Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2017., 11:24   #461
ako nekoga zanima, složio sam ukratko što i gdje vrijedi vidjeti u Minhenu, po mom skromnom sudu...

http://hrbackpacker.com/citybreak/?vrijednost=Minhen

Možda kome bude i od koristi.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 14:20   #462
super sročeno, kratko jasno jezgrovito
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 00:11   #463
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
super sročeno, kratko jasno jezgrovito
hvala!
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 23:55   #464
jedan autobusni presjedač u Minkenu se javlja. imam 2 sata pauze, od 6 do 8. Što biste mi preporučili ... prije svega što sa stvarima, jel imaju neke ormariće u blizini i ako imaju, što bi se još moglo pogledati u to malo vremena. i ima li nečega za paziti se na Kolodvoru.
idem sa flixbusom
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 00:41   #465
Imaju ormarici. Prosetaj do Marienplatza i nazad i imat ces jos malo vremena za djir oko Marienplatza. Mislim mozes i vlakom, ali to je jedna stanica pa se financijski ne isplati, osim ako bas tako zelis.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 03:10   #466
OD Zoba do Marienplatza imas jednu ili dvije stanice sa S Bahnom. Taman za prosetat po pjesackoj zoni, popet se na onu crkvicu tj toranj i napravit selfie sa Rathaus i Marienplatz u pozadini. I to ti je to.
Steta sto nemas barem dan ili dva. Minken je divan, prava metropola. Zivio u njemu 2 mjeseca i nikad ga zaboravio,
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 03:16   #467
OD Zoba do Marienplatza imas jednu ili dvije stanice sa S Bahnom. Taman za prosetat po pjesackoj zoni, popet se na onu crkvicu tj toranj i napravit selfie sa Rathaus i Marienplatz u pozadini. I to ti je to.
Steta sto nemas barem dan ili dva. Minken je divan, prava metropola. Zivio u njemu 2 mjeseca i nikad ga zaboravio,
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 02:24   #468
puno hvala oboma
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 19:50   #469
uh, od onih 25 lockera na autobusnom su svi bili okupirani, u ponedjelak u 12h. a u četvrtak u 6h ih je bilo 6 slobodno.
tak da sam u pon šetao za ta dva sata s koferom vučenim po podu i ruksakom. pa eto.
upozorenje za meni slične presedače. lockeri kao da i ne postoje.


tak da nisam stigao puno osim za 2,80 € do Karlsplatza, gdje su pak radovi, pa su tramvajske linije izmijenjene ... a vruće pakleno. privukli me restorani ... al nisam puno vidio od grada.
knižara Hugendubel, eto, barem to
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:59   #470
A nisi mogao umjesto jednu stanicu, za iste pare, napraviti dvije, pa do Marienplatza ... ima samo 5 linija S-Bahna. Bar bi nesto vidio. Samo izadjes i okreces se oko svoje osi ili sjednes na kufer i gledas


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:09   #471
Javni prijevoz

Pozdrav..
zanima me javni prijevoz u Munchenu. Znaci najvise me zanimaju putovanja s Ubahnom i tramvajem. Vidio sam da imaju pojedinacne karte, karnete i sl, ali ne razumijem na koji način tj koliko ih je potrebno iskoristiti za koju vožnju. Koliko sam razumio potrebno je cvikati novu kartu kod svakog prijelaza iz ringa u novi ring. Za primjer zanima me koliko bih karata trebao iskoristiti za put od Herkomenplatza do Olympia stadiona?
Isto tako zanima me ako želim uzeti tjednu kartu, da li ju uzimam na aparatima gdje kupujem i pojedinacne karte ili? Da li negdje u tramvajima piše neka oznaka za promjenu zona ili se to podrazumijeva da se svi znaju kada se mjenjaju zone?

Lp
FORZA986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 16:47   #472
Za oko mjesec dana idem na putovanje, koje će biti kombinacija sjeverne Italije (sa bazom u Torninu) i južne Njemačke. Što se Njemačke tice, imam 5 noći u Minhenu (od toga ću imati na raspolaganju 4 cijela dana). Za vrijeme boravka koliko imam na raspolaganju u Minhenu nemam namjeru puno forsirati i natrpati raspored, lagano bi upoznali grad Minhen.. ali uz Minhen možda bi ipak ukopili max. 1 do 2 dnevna izleta. Znam da su tu nezaobilazni dvorci poput Neuschwanstein-a, a samo oko 2h vožnje željeznicom je austrijski Salzburg koji me također privlaci.. Vidim tu su još i druga živopisna mjesta poput Rothenburg-a, Nuremberg-a, Bamberg-a, Wuerzburg-a, Regensburg-a.. Šta bi ste mi preporučili od ovoga ako bi se morao odlučiti na samo jedan izlet, a šta ako bi to bila dva?
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 22:10   #473
što god izabrali nećete pogriješiti. Prošle godine sam imala priliku pa u više navrata bila u Njemačkoj i baš me se taj dio dojmio. Sad je pitanje hoćeš izlete povezat s dvorcima jer stvarno su prekrasni jer osim spomenutog Neuschwansteina u jednom danom možeš obići i Hohenschawangau koji se nalazi preko puta Neuschwansteina a i samo mjesto je prekrasno.
Sad ako ste s autom u tom danu možete i obići i Linderhof koji je ono vau. Naravno tu je i njemačka kopija francuskog Versailles, s obzirom da je bavarski kralj Ludwig II bio opčinjen Luyem XIV pa je dao napraviti svoju verziju - dvorac Herrenchiemsee koji se nalazi na prekrasnom jezeru Chiemsee, koji zovi Munchenskim morem. E sad to su dvorci okolice onako turistički razvikani, iako ih ima još masa, ako ćete pak ipak koji dan izabrat nekom mjesto, od navedenog mene se osobno jako dojmilo Rothenburg i Nürnberg, izgledaju kao iz bajke, malo pogledaj po netu o svakom mjestu pa odluči ...
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 11:04   #474
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
što god izabrali nećete pogriješiti. Prošle godine sam imala priliku pa u više navrata bila u Njemačkoj i baš me se taj dio dojmio. Sad je pitanje hoćeš izlete povezat s dvorcima jer stvarno su prekrasni jer osim spomenutog Neuschwansteina u jednom danom možeš obići i Hohenschawangau koji se nalazi preko puta Neuschwansteina a i samo mjesto je prekrasno.
Sad ako ste s autom u tom danu možete i obići i Linderhof koji je ono vau. Naravno tu je i njemačka kopija francuskog Versailles, s obzirom da je bavarski kralj Ludwig II bio opčinjen Luyem XIV pa je dao napraviti svoju verziju - dvorac Herrenchiemsee koji se nalazi na prekrasnom jezeru Chiemsee, koji zovi Munchenskim morem. E sad to su dvorci okolice onako turistički razvikani, iako ih ima još masa, ako ćete pak ipak koji dan izabrat nekom mjesto, od navedenog mene se osobno jako dojmilo Rothenburg i Nürnberg, izgledaju kao iz bajke, malo pogledaj po netu o svakom mjestu pa odluči ...
Da. Već sam gledao ova mjesta na net-u i zaista mi privlačno izgedaju.. posebno Rothenburg, Nürnberg i Bamberg! Da li bi se možda u istom danu mogla iskombinovati dva mjesta? Recimo Rothenburg i Nürnberg ili Nürnberg i Bamberg ili bilo koja kombinacija ovih gradova jer su u istom pravcu.. Inače, nismo sa autom, pa bi vjerovatno koristili bus ili željeznicu za izlete. Je li koristeći željeznicu (ili bus) jednostavno napraviti izlet do dvoraca? (samostalno idemo, bez agencije).
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 21:11   #475
što se prijevoza, tu na žalost ne znam, jer smo mi to sve s autom obilazili, tako da nisam proučavala javni prijevoz, tj. ne znam kako su povezani međusobno gradovi. npr. Rothenburg i Nürnberg, mi smo obišli u jednom danu, a sad kako je povezano međusobno i još povratak u Munchen javnim prijevozom...hm to trebaš vidjet na netu. To su relativno mali gradovi, tako da stigneš kratku turu pola dana po njima, ali kako imaš još logistiku prijevoza, pa vozni red..ne znam baš kako je izvedivo spojit dva grada...
Što se tiče dvoraca, to smo isto išli autom, mi smo u jednom danu obišli Neuschwansteina, Linderhof i Hohenschawangau, ali Linderhof je pozicioniran dalje, tako da ti se više onda isplati pogledat prijevoz do ostala dva dvorca jer su oni u istom mjestu, svaki na svom brdu...s tim da kod Neuschwansteina kupi kartu on line, jer ulaziš točno u određen sat koji ti piše na karti i strogo se toga pridržavaju.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 15:55   #476
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
što se prijevoza, tu na žalost ne znam, jer smo mi to sve s autom obilazili, tako da nisam proučavala javni prijevoz, tj. ne znam kako su povezani međusobno gradovi. npr. Rothenburg i Nürnberg, mi smo obišli u jednom danu, a sad kako je povezano međusobno i još povratak u Munchen javnim prijevozom...hm to trebaš vidjet na netu. To su relativno mali gradovi, tako da stigneš kratku turu pola dana po njima, ali kako imaš još logistiku prijevoza, pa vozni red..ne znam baš kako je izvedivo spojit dva grada...
Što se tiče dvoraca, to smo isto išli autom, mi smo u jednom danu obišli Neuschwansteina, Linderhof i Hohenschawangau, ali Linderhof je pozicioniran dalje, tako da ti se više onda isplati pogledat prijevoz do ostala dva dvorca jer su oni u istom mjestu, svaki na svom brdu...s tim da kod Neuschwansteina kupi kartu on line, jer ulaziš točno u određen sat koji ti piše na karti i strogo se toga pridržavaju.
Najvjerovatnije da će dvorci i Rothenburg otpasti. Dvorci jer teško možemo unaprijed isplanirati cijeli raspored i kupiti karte u skladu s tim, a Rothenburg zbog toga što na putu do tamo ima više presijedanja. Naravno, još ništa nije definitivno, ali čini mi se da je najjednostavnije napraviti izlet u Salzburg ili Nuernberg, ili možda čak uklopiti Nuernberg i Bamberg u jednom istom danu jer su u istom pravcu. Uglavnom imamo još vremena za razmisliti, a ako ima neko neku korisnu informaciju ili sugestiju, svaki savjet bi mi dobro došao.
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 20:37   #477
Možda možeš na putu do Salzburga stat na Chiemsee i pogledat barem taj jedan dvorac.
Iako bi se ja prije odlučila za Linderhof, Neuschwanstein i Hohenschawangau:
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 12:15   #478
E ovako, znaći napravio sam plan za 4 puna dana, pa me zanimaju vaša mišljenja:

1. Dan

Minhen - jezgra: poći od Karlsplatza pa koroz Neuhauser Straße prema Marienplatz-u.. Altes Rathaus (tu biti u 11:00), Neues Rathaus, Peterskirche, ostalo.. nastaviti prema Isartor-u i možda izaći do rijeke Isar. Zatim se uputiti prema Viktualienmarkt-u i odatle nastaviti prema Jakobsplatz-u i Sendlinger Tor-u i znamenitostima u tom dijelu. Poslijepodne, navečer: Residenz, Max Josef Platz, i Maximilianstrasse.. nastaviti do Max-Weber Platza-a.

2. Dan

Minhen - jezgra i Allianz Arena: početi turu od Odeonsplatz-a, kroz Hofgarten i malo po okolnim ulicama. Zatim se uputiti u Englischer Garten i tamo provesti neko vrijeme. Odatle kroz Ludwigstrasse oko univerziteta i do Siegestora. Zatim "uhvatiti" metro i odvesti se do Allianz Arene. Navećer ako bude vremena opet malo do glavnog centra ili možda izaći u Schwabing u malu šetnju u povratku.

3. Dan

Minhen - jezgra, Olympiapark i Nymphenburg:

Ovaj dan zaputiti se pravo u Nymphenburg, zatim "uhvatiti" vezu odatle do Olympiapark-a: stadion, BMW muzej.. U povratku izaći na Konigsplatz-u i obići ovaj dio grada sa muzejima u okolini Alte/Neue/Modern Pinakothek, Glyptothek (nisam siguran da li bih ulazio u muzeje s obzirom na vrijeme)..
Navećer: jedan đir opet po pješačkoj zoni.. (* Možda bi u ovom danu mogao obrnuti raspored tj. prvo dio grada gdje su ovi muzeji, pa onda Olympiapark i Nymphenburg)

4. Dan bi bio rezervisan za izlet (uz Bayern Ticket): Salzburg+Chiemsee, Nuernberg+Bamberg ili možda Nurnberg+Rothenburg (naknadno bi se odlučili gdje)

Inace, smješteni ćemo biti u istočnom predgrađu Minhena - Denning.. Gledao sam da plan napravim po nekoj logici i zonama (pravcima) gdje se šta nalazi i mislim da sam pokrio dobar dio, ali prvi put nam je ovo u Minhenu, pa me interesuje šta mislite i sve sugestije su dobro došle..
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 15:49   #479
Odlican ti je plan, sve lijepo i polako. Imas vremena za sve.

Ja osobno bi preskocio BMW muzej, nije nista posebno, a i bolje je u BMW Weltu sliniti na novim modelima.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 12:59   #480
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Odlican ti je plan, sve lijepo i polako. Imas vremena za sve.

Ja osobno bi preskocio BMW muzej, nije nista posebno, a i bolje je u BMW Weltu sliniti na novim modelima.
Ok. Oko BMW muzeja sam mislio napraviti krug (ne nešto posebno ulaziti) zbog neobicne arhitekture objekta. Inače, fotogrfija mi je hobi i zanimacija pa ima par punktova u gradu koje ovdje nisam ni naveo, a koje bih još obišao da probam zabilježiti neke zanimljive kadrove ne samo stare već i modernije arhitekture, ulične fotografije i slično..
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.