Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2016., 16:29   #101
Ne znam je li opcija u windowsima, ili u samim postavkama laptopa, ali... Zašto ne ostaviš laptop da se ugasi nakon xx minuta(ili sati), onda kada ga ne koristiš, ako nije na napajanju? Odnosno, ne ugasi se, nego miruje, i jedva troši bateriju Naravno, problem može biti ako nešto skidaš, ali i tada se može staviti da ti se ekran ugasi nakon minutu, i potrošnja struje je smanjena, a laptop radi još satima(mislim da je preko 5 sati moguće u tom modu, bez napajanja). Ili jednostavno ostaviš na napajanju.

Ja u 4 mjeseca dosad imam jedan problem, ali vjerujem da mi se tada nešto pobrkalo s windowsima, koji su tražili oporavak, i naravno da se pogubilo pola stvari na C disku, većinom bukmarci na chromu, i to je to, tako da sam osobno s asusom zadovoljan(iako ja nisam niti zahtjevan, pa je možda do toga )
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 19:35   #102
Pa bar na chromu spojiš gmail pa ti uvijek sinkronizira bookmarke u chromu =)
blackeagle1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 00:29   #103
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ne znam je li opcija u windowsima, ili u samim postavkama laptopa, ali... Zašto ne ostaviš laptop da se ugasi nakon xx minuta(ili sati), onda kada ga ne koristiš, ako nije na napajanju? Odnosno, ne ugasi se, nego miruje, i jedva troši bateriju Naravno, problem može biti ako nešto skidaš, ali i tada se može staviti da ti se ekran ugasi nakon minutu, i potrošnja struje je smanjena, a laptop radi još satima(mislim da je preko 5 sati moguće u tom modu, bez napajanja). Ili jednostavno ostaviš na napajanju.

Ja u 4 mjeseca dosad imam jedan problem, ali vjerujem da mi se tada nešto pobrkalo s windowsima, koji su tražili oporavak, i naravno da se pogubilo pola stvari na C disku, većinom bukmarci na chromu, i to je to, tako da sam osobno s asusom zadovoljan(iako ja nisam niti zahtjevan, pa je možda do toga )
baterija mi se isprazni dok radim nešto, recimo dopisujem se preko fejsa, ali i kuham usput, pa sam svakih 3-5min uz njega. glupo mi svaki put ga onda paliti, pogotovo još ako si pustim glazbu (ok, ovo sve rjeđe, i zvučnici su katastrofa). uostalom nije problem što se baterija isprazni i on ugasi, nego što ga ne mogu upaliti jer tipka za paljenje reagira na 1 od 25 pritisaka.
ugl. laptop se pali dizanjem ekrana ako ga stavim na sleep ili ugasim i zaklopim ekran. no kad se sam ugasi iz bilo kojeg razloga sa otvorenim ekranom moram po 20 puta paliti da se upali. ne svaki put, ali svaki 3.

nije se pogubilo ništa sa diska i ništa bukmarkirano, nego sam ostavila otvorene stvari da ih pročitam i ako mi je zanimljivo tek onda bukmarkiram. problem je što sam istodobno radila na 3 različita polja i ne mogu se sjetiti što sam sve pootvarala u mjesec dana. mislim, to je posljedični problem za koji sam si sama kriva. ona tipka je pitanje i ono što me muči - fizički problem ili windowsi

Quote:
Pa bar na chromu spojiš gmail pa ti uvijek sinkronizira bookmarke u chromu =)
nije bukmarkirano

dala sam previše informacija. problem je tipka i što sa njom
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 07:39   #104
Asus je super, dok radi. Tko je ikada imao kontakta sa Asus supportom ili servisom, ni pakao mu neće teško pasti.
buzzin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 16:32   #105
Vezano uz servis, ja sam valjda super prošla. Vratili su mi ga popravljenog za par dana. Eto, da bude i jedan pozitivan komentar za njih.
__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 23:36   #106
Prodaja ide na - tržnicu hardvera

Također maknit link sa njuškala i te info napišati u postu
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 19:33   #107
ASUS K550J - DM274D ( i7- 4720 HQ,8GB, gTX 950 M) za 5500 kn sam naletio. Za igranje igara, koji su vasi savjeti?
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 09:20   #108
Nije ti neko nalijetanje, imaš ih na svakom ćošku

https://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=asus+k550jx

Možeš proći i do 700 kn jeftinije ako ideš na i5 4200H koji je i više nego dovoljan za tu konfu i grafiku, vjeruj da nećeš osjetiti nikakvu razliku između i7 i i5
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 15:01   #109
Bio sam jucer u Instaru u Areni i Asus laptop K550 JX - vs Asus Laptop K550 JX ( samo drugi broj modela u nastavku) istih performanci ( i5 4200 H, GTX 950M, 8 GB rama, 1 TB) a ovaj drugi 700 kn skuplji? Kako?
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 15:40   #110
Dio se može odnosit na razliku u marži trgovine, a može biti da ostatak brojeva u nazivu podrazumjeva drugačije komponente (recimo ekran, hdd i sl.).
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 22:03   #111
Asus F556UQ

Naručio sam si ovaj Asus model pa me zanima ima li ga ko, kakva su iskustva i sl?

https://www.notebooksbilliger.de/not...+f556uq+xo528d
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 23:33   #112
Ne valja ti link...

... a naručio si ga, sad je kasno za pitanja. Bar napiši svoje dojmove kad isprobaš sve.
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 21:15   #113
Quote:
redscro kaže: Pogledaj post
Ne valja ti link...

... a naručio si ga, sad je kasno za pitanja. Bar napiši svoje dojmove kad isprobaš sve.
Evo opet: https://www.notebooksbilliger.de/asu...9-a41e6b083970

...kad mi stigne i kad ga malo bolje sprobam napisem dojmove
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 16:46   #114
Problem

Pozdrav svima,

Asus X540S star mjesec i pol dana odjednom se nece upaliti. Sinoc je normalno koristen, ugasen i danas vise ne daje nikakve znakove zivota. Kad se spoji na punjac ili proba upaliti na gumb, svijetli lampica sa znakom baterije i to je to, nikakav zvuk se ne cuje kao da bi se poceo paliti. S obzirom da je pod garancijom, nosit cu ga na popravak, medjutim na godisnjem sam i treba mi za posao pa me zanima postoji li ista sto bi se moglo napravifi da ga vratim u zivot? Baterija se ne moze lako izvaditi, trebalo bi se skinuti sve dolje i vidjeti gdje je. Hvala puno na svakoj pomoci.
njanja6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 18:06   #115
Nikakvo otvaranje ako je pod garancijom. Reklamacija i to je to.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 09:41   #116
stisni gump za palejenje duze, preko 10 sekundi....mozda krene.

ako imas nesto kao usb-stick ili slicno prikluceno, izvadi prije pa probaj upaliti...

ima da krene. ako stvarno i nece krenuti , bez da je nesto priluceno , onda bi reko da se smotao bios/mainboard... Service, vjerovatno ce staviti update biosa je rje ond amoguc aneka tvornicka greska....a moguce da i nesto krepalo...ali to ne vjerujem bas.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 07:20   #117
Nisam ga otvarala, probala sam na gumb, maknut sve van, nista nije pomoglo. Samo se pali gasi da lampica s baterijom. Odnijela sam ga na servis i tam su me pola sata pokusavali uvjerit da mi je morao pasti i da to garancija ne pokriva.. Poludila sam. Ipak je na kraju ostao kod njih i sad cekam da se jave.
njanja6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 20:10   #118
Kazu da je otisla maticna. Na jedva koristenom laptopu. Strasno.
njanja6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:36   #119
Događa se. Nekad zna biti odmah iz kutije mrtvo (tzv. DOA)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:52   #120
Jedino pozitivno je sto sam za 100kn kupila produzeno garanciju (5god) i rekli su ako opet dodje do tako neceg da odmah dobivam novi
njanja6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.