Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2017., 12:48   #1701
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post

Do puta imam još puno vremena za isplanirati, jer idemo tek početkom rujna, za sređivati vizu mislila sam u lipnju da izbjegnem ljeto, ali ono što me zanima, ide nas grupa, dvoje nije iz Zagreba, vidim na stranicama viznog centra, da ja mogu predati za njih, ali da mi treba njihova punomoć..e sad da li je dovoljno punomoć tipa na komad papira napišu da mene opunomoćuju da za njih predam te papire bla bla, ili treba biti ovjerena kod javnog bilježnika i druga stvar, bračni par je, da li treba svatko ponaosobno napisati, ili je dovoljna jedna, pa da dvoje potpišu...zna li netko?

u...
u međuvremenu sam dobila odgovor na svoje pitanje, ostavljam ga ovdje, možda još netko bude imao moju situaciju pa eto da znaš, odgovor sam dobila od viznog centra u Zagrebu

citiram:

možete predati zahtjeve u ime drugih osoba. Uz njihovu potpunu dokumentaciju potrebno je priložiti punomoć koja se sastoji od njihovih potpisanih izjava o davanju punomoći za predavanje zahtjeva i podizanje putovnica nakon obrade zahtjeva te preslika Vaše i njihovih osobnih iskaznica. Punomoć nije potrebno ovjeravati kod javnog bilježnika.

Sve informacije o dokumentima koji su potrebni za predavanje zahtjeva za izdavanje turističke vize možete pronaći na našoj web stranici www.vhs-croatia.com u dijelu Sve o vizama - Vrste viza - Turistička viza. Dodatno napominjemo da suma pokrića police putnog zdravstvenog osiguranja treba iznositi minimalno 30 000 eura po osobi. Zahtjeve možete predati unutar tri mjeseca prije putovanja.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 08:35   #1702
Je li ista procedura za vizu ako se ide i automobilom kao što je opisano na prethodnim stranicama ili se to odnosi samo ako se dolazi avionom?
anncy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 14:08   #1703
Quote:
anncy kaže: Pogledaj post
Je li ista procedura za vizu ako se ide i automobilom kao što je opisano na prethodnim stranicama ili se to odnosi samo ako se dolazi avionom?


Nije posebno naglaseno na koji se nacin ulazi, a svakako je viza potrebna i inace se navedunsva mjesta koja se misli posjetit.

Ima razlike, samo ako se ulazi brodom, npr. 3 dana u St. Petersburg. Moguce npr. iz Helsinkija ....Tada viza nije potrebna. Ovu informaciju treba uvijek provjerit :-)

Bas sam danas i ja predala zahtjev za godisnju vizu.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:30   #1704
Pročitala sam sve postove od početka do kraja,napravila natuknice i sve mi je jasno osim jedne stvari.Karte smo kupili preko Wizz Toursa (let+hotel) iz Budimpešte jer smo dobili kod prijave neki vaucher za 100eura,e sad hotel kojeg smo odabrali je Landmark City Hotel ,Potvrda o prihvatu turista od ruske organizacije koja obavlja turoperatorsku djelatnost, čiji su podaci uneseni u Jedinstveni federalni registar turoperatera koja nam je potrebna i koju smo zatražili od svojeg hotela .....poslali su mi ovaj link http://landmarkhostel.ru/en/visa/ ....mislim da je to to...samo mislim da će mi to poslati u elektronskom obliku ...bude tako dobro?unaprijed hvala
MaliLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 14:58   #1705
Ekipa, idem u 6 mjesecu za Sankt Petersburg i Moskvu. Znam da treba napravit nekakvu prijavu u gradu u kojem boravim, a s obzirom da koristim smještaj perko Airbnb i Bookinga a ne one hotele koje sam naveo u voucheru. Jel zna netko koja je procedura? Kamo se to ide prijavit?
plavi1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 17:09   #1706
Prvo pitaj te kod kojih si bookirao da li ti mogu sredit viza support...mi smo bookirali preko bookinga, pitali hotel da li to daju, rekli da....naravno neki naplate, neki daju gratis...paralelno gledali smjestaj preko Airbnb...ali smo prije pitali da li daju..neki jesu, neki nisu..al odlucili se na kraju za hotel
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 00:40   #1707
Quote:
plavi1981 kaže: Pogledaj post
Ekipa, idem u 6 mjesecu za Sankt Petersburg i Moskvu. Znam da treba napravit nekakvu prijavu u gradu u kojem boravim, a s obzirom da koristim smještaj perko Airbnb i Bookinga a ne one hotele koje sam naveo u voucheru. Jel zna netko koja je procedura? Kamo se to ide prijavit?
Naravno, ti imas vizu, a hotel si vec koristio da je dobijes. Ako nisi u hotelu, tvoj ruski domacin (vlasnik apartmana) te mora prijaviti u roku od 7 dana i to u stanici policije ili posti (kopija stranica putovnice sa slikom i vizom). Pazi da budes registriran!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 12:13   #1708
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Naravno, ti imas vizu, a hotel si vec koristio da je dobijes. Ako nisi u hotelu, tvoj ruski domacin (vlasnik apartmana) te mora prijaviti u roku od 7 dana i to u stanici policije ili posti (kopija stranica putovnice sa slikom i vizom). Pazi da budes registriran!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Prije par godina sam proveo par tjedana u Rusiji. Uglavnom sam bio kod poznanika ili apartmani i nisam bio registriran na policiji ni jednom.

Nije bilo nikakvih problema prilikom izlaska iz zemlje.

To ne znači da je i dalje takva situacija, ali ja se ne bi previše zamario s tim.
highway is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 19:14   #1709
Da li je voda u St. Petersburgu pitka? Nasla na netu razna infa...pa sad budi pametan, nisam vidjela na temi da je netko komentirao ista na tu temu
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:43   #1710
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
Da li je voda u St. Petersburgu pitka? Nasla na netu razna infa...pa sad budi pametan, nisam vidjela na temi da je netko komentirao ista na tu temu


Nije...stare bakrene cijevi jos od doba Petra Velikog ,jedino mozda di je noviji dio grada...


Sent from my iPhone using Tapatalk
chevchelios is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 00:01   #1711
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
Da li je voda u St. Petersburgu pitka? Nasla na netu razna infa...pa sad budi pametan, nisam vidjela na temi da je netko komentirao ista na tu temu

Mislim da sam ju pio, ali se ne sjećam.
To je kao i priče kako je Neva jako zagađena i nije pogodna za kupanje, pa se opet ljudi kupaju u njoj.

Pitaj na licu mjesta.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:28   #1712
thx na odgovorima
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 10:16   #1713
ne znam kako je u hotelima/hostelima, ja sam bila kod lokalaca i oni nerijetko imaju neki filter za vodu ugrađen na slavinu pa piju ali inače nije pitka (bez tog filtera.
__________________
Если бы Вы сейчас вошли и сказали: “Я уезжаю надолго, навсегда”, — или: “Мне кажется, я Вас больше не люблю”, — я бы, кажется, не почувствовала ничего нового: каждый раз, когда Вы уезжаете, каждый час, когда Вас нет — Вас нет навсегда и Вы меня не любите.
ever dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 20:40   #1714
Evo što vas čeka ako se odlučite na putivanje vlakom Moskva - Peking



IZ serije o Moskvi (ljudi)

Gaupera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 06:53   #1715
Malo o Rusiji:


sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 19:56   #1716
Question Krstarenje - 2 dana (viza)

Bok,

idemo na krstarenje i 2 dana smo u St. Petersburg, ako ne uzmemo izlete od kompanije (koji su jako skupi i traju nekoliko sati, po završetku izleta ne smiješ ostati u gradu) moramo uzeti vizu. U viznom centru nas traže potvrdu о prihvatu stranog turista u Rusiju, može li nam to dati naša turistička agencija, ako ne, gdje da to nabavimo i koliko to može koštati?

Također sam vidjela da putno zdrav. osiguranje navodite da mora biti min. 30 000 eura po osobi, na našem piše 15 000. Hoće li to proći obzirom da se radi od 1,5 dana boravka u toj zemlji ili moramo ići mijenjati putno zdravstveno?

Hvala!
bzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:15   #1717
O transibirskoj željeznici (na hrvatskom):

sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 01:42   #1718
Quote:
bzzz kaže: Pogledaj post
Bok,

idemo na krstarenje i 2 dana smo u St. Petersburg, ako ne uzmemo izlete od kompanije (koji su jako skupi i traju nekoliko sati, po završetku izleta ne smiješ ostati u gradu) moramo uzeti vizu. U viznom centru nas traže potvrdu о prihvatu stranog turista u Rusiju, može li nam to dati naša turistička agencija, ako ne, gdje da to nabavimo i koliko to može koštati?

Također sam vidjela da putno zdrav. osiguranje navodite da mora biti min. 30 000 eura po osobi, na našem piše 15 000. Hoće li to proći obzirom da se radi od 1,5 dana boravka u toj zemlji ili moramo ići mijenjati putno zdravstveno?

Hvala!


1. Guglaj russian visa invitation letter, postoji hrpa stranica gdje možete kupiti isto, može se naći za ~15 dolara.

2. Ne, izričito se traži da je iznos od minimalno 30k eura i da vrijedi na teritoriju RF.


No, ako sam dobro shvatio, vi pristajete u St. Petersburgu i ostajete manje od 72h? U tom slučaju vam ne treba viza. Pitanje je koliko stignete vidjeti za to vrijeme (osim grada realno ništa drugo), ali ne vidim zašto bi vadili vizu ako vam ona nije potrebna?
http://www.saint-petersburg.com/russ...ip-passengers/
parikmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 12:54   #1719
Moskva:

sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 13:22   #1720
Super su ovi klipovi i serije što ste stavili. Nisam još bila u Moskvi,a već je obožavam, svakako planiram otići u idućih godinu dvije, koje bi po vama bilo najbolje vrijeme za ići tamo? Vjerujem da je zimi poseban osjećaj, ali da su temperature neizdržive za nas.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.