Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2017., 13:20   #1
Zašto su plavokosi muškarci manje atraktivni ženama?

Za početak ću definirati neke stvari:

1. iz teme bih eventualno isključio plavokose Skandinavce i uključio bih... well, sve ostale plavokose muškarce na svijetu
2. pod plavokosi ne mislim na muškarce koji se farbaju u plavo nego na prirodnu plavu kosu, takvi obično imaju i svijetle obrve i bradu (dakle neki Boris Becker tip muškarca)

Na otvaranje teme me potaknula jedna zanimljiva epizoda iz dokumentarnog serijala Brain Games o ljudskom ponašanju i psihologiji koja se prikazuje na National Geographicu, a koja se bavila privlačnošću među ljudima.

Dvije stvari su bile zanimljive:

1. pokazivali su ženama više serija fotografija na kojima su bili fizički atraktivni muškarci samo s razlikom u boji kose, znači dvije verzije istog čovjeka na papiru - jedna slika sa tamnom ili crnom kosom i druga s plavom. Žene su morale odabrati koji im se više sviđa i samo jako mali postotak se odlučio za plavokosog muškarca. Isto istraživanje su napravili sa muškarcima, pokazali im atraktivne slike istih žena u plavoj i brineta verziji, rezultat je bio otprilike pola-pola (pola muških je preferiralo plavušu, pola brinetu).

2. test uživo sa senzorom koji prati zjenicu oka čiji je bio cilj doznati koga će žene promatrati ako u prostoriju uđe grupa od 5-6 fizički atraktivnih muškaraca među kojima je jedan plave kose, dok su ostali tamnokosi. Pokazalo se da taj plavi nije uopće zamjećen među tom grupicom iako se ističe, dakle ženske oči nisu zadržavale pogled na njemu. Zatim je napravljen još jedan test gdje su ovaj put dolazili samo dvojica - crnokosi tip i plavokosi. Plavima su šanse nešto narasle iako su crnokosi debelo odnosili pobjedu.

Moram napomenuti da su testiranja napravljena u SAD-u, iako vjerujem da bi i na Balkanu bili slični rezultati. Da se vratim na ono što sam gore napomenuo, u Švedskoj ili Finskoj bi plavi vjerojatno bolje prošli.

Ono što me zanima je zašto je to tako i koji je razlog tome što su gotovo u čitavom svijetu (tamo gdje ih uopće ima značajnije u populaciji, dakle isključujem Afriku, Aziju i više mislim na Europu i SAD) plavokosi muškarci rijetko kad prvi izbor preferencije? (posebno uzevši u obzir da muškarci kod žena imaju varijabilnije preferencije o boji kose)
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:26   #2
uh, ovo nikako nije tocno barem za mene.

ja sam luda za njima

crnokosi su mi odbojni i ne kuzim zene koje sline za njima. doduse, ni one mene
VenusIllegitima is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:35   #3
ja sam se baš često ložila na plave i riđe + pirgave
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:41   #4
Uh da Afro Dita ovo pročita, dobili bi jezikove juve!
Onaj njezin Pol Volker je, bar po boji, čist arijevac.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:41   #5
Baloney.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:44   #6
Zavisi kakav je taj plavokosi,a kakav crnokosi muškarac.
Recimo,da pitaš prosječne žene tko im je privlačniji,Brad Pitt(iz perioda Troje) ili Johnny Depp(iz perioda Pirata s Kariba),uvjeren sam da bi odgovori bili podijeljeni.
I btw,zašto si isključio Skandinavce?To je kao da pričaš o autima a ne spominješ motor.
yoitsme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:46   #7
Skandinavci (odnosno Švedjani) su kroz više istraživanja statistički ustanovljeni kao najatraktivniji frajeri planeta.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:48   #8
Ne znam zašto su neprivlačni, znam samo da je to nepobitna istina.

Zato su Brad Pitt, Robert Redford, Chris Hemsworth, Heath Ledger i nebrojeni drugi do danas ostali apsolutno nepoznati

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Skandinavci (odnosno Švedjani) su kroz više istraživanja statistički ustanovljeni kao najatraktivniji frajeri planeta.
Joj tebe, pa vidiš da njih ne smijemo spominjati
helena375 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:49   #9
Quote:
yoitsme kaže: Pogledaj post
Zavisi kakav je taj plavokosi,a kakav crnokosi muškarac.
Recimo,da pitaš prosječne žene tko im je privlačniji,Brad Pitt(iz perioda Troje) ili Johnny Depp(iz perioda Pirata s Kariba),uvjeren sam da bi odgovori bili podijeljeni.
I btw,zašto si isključio Skandinavce?To je kao da pričaš o autima a ne spominješ motor.
kad netko iz kontinentalne europe, rusije ili skandinavije ima plave oči, to su tri različite nijanse plavih očiju. imaš one nordijske ice blue, rusi isto imaju jaču plavu
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:50   #10
Quote:
yoitsme kaže: Pogledaj post
Zavisi kakav je taj plavokosi,a kakav crnokosi muškarac.
Recimo,da pitaš prosječne žene tko im je privlačniji,Brad Pitt(iz perioda Troje) ili Johnny Depp(iz perioda Pirata s Kariba),uvjeren sam da bi odgovori bili podijeljeni.
I btw,zašto si isključio Skandinavce?To je kao da pričaš o autima a ne spominješ motor.
Nisi čitao uvodni post. Znači procjenjuje se isti muškarac samo s drugom bojom kose, baš zato da se eliminiraju ostali faktori i stavi naglasak na boju kose.

Zašto sam izuzeo Skandinavce? Zato jer ih ima najviše plavokosih u udjelu muške populacije pa je njihovim ženama to tamo više uobičajeno, više su naviknute na tako nešto. Valjda, možda se varam.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:51   #11
Quote:
helena375 kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto su neprivlačni, znam samo da je to nepobitna istina.

Zato su Brad Pitt, Robert Redford, Chris Hemsworth, Heath Ledger i nebrojeni drugi do danas ostali apsolutno nepoznati



Joj tebe, pa vidiš da njih ne smijemo spominjati
aj pusti te celebrityje

moj prvi "crush" u osnovnoj školi je bio jedan riđi dečko ko pureće jaje
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:54   #12
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Nisi čitao uvodni post. Znači procjenjuje se isti muškarac samo s drugom bojom kose, baš zato da se eliminiraju ostali faktori i stavi naglasak na boju kose.

Zašto sam izuzeo Skandinavce? Zato jer ih ima najviše plavokosih u udjelu muške populacije pa je njihovim ženama to tamo više uobičajeno, više su naviknute na tako nešto. Valjda, možda se varam.
pa i kod škotlanđana je, ovaj mi je dugo bio mokri san:

https://images-na.ssl-images-amazon....14,317_AL_.jpg
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:54   #13
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
kad netko iz kontinentalne europe, rusije ili skandinavije ima plave oči, to su tri različite nijanse plavih očiju. imaš one nordijske ice blue, rusi isto imaju jaču plavu
otkud sad na oči prešla!?

al ne samo plave,Europljani imaju cijeli spektar boja očiju i kose.
I ovo što govoriš nije baš točno,Skandinavci ni Rusi ni Njemci pa ni Hrvati nemaju drukčije nijanse očiju.Nijansa X plavih očiju nije rezervirana samo za Skandinavce na primjer.Često i u obitelji imaš različite nijanse, a kamoli ne na razini naroda.
yoitsme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:55   #14
Ali ovi primjeri koji spominjete nisu baš nešto jako svijetloputi.
Mislim, Brad Pitt, Paul Walker i Ryan Gosling... nije baš to ono što sam mislio.

Mislim na jako svijetlu put tipa Boris Becker, Prosinečki, Pažanin
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:55   #15
Quote:
yoitsme kaže: Pogledaj post
otkud sad na oči prešla!?

al ne samo plave,Europljani imaju cijeli spektar boja očiju i kose.
I ovo što govoriš nije baš točno,Skandinavci ni Rusi ni Njemci pa ni Hrvati nemaju drukčije nijanse očiju.Nijansa X plavih očiju nije rezervirana samo za Skandinavce na primjer.Često i u obitelji imaš različite nijanse, a kamoli ne na razini naroda.
jesi ikad pogledao rusa ili šveđana u oči, uživo? ne, to nije ista nijansa plava, i ne klima nije ista kao na kontinentu. sva pigmentacija u naroda ti dolazi od klime
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:56   #16
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
aj pusti te celebrityje
Zašto? Pa ovdje se govori o istraživanju, tobože na širem uzorku, koje dokazuje da su plavokosi muškarci manje privlačni ženama. A ovi plavušani godinama i desetljećima slove kao najljepši/najpoželjniji ljudi svijeta.
Kako? Statistička pogreška?
helena375 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:56   #17
fact of life: ja sam se uvijek ložila na plave a završavala u vezi s nekim smeđim, eventualno plave/zelene oči. nisam imala sreće s plavušanima, uvijek su bili neki udareni
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:57   #18
o drumi, pa ne znam uvijek su mi za oko upali tamnokosi , nikad plavokosi , a zašto
anovi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:59   #19
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ali ovi primjeri koji spominjete nisu baš nešto jako svijetloputi.
Mislim, Brad Pitt, Paul Walker i Ryan Gosling... nije baš to ono što sam mislio.

Mislim na jako svijetlu put tipa Boris Becker, Prosinečki, Pažanin
pa to su ti pirgavi, da. bilo koji spektar plavušana, može
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:59   #20
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Nisi čitao uvodni post. Znači procjenjuje se isti muškarac samo s drugom bojom kose, baš zato da se eliminiraju ostali faktori i stavi naglasak na boju kose.

Zašto sam izuzeo Skandinavce? Zato jer ih ima najviše plavokosih u udjelu muške populacije pa je njihovim ženama to tamo više uobičajeno, više su naviknute na tako nešto. Valjda, možda se varam.
Pročitao sam,i opet stoji ono što sam napisao.Ako zamjeniš boju kose onome koji je prirodno plavi ili crn u obrnuto,često će rezultat biti gori.

A dobro,ako ćeš izuzet populaciju gdje su žene navikle na plave kada uspoređuješ plave,zašto ne izuzmeš populaciju gdje su žene navikle na crne kada uspoređuješ crne?
yoitsme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger