Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2008., 05:57   #41
Quote:
chatking kaže: Pogledaj post
kad smo već kod puknuća cijevi... u kojim slučajevima se to naplaćuje iz pričuve a u kojima vlasnik stana snosi odgovornost?

inače ja sam nekada imao osiguranje auta kod CO pa isto nije bilo većih problema kad je trebalo naplatiti... ajde, i to je već neki pokazatelj .o) thanx za post!
Iz pričuve se naplačuje puknuće cijevi i sl. u zajedničkim dijelovima zgrade jer su oni osigurani sredstvima iz pričuve i pokrivaju zajedničke dijelove zgrade.Pukne li cijev od vode nakon ventila u tvom stanu to zajedničko osiguranje neće pokriti.Pukne li kanalizacijska cijev koja se nalazi u zidu i prolazi kroz stan to će osiguranje pokriti jer je zajednički dio zgrade.Postoji dodatno osiguranje kućanstva koje pokriva puknuća cijevi i ostalo u stanu.
swatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 20:16   #42
Zaštita stambenih objekata

Nisam našla niti jednu otvorenu temu - ako sam slučajno predvidjela molim admine da mi oproste i presele ovo tamo gdje spada...
Dakle, sinoć smo oko 19 sati otišli na 20 minuta iz stana i imali smo provalu...
Pošto smo ga iznenadili (došli smo brzo doma) nije uspio ništa ukrasti - sve si je pripremio, razbacao nam cijeli stan - čak si je i jamstvene listove od laptopa, kamere i sličnog pripremio za uzeti.... Ali nije u tome poanta ove priče... Zanima me na koji način ste vi ostali osigurani? Mi imamo protuprovalna i protupožarna vrata, u jednoj osiguravajućoj kući imamo policu osiguranja i za ovakve slučajeve (razbojstva, krađe,..) ali kad se desi ovako nešto vidim da mi u biti i nije toliko do toga šta će mi ukrasti ili ne nego sama činjenica da mi je netko bio u mom prostoru odvratna... Odmah sam danas naručila nova kakti kvalitetnija PVC vrata (ušao je preko balkona a na drugom smo katu - šta da vam kažem ) i alarmni sustav na senzore topline i pokreta ali što vi ostali imate? Meni susjedi govore da sam luda kaj si sve to postavljam ali ne znam... Ne osjećam se više sigurna bez takvih stvari čak ni doma...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 13:22   #43
Thumbs up Osiguranje Stana

Grawe Hrvastka D.D. ima dosta povoljne uvijete osiguranja imovine fizičkih osoba. Može se odvojeno ugovoriti osiguranje Stambenog objekta(kuća,stan) u što spada:Zidovi,krov,električne,plinske,vodovodne instalacije,sanitarni uređaji,antene,vanjska jedinica klime,vanjska rasvjetna tijela,prozorski okviri,markize-rolete. i osiguranje Domaćinstva u što spadaju sve pokretne stvari namjenjene osobnoj upotrebi (namještaj,el. aparati,novac nakit .. itd.) Cijena se određuje na osnovi kvadrature ili prema popisu opreme. Minimalna premija za osig. Stambenog dijela iznosi 40 € , a Domaćinstva 30€ godišnje. Kod osiguranja i Stambenog dijela i Domaćinstva ostvarujete popust od 20% i na stambeni dio i na domaćinstvo za svo vrijeme trajanja osiguranja.
alfist_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 14:24   #44
sve su uglavnom cijene tu negdje, al to je nebitno, bitno je koliko šta sve pokriva i koliko manja osiguranja uopće imaju novaca za isplate šteta ( godinama vući se po sudovima).

ako imaš kasko osiguranje (ili bilo tko u obitelji) svakako u croatia osiguranje odeš, police za stan te ispadnu skoro besplatno

i uvijek si gledaj da osiguraš građevinski dio kuće,stana i sve ono unutar zidova
mariocro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 13:43   #45
ja imam osiguran stan od osnovnog - požar, poplava, provala itd

e sad zanima me jel netko ima iskustva sa osiguranjem od potresa
koliko bi bila cijena po kvadratu i šta polica pokriva ako stan bude oštečen nedaj bože srušen prilikom istog

znam da je Hrvatska podijeljena na nekakve zone i Zagreb naravno s obzirom da je na trusnom području spada u najskuplju skupa sa Dubrovnikom itd

dakle zanima me cijena osiguranja za ta najaktivnija područja
tiliw is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 15:01   #46
Ako ti osnovna polica košta recimo 100Kn, potres košta oko 130Kn, kako kod kojeg osiguratelja, a i zone potresnog rizika su različite od osiguratelja do osiguratelja.
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 11:37   #47
Pozdrav, da ne dužim kako je došlo do toga, kod mene u zgradi dogovorili su se stanari (večina) da bi na ulazna vrata haustora stavili one kartice kojima se ulazi u zgradu bez ključa. Mi smo nekaj slično imali u firmi i bilo je ok, no ne znam da li to ima smisla stavljati na zgradu. Iskreno nisam to još vidio niti na jednoj zgradi. Molim vas ako imate kakvih iskustva da podijelite samnom, svaki komentar je dobro došao.
dinosaurus101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 13:44   #48
Quote:
dinosaurus101 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da ne dužim kako je došlo do toga, kod mene u zgradi dogovorili su se stanari (večina) da bi na ulazna vrata haustora stavili one kartice kojima se ulazi u zgradu bez ključa. Mi smo nekaj slično imali u firmi i bilo je ok, no ne znam da li to ima smisla stavljati na zgradu. Iskreno nisam to još vidio niti na jednoj zgradi. Molim vas ako imate kakvih iskustva da podijelite samnom, svaki komentar je dobro došao.
ej imas jos hrpu drugih tema na kojima nisi objavio ovaj post
daj se skuliraj! postavio si pitanje na jednoj temi i to je dovoljno, ne siluj forum bezveze
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 13:59   #49
oprosti, postavio sam na dva mijesta jer me zanima, nije mi cilj spamati forum nego dobiti koji odgovor više. Mislim da jedno pitanje na dvije teme i nije previše.
NHF
dinosaurus101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 14:05   #50
Quote:
dinosaurus101 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da ne dužim kako je došlo do toga, kod mene u zgradi dogovorili su se stanari (večina) da bi na ulazna vrata haustora stavili one kartice kojima se ulazi u zgradu bez ključa. Mi smo nekaj slično imali u firmi i bilo je ok, no ne znam da li to ima smisla stavljati na zgradu. Iskreno nisam to još vidio niti na jednoj zgradi. Molim vas ako imate kakvih iskustva da podijelite samnom, svaki komentar je dobro došao.
A sto ustvari zelis cuti? Brava ko brava, otvarala se raticom, kljucem ili ukucavanjem sifre. Ne vidim nista ekstremno u toj zelji samo ne vidim niti neki napredak jer koliko god sama kartica bila prakticnija od kljuca, opet moras imati kljuc za svoj stan pa se ne rjesavas kljuceva skroz nego jos vise kompliciras jer bus prvo vadil novcanik pa trazil kljuc.

Drugo pitanje je sto se desava kada nestane struje/riknu baterije?
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:02   #51
hvala na komentaru, kad nestane struje pretpostavljam da ponovo posluži stari dobru ključ lol.
zanimljiva opaska.
Inače meni se to čini kao zgodna stvar, ali nisam dobro upučen u te stvari. Za mene je to potpuna nepoznanica, zato to i pitam. thnx
dinosaurus101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 17:58   #52
Nisam nasla noviju temu , ako ima ispricavam se! Ima netko recentna iskustva? Preporuku? Na sto treba paziti?
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 21:09   #53
ovo i mene zanima, pa ako imate novija iskustva pišite
ivy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 21:50   #54
Quote:
ivy11 kaže: Pogledaj post
ovo i mene zanima, pa ako imate novija iskustva pišite
Poštovana, najveći opseg pokrića i osigurane svote nude Grawe os, Generali os. i Allianz os.. Basler blizu, a Croatia osigurava jeftino, stavljaju tržnu vrijednost nekretnine i nije polica skupa ali baš i ne nude u osnovnom paketu neke pogodnosti. Neznam kako situacija kod Croatia os. ide sa dodatnim pokrićima dok prva tri navedena osiguravatelja imate veliki izbor paketa i popusta, a često imaju i akcije. Procjena i naknada štete je brza i pravična.
tanjag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 21:28   #55
Quote:
tanjag kaže: Pogledaj post
Poštovana, najveći opseg pokrića i osigurane svote nude Grawe os, Generali os. i Allianz os.. Basler blizu, a Croatia osigurava jeftino, stavljaju tržnu vrijednost nekretnine i nije polica skupa ali baš i ne nude u osnovnom paketu neke pogodnosti. Neznam kako situacija kod Croatia os. ide sa dodatnim pokrićima dok prva tri navedena osiguravatelja imate veliki izbor paketa i popusta, a često imaju i akcije. Procjena i naknada štete je brza i pravična.
puno hvala
ivy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 13:30   #56
Osiguranje nenastanjenog stana

Da li je moguce osigurati nenastanjeni stan u slucaju pozara, provale, kradje itd. Stan je nastanjen oko 60 dana godisnje. Preporuke, iskustva....
Gledam malo sta osiguravajuce kuce nude ali mi bas nije jasno sta i kako.
LP
zoran974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 12:06   #57
Allianz ili Croatia osiguranje

Evo svelo se na allianz ili croatia osiguranje kao favoriti za osiguranje stana.
Zanimaju me Vasa iskustva i prijedlozi.

LP.
zoran974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 10:46   #58
Osiguranje od potresa

Kako zapravo funkcionira osiguranje od potresa, ako, ajmo reći, dođe do potpunog rušenja zgrade?
Pitam zapravo, jer me zanima je li osiguranje od potresa kao takvo uopće isplativo.
curry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 12:02   #59
pitanje je koji izgovor bi osiguranje imalo da do potresa stvarno i dodje. najvjetojatnije bi bila proglasena elementarna nepogoda, a osiguranje za takve slucajeve vjerojatno ne isplacuje odstete. treba pogledati uvjete osiguranja da nemaju tak nekaj navedeno u njima.
mislim da se osiguranje od potresa ne isplati uzimati.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 22:20   #60
osiguranje isplaćuje naknadu za elementarne nepogode ako je šteta nastala od osiguranog rizika (čitaj: rizika koji je ugovoren). otkud ideja da ne bi isplaćivalo?!?!
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.