Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2017., 03:40   #4501
Dakle, s obzirom da me pere nesanica, a tipkam sa mobitela pa ne znam sve objediniti u jedan post, ispricavam vam se na hrpi mojih pojedinacnih postovo u 3 ujutro. Topim se od vrucine, a sto sam se naspavala od 23h do 3h mi se cini da je sve. U zadnje vrijeme otkad je vruce se onesvjestim od umora i onda drugu polovicu noci blejim u strop ili zujim po netu. Uzas.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 20.06.2017., 06:03   #4502
Quote:
kepasa kaže: Pogledaj post
Nu me!
Citas a nis ne pises, kak mozes to radit?
__________________
marolinić
maroline is offline  
Old 20.06.2017., 06:05   #4503
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Dakle, s obzirom da me pere nesanica, a tipkam sa mobitela pa ne znam sve objediniti u jedan post, ispricavam vam se na hrpi mojih pojedinacnih postovo u 3 ujutro. Topim se od vrucine, a sto sam se naspavala od 23h do 3h mi se cini da je sve. U zadnje vrijeme otkad je vruce se onesvjestim od umora i onda drugu polovicu noci blejim u strop ili zujim po netu. Uzas.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Ti jos malo imas, mormalno da nemres spat.
__________________
marolinić
maroline is offline  
Old 20.06.2017., 08:00   #4504
Jutro!ja cekam red za vadjenje krvi,al mi je dr.napisala sve na istu uputnicu kaj kao nije dobro pa danas mogu obavit jedan dio a za drugi moram po novu uputnicu

Ja isto nemrem zaspat.naucena sam spavat na trbuhu al prvi i jedini simptom su mi bolne nemrem ih taknut
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 20.06.2017., 08:01   #4505
@tobago,
ja sam od samog početka bila uloživa 0,5cm, pa od nekog 20 tjedna mi je vanjsko ušće otvoreno cm i cerviks smekšan. Od prošlog pregleda kad sam bila 28+3 sam otvorena 1,5-2cm. Danas sam tačno 32tj.
Koristim utrogestan, prvo 2x1, pa 3x1 od prošlog pregleda. Ne mirujem strogo. Rekla mi je da je normalno za drugorotku (iako je meni prva trudnoća bila prije 5 godina), ali da se malo pripazim, da mirujem, ali ne strogo. Uz sve to, ja ponekad imam neke blaže menstrualne bolove, ali nisu periodični, tako da mislim da nisu prave kontrakcije. Eto, čekam sljedeći ponedjeljak kad imam novi pregled i baš me zanima šta će biti. Nadam se da će sve i dalje ostati ok.
Pričala sam i sa ženama iz okruženja, pola ih je bilo otvoreno po 1-2cm, neke i 4cm cijelu trudnoću, pa izgurale do kraja

Ovdje na forumu ti marta ima sličan nalaz, a više je trudna od mene, pa ti može i ona napisati svoje iskustvo.
Ne znam za Brač, ja ne bih, ali ja sam takva, ne volim rizikovati.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 20.06.2017., 08:08   #4506
Quote:
tobago kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure! Vjerovatno me se ne sijecate jer sam zadnji put tipkala ovdje u 2.mjesecu. Ovaj post sam napisala i na temi "prerano otvorena, skracen cerviks" ali mi se cini da tema nije toliko ziva kao ova pa pisem i ovdje. Nadam se da necete zamjeriti. Ugl, druga mi je trudnoca, imam deckica od 14 mj. i sad cekamo drugoga. Termin je 14.8. U prvoj trudnoci nisam imala nikakvih problema a u ovoj hematom i krvarenje u 10. tt zbog cega sam mjesec i pol strogo mirovala dok se hematom nije resorbirao. Oko 24. tt gin je pregledom ustanovio da sam uloziva za prst i preporucio mirovanje a kasnije mi je drugi gin rekao da je to sasvim normalno za zene koje su vec radale. Na zadnjem pregledu prije par dana, cerviks smeksan, skracen, uloziv do unutarnjeg usca. To je nalaz u 32. tt. Preporuceno mi je mirovanje. Kontrakcije nekakve osjetim i dosta me bole prepone i "gospodja". Molila bih vas za misljenje, koliko je ova moja dijagnoza opasna i koliko se zaista moram cuvati? S jednogodisnjakom je to malo teze iako mi moji dosta pomazu. Planirali smo i na more (Brac) ici 01.07. a sad vise nisam sigurna je li to pametno..
Ja se ne bi usudila na nikakve otoke.
U 21 sam tt i jos prosli put mi je ginic rekao da mogu na more i sve 5 al ne negdje tipa Jabuka il Vis
Ne bi ni isla sve i da mi to ni nije rekao.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 20.06.2017., 08:26   #4507
I ja se nadam da cu na iducem pregledu dan prije planiranog mora dobiti zeleno svjetlo tj da ce ostati sve u redu kao sto je i do sada bilo. Veselim se moru ko nikada do sad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Old 20.06.2017., 08:35   #4508
Jutro cure

I ja se nadam zelenom svjetlu za more Ne znam kolike su mi sanse, ovisi sto ce bit s hematomom i krvarenjem. Zasad nije bilo vise krvi pa se nadam ako tako ostane i za mjesec ili dva da bi mogla pobjec iz Zagreba ipak. Vidjet cu sta je s hematomom na iducoj kontroli, bas me zanima.

Sretno svima koji su na pregledu danas
verdena is offline  
Old 20.06.2017., 08:43   #4509
ja sutra imam pregled, jedva čekam da vidim kaj bebač izvodi unutra, zadnji put se migoljil ko ribica
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 20.06.2017., 08:58   #4510
Jutro trudnice

Sretno svima koji idu na preglede ovih dana!

Nego, pitanje...na trudničkom tečaju patronažna nam predstavila neki famozni Dianatal gel koji se koristi kod prirodnog poroda s ciljem da se spriječi pucanje (kao umanjuje šanse pucanja do 50%). Rekla je da je gel dosta skup, ali da se isplati ako poznajemo neke druge trudnice podijeliti trošak gela.
Zanima me ima li koja od vas koje ste već rodile iskustva s tim gelom i je li tu riječ o prodavanju magle ili ima nekog učinka?
desert rose 13 is offline  
Old 20.06.2017., 09:09   #4511
Na nasem tecaju nisu nista rekli o tome. Doduse, taman kad je bila tema porod nismo mogli ici zbog svatova, ali sad ovaj tjedan u pauzi ce nam ispricati najbitnije... Kako ste opcenito zadovoljni tecajem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Old 20.06.2017., 09:15   #4512
Na nasem tecaju nisu nista rekli o tome. Doduse, taman kad je bila tema porod nismo mogli ici zbog svatova, ali sad ovaj tjedan u pauzi ce nam ispricati najbitnije... Kako ste opcenito zadovoljni tecajem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Old 20.06.2017., 09:20   #4513
ja uopće nemam tu nesanicu cijelu t...ali cijelu ali cijelu imam zatvor...rekli da se na kraju to sve otčepi a ja evo prošla 37.i nista...duphalac sinoć, duphalac jutros ali nista...laneno sjemenje u fortiji isto nista...magnezij nista...
ako danas stisnem, a nakon onog jučerašnjeg pregleda, ja mislim da će mi beba izletiti...
marta- is offline  
Old 20.06.2017., 09:39   #4514
Quote:
maroline kaže: Pogledaj post
Ti jos malo imas, mormalno da nemres spat.

Ovisi kako gledaš na to. 2 mjeseca i nije malo naročito pred dugo vruće ljeto.


Quote:
klonirana papiga kaže: Pogledaj post
Ja isto nemrem zaspat.naucena sam spavat na trbuhu al prvi i jedini simptom su mi bolne nemrem ih taknut

Ti si u kojem ono 7-8 tj trudnoće? Možeš bez broblema još koji tjedan spavati na trbuhu.


Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
ja uopće nemam tu nesanicu cijelu t...ali cijelu ali cijelu imam zatvor...rekli da se na kraju to sve otčepi a ja evo prošla 37.i nista...duphalac sinoć, duphalac jutros ali nista...laneno sjemenje u fortiji isto nista...magnezij nista...
ako danas stisnem, a nakon onog jučerašnjeg pregleda, ja mislim da će mi beba izletiti...

Otkad sam počela piti magnezij citrat iz dm-a u kombinaciji sa heferolom zbog anemije zatvor nestao. Idem i po 2x na dan i nisam uopće napuhana kao prije.

Imam novi simptom već 2 dana. Boli me prsna kost. Trbuh mi je narastao jako i valjda pritišće rebra pa me boli cijela prsna kost. Počela sam se žaliti.
U ponedjeljak idem po doznake i kako mi ginićka ide na godišnji, a meni porodiljni počinje od 7.7. dati će mi papire za otvaranje porodiljnog.
aprill04 is offline  
Old 20.06.2017., 09:43   #4515
Quote:
Ailani kaže: Pogledaj post
Samo cu vam reci da su kontrakcije I lazni trudovi super ok, naravno da na pocetku trebate to sprijeciti ali kasnije...pffd. ja sam imala dva puta takve grozne bas lazne trudove, prvi put 3 sata a drugi put cijelu noc, na svakih 6 minuta to drma, oka nisam sklopila. I pomogli su mi da se otvorim dva prsta, cervixa nisam imala tjedan dana prije poroda a mala mi se tako jako nabila u zdjelicu da je cekala prave trudove da ju istorpediram van. Znaci ja kad sam zaprimljena u bolnicu, nakon 40min su me poceli sibati bas trudovi, onda oni zbilja jaki I jedno 5,6 onih za izgon. Ja sam rodila za prakticki pola sata. Od jakih trudova do izgona je proslo sat vremena. Kao prvorotka.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
predobro, da bar tako svi prođemo
__________________
“...If you can make a girl laugh - you can make her do anything...”
Plavusa_ZG is offline  
Old 20.06.2017., 09:47   #4516
Ja bih voljela proći bez epiziotomije, ali kako sam bila na prvom porodu neelastična, bojim se da bih više pukla nego što bi oni zarezali.
aprill04 is offline  
Old 20.06.2017., 09:49   #4517
Quote:
Silver09 kaže: Pogledaj post
Na nasem tecaju nisu nista rekli o tome. Doduse, taman kad je bila tema porod nismo mogli ici zbog svatova, ali sad ovaj tjedan u pauzi ce nam ispricati najbitnije... Kako ste opcenito zadovoljni tecajem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mi smo bili na tečaju u Domu zdravlja. Zadovoljni smo. Jest da je bilo dosta riječi o stvarima koje su nam od ranije poznate ali ponavljanje je majka znanja.
Bilo je naravno i informacija koje smo prvi put čuli (poput ove o gelu).

Meni se čini da je taj dvodnevni tečaj u DZ sasvim dovoljan...jedino mi je žao što nisam imala prilike vidjeti kako to sve skupa izgleda u bolnici, dakle sobe, boksevi, predrađaona i to...
desert rose 13 is offline  
Old 20.06.2017., 09:54   #4518
Jutro cure!!

Nazalost se i ja pridruzujem klubu za nesanicu. Mogu zaspat bez problema, ali se probudim usred noci, i to je to od spavanja za mene. Spavam po danu da nadoknadim.

Bas cu se baciti u istrazivanje tog Dianatal gela, stalno mi iskace reklama za njega na fejsu, do sada sam ignorirala.
Sutra pregled!! Jedva cekam
znanstvenica is offline  
Old 20.06.2017., 09:57   #4519
Quote:
desert rose 13 kaže: Pogledaj post
Mi smo bili na tečaju u Domu zdravlja. Zadovoljni smo. Jest da je bilo dosta riječi o stvarima koje su nam od ranije poznate ali ponavljanje je majka znanja.
Bilo je naravno i informacija koje smo prvi put čuli (poput ove o gelu).

Meni se čini da je taj dvodnevni tečaj u DZ sasvim dovoljan...jedino mi je žao što nisam imala prilike vidjeti kako to sve skupa izgleda u bolnici, dakle sobe, boksevi, predrađaona i to...
i mi smo bili u domu zdravlja, ok je tečaj, čuješ zanimljive stvari, mene samo zanima di je točno rodilište tako da znamo di trebamo doć
__________________
“...If you can make a girl laugh - you can make her do anything...”
Plavusa_ZG is offline  
Old 20.06.2017., 10:01   #4520
Marta kako je bilo u zg?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.