Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2005., 09:42   #1
Brela - smjestaj

znam da sam se sjetila ... al eto, kad nismo uspjeli ranije uskladiti datume ... malo sam trazila po netu al bez velikog uspjeha ... jel zna netko za apartmane u Brelima gdje bi jos bilo mjesta pocetkom 8. mj?

hvala!
__________________
Just living is not enough, said the Butterfly. One must have sunshine, freedom, and a little flower.
KatarinaJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 18:43   #2
pogledaj tu
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 20:33   #3
Quote:
undercover kaže:
pogledaj tu
fala, fala!
__________________
Just living is not enough, said the Butterfly. One must have sunshine, freedom, and a little flower.
KatarinaJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 14:38   #4
Brela

Bili smo prošlo ljeto na par sati, malo prošetali obalom...

Jako nam se svidjelo što se tiče plaža, uređenosti, šetnice, ali - dali ćemo se tamo dobro osjećati?
Imamo troje djece i volimo miran obiteljski odmor, naveče šetnju uz more, koji sladoled i spavanac, a mi na terasi pijuckamo vino i gledamo more.

Da li je istina da su tamo ljudi čudni i ne vole naše već samo strance?

Ima li tamo pošasti zvane narodnjaci?

Koji je najmirniji dio Brela i recimo, najravniji?

Ako odemo krajem lipnja ili početkom srpnja, da li ćemo izbjeći tu stravičnu gužvu i ručnik na ručniku?

Što se tiče smještaja, sve ponuđeno na internetu sam prostudirala, fali mi još samo ljudski faktor iz prve ruke.

Unaprijed hvala na pomoći!
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 16:15   #5
Quote:
Ozana kaže:
Bili smo prošlo ljeto na par sati, malo prošetali obalom...

Jako nam se svidjelo što se tiče plaža, uređenosti, šetnice, ali - dali ćemo se tamo dobro osjećati?
Imamo troje djece i volimo miran obiteljski odmor, naveče šetnju uz more, koji sladoled i spavanac, a mi na terasi pijuckamo vino i gledamo more.

Da li je istina da su tamo ljudi čudni i ne vole naše već samo strance?

Ima li tamo pošasti zvane narodnjaci?

Koji je najmirniji dio Brela i recimo, najravniji?

Ako odemo krajem lipnja ili početkom srpnja, da li ćemo izbjeći tu stravičnu gužvu i ručnik na ručniku?

Što se tiče smještaja, sve ponuđeno na internetu sam prostudirala, fali mi još samo ljudski faktor iz prve ruke.

Unaprijed hvala na pomoći!
Lijepo je, ali je preskupo za ono sto nude. Uzasna je guzva, imao sam dojam da vise vole strance, koma za parking.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 01:43   #6
Jel to ono mjesto gdje su zabranili parking na cesti do Jadranske magistrale a dnevni parking je 50 kn?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 12:12   #7
godinama sam ljetovala u brelima pa bi mogla nesto reci o ovome

Quote:
Ozana kaže:

Da li je istina da su tamo ljudi čudni i ne vole naše već samo strance?
mislim stvarno... tamo zive teski rasisti, najbolje je da ih zaobidjes u velikom luku
Quote:
Ozana kaže:
Ima li tamo pošasti zvane narodnjaci?
nije dosad bilo za razliku od baske vode (mjesto pored)

Quote:
Ozana kaže:
Koji je najmirniji dio Brela i recimo, najravniji?
Vecinom je sve mirno, to vam nije mjesto za izlaske i turbo provode, mjesto je bas za obitelji s djecom
centar se zove Soline i tu ima najvise kafica i ducana, sve ostalo je izrazito mirno negdje cak i dosadno

Quote:
Ozana kaže:
Ako odemo krajem lipnja ili početkom srpnja, da li ćemo izbjeći tu stravičnu gužvu i ručnik na ručniku?
Stravicna guzva je samo na najvecim i najpoznatijim plazama, od sredine srpnja do sredine kolovoza i to vecinom vikendom kad navale jednodnevni kupaci. Na malim plazama nema velike guzve a one su i najzgodnije za obitelji s djecom. Ja uvijek idem na malu plazu na kojoj je mir i tisina cijeli dan. Velike plaze su samo za pokazat se i razgledavanje mladih tjelesa
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 12:15   #8
Quote:
Pallas kaže:
Lijepo je, ali je preskupo za ono sto nude. Uzasna je guzva, imao sam dojam da vise vole strance, koma za parking.
koma je za parking ako ne dolazis kod nekog u posjetu jer nema javnog parkiralista (znam za samo jedno malo parkiraliste)

ceste su uske i nema nogostupa pa nemozes parkirat uz cestu, samo u garazama i na privatnom parkingu
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 12:21   #9
Quote:
Putnik92 kaže:
Jel to ono mjesto gdje su zabranili parking na cesti do Jadranske magistrale a dnevni parking je 50 kn?
ne znam na koje ti mjesto mislis
koliko ja znam u svim mjestima i gradovima postoje mjesta na kojima je parking zabranjen
pogotovo u blizini parkova, suma i trgova
u maksimiru je takodjer zabranjen parking, vikendom ordinira i policija i pauk

u brelima je zabranjen parking samo na glavnoj cesti kroz sumu do centra i to iz valjanih razloga

cesta je dvosmjerna ali u vrijeme kad je bio dozvoljen parking jednodnevni kupaci bi tako zakrcili cestu da bio tesko i jedno auto proslo po cesti
neki su cak autom ulazili u sumu
a bilo je i agencija koje su dovodile goste (mahom iz bih) na jednodnevno kupanje pa bi ni manje ni vise parkirale autobuse na sred ceste u sumi

jednom je izbio mali pozar koji se nije mogao na vrijeme pogasti iz razloga sto vatrogasno vozilo nije moglo proci, i na kraju je izgorio dobar dio sume
ne cudi onda sto su zabranili parking na dijelu ceste kroz sumu ipak je to zasticen prostor
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 16:12   #10
Undercover, hvala lijepo na detaljnim odgovorima. Oni su nas još više učvrstili u namjeri da odemo tamo na ljetovanje.

Još jedno malo pitanjce, većinu plažica sam vidjela na slikama na internetu, imamo ponudu za smještaj kraj mora u dijelu Brela koje je iza centra, prema Baškoj vodi. Da li su i tamo tako lijepe plaže kao i u ovom dijelu prema drugoj strani (Šćit itd.)?
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 16:14   #11
I gdje ti je ta "mala plažica"?
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 17:29   #12
od one najpoznatije plaze (tamo gdje je kamen Brela) pa prema centru su ti sve prekrasne ali i velike plaze sa puno sume iznad. Idu ti onako dvije tri velike pa jedna malecka pa opet velike. I tamo je najveca guzva.
Od centra pa prema Baskoj Vodi su ti na pocetku malecke a onda jedna velika koja je mislim zajednicka (brela/baska voda).
Od kamena Brela prema Scitu su ti vecinom srednje velike plaze i malecke, nema niti jedna bas velika, puno je mirnije, ali ima i manje sadrzaja (kafici, sladoled, brodovi itd.) i nije suma potpuno spustena do plaze.

Malih plazica imas nekoliko, prosetaj jednu vecer od pocetka do kraja Brela pa si izaberi sebi najbolju plazu i tu se kupaj, ne mora ti biti odmah pored smjestaja, lijepo se i malo prosetati okolina je prekrasna.
A koja je "moja" to ti necu reci , volim kad je prazna...nema nista ljepse nego ujutro u osam doci na moju potpuno praznu pjescanu plazu (od podneva nadalje povuce se pijesak) i uzivat u miru i tisini
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 18:07   #13
Idi u Brela zadnji tjedan lipnja i prvi tjedan srpnja. Dva su osnovna razloga (osim nešto malo nižih cijena smještaja u odnosu na glavnu sezonu):

U to vrijeme godine nema nesnošljivih gužvi i hrpetina turista.

Tada su dani najduži (pa se sa malom djecom može i malo kasnije otići na plažu te tako izbjeći najgore popodnevne vrućine, a još uvijek ćete imati dovoljno vremena za kupanje i sunčanje). Ima i dosta hlada, pa je to rješenje za one koji vole cjelodnevni boravak na plaži.

Ukoliko imaš smještaj sa strane prema Baškoj Vodi u blizini plaže, to može biti vrlo dobro rješenje za nekorištenje auta za odlazak na plažu (hmmm, a koliko plaćaš boravak tamo?).
Naime, to je meni jedini minus za Brela. Svake godine se tako posvađam sa domaćim čuvarima parkirališta uz plaže da je čudno kako još uvijek neka krv nije pala.
Još kad vide Zg registraciju na luksuznom autu ........ ......

Mjesta za šetnju imaš koliko hoćeš.
Dosadno vam ne može biti jer možete jedno večer u Brela (mirnije i bez velikih gužvi), drugu večer u Bašku Vodu (puno više ljudi i veće gužve nego u Brelima), treću večer u Makarsku (ludilo, a pogotovo kad su neka dešavanja kao ribarska noć i sl, ima dječijih igrališta i raznih zabavnih sadržaja za gubitak vremena i novaca).....

Breljanska plaža je prošle godine proglašena jednom od deset najljepših na svijetu. Ne znam kakve su ostale, ali Breljanska je definitivno lijepa, dobro uređena i održavana, te čista. Imaš tuševe koji uvijek rade, mjesta za presvlačenje, WC-e, kafiće, restorane.... ma sve što trebaš.

Vidimo se tamo krajem lipnja.
__________________
Infinite Diversity in Infinite Combinations...
Suhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 21:14   #14
ne znam gdje vi odsjedate kad morate autom na plazu
pa sve su kuce blizu plaze
par minuta setnje nikom ne naskodi, pa ne mozes s autom sve do plaze
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 22:20   #15
Ne pada nam na pamet plaćati smještaj daleko od obale i plaže, ionako nema neke veće razlike u cijeni. Obzirom da sad imamo troje djece različitog uzrasta od kojih najmlađi još ima i poslijepodnevno spavanje i obzirom da i ja i suprug apsolutno ne podnosimo auto kad dođemo na godišnji - Brela nam se čine san snova baš zbog te varijante. Inače, najniže cijene u lipnju za 4-5 osoba kreću se oko 45 Eura, sad sam zadnji odgovor dobila za 40 Eura. Smještaj nije neki teški luksuz, ali nemam ga ni doma. Bez TV-a definitivno mogu, klimu nemam ni doma, kao ni satelitsku, bez kompjutera smo živjeli tolike godine pa mogu i deset dana, ALI - kuća je iznad same plaže i ima ooogromnu ograđenu terasu. Sve je stvar prioriteta, nama su te dvije stvari najvažnije. Znači, nema spremanja na plažu, muž ode poslije doručka s klincima ili nekim od klinaca, ja ostanem u miru pospremiti poslije doručka, onda se laganini i ja dovučem na plažu. Tako isto prva odem ili eventualno uzmem malca, pristavim ručak, na terasi pijuckam domaće crno vino, čitam i gledam kak mi se ostatak familije kupa ispod kuće i maše mi. Kad je sve gotovo signaliziram im da se dovuku na ručak. Ručamo na istoj toj terasi gledajući more...
Popodne se možda, promjene radi, odšetamo na neku drugu plažicu.... naveče šetnjice, koji sladoled, ionako ne možemo prekasno ostati jer klinci moraju na spavanje. Kad ih strpamo, opet nam ostaje terasa, pogled na more i udaljena svjetla na otoku, šum valova i neko hladno pićence u čaši...

Otkada smo prvi puta tako ljetovali oboje smo se složili da je to za nas sve definitivno pravi godišnji i od tada tražimo smještaj blizu same obale i obavezno s terasom prema moru. Sve drugo je nebitno. Meni ima samo jedan luksuz koji bi voljela imati a rijetko se nađe - perilica tj. veš-mašina.
S tim u vezi, ima li u Brelima neka javna praonica rublja?

I jel u Brelima šume valovi po noći, ono, počnu lagano predveče pa sve jače, pa se pred jutro smiruju?
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:49   #16
Pozdrav,

Brela su idealno mjesto za odmor kakav je Ozana opisala

Miran dio Brela je od Punte Rata i Kamena Brela zapadno, dakle Podrače/Šćit, Stomarica, Podcrkavlje, Jakiruša...

Tamo su manje gužve nego na Punti Rata (glavna plaža) i u centru, ali u Brelima nikad nije takva gužva da ne možeš naći mjesto na plaži, Brela su raštrkana na 6 kilometara i duž tih 6 kilometara svugdje ima plaža i plažica tako da svatko može pronaći mjesto za sebe.

Ravan dio Brela praktički ne postoji, teren je takav kakav je...

Narodnjaka nema, nadam se da ih nikad neće biti

Naše goste se ne gleda drugačije, osim ako netko pod "naši" misli na goste iz SCG, ti bi mogli imat problema...

U Brelima ne postoji praonica rublja, ima u obližnjoj Baškoj Vodi, ali pretpostavljam da će ako zatražiš večina iznajmljivača dopustiti da koristiš njihovu.

Što se tiče onog zadnji tjedan lipnja/prvi tjedan srpnja ove godine je kod mene, a koliko znam i kod drugih iznajmljivača situacija takva da je baš taj termin prilično popunjen, a prazniji je sam srpanj (sredina srpnja) a onda opet na kraju srpnja i u kolovozu popunjeno. Ali kao što sam već rekao, u Brelima svatko može pronaći svoje mjesto na nekoj plaži (osim nekad iznimno vikendom)

*****************
Dobrodošli u Brela

Zadnje uređivanje aaston : 13.02.2007. at 08:13.
PeP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 22:28   #17
Ljetovala sam u Brelima u jednom apartmanu odmah iznad hotela Soline.
Imali smo osiguran parking inače je koma ako ti netko želi doći u posjete gdje će ostaviti auto.
Ipak Brela ne bi preporučila mladima koji su željni provoda i noćnih izlazaka. Bolje odmah da potraže smještaj u Baškim Vodama ili Makarskoj.
Inače, samo more i hladovina...neopisivo dobro...
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 12:01   #18
Mene još zanima jedna stvar - gdje se oglašava ostatak iznajmljivača koji nisu zastupljeni na internetu? Ove internetske iznajmljivače sam djelomično već sve upoznala i jasno mi je da je to tek jedan manji dio, ali gdje se oglašavaju onda svi ostali? Ili, ustvari, ne trebaju oglašavanje? Koliko sam shvatila, većina ima stalne goste koji se vraćaju svake godine.

A moram priznati da i sama priželjkujem tako neštao. Ova godina će nam biti pomalo pokusna, ali ako pronađemo ono što nam stvarno odgovara to bi moglo postati naša "baza" za sve sljedeće godine.

I nigdje ne mogu naći fotografije obale, tj. plaža koje se protežu od centra prema Baškoj vodi. U čemu je stvar da se taj dio obale baš ne slika? Spajaju li se Brela sa Baškom vodom ili postoji nenaseljeni zeleni pojas između ta dva mjesta?

Uf, baš sam radoznala. Kad za nešta zapnem zanima me svaka sitnica. Internet je u tom pogledu famozan jer može putem slika, pa i ovakvim načinom komunikacije, puno pomoći. No ovaj potez prema Baškoj vodi je slabo zastupljen i siromašan odgovarajućim fotografijama, a naša najozbiljnija ponuda za smještaj nalazi se baš tamo.
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 13:49   #19
bila sam u brelima dva puta, oba puta u hotelu marina koji je odmah na plaži.
problema sa parkingom nije bilo jer postoji hotelsko parkiralište. sve plaže su u brelima prekrasne idealne za obitelji sa malom djecom. glavna plaža je u špici sezone prepuna uglavnom zbog jednodnevnih kupača iz susjedne bih.
osoblje u hotelu je svaki put bilo jako ljubazno, ne mislim da su nas gledali drukčije zato što smo domaći gosti.
od brela do baške vode se može doći šetnicom i plažama i treba ti nekih 20 minuta
brela baš nisu imala dućana, ali je zato u baškoj vodi dobra ponuda.
nema narodnjaka, navecer je super mirno idealno za odmor. mladi nemaju baš što raditi, ali je zato blizu makarska
da imam mogućnosti u brelima bih kupila apartman. od svih mjesta na hrvatskoj obali to mi je najdraže ljetovalište i mislim ozana da ako odeš tamo nećeš požaliti. tko je jednom bio sigurno će poželjeti doći opet.
i još nešto. iako su glavne plaže pretrpane sve je jako čisto. ljudi zaduženi za čistoću cijele dane paze i čiste plaže i to mi je stvarno super.
definitivno prekrasno mjesto za odmor
lenny_72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 21:10   #20
isto smo bili u Marini prije par godina, sve 5, samo smo se iskilavili sa dječjim kolicima po onim stepenicama do hotela
druga stvar koja me je jako razočarala u vezi odmora sa djecom da nigdje nismo pronašli dječje igrališe, niti jedne ljuljačke ili tobogana u cijelom mjestu ili barem blizu šetnice
maks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.