Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 23:18   #841
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
opet si čitao pogrešne instrukcije, jesi li shvatio ružičasto post 833?

bokte al te baca, dvoje jeftinih prodavača magle i šarenih lizalica

nu neka ti pročitaju pažljivo

https://fundamenta.wordpress.com/201...om-filantropa/

obrazovanje ne da je trn u oku neukima, nego izvrstan purgativ ... zato ih i iritira svaka pomisao na komunizam
Prodavaci magle?

1. Osvjescivanje posljedica totalitarnih rezimima (ukljucivo komunizam)
2. Preferencijalno glasovanje
3. Portal Moj posao
4. Provedba projekta STEM u praksi uz donacije gradjanstva (robotika)
5. Osvjescivanje trzisnog nacina razmisljanja nasuprot komunistickom
6. Protiv ubistva nerodjene djece ili ako hocete nerodjenog zivota
7. Ukljucivanje ljudi u demokratske procese
8. Zastita obitelji kao vrednote (zao mi je onih iz nefunkcionalnih obitelji)
9. Demokratizacija drustva
10. Osvjescivanja naroda u pogledu sposobnosti naroda za inovacije i pracenje suvremenog duha
11. ....
Old 26.06.2017., 23:40   #842
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Vidi se da ti je povijest nastanaka ideje komunizma ogledno ko špansko selo i finska sobarica

Sve dok ne poradiš na nekim krucijalnim tekstovima koja govore o tome (popis ti je na wikipediji) nemamo što razgovarati jer ti nije jasna srž same ideje.

I nakraju a ne manje važno; sve su ideje društvenog sustava zapravo utopističke ako počivaju i inzistraju na jednakosti.
Da mu je bar ko špansko selo ja bih bio jako zadovoljan.

Ali on uopće nije pročitao članak dat prije: http://www.advance.hr/vijesti/socija...ezaposlenosti/

Tu se vidi kako izgleda PRAVI komunizam u praksi.

A evo i jednog friškog primjera pravog hrvatskog komuniste:
http://www.24sata.hr/news/ovi-se-gra...luksuza-529933
Odmah želi pokazati da će drukčije vladati, pa se odrekao plaće od oko 15.000 kuna neto, službenog automobila, mobitela, ali i službenih kartica. Ako četiri godine bude vodio središte Ličko-senjske županije, kaže nam kako će sve plaćati iz svog džepa.

- Dolazim služiti četiri godine i želim pokazati da se grad može voditi drukčije. Želim pomaknuti ovu žabokrečinu koja se nakupila u Gospiću svih ovih godina – kaže nam Starčević dodajući da čak i gorivo plaća sam.

Ali on je član HSP

Zadnje uređivanje krena : 26.06.2017. at 23:51.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 00:34   #843
Quote:
Alex34 kaže: Pogledaj post
Moram priznati kako sam cisto iz radoznalosti otvorio ovu temu (kao i jos par drugih, iz ciste dokonosti) i ne mogu se nacuditi kakvog sve svijeta ima.
No, necu duziti. Kratak komentar.
'Komunizam' je prvenstveno ekonomska teorija, pisana sredinom 19.stoljeca kada su zivotni i radni uvjeti bili umnogome drugaciji nego danas (preporucujem kakav Zolin roman, na tu temu). Mnoge od tadasnjih ideja i ekonomskih teorija su u medjuvremenu zazivjele (kapitalizam danas ima znatno drugacije lice) jer je civilizacija napredovala.
No, kako itko od ucesnika ove 'rasprave' nije procitao cini se niti korice literature oko koje se tako gorljivo svadjate, ili se kojim slucajem posluzio citatom, teorijom kakvog dijela nekog od autora s kojim se slaze ili ne, mogu sa zaljenjem konstatirati kako se ovdje radi o egzibicionizmu frustriranih, a mozda i oboljelih ljudi, kojima je ovakav, tragokomican nacin komunikacije, dusevna hrana u nedostatku drugacijih sadrzaja.
Nevjerojatno je kako 'jedni' i 'drugi' u stvari poistovjecuju nesto (ekonomsku i drustvenu teoriju) sa necim sto nikakve veze sa izvornim tekstom nema, te se tako spominju razlicite povijesne figure i povijesna razdoblja i dogadjanja, u opet krajnje pojednostavljenom i mahom netocnom interpretiranju.
Ljudi moji, posto se ocigledno bavite 'navijanjem', jer za smislenu i argumentiranu raspravu niste, pricajte i svadjajte se o nogometu.
Na taj nacin sve ove niske strasti i navijacko ludilo moze doci do potpunog izrazaja, bez sanse sramocenja.
U medjuvremenu, probajte razmilsiti kako ste sustinski jako slicni, tek vas 'narcizam malih razlika' dijeli...
Cisto si iz radoznalosti otvorio temu, ali je nisi iscitao do kraja, tj propustio si textove u kojima se u vise puta naglasilo da Komunizam predstavlja ne samo iskljucivu apstraktnu " teoriju" nego potrebu za prakticnim ostvarenjem drustvenog uredjenja koje tezi promjeni odnosa u proizvodnji u kojem ce se ravnomjernije i jednakije vrsiti raspodjala prihoda, tj u kojem ce sredstva za rad i za proizvodnju biti u drustvenom vlasnistvu, sto je nastalo kao rezultat "evolucije" covjekove misli sukladno visevijekovnim odnosima u proizvodnji koje su isle na ruku povlastenim klasama(koje Komunizam pokusava ukinuti), u robovlasnistvu, feudalizmu i kapitalizmu.

Komunizam kao drustveno uredjenje i kao "filozofska" misao je sam po sebi humanog karaktera i pokusaj neoliberal kapitalista da ga danas izjednace sa fasizmom koji predstavlja samo jedan od orudja kapitalizma, sto se danas uveliko vidi , koji je sam po sebi definicijom nazadan i destruktivan, logicno da samu raspravu razvodnjava i vodi u krivom smjeru, te se Komunizam usiljeno stavlja u isti kos sa Fasizmom koji zapravo u Kapitalizmu jako dobro „pliva“ i predstavlja samo jedan od podnacina podjele vlasti koja koroisteci bolesnu nacional religijsku podobnost takodjer radi na podjeli vise i manje vrijednih „ klasa“ koje moraju ispunitio bar neke osnovne norme nacional „ opravdanosti“, jer u suprotnom za takve nema „zraka“ mi zivljenja u fasisticko kapitalistickom drustvu.

KAda se uzme u obzir da je Komunisticka partija zajedno sa Partizanima(sljedbenicima komunisticke ideologije), bila jedina politicka i vojna sila koja se na ovim prostorima u 2 svjetskom ratu suprostavila fasizmu i koja je dobrih 45 godina onemogucila Kapitalizmu da se kao danas „razmase“ na ovim prostorima, namecuci preko lazne demokratije kojom upravlja zapadni krupni kapital nacionalizam i ekonomsko privredno unistenje evih prostora , logicno da oni „nacionalno“ povlasteni i podobni koji su iskoristili nametanje laznih vrijednosti i rupu u vremenu koja im je dozvolila da rade sta hoce, danas posebno strahuju od povratka komunisticke(socijalisticke) svijesti medju masama zbog straha da ne izgube pozicije vlasti gdje su vise nego dobro materijalno situirani , ne vodeci apsolutno nikakvog racuna o interesima sirih drustvenih masa, o cemu svjedoce i statisticki ekonomski podatci koji to i dokazuju. Tj prava radnika, drustveni bruto proizvod, vanjski dugovi, sve je nemjerljivo bilo na strani Juge i samoupravmog socijalizma, i to nije nikakav navijacki pristup nego realno sagledavaje cinjenica.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 00:35   #844
Quote:
Moram priznati kako sam cisto iz radoznalosti otvorio ovu temu (kao i jos par drugih, iz ciste dokonosti) i ne mogu se nacuditi kakvog sve svijeta ima.
No, necu duziti. Kratak komentar.
'Komunizam' je prvenstveno ekonomska teorija, pisana sredinom 19.stoljeca kada su zivotni i radni uvjeti bili umnogome drugaciji nego danas (preporucujem kakav Zolin roman, na tu temu). Mnoge od tadasnjih ideja i ekonomskih teorija su u medjuvremenu zazivjele (kapitalizam danas ima znatno drugacije lice) jer je civilizacija napredovala.
No, kako itko od ucesnika ove 'rasprave' nije procitao cini se niti korice literature oko koje se tako gorljivo svadjate, ili se kojim slucajem posluzio citatom, teorijom kakvog dijela nekog od autora s kojim se slaze ili ne, mogu sa zaljenjem konstatirati kako se ovdje radi o egzibicionizmu frustriranih, a mozda i oboljelih ljudi, kojima je ovakav, tragokomican nacin komunikacije, dusevna hrana u nedostatku drugacijih sadrzaja.
Nevjerojatno je kako 'jedni' i 'drugi' u stvari poistovjecuju nesto (ekonomsku i drustvenu teoriju) sa necim sto nikakve veze sa izvornim tekstom nema, te se tako spominju razlicite povijesne figure i povijesna razdoblja i dogadjanja, u opet krajnje pojednostavljenom i mahom netocnom interpretiranju.
Ljudi moji, posto se ocigledno bavite 'navijanjem', jer za smislenu i argumentiranu raspravu niste, pricajte i svadjajte se o nogometu.
Na taj nacin sve ove niske strasti i navijacko ludilo moze doci do potpunog izrazaja, bez sanse sramocenja.
U medjuvremenu, probajte razmilsiti kako ste sustinski jako slicni, tek vas 'narcizam malih razlika' dijeli...
varaš se, samo su preseljeni u Bangladeš i Kinu

forum ko forum, nije valjda da ga shvaćaš "ozbiljno", no edukativan je ...

saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 00:39   #845
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Prodavaci magle?

2. Preferencijalno glasovanje
3. Portal Moj posao
4. Provedba projekta STEM u praksi uz donacije gradjanstva (robotika)
5. Osvjescivanje trzisnog nacina razmisljanja nasuprot komunistickom
6. Protiv ubistva nerodjene djece ili ako hocete nerodjenog zivota
7. Ukljucivanje ljudi u demokratske procese
8. Zastita obitelji kao vrednote (zao mi je onih iz nefunkcionalnih obitelji)
9. Demokratizacija drustva
10. Osvjescivanja naroda u pogledu sposobnosti naroda za inovacije i pracenje suvremenog duha
11. ....
ma jebala te takva elektronika, potpuno beskorisna ... to je sve "kruha" i igara, te kako izvući /poput parazita/ od drugih novac

a svijest i savjest - nedrk i frigidna utičnica

koliko puta tebi treba ponoviti da je postojao samo put prema komunizmu koji je permanentno osujećivan i uništavan od pohlepnih kapitalista. Pa isti ti kapitalisti su stvorili i fašizam i nacizam i novčano te materijalno potpomagali ..Đe ćeš večeg totalirizma od religije bilo koje vrste ..

saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 07:07   #846
Rako je jedan pametan Kinez da će ljudi u budućnosti raditi 4 ure na dan ostalo će obavljat roboti , zna kinez , tako da nas očekuje pobuna robota a mi će mo mi hladit jaja.
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 09:14   #847
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ajd odi lovi pohane dinosaure i ne spamaj temu.
I to kaj kažeš...
Old Jučer, 09:22   #848
Quote:
Izmedju kominizma i nacizma sustinski nema vecih razlika, kao sto 'antifasizam' nema veze s komunizmom.
Tebi nema razlike između onoga što se nikad nije niti ostvarilo jer je zapelo na prvoj stepenici i popiklo se na stvarnost, između onoga što je vladalo par decenija u duhu jednog vođe, tak i krvu i nasilno otišlo u ropotarnicu povijest?

Kako današnja djeca uče povijest bez razumjevanja...
Old Jučer, 09:59   #849
Quote:
Vas post se moze svesti na 'ja sam pametan i nacitan, svi ste vi glupi, ali nista vam osim toga konkretno nemam za reci'

Jako konstruktivno (sarkazam)!

Jako je zanimljivo da su moderatori samo obrisali post @Letece o spaljivanju Zeljke Markic i da zbog toga @Leteca nije dobila ban. Vi pozive na klanje Zeljke Markic ne komentirate, i to je za Vas navijanje? Za mene je to rad na civilizacijskoj razini koja jos opravdava osvetu kao razlog za klanje politickih neistomisljenika, a ostalo je ili neznanje ili intelektualna lijenost.

A ne ulazeci u utopisticke teorije o komunizmu, u praksi je komunistima bez iznimke bilo opravdano klati politicke istomisljenike.

Oprostite, ipak je to za Vas preniska razina (sarkazam).
O kakvom spaljivanju pričaš? Ne bavim se time, nisam katolkinja.

S ove teme nije izbrisan ni jedan jedini post. Čak i ovi tvoji i dalje stoje, autoru na sramotu.
Odgovori s citatom
Old Jučer, 10:22   #850
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Cisto si iz radoznalosti otvorio temu, ali je nisi iscitao do kraja, tj propustio si textove u kojima se u vise puta naglasilo da Komunizam predstavlja ne samo iskljucivu apstraktnu " teoriju" nego potrebu za prakticnim ostvarenjem drustvenog uredjenja koje tezi promjeni odnosa u proizvodnji u kojem ce se ravnomjernije i jednakije vrsiti raspodjala prihoda, tj u kojem ce sredstva za rad i za proizvodnju biti u drustvenom vlasnistvu, sto je nastalo kao rezultat "evolucije" covjekove misli sukladno visevijekovnim odnosima u proizvodnji koje su isle na ruku povlastenim klasama(koje Komunizam pokusava ukinuti), u robovlasnistvu, feudalizmu i kapitalizmu.

Komunizam kao drustveno uredjenje i kao "filozofska" misao je sam po sebi humanog karaktera i pokusaj neoliberal kapitalista da ga danas izjednace sa fasizmom koji predstavlja samo jedan od orudja kapitalizma, sto se danas uveliko vidi , koji je sam po sebi definicijom nazadan i destruktivan, logicno da samu raspravu razvodnjava i vodi u krivom smjeru, te se Komunizam usiljeno stavlja u isti kos sa Fasizmom koji zapravo u Kapitalizmu jako dobro „pliva“ i predstavlja samo jedan od podnacina podjele vlasti koja koroisteci bolesnu nacional religijsku podobnost takodjer radi na podjeli vise i manje vrijednih „ klasa“ koje moraju ispunitio bar neke osnovne norme nacional „ opravdanosti“, jer u suprotnom za takve nema „zraka“ mi zivljenja u fasisticko kapitalistickom drustvu.

KAda se uzme u obzir da je Komunisticka partija zajedno sa Partizanima(sljedbenicima komunisticke ideologije), bila jedina politicka i vojna sila koja se na ovim prostorima u 2 svjetskom ratu suprostavila fasizmu i koja je dobrih 45 godina onemogucila Kapitalizmu da se kao danas „razmase“ na ovim prostorima, namecuci preko lazne demokratije kojom upravlja zapadni krupni kapital nacionalizam i ekonomsko privredno unistenje evih prostora , logicno da oni „nacionalno“ povlasteni i podobni koji su iskoristili nametanje laznih vrijednosti i rupu u vremenu koja im je dozvolila da rade sta hoce, danas posebno strahuju od povratka komunisticke(socijalisticke) svijesti medju masama zbog straha da ne izgube pozicije vlasti gdje su vise nego dobro materijalno situirani , ne vodeci apsolutno nikakvog racuna o interesima sirih drustvenih masa, o cemu svjedoce i statisticki ekonomski podatci koji to i dokazuju. Tj prava radnika, drustveni bruto proizvod, vanjski dugovi, sve je nemjerljivo bilo na strani Juge i samoupravmog socijalizma, i to nije nikakav navijacki pristup nego realno sagledavaje cinjenica.
Procitah, no i dalje tvrdm kako Vam (barem po napisanome) mnogo toga nije jasno.
I dalje to nema veze sa naslovom teme, a spominjanje Juge je pogresno iz dva razloga.
Prvi, jer zaista ne cinite uslugu sebi (ni temi)ako taj primjer pokusavate iskoristiti kao 'argument' u ovoj, tako zalosnoj 'raspravi', a drugi jer ste (nevezano za temu) pogresno detektirali stanje (ne) svijesti na ovim prostorima.
No, kako ste donekle suvisli,dozvolite mi par natuknica za Vase daljne 'promisljanje', pa mozda, ali samo mozda prestane biti navijac i pocnete citati sa razumijevanjem....
Biti cu kratak, nece boljeti, posluziti cu se tudjim rijecima,znaci,literatura je dostupna svima...
(to sto svi znaju citati, upropastiti ce i samo pisanje, rece filozof)

Socijalizam je prema Marksu moguć samo kao jedan bitni iskorak iz najvišeg stupnja razvitka kapitalističko-građanskog ustrojstva društva, pa se ni kod nas ni kod drugih istočnih zemalja, na čelu s Rusijom, nije mogla naprosto preskočiti cijela jedna (ako ne i dvije) epohe.

Sasvim ocigledno,cijelo tzv. jugoslovensko tlo bilo je isuviše istorijsko-socijalno-političko-kulturno-duhovno zaostalo, a da bi bilo primjereno bilo kakvom zbiljskom kretanju u socijalizam, koji je po svim svojim pokazateljima jos dugo bio staljinizam u teoriji i praksi.

Komunizam je za Karla Marksa mišljen i određen kao najradikalnije povijesno prekoračivanje svega najboljega ostvarenog ne samo u građansko-kapitalističkom svijetu, nego u tragu svih stvaralačkih ostvarenja čovječanstva.Ali, kao što smo rekli, bez preskakanja epohe građanstva i svega onoga što je kapitalizam pozitivno donio sa sobom u produkciji i reprodukciji čovjekova života u cjelini.

Vama je pretpostavljam jasno kako mi i danas zivimo u pred gradjanskom svijetu, u pseudo rodovsko plemenskoj zajednici (namjerno sam izostavio pojam 'drustvo' jer mi to naravno nismo)

Ovi prostori su van historijsko filozofskog konteksta u kojem egzistira ostatak zapadne civilizacije, te preporucujem izbjegavanje stavljanja u isti kontekst....
Alex34 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 15:23   #851
Quote:
Procitah, no i dalje tvrdm kako Vam (barem po napisanome) mnogo toga nije jasno.
I dalje to nema veze sa naslovom teme, a spominjanje Juge je pogresno iz dva razloga.
Prvi, jer zaista ne cinite uslugu sebi (ni temi)ako taj primjer pokusavate iskoristiti kao 'argument' u ovoj, tako zalosnoj 'raspravi', a drugi jer ste (nevezano za temu) pogresno detektirali stanje (ne) svijesti na ovim prostorima.
No, kako ste donekle suvisli,dozvolite mi par natuknica za Vase daljne 'promisljanje', pa mozda, ali samo mozda prestane biti navijac i pocnete citati sa razumijevanjem....
Biti cu kratak, nece boljeti, posluziti cu se tudjim rijecima,znaci,literatura je dostupna svima...
(to sto svi znaju citati, upropastiti ce i samo pisanje, rece filozof)

Socijalizam je prema Marksu moguć samo kao jedan bitni iskorak iz najvišeg stupnja razvitka kapitalističko-građanskog ustrojstva društva, pa se ni kod nas ni kod drugih istočnih zemalja, na čelu s Rusijom, nije mogla naprosto preskočiti cijela jedna (ako ne i dvije) epohe.

Sasvim ocigledno,cijelo tzv. jugoslovensko tlo bilo je isuviše istorijsko-socijalno-političko-kulturno-duhovno zaostalo, a da bi bilo primjereno bilo kakvom zbiljskom kretanju u socijalizam, koji je po svim svojim pokazateljima jos dugo bio staljinizam u teoriji i praksi.

Komunizam je za Karla Marksa mišljen i određen kao najradikalnije povijesno prekoračivanje svega najboljega ostvarenog ne samo u građansko-kapitalističkom svijetu, nego u tragu svih stvaralačkih ostvarenja čovječanstva.Ali, kao što smo rekli, bez preskakanja epohe građanstva i svega onoga što je kapitalizam pozitivno donio sa sobom u produkciji i reprodukciji čovjekova života u cjelini.

Vama je pretpostavljam jasno kako mi i danas zivimo u pred gradjanskom svijetu, u pseudo rodovsko plemenskoj zajednici (namjerno sam izostavio pojam 'drustvo' jer mi to naravno nismo)

Ovi prostori su van historijsko filozofskog konteksta u kojem egzistira ostatak zapadne civilizacije, te preporucujem izbjegavanje stavljanja u isti kontekst....
Samim tim sto Marx Komunizam vidi kao posljednju finalnu fazu uspostavljanja proizvodnih odnosa u kojem ce napokon inters drustva u cjelini biti zasticen od visevijekovne potrebe pojedinaca ili grupe ljudi da koristeci „nasljedni faktor“,“teokratsku manipulativnu misao“, „moc novca uvjetovanu raznim osvajacko pljackaskim procesima tokom istorije od cega su koristi imali samo povlasteni slojevi drustva“, „exploatacijom radne snage, gdje prema Marxu proizvodi ljudske svijesti kao sto su filozofija, umjetnost, književnost, pravo , koji usmjeravaju i vode ljudsko ponašanje, nisu rezultat ljudskog samostalnog promišljanja nego su samo površinski odraz načina proizvodnje, te se koriste za stvaranje drustvene nejednakosti“, itd to znaci da Marx nista ne preskace nego priihvatajuci istorijski koncept razvoja drustva, imajuci jasan uvid u njega, sagledavajuci sve relevantne cinjenice nudi Komunizam kao najvisi oblik drustvene svjesnosti(nakon robovlasnistva, feidalizma i kapitalizma) u kojem ce nacin proizvodnje prilagoditi sirim drustvenim masama,a ne samo povlastenim pojedincima.
Logicno da Komunizam, nema sanse da opstane u drustvu u kojem nije izvrsena indistrijalizacija(to napisah 50 puta) i da nije bilo moguce da se iz Feudalizma( imajuci u vidu da Feudalne istocno Evropske drzave nisu bile osvajacke, nego su bile pod sapom stranih osvajaca stotinama godina) preko noci ide u Komunizam, pa se zato Marxov „komunisticki manifest“ tiska u Londonu na Njemackom jeziku 1848 godine, a ne u siromasnoj feudalnoj Rusiji gdje je nasao svoje najvjernije sljedbenike, i logicno da je na tim prostorima na kraju morao „propasti“
Zato Marx samo u otvorenom iskazivanju nezadovoljstva ugnjetavanih masa i revoluciji, tj u otimanju sredstava za proizvodnju( to je imalo smisla samo na zapadu, koji je vec zahvaljujuci kolonijalizmu bio razvijen) vidi mogucnbost za ostvarenje komunistickog drustva.

Ne moze se Komunizam nikako boriti protiv „gradjanstva“ jer je upravo sirenje svijesti da je gradjanin jednaki clan drustva, u kojem je interes i bitnost gradjanstva (drustva)ispred interesa aristokratije, teokratije, burzoazije, tj ispred interesa povlastenih pojedinaca koji raznim manipulacijama upravo rade na tome da gradjanstvo stave u zadnji plan,a da daju prednost nacionalnoj, religijskoj, nasljednoj, tradicionalnoj podobnosti, tj koji na taj nacin rade na stvaranju vise i manje vrijednih „ klasa“ drustva.
Sta znaci biti „duhovno“ zaostao? To znaci valjda ne usuditi se i na osnovu istorisjkih cinjenica i dokaza ne utvrditi religijsku sklonost ka manipulacijama, sto nema veze sa nikakvim duhovnoscu nego sa politickim procesima koji su tokom istorije bili upravljani i vodjeni aristokratsko teokratsko burzoaskom mislju, sto i jeste na kraju stvorilo potrebu za Komunizmom.
Nismo mi van nikakvog istorijskoko filozofskog koncepta nego ovakvi kakvi jesmo sudjelujemo u njemu, na nacin da smo zrtva( kao i 70% kapitalistickog svijeta, nemoj posmatrati kapitalizam kroz prizmu najrazvijenijih zemalja svijeta, posmatraj ga u globalu)) neoliberalnog kapitalizma koji teznju ka profitu i materijalnoj nadmoci mora ostvarivati konstantnim drzanjem dijelova planete u siromastvu i materijalnoj i vojnoj ovisnosti naspram zapadnih centara moci.
Jugom su vise opcinjeni oni koji u bivsem sistemu kojim je rukovodila K Partija, te revizijom istorije i nametanjem lazi i neistina pokusavaju da preko price o neuspjelom Komunizmu opravdaju svoj danasnji nerad i sklonost ka kriminalu, tj da opravdaju svoj polotrinski odnos prema Briselu, od kojeg koristi imaju samo povlastene desnicarsko nacuionalisticke politicke strukture, koje neoliberalni Kapitalizam koristi da bez ispajenog metka okupira ove prostore.

Zadnje uređivanje Facies : Jučer at 15:37.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:09   #852
Bojim se kako bi dekonstruiranje mitova iz gornjeg posta potrajalo, pa cu se zaustaviti samo na jednom, koji mi se ucinio bitnim spomenuti, za slucaj ako netko neupucen, a ipak blagonaklon i spreman misliti svojom glavom, cita ove sale i posalice.
Na zalost, bojim se kako je danas previse ocekivati da netko zaista i procita izvornu materiju o kojoj se tako gorljivo 'diskutira'.
Najsmjesnije od svega je to sto ste Vi navodno zagovaratelj ideje marksizma, sto je za pohvalu, no ta ideja naprednog humanizma u Vasoj interpretaciji dobija zastrasujuce obrise, te joj zaista ne cinite uslugu 'zastupajuci' je. (sa druge strane, koga zaista zanima, nauciti ce)

Zadrzimo se u to ime na pojmu 'revolucije'.
Pisete, citiram 'Zato Marx samo u otvorenom iskazivanju nezadovoljstva ugnjetavanih masa i revoluciji, tj u otimanju sredstava za proizvodnju( to je imalo smisla samo na zapadu, koji je vec zahvaljujuci kolonijalizmu bio razvijen) vidi mogucnbost za ostvarenje komunistickog drustva.'

Molim, citirajte mi Marxovo djelo, odlomak, stranicu, pasus u kojem ste procitali nesto takvo?

Dok traje ta potraga, dozvolite mi jos jednom (krajnjim naporom) da Vam rasvjetlim pojam revolucije kako ga Marx vidi.

Ne postoji 'teorija o revoluciji', budući da bi to za njegovu poziciju bilo u osnovi protivrječno, može međutim postojati 'revolucionarna teorija', kada je ona upravo revolucionarna misao prakse ili osvješćivanje jednog revolucionarnog zbivanja. Zato Marx, govoreći o tome kako je 'revolucija pokretačka snaga povijesti' odmah se nadovezuje riječima:'također i religije, filozofije i ostale teorije', budući da su i religija, i filozofija i teorija momenti povijesnog zbivanja, što ih međutim rađa, izaziva i potiče upravo revolucija. Iz revolucije i u revoluciji, što znači iz određene revolucionarne situacije, izrasta dakle i jedno revolucionarno mišljenje (ili revolucionarna filozofija i teorija), ukoliko se pod revolucijom ne razumije puki politički prevrat (puč) ili smjena socijalnih snaga na historijskim pretpostavkama, nego radikalna i temeljita, dakle bitna destrukcija čitavog jednog svijeta u cjelini kao povijesno-revolucionarni proces nastajanja istinski novoga.

Dakle, ni blizu ikavom 'otimanju' ili slicnim besmislicama, no nekako sumnjam kako ce Vam to ista znaciti, sto zakljucjem po nerazumijevanju vrlo jednostavnog 'historijsko filozofskog' koncepta kojeg sam vec spomenuo
Alex34 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:13   #853
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
koliko puta tebi treba ponoviti da je postojao samo put prema komunizmu
Pa vec smo prosli ovu temu.

Vi ste se izjasnili da komunizam nigdje nije postojao, pa ni u Sovjetskom savezu ni u Jugoslaviji ni na Kubi ni u Sjevernoj Koreji... tim tamnicama ljudskih sloboda koje su propale ili su u propadanju.

A ja s vama nisam u konfliktu po tom pitanju.

Ja samo tvrdim, i to sam u uvodnom postu i kasnije elaborirao, da je komunizam VARKA. Po toj VARCI neki hedonist i diktator kao agent svog dupeta ili neke svjetske sile u pravilu tlaci i unazadjuje narod dok ne umre, zajedno s dupeliscima iz svoje Komunistcke partije u jednopartijskom sustavu.

A VARKA je VARKA jer je narod razlicit i po intelektualnim i po motoriclim sposobnostima i s obzirom da su resursi ograniceni u nekoj drzavi i globalno.

A komunizm zeli uvjeriti da su svi jednaki i da svatko treba dobiti 'prema potrebama', a u komunizmu narod dobiva najmanje u odnosu na razvijene iako cesto lezi na vlastitim nesikoristenim resursima.

U komunizmu s obzirom da 'su svi jednaki' natjecanje u izvrsnosti nije pozeljno. Pogotovo jer je na kljucnim pozicijama negativna selekcija.

A bez natjecanja u koristenju resursa nema Inovacije i ucinkovitog koristenja resursa. U tom smislu komunizam ne moze dovesti do blagostanja, odnosno da 'svatko dobije po potrebama'.

A jednoumni propagandni sustav uvjerava ljude da im je super.

Sto smo trebali cekati da nas neki drugi Tito tlaci do smrti, npr. Bandic. To sto Bandic ima sesti mandat govori vise o nama nego o njemu.
Old Jučer, 23:37   #854
Quote:
Pa vec smo prosli ovu temu.

Vi ste se izjasnili da komunizam nigdje nije postojao, pa ni u Sovjetskom savezu ni u Jugoslaviji ni na Kubi ni u Sjevernoj Koreji... tim tamnicama ljudskih sloboda koje su propale ili su u propadanju.

A ja s vama nisam u konfliktu po tom pitanju.

Ja samo tvrdim, i to sam u uvodnom postu i kasnije elaborirao, da je komunizam VARKA. Po toj VARCI neki hedonist i diktator kao agent svog dupeta ili neke svjetske sile u pravilu tlaci i unazadjuje narod dok ne umre, zajedno s dupeliscima iz svoje Komunistcke partije u jednopartijskom sustavu.

A VARKA je VARKA jer je narod razlicit i po intelektualnim i po motoriclim sposobnostima i s obzirom da su resursi ograniceni u nekoj drzavi i globalno.

A komunizm zeli uvjeriti da su svi jednaki i da svatko treba dobiti 'prema potrebama', a u komunizmu narod dobiva najmanje u odnosu na razvijene iako cesto lezi na vlastitim nesikoristenim resursima.

U komunizmu s obzirom da 'su svi jednaki' natjecanje u izvrsnosti nije pozeljno. Pogotovo jer je na kljucnim pozicijama negativna selekcija.

A bez natjecanja u koristenju resursa nema Inovacije i ucinkovitog koristenja resursa. U tom smislu komunizam ne moze dovesti do blagostanja, odnosno da 'svatko dobije po potrebama'.

A jednoumni propagandni sustav uvjerava ljude da im je super.

Sto smo trebali cekati da nas neki drugi Tito tlaci do smrti, npr. Bandic. To sto Bandic ima sesti mandat govori vise o nama nego o njemu.
Daj, dečec, najprije se zaposli a onda gnoji o komunizmu, koliko si vremena potrošio na forum već si mogao završiti tečaj za furioca prednjih svinjskih nogu...

Pusti radničku klasu na miru, parazitu dokoni, idi si zajebavat ćaću kaj ti nije omogućil život Paris Hilton.
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.