Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2017., 11:48   #3461
sutra TA...
samo da me ne induciraju...
a termin je tu samo što nije...
a bebaču je izgleda dobro u trbuhu..
nikakvih naznaka za trudove, porod... uh..
Mala Svemirka is offline  
Old 05.06.2017., 12:10   #3462
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
u kojem momentu ste se počele osjećati trudno? ja sam odvalila 14 tjedana i nemam feeling da sam trudna, nemam trbuha, nemam simptoma....da ne znam, mogla sam biti glavni akter priče "rodila a nije ni znala da je trudna"
Ja sam sad u 21 tt i ponekad zaboravim da sam trudna...ali stalno piskenje,natecenost i bebicini pokreti me podsjete da ipak imam jednog malog akrobatora u svom stomacicu
Quote:
Silver09 kaže: Pogledaj post
Aktivan vikend!! Cestitke mamicama!
Ja sam sada 21. tjedan i pocinjem se osjecat trudno. Trbuh se vidi i osjecam bebu. Noge su mi upravo vec otecene nakon 2 sata peglanja. Ajme sto cu do kraja!?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Ja sam u 20tom tt i ne mogu više nikako sakriti trbuh i sve me počelo probadati tako da se osjećam prilično trudno

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Terminuse i ja sam pocela oticat,sinoc nisam mogla skinuti prsten koji mi inace klapa...ali nakon sta sam popila magnezi vec je bilo bolje...no piskim svako malo i to me izludi...inace mislim da nize nosim,nego sta sam malu nosila...sta se tice probadanja,oguglala sam na to...bas me leda znaju satrat,sta ineca nemam problema sa tim i pubicna kost me zeza svako malo...ali to su cari trudnoce,jel ...
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Marta,to vec godinama ne radi mislim

Ja svaki dan tu citam,al nikako da pisem

Danas bila na uzv, 9+4 sam. Beba nam se migoljila, i okrili smo da je razlog krvarenja hematom. Sad se nadamo da na tom mjestu nece doci posteljica jer bi to znacilo krvarenje cijelu trudnocu, i strogo mirovanje.

Polako prestajem s terapijom od FET-a, samo mi ostaju 2x2 utrici

Evo da se malo javim kad vec stalno citam
Super za bebicu odmaraj i cuvaj se ,hematom bi trebao otici ...koji datum je termina,da te stavim na listu ?

Cvexter cekamo tebe sa pregleda?
leptir7 is offline  
Old 05.06.2017., 12:18   #3463
bok cure!

pregled mi je prebačen za četvrtak, tako da se još par dana moram strpit

joj, ja bih rado da zaboravim da sam trudna, ali mi mučnine ne daju. ajde, danas je, koliko toliko, ok. uzela sam antimetil tabletu (koncentrat đumbira) pa mi je podnošljivije. ali stalno jedem i slabo se krećem. kako ću izgledat

alexa i sephray, čestitam na bebicama
sephray, tako je izgledao moj drugi porod i zbog tog sam se odvažila na još jednu trudnoću. nadam se reprizi
cvexter is offline  
Old 05.06.2017., 12:28   #3464
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Ja sam sad u 21 tt i ponekad zaboravim da sam trudna...ali stalno piskenje,natecenost i bebicini pokreti me podsjete da ipak imam jednog malog akrobatora u svom stomacicu



Terminuse i ja sam pocela oticat,sinoc nisam mogla skinuti prsten koji mi inace klapa...ali nakon sta sam popila magnezi vec je bilo bolje...no piskim svako malo i to me izludi...inace mislim da nize nosim,nego sta sam malu nosila...sta se tice probadanja,oguglala sam na to...bas me leda znaju satrat,sta ineca nemam problema sa tim i pubicna kost me zeza svako malo...ali to su cari trudnoce,jel ...


Super za bebicu odmaraj i cuvaj se ,hematom bi trebao otici ...koji datum je termina,da te stavim na listu ?

Cvexter cekamo tebe sa pregleda?

Ja sam danas jedva skinula prstenje. Jedva. Vec sam mislila da budem prsten morala rezat. I sad me prst boli...

Evo zadnje prije sutrašnjeg susreta

best image hosting free

Zadnje uređivanje charmed84 : 05.06.2017. at 12:52.
charmed84 is offline  
Old 05.06.2017., 12:58   #3465
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
bok cure!

pregled mi je prebačen za četvrtak, tako da se još par dana moram strpit

joj, ja bih rado da zaboravim da sam trudna, ali mi mučnine ne daju. ajde, danas je, koliko toliko, ok. uzela sam antimetil tabletu (koncentrat đumbira) pa mi je podnošljivije. ali stalno jedem i slabo se krećem. kako ću izgledat

alexa i sephray, čestitam na bebicama
sephray, tako je izgledao moj drugi porod i zbog tog sam se odvažila na još jednu trudnoću. nadam se reprizi
Ja vec cekam da se javis da te "zalipim" na listu,li mogu cekat do cetvrtka
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Ja sam danas jedva skinula prstenje. Jedva. Vec sam mislila da budem prsten morala rezat. I sad me prst boli...

Evo zadnje prije sutrašnjeg susreta

best image hosting free
Ajmeee tockice predivna si...jesi danas isla u bolnicu ili...
leptir7 is offline  
Old 05.06.2017., 12:59   #3466
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
marta, nema više stalkanja po forumu
Aha, to se zove stalkanje...e pa nije me dugo bilo nego sad opet u ovoj t...i otpocetka zelim viditi svoje postove da se prisjetim di sam sto pisala...pa sam najprije mislila da je to zato jer me nije dugo bilo, i sve cekam da ce me odblokirati a ono nis...
Zasto toga nema? Sto nije to bilo prakticno?
marta- is offline  
Old 05.06.2017., 13:01   #3467
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
Aha, to se zove stalkanje...e pa nije me dugo bilo nego sad opet u ovoj t...i otpocetka zelim viditi svoje postove da se prisjetim di sam sto pisala...pa sam najprije mislila da je to zato jer me nije dugo bilo, i sve cekam da ce me odblokirati a ono nis...
Zasto toga nema? Sto nije to bilo prakticno?
nemam pojma zašto su to ukinuli. i meni je bilo praktično jer sam bila dosta aktivna na nekim drugim podforumima pa mi je bilo najlakše tako provjeriti novosti nekih članova s kojima sam puno istih interesa imala.
Blackie is online now  
Old 05.06.2017., 13:04   #3468
ja sam sama sebe guglala da vidim koji su mi bili simptomi prve trudnoće 2011, jer je ukinuto ovo prekoforumsko pretraživanje.
cvexter is offline  
Old 05.06.2017., 13:08   #3469
Ja sam prstenje skinula koja 2 mj prije poroda, kad krenulo naticanje. A bila je zima... i sad ću isto tako, možda i prije. Za svaki slučaj.

Meni bi termin bio 04.01. (mislim da sam prva u 2018. ) ali nemojte me još stavljati na listu, javim za to kad prođem prvo tromjesečje još me frka
Snow Fairy is offline  
Old 05.06.2017., 13:15   #3470
čestitke novopečenim mamama

ja na godišnjem pa porodiljni...konačno

30 tt, počele oticat noge, neznam više kaj bi obula možda će mi sad bit lakše s obzirom da više ne radim (uredski posao), kak se vi nosite sa vrućinama?
__________________
“...If you can make a girl laugh - you can make her do anything...”
Plavusa_ZG is offline  
Old 05.06.2017., 13:20   #3471
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja sam prstenje skinula koja 2 mj prije poroda, kad krenulo naticanje. A bila je zima... i sad ću isto tako, možda i prije. Za svaki slučaj.

Meni bi termin bio 04.01. (mislim da sam prva u 2018. ) ali nemojte me još stavljati na listu, javim za to kad prođem prvo tromjesečje još me frka
Prva bi bila na listi u 2018 ,ali ima vec jedna mislim tri dana nakon tebe...ti samo javi kad hoces na listu
leptir7 is offline  
Old 05.06.2017., 13:29   #3472
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
ja sam sama sebe guglala da vidim koji su mi bili simptomi prve trudnoće 2011, jer je ukinuto ovo prekoforumsko pretraživanje.
Bas glupo...ovako moram imati biljeznicu ako cu na koju drugu temu...katastrofa...a bas me zanimaju neke teme od nekad a ne bi ih vrag nasao...pa kome je to smetalo, to svi forumi na planeti imaju...
marta- is offline  
Old 05.06.2017., 14:32   #3473
Quote:
lea13 kaže: Pogledaj post
Ja i ti smo samo dva dana razlike. Znači ipak ti menstrualni bolovi znače otvaranje. Moji su bili skroz lagani, jedva primjetni, i jučer navečer sam osjetila samo nesto sitno. danas ništa. Ali ja opet ne mirujem. Sutra moram vaditi krv jer sm RH negativna, pa idem uplatiti krevetić, pa obaviti spizu, pa na frizuru,pa bit će toga još.... Ali ću se morati malo prisiliti da usporim. Kada ti je ponovno pregled?
Ja sam od trećeg/četvrtog mjeseca otvorena 1cm i cervix mi je omekšan. Kaže dr da je to normalno za drugorotkinje, ali mi je ipak prepisala utrogestan i magnezij, te mirovanje (ali ne strogo mirovanje). Rekla mi je čak ovako "ipak ti koristi ovaj utrogestan, čisto da možeš malo i izaći i prošetati". Ja sam to shvatila da ne moram strogo mirovati, nego samo pripaziti da ne dižem teško, da ne radim teže poslove, da malo usporim. Ja ti tako kad me ništa ne boli sve normalno radim, osim što stvarno ne dižem puno teško, ne usisavam, trudim se da što više ležim. Normalno vodim ćerku u vrtić, odem do prodavnice, u školu za trudnice...
Sad mi je pregled zakazala 25.6. znači nakon čitavih mjesec dana. Čudi me da nije ranije, ali eto, valjda ona zna.
Pričala sam sa drugaricama koje su bile u sličnoj situaciji, sve su bile u drugoj trudnoći tako po 1-2cm otvorene, jedna morala strogo mirovati jer je beba bila nisko, druga nije. Sve zavisi od procjene ginekologa.
Je li tebi ovo prva trudnoća ili?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 05.06.2017., 14:36   #3474
a1exa, čestitam!! Drago mi je da je sve ok na kraju

Seph, čestitam takođe

tyna & charmed, super slike

Quote:
Plavusa_ZG kaže: Pogledaj post
čestitke novopečenim mamama

ja na godišnjem pa porodiljni...konačno

30 tt, počele oticat noge, neznam više kaj bi obula možda će mi sad bit lakše s obzirom da više ne radim (uredski posao), kak se vi nosite sa vrućinama?
Meni nekidan endokrinolog rekla ako slučajno primijetim bilo kakvo oticanje, da se OBAVEZNO javim ginekologu. Ja sam sutra 30tt.
U prošloj trudnoći sam počela oticati u devetom mjesecu, do tad vrrrrrlo malo ili nimalo, ili samo nakon dužeg hodanja. Probaj držati noge na povišenom.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 05.06.2017., 14:45   #3475
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
a1exa, čestitam!! Drago mi je da je sve ok na kraju

Seph, čestitam takođe

tyna & charmed, super slike



Meni nekidan endokrinolog rekla ako slučajno primijetim bilo kakvo oticanje, da se OBAVEZNO javim ginekologu. Ja sam sutra 30tt.
U prošloj trudnoći sam počela oticati u devetom mjesecu, do tad vrrrrrlo malo ili nimalo, ili samo nakon dužeg hodanja. Probaj držati noge na povišenom.
prošli tjedan sam se malo preforsirala i bilo je jako vruće pa pretpostavljam da je od toga, sad je bolje i nisu natečene, u srijedu imam uzv pa ću pitat za to za svaki slučaj
__________________
“...If you can make a girl laugh - you can make her do anything...”
Plavusa_ZG is offline  
Old 05.06.2017., 14:55   #3476
Ja čekam na pregled i da me smjeste u sobu. Kaos je tu. Svaka čast na svima jer vidim da daju 1000% od sebe i na kraju opet imaju smiješak.
charmed84 is offline  
Old 05.06.2017., 14:59   #3477
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Ja čekam na pregled i da me smjeste u sobu. Kaos je tu. Svaka čast na svima jer vidim da daju 1000% od sebe i na kraju opet imaju smiješak.
u kojoj si bolnici?
__________________
“...If you can make a girl laugh - you can make her do anything...”
Plavusa_ZG is offline  
Old 05.06.2017., 15:02   #3478
Ok, koga bole bradavice?

Tako me strah da će mi se ponoviti noćna mora od ragada kao nakon prvog poroda. Čini mi se da su mi bradavice, umjesto "iskusne i očvrsnule" još osjetljivije nego u prvoj trudnoći i što se više približava porod, to su osjetljivije - ne smijem ih pipnut više

Ok danas znam svašta o dojenju što tada nisam znala, ali ipak me strah
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Old 05.06.2017., 15:05   #3479
Quote:
Plavusa_ZG kaže: Pogledaj post
prošli tjedan sam se malo preforsirala i bilo je jako vruće pa pretpostavljam da je od toga, sad je bolje i nisu natečene, u srijedu imam uzv pa ću pitat za to za svaki slučaj
Moguće da je od vrućina, ja sam se užasno osjećala prošli tjedan
Koliko ja znam, blagi otok je normalan, tj. ako prolazi, npr. ako se ujutro probudiš bez otoka, a ako se do kraja dana pojavi, to je valjda ok
Ali ipak pitaj, možd ti da da uradiš urin, znam da oticanje može biti povezano s nekim proteinima u urinu, ili nečim tako
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 05.06.2017., 15:09   #3480
Quote:
Plavusa_ZG kaže: Pogledaj post
u kojoj si bolnici?
Vinogradska
charmed84 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.