Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2007., 20:02   #61
štok zaobljen,vrata bez dekora.
ne znam na šta ti misliš ali pva su čist ok i za 800 kn ako negdje nađeš bolja javi.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:32   #62
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
štok zaobljen,vrata bez dekora.
ne znam na šta ti misliš ali pva su čist ok i za 800 kn ako negdje nađeš bolja javi.
Poštena vrata ispod 2.000 kn jednostavno ne postoje, a kamoli za 800 kn. Pogledaj malo kako recimo talijani rade vrata, možeš li to uopće uspoređivati s našim šrotom? Dakle nešto najjednostavnije, a kvalitetno imaš već od 2000 kn, za 3-4000 kn ono što bi prosječni građanin stavio u svoj stan da nisu baš ona najjednostavnija vrata, a od 1000 eura na više su već one dizajnerske stvari vodećih marki. Takva i slična vrata koja ti spominješ se rade samo u istočnim zemljama, na zapadu nema šanse. Pa to ti je isto kao i s pločicama, nećeš valjda kupiti one od 20 kn, barem ne za stan ili kuću (druga stvar je za recimo neku šupu). No zavisi da li si prostor uređuješ tek toliko da u njemu preživljaš (silom prilike) ili zato da bi se u njemu osjećao ugodno i zadovoljno. Nedavno sam si uređivao stan pa sam se dobro informirao glede mnogo stvari: podova, namještaja, pa tako i vrata. Mogu ti reći da s nekim stvarima i te kako kaskamo za svijetom jer sam si kao polazište uzeo neke svjetske standarde, a jedino u čemu prednjačimo su cijene nekretnina (potpuno neopravdano obzirom na kvalitetu).
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:52   #63
Slažem se jer sam i ja nedavno prošla iskustvo uređenja stana. Stvarno nema ništa dobro ispod 2-3 tisuće kuna. Jer kada si pogledaš kakvih sve vrata danas ima... Ja sam za vrata na kraju dala nekoliko puta više od onoga kaj sam u početku mislila jer tada nisam ni znala kaj sve postoji. Ali nije mi ni najmanje žao, prezadovoljna sam izborom i uživam u njima svaki dan.
stanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 22:15   #64
Quote:
porte kaže: Pogledaj post
Poštena vrata ispod 2.000 kn jednostavno ne postoje, a kamoli za 800 kn. Pogledaj malo kako recimo talijani rade vrata, možeš li to uopće uspoređivati s našim šrotom? Dakle nešto najjednostavnije, a kvalitetno imaš već od 2000 kn, za 3-4000 kn ono što bi prosječni građanin stavio u svoj stan da nisu baš ona najjednostavnija vrata, a od 1000 eura na više su već one dizajnerske stvari vodećih marki. Takva i slična vrata koja ti spominješ se rade samo u istočnim zemljama, na zapadu nema šanse. Pa to ti je isto kao i s pločicama, nećeš valjda kupiti one od 20 kn, barem ne za stan ili kuću (druga stvar je za recimo neku šupu). No zavisi da li si prostor uređuješ tek toliko da u njemu preživljaš (silom prilike) ili zato da bi se u njemu osjećao ugodno i zadovoljno. Nedavno sam si uređivao stan pa sam se dobro informirao glede mnogo stvari: podova, namještaja, pa tako i vrata. Mogu ti reći da s nekim stvarima i te kako kaskamo za svijetom jer sam si kao polazište uzeo neke svjetske standarde, a jedino u čemu prednjačimo su cijene nekretnina (potpuno neopravdano obzirom na kvalitetu).

Ako ti misliš da je najmanje 2000 kn po vratima sitnica (uspoređujući kvalitetu) varaš se. Što to takva vrata rade - sama se otvaraju kada staneš pred njih?
Za prosječnog građanina ove zemlje smatram da odnos kvalitete i cijene može se tražiti oko 700,00 do 900,00kn/kom. Naime, uzeo sam vrata od medijapana sa punim-"futer" štokom + lajsne od 6-8cm širine (kako kažu malo zaobljene) i sasvim solidno izgledaju - koriste se već 2 godine i ništa im se nije dogodilo - mislim da je bitna i montaža, okov i sl.
A da ih ima za 5000 do 10000 kn po komadu ima - samo ne znam je li to pomodarstvo ili snobizam, ili je i takva cijena u funkciji kvalitete i same funkcionalnosti - TKO MOŽE I IMA NEKA IZVOLI.
GREŠNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 22:43   #65
Mislim da griješiš jer ja stvarno nisam vidjela nešto dobro za manje od 2000 kn, a obišla sam stvarno puno toga. Možda ti ni ne znaš da postoje i dobre stvari jer da si ih vidio vjerovatno ne bi ovako razmišljao. Jer ako uzmeš u obzir to da danas prosječni stan u Zagrebu košta 150.000 E onda je sama nekretnina prevelika investicija da bi se u nju stavljalo bilo kaj. Onda smo danas svi mi snobovi jer posjedujemo stanove vrijedne preko 100.000 E. Problem je jedino u tome kaj za razliku od nekih drugih stvari, dobra vrata možeš naći na jako malo mjesta pa ljudi još ni ne znaju čega sve danas ima. Jer kad bi znali onda ne bi razmišljali kao ti. Valjda treba još vremena jer recimo kaj se tiče kupaonica tu je ponuda već stvarno jako dobra.
stanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:55   #66
imaš za 1k kuna stvarno dobrih vrata koja dizajnom nimalo ne zaostaju za talijanskim i inim
a to što su neki spremni za 1 sobna vrata bacit lovu kao ja na 4kom-tko voli...
za par godina će talijani šminkeri izmislit nekaj novo pa ćemo svi zvat ekipu da nam stave to novo jer to je in,čuj ipak kad mi frendovi dođu nek se dive
hipnotajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:13   #67
Za 1000 kn definitivno ne možeš dobiti ništa slično. Nije stvar samo u dizajnu nego prije svega u kvaliteti materijala i kvaliteti izrade, a samim time i u pouzdanosti. Designerske stvari su pak nešto sasvim drugo, to su stvari s potpisom. Ali ako želiš imaš i lažnjake rolexa za 20 eura pa ako hoćeš ti ga kupi. A od domaćih stvari talijanskog dizajna mi je već muka, kao kad mi je jedna domaća stolarija nudila da će mi napraviti Scavolini kuhinju i to bolju i jeftiiju, kako da ne. Pa ne znam zašto onda oni nisu u svijetu poznatiji od scavolinija kad su već toliko "bolji i povoljniji". To me odmah podsjetilo na onu reklamu za peugeot 206 kad ga sklepaju oni indijci. Prijatelju ipak nije original - original bez razloga. Ja biram stvari koje imaju iza sebe neke certifikate jer mi to garantira kvalitetu, a ne ono što netko priča da može napraviti, jer certifikati zato i postoje da bi bili neovisna i stručna garancija.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 01:08   #68
gle ja fakat nisam neki snob iz socijalizma itd ali fakat mislim da malo brijete ok ako imate pa možete.
ovo što je netko rekao da su stanovi 150 000 € pa zasto ne bi ubili još još brdo para u to ako uzmeš da prosječni hrvat godišnje zaradi 40 000 kn ima dvoje djece(koja usput i jedu,idu u vrtić školu faks) i ti razmišljaš oćeš li djetetu dati 10 kn za sendvić ili 4 000kn za unutarnja vrata s potpisom koja će izaći iz furke za godinu dana onda je to žalosno.
super je ako su to vrata od punog drveta ako imaš para pa uzeti vrijedi ne kupuje se svaki dan ali malo se dovedite u hr standarde kad pričaju neki o normama i priznanjima.
za vrata je bitno da su funkcionalna i oku ugodna.
onaj ko je panj kupit će pločice s potpisom za 500 kn kvadrat od istog materijala koje recimo u ferotermu prodaju za 130 kn zasto jer imaju otisnuti potpis-po meni to je snobizam.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 01:11   #69
porte krivo gledaš na neke stvari ne znam koliku plaću imaš i koliko veliki stan.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 13:11   #70
to i ja kažem. Cijene su svakave male/velike. Tko ima neka izvoli. Ali koliko vidim ovaj forum je zamišljen kao pomoć oko informacija ljudima u vezi stanovanja (cijene, kvaliteta i ostalo). Za one koji imaju para nisu niti na ovim forumima. Smatram da ne treba kupovati i bacati novce na "nekvalitetu", ali isto tako dobro znam da se neke stvari za puno puno manje para mogu nabaviti i riješiti nego što je to u trgovinama tipa Scavollini i sl. Osobno sam se uvjerio da čovjek radi kuhinje po mjeri i s materijalima kao što su poznate marke, pa tako one što se cijene u trgovinama oko 60-70000 kn, on ih napravi i montira za 20000,00 kn. Pregledavao sam materijale, okove, lajsne i drugo i vidio da se radi o istim stvarima. Još i bolje montira nego ovi iz trgovine.
U Zagrebu su cijene kakve jesu, ali mislim da ljudi imaju plaće samo nešto veće nego u drugim dijelova lijepe naše. Pa razlika u unutarnjoj stolariji od 900kn/ vratima+štok u odnosu na 2500kn/vratima+štok i još ako se pomnoži po broju vrata nije nezanemariva - a vjerujte kvaliteta uopće nije takva. Samo se treba informirati, tražiti i tražiti.
GREŠNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 13:21   #71
ponavljam-za 1k kuna se mogu nać ODLIČNA sobna vrata koja niti malo po dizajnu i po KVALITETI ne zaostaju za talijanskim dizajnerskim vratima sa certifikatom(?) -talijanskim certifikatom
hipnotajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 13:54   #72
Gledajte, prije svega nisam nikakav snob, nego pričam o stvarima koje su vani normalne. Nije bila riječ o dizajnerskim vratima (s potpisom) jer takvih nema ispod 1000 eura. Bila je riječ o normalnim vratima kojih ima već od 2000 kn (vrhunske kvalite) ali su jednostavna. Ako ipak želiš nešto malo posebnije onda je to mislim od 3-5000 kn. A kad sam pričao o certifikatima onda su to oni međunarodni, a ne nacionalni. Spominjao sam to da na zapadu nema vrata za manje od 2000 kn jer ih ni nije moguće napraviti da bi udovoljavali određenim standardima kvalitete, ali ti standardi kod nas uopće ne postoje. Ali svatko troši koliko i kako želi. Iako nam svima treba biti jasno da prosječni Hrvat sigurno danas troši daleko više od recimo prosječnog talijana, jedina razlika je što troši na druge stvari. Zašto onda recimo i ti nisi kupio one pločice od 20 kn a ne od 130? Da vas pitam samo par pitanja, koji auto vozite, koji mobitel imate i koju odjeću nosite. Mogu se kladiti da sigurno i kod toga postoje jeftinije varijante, ali ipak niste te kupili. Ja sam si odabrao neku sredinu što se tiče vrata jer me u potpunosti zadovoljava, a i računao sam na to da mi ostaju u stanu barem 20-ak godina, dok ću recimo auto mijenjati za 3-4 godine. No svatko si sam stvara prioritete i odlučuje za sebe.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 17:40   #73
uzeo sam polčice za 130 kn zato jer mislim da su dobre kvalitete a one od dvadeset sam vidio i keramičar je rekao da se teško slažu jer su nepravilne.
i to nije snobizam po meni jer sam uzeo nešto kvalitetno bez gledanja jer hrvatsko talijansko ili albansko,ako proizvod vrijedi on vrijedi jer je dobar a ne zato jer je nećiji npr mikseta od pioneera ti se radi u maleziji jer sad ona zato smeće a dođe 10 000 kn?naravno da nije to što se radna snaga seli na istok zbog jeftinoće ne znači da te stvari ne valjaju.
da se razumijemo znam da postoje različite klase pa recimo skrhani bojler ne bace nego ga končar proda na istoku negdje a to recimo u hr ili na zapadu ne može prodati,ali ja ti govorim o nečemu potpuno drugom
ti si rekao vrata 900 kn ništa ne vrijede(u dućanu su 1100) a da ih nisi ni vidio?
sad ja tebe pitam šta ti misliš koliko neka stvar kad dođe iz italije košta uračunaj špeditera,putna osiguranja,carinu,pa dođe kod zastupnika u zg koji to da nekom u split koji isto nešto mora zaraditi?
ti poslikaj i stavi sliku po tebi vrata neke srednje klase?
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 18:30   #74
Pa vidim da se u većem dijelu slažemo, tj. da ni ti ni ja nismo snobovi i da svaka cijena ima razlog zašto je takva. Inače skoro svi proizvodi imaju više manje jednake cijene svuda u svijetu, većinom su određene razlike radi različitih poreza u državama. Ono što sam htio reći je to da sam glede vrata obišao puno toga i da jednostavno za manje od 2000 kn nema vrata koja udovoljavaju nekim današnjim uvjetima stambenih prostora. Iako su ona od 2-2,5 tisuće kuna bila jako dobra glede kvalitete ipak sam se odlučio za jedna sa intarzijama koju su bila od 3000 kn na više (moja su došla nešto preko 4 jer sam imao nestandardne mjere). Ali nisam se ni ja odlučio za ona dizajnerska od desetak tisuća (iako su vrhunska i stvarno predivna) jer ću si tako nešto nadam se priuštiti nekom drugom prilikom. Kad sam uređivao stan dobro sam ispregledao prije svega talijanske časopise (jer su oni prvi u svijetu što se toga tiče) i vidio sam što se u svijetu radi pa sam znao što trebam i mogu tražiti. Nažalost je hrvatska proizvodnja u skoro svemu toliko zaostala prije svega s tehnologijom, a i repromaterijalima (najjeftiniji mogući) da je to katastrofa i zato bježim od takvih proizvoda. Pošto si nisam snimao stan potražit ću na internetu fotku mojih vrata pa ti poslati barem link da ih vidiš. Pozdrav.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 19:57   #75
Evo i link za moja vrata: http://www.gd-dorigo.com/imago.html , moja su Imago art.790/i ali od izbjeljenog hrasta, s intarzijama (nažalost na fotki se intarzije ne vide dobro jer su sitne). A vrata koja su mi se najviše sviđala su isto od firme G.D. Dorigo, ali njihova design kolekcija Iki od Giugiaro designa: http://www.gd-dorigo.com/iki_collection.html
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:28   #76
zašto pobogu dižete toliko u nebesa ono što je napravljeno vani a sve naše ispada da je smeće.....
ne tvrdim da su naši proizvodi bolji ali da ih ima vrijednih pažnje.... definitivno ima.....
i zašto mislite da samo cijena određuje kvalitetu proizvoda? jeli nekome palo napamet koliko košta radnik u proizvodnji u italiji i kod nas?

zatim pričate o ceritifikatima, ma kakvi su to ceritifikati molim vas, možda neki ISO9001, to je sustav upravljanaja kvalitetom, ali on sam NE ODREĐUJE kvalitetu...
da pojednostavim, možemo napraviti tvornicu vrata od kartona za 100kn komad i uvesti ISO, ISO nije garancija super kvalitete nego unaprijed zadane kvalitete koja može biti od 1 do beskonačno
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 22:08   #77
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
zašto pobogu dižete toliko u nebesa ono što je napravljeno vani a sve naše ispada da je smeće.....
ne tvrdim da su naši proizvodi bolji ali da ih ima vrijednih pažnje.... definitivno ima.....
i zašto mislite da samo cijena određuje kvalitetu proizvoda? jeli nekome palo napamet koliko košta radnik u proizvodnji u italiji i kod nas?

zatim pričate o ceritifikatima, ma kakvi su to ceritifikati molim vas, možda neki ISO9001, to je sustav upravljanaja kvalitetom, ali on sam NE ODREĐUJE kvalitetu...
da pojednostavim, možemo napraviti tvornicu vrata od kartona za 100kn komad i uvesti ISO, ISO nije garancija super kvalitete nego unaprijed zadane kvalitete koja može biti od 1 do beskonačno
U nekim stvarima zasigurno možemo konkurirati inozemnim, ali u nekima nismo ni blizu i većina se domaćih proizvoda ne može ni uspoređivati s vodećima u svijetu. Svaka čast našim originalnim proizvodima, ali takvih je nažalost jako malo. A što se tiče cijene nju uvijek određuje tržište.
Trošak radnika ili cijena rada? Pa kod nas uopće radnik nije jeftin, istina da košta manje nego na zapadu, ali što to vrijedi kad mu je produktivnost daleko manja pa je na kraju puno skuplji. Ne zato jer je naš radnik toliko lošiji nego zato jer je lošija organizacija proizvodnje. A isto tako, malena proizvodnja ne može biti konkurentna onoj velikoj, jedino ako radi originalne, jako kvalitetne, a samim tim i skupe proizvode.
A certifikati? Istina je da je ISO 9001 certifikat za kvalitetu tvrtke, a ne proizvoda. Ali postoje i certifikati o kvaliteti proizvoda izdani od međunarodnih institucija koji ti garantiraju da je kupljeni proizvod jednak onome kojeg su testirali. Takve institucije nenajavljeno vrše kontrole da bi ustanovile da je svaki proizvod od istih materijala, konstrukcije i kvalitete kao i onaj testirani. Takvi certifikati ti govore kakve je razine kvalitete proizvod kojeg kupuješ.
Očito da mi imamo još jako puno za učiti o kvaliteti.
Ali ti ako želiš kupovati isključivo hrvatsko onda je to tvoj izbor, ja tražim kvalitetu čija god ona bila, tj. najbolji odnos kvalitete i cijene.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 22:31   #78
Slika vrata
Ja sam kupio posebno krila, stokove sam pravi i uzimao kvake(jos nisam sve postavio) i platio sam krila 85 KM (340 kn) stokove sam platio za ruke majstoru 50 KM (200 kn) a drvo je bilo moje.
Tako da su me ovakva troja vrata sa kvakama i stokovima dosla oko 1450 kn.
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 22:42   #79
kupiš superska vrata za miljon kuna,super neku dizajnersku sjedeću garnituru iz italije-he,he-pa si napraviš kamin neki jako lijepi,ono,kužiš,i onda iznad kamina staviš plasmu pioneer od 50k kuna pa sve to začiniš nekakvim brđanskim autom u garaži i pravi si baja..
gle mali mi tamo u boravku šara markerom po vratima -lopina jedna gdje se uči pisat,sori moram ić da ne zašara baš sve
hipnotajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 10:01   #80
Quote:
porte kaže: Pogledaj post
Ali ti ako želiš kupovati isključivo hrvatsko onda je to tvoj izbor, ja tražim kvalitetu čija god ona bila, tj. najbolji odnos kvalitete i cijene.
nisam napisao da želim kupovati isključivo hrvatsko ali vidim u cijelom ovome topicu predrasude prema ičemu hrvatskome.....
imam osjećaj da se prije toga taj proizvod nije niti pogledao, samo zato što je hrvatski
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.