidim ove godine su uveli neke karte za to.

Razmisljam uzeti region kartu za 3 dana koliko mislimo vozikati se van Amst. I neka karta za voznju unutar amst za 5 dana

Kakve kombinacije ste vi radili (koji ste putovali i van Amst)?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".

Zadnje uređivanje bitchy-as-usual : 10.06.2017. at 12:35.
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 13:33   #3125
znaš da OV-chipcard, plastična kartica za punjenje, košta 7,5 eura (i onda nju puniš). ako nje nemaš, za svaku povratnu ili jednosmjernu kartu plaća se dodatni euro na cijenu vožnje (to je, kao, trošak papirnate kartice). (ovo sve vrijedi za nacionalne željeznice, ne govorim o gradskom prometu u Amsterdamu).

ja sam zadnji put bila u Nizozemskoj četiri dana i vozila se okolo (aerodrom, Haarlem, Delft, Utrecht, Den Bosch), ali ipak mi se nije isplatilo uzeti OV-chipcard jer sam imala ukupno 5-6 vožnji, tih dodatnih 5-6 eura je bilo i dalje manje od 7,5. isplati se uzeti OV-chipcard ako ćeš u budućnosti dolaziti još u NL.

Rotterdam i Utrecht nisu u ovoj amsterdamskoj regiju koju pokriva regionalna karta. kao i uvijek, najbolje je sve staviti na papir, sva planirana putovanja, koliko bi koštalo pojedinačno, i onda odlučiti ima li neki jeftinija formula.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:06   #3126
Da, vidjela sam ov chip card ali ne kuzim koliko ju trebam napuniti, koliko skida za svaku voznju?

Mi idemo na cca 8-9 dana i s obzirom da mislimo ici i do haarlema, utrechta, rotterdama, mozda i delfta zelim kupiti neku kartu koja ce mi to sve pokriti.

Izguglala sam cijene pojedinacnih karata od amst prema utrechtu i ostalima ali me muci onaj njihov travel card
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 22:23   #3127
Ov chipcard nije baš za turiste. Da se voziš vlakom moraš imati minimum 10 ili 20 eura na njoj.

Mi smo bili jednom 4 dana u Amsterdamu, onda 6 u Utrechtu, a iz Utrechta jedan dan do Den Haaga to se išlo vlakom. Po Amsterdamu mi je najbolje uzeti onu višednevnu GVB-ovu kartu i piči. A to možeš an svakoj stanici i vrijedi za metro bus i tramvaj.
__________________
When there is the will, there is the way!
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 23:47   #3128
Dosla sam do 113 stranice i vidim da se prije par godina u nekoliko navrata pisalo da se moze kupiti karta za voznju vlakom
Vrijedi 1 dan i kostala je oko 20€

Jel to jos postoji?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 09:45   #3129
Ako ste na tight budget, pogledaj https://www.blablacar.nl/ ili neku drugu car pooling opciju. Trebalo bi biti jeftinije od javnog prevoza.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:29   #3130
Za putovanje po Nizozemskoj vlakom najlakše ti je otići direktno na stranicu NS: http://www.ns.nl/en
Sve informacije su tamo na engleskom, od cijena, pa do lokacija gdje se kupuju karte i kako ih uopće kupiti.

Za putovanje po Amsterdamu: http://www.amsterdamtips.com/tips/transport-tickets.php
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 12:26   #3131
Znam za bla bla car.. vec sam ga koristila ali on mi nazalost na putovanju nije praktican

Gvb karticu za voznju po amsterdamu cemo sigurno kupiti no zelimo posjetiti te gradice vjerojatno u 1-2 dana pa zelim pronaci najpovoljniju opciju za koristenje vlaka ta 2 dana.

Stranicu amsterdamtips sam vec vidjela ali nisam sigurna je li amsterdam travel ticket to sto trazim
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 18:55   #3132
Kakvo je vrijeme u Amsterdamu u srpnju i kolovozu? Vruće kao i kod nas ili ne?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:31   #3133
Da li je netko putovao s agencijom?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:16   #3134
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
Kakvo je vrijeme u Amsterdamu u srpnju i kolovozu? Vruće kao i kod nas ili ne?
U Amsterdamu su 6. i 7. mjesec udarni sto se vrucine tice. U 8. vec nastupa jesen, a onda ja palim na godisnji u 9. kad krenu kise. :klap:

Bude koje ljeto dosta toplo i suho, ali generalno ima vise kise i nije tako tezak zrak. Ponjeti normalne cipele/tenisice i jaknu neku.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 20:41   #3135
Bok ljudi! Putujem u Nizozemsku s frendicom za par dana..smještene smo u Rotterdamu, Utrechtu i Amsterdamu. Imate koja mjesta za izlaske za preporučiti? Nekaj više rokersi, alternativno, može i pop zapravo, samo ne neka elektronika. Od klubova do birceva, svaka preporuka dobro dođe naravno i za smart shopove!
I glavno pitanje, imam 20 godina i prošle ljeto sam u Irskoj imala dosta problema sa samim ulaskom na puno mjesta navečer. Kaj mogu očekivati u Nizozemskoj? Brat mi je bil prije par godina tam na maturalcu i nisu imali problema, al evo, prošlo je vremena od toga pa me zanimaju novija iskustva.
Malone231 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 11:45   #3136
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
Kakvo je vrijeme u Amsterdamu u srpnju i kolovozu? Vruće kao i kod nas ili ne?
I ne znam jel znaš, ali očekuj dugi dan.
Bio sam u 6 mj. i vidjelo se još do 23h.
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 09:50   #3137
Quote:
Malone231 kaže: Pogledaj post
I glavno pitanje, imam 20 godina i prošle ljeto sam u Irskoj imala dosta problema sa samim ulaskom na puno mjesta navečer. Kaj mogu očekivati u Nizozemskoj?
Niskozemska je kulturna zemlja i granica za prodaju alkohola je 18 godina.
http://www.stap.nl/en/home/dutch-alcohol-policy.html
Mislim da je i za travu isto.

Sto se tice klubova, ovi sluzbeni vodici reklamiraju samo one koji ih plate.
http://www.iamsterdam.com/en/see-and...g-in-amsterdam
https://www.timeout.com/amsterdam/en...light-district

Imam frenda koji zna to sto tebe zanima, ali ide dole 1.8.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:26   #3138
Dragi forumaši, molim za malo savjeta i pomoći. Oko 20.8. idem na 5-6 dana s još jednom osobom do Leidena i Amsterdama. Možda bi 1 ili 2 noćenja proveli u Leidenu kod poznanika, ostatak smo mislili u Amsterdamu, no s obzirom da vidim da je smještaj skup kao da su stanovi od suhog zlata, razmišljam i o opciji da iznajmimo nešto u Leidenu, Utrechtu ili tako nekom slatkom gradiću pa putujemo do Am. E tu mi sad treba pomoć i savjet - jel to financijski i vremenski uopće pametno i isplativo? I ako je, koji gradić je najbolje izabrati kao bazu?
Zvrksa-is-back is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 20:15   #3139
Koliko je tebi prihvatljivo? Pogledaj na airbnb malo dalje od centra grada.
https://www.airbnb.com/s/Amsterdam--...ide%5B%5D=
Nekretnine su ovdje skupa, pa je tako i rentanje istih takodjer skupo.

https://www.airbnb.com/rooms/1932300...%20Netherlands
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:09   #3140
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Koliko je tebi prihvatljivo? Pogledaj na airbnb malo dalje od centra grada.
https://www.airbnb.com/s/Amsterdam--...verride%5B%5D=
Nekretnine su ovdje skupa, pa je tako i rentanje istih takodjer skupo.

https://www.airbnb.com/rooms/1932300...%20Netherlands
hvala, pretražujem ga već tjedan dana... ako uzmem cijeli stan, max. 700kn, a ako ćemo samo sobu ne bih više od 400kn...i to mi je, naravno, previše, ali vidim da čak i to spada među niže cijene :/

ne znam kako da provjerim redove vožnji i cijene karata iz drugih gradića koje sam navela, pa da izračunam jel bi možda bilo bar malo isplativija kombinacija okolni grad + vožnja vlakom
Zvrksa-is-back is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.