Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2007., 21:52   #81
na zalost narudzba(za nas koji smo u hrvatskoj) predstavlja problem..
ja sam isto s puno muke dolazio do ragelovovog caja i melema(kod mene je druga kozna bolest u pitanju)..
na zalost ne mogu ti pomoci al mogu ti reci da su proizvodi i vise nego vrijedni truda i novca kojeg za njega dajes, dakle ne odustaj, neko ce ti izletiti..
sretno
 
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:02   #82
Pozdrav! Priključio bih se narudžbi ukoliko je netko u mogućnosti... Hvala
ri-gost is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 17:53   #83
Joooj poludit cu!!!!! Nisam još uvijek nikoga našla. Tražim dalje...
traperice is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 21:56   #84
Quote:
Deny kaže: Pogledaj post
Čuli smo da lijek od Rangelova ne može preko granice, kako ga nabaviti? Navodno da pokazuje uspješnost terapije u 99%.
Da, i mene to muči. Ne mogu vjerovati da ne mogu do toga... mislim mogu ali na način koji u današnje vrijeme totalno budalast, onak otić osobno po to. Valjda, ne znam nisam probala ali sve mi se čini da budem. U međuvremenu pliz netko ako postoji tko je već naručivao to da nam da savjet, ili neke konkretne upute, bila bi zahvalna i u ime svih kojima je to potrebno, a ima nas dosta. Hvala
traperice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 23:00   #85
Lijecim se...

Imam Vitiligo 10 godina. U principu, nisam se bas opterecivala Vitiligom dok se ovog proljeca nije rasplamsao, pa sam se dala u potragu za lijekom protiv ove lude bolesti.
Puno sam citala i usmeno se raspitivala o ovoj bolesti i vise od pola puteva je zavrsavalo na Rangelovu. I tako, ja, ne budi lijena nazovem covjeka, sve mi objasni, ali ne moze preko granice... Imala sam tu srecu da mi muz pozna dosta ljudi, pa je neki njegov prijatelj imao nekog ko zivi u Beogradu, pa mi je taj narucio sebi doma kreme i caj, pa dovezo kad je isao za Hrvatsku. To je sad stvar povjerenja. Ako imaš nekog da ima nekog nije problem.
A što se tice samog Vitiliga lagano ga se riješavam...
Na licu (oko ociju, usta, po nosu i pored usiju) mi se povukao oko 80%. S obzirom da sam na Rangrlovoj terapiji tek mjesec i pol to je jako puno! Na drugim djelovima tijela ide sporije, ali za to sam si sama kriva jer se ne suncam koliko bi trebala. Imam troje male djece, sto sve objasnjava... Eto, toliko od mene! Malo se raspitaj medju prijateljima i rodbinom. Sigurno neko ima nekoga tamo preko...
crno-bijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 23:04   #86
Luda mama...

Ha, tek sam sad skužila da mogu pisati i č,ć,ž,š,... Sorry svima na internetskoj nepismenosti.
crno-bijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 16:07   #87
Pozdrav

imam vitiligo cca 10 godina. Prvo se pojavio oko očiju i usta pa se lagano proširio i na pazuhe i prepone. Budući da sam bljedoputa, na licu ga uspjevam prikriti sa kremama za samotamnjenje i šminkom. Ali od prošle godine mi se počeo intezivnije širiti po rukama i sada mi već ide na živce. Pokušala sam sa Vitixom ali nije urodilo plodom i na samom početko moje bolesti sam koristila nekakvu užasno ljepljivu kremu od jednog travara, budući da nije dala rezultate zaboravila sam kako se zvao. Ali da mi je i preporuku za prehranu koje se i danas uglavnom pridržavam.
Imala sam i bijele mrlje na područjama gdje bi mi se nakon nekakve ogrebotine pojavila krasta i otpala, ali to se u zadnjih dvije-tri godine samo repigmentiralo.
Sada sam odlučila dati šansu novitilu u kombinaciji sa uv lampom.
Međutim, najviše bi htjela isprobati Rengelovu terapiju, budući da sam čula da zaista daje rezultate. Ali kako zaista nemam nikog u Srbiji, problem mi je doći do toga. Tako da bih molila ukoliko netko nađe vezu za narudžbu da mi se javi pa da naruči i za mene. Mislim da bi u biti bilo najbolje da naruči za sve koji nemogu na drugi način doći do te terapije, ja znam da meni ne bi bio problem to napraviti za nekog kada bi imala mogućnost. A i dodatni trud sam spremna i platiti.
mariuci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 10:59   #88
Nažalost

ni ja nemam kontakata u Beogradu no..
Jednom davno (kad sam imao nekih 13-14 godina) imao sam bijele fleke na koljenima, laktovima, na kapcima i na onoj "muškoj stvari". Obzirom da sunčanje samo po sebi nije pomagalo neki ljudi su mojoj mami rekli da pomaže B vitamin. Naravno, mame kakve jesu (pozdrav svima njima ), kupila je "pivski kvasac". Definitivno jedna od odvratnijih stvari u životu ali... Neki su to pili s jogurtom ali ja to nadobudno na žlicu pa zalio sa sokom (negaziranim da ne explodiram). Okus je očajan (brašno s okusom pive) ali stisneš zubi i to je to.

Mislim da je to jaaako pomoglo u povlačenju pjega jer su u potpunosti nestale (sve osim na onoj stvari). To sam pio na proljeće (ne sjećam se više koliko dugo) pa na ljeto sunčanje. Onda se moglo priuštiti 4 tjedna na moru!

Kako se to povuklo sa svih mjesta osim sa "muške stvari" neki kompleksi su tu.. Ne mogu reći da mi to lako pada jer sam upoznao jednu predivnu osobu () pa se "bojim" reakcije kad dođe do konkretne stvari. Vidjet ćemo kako će reagirati na to... ()

Što se tiće toga da to dolazi od stresa.. hmmm... ne znam dal bih se složio s time... Prije bih rekao da je do nekih drugih poremećaja u organizmu (iako, vjerojatno, i stres utječe na razvoj vitiliga): prehrana, štitnjača....

Zahvaljujem na dosadašnjim informacijama i nadam se da ćete uspijeti riješiti "brigu" oko mrlja!

Pozdrav
ViX01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 13:46   #89
Quote:
ViX01 kaže: Pogledaj post
ni ja nemam kontakata u Beogradu no..
Jednom davno (kad sam imao nekih 13-14 godina) imao sam bijele fleke na koljenima, laktovima, na kapcima i na onoj "muškoj stvari". Obzirom da sunčanje samo po sebi nije pomagalo neki ljudi su mojoj mami rekli da pomaže B vitamin. Naravno, mame kakve jesu (pozdrav svima njima ), kupila je "pivski kvasac". Definitivno jedna od odvratnijih stvari u životu ali... Neki su to pili s jogurtom ali ja to nadobudno na žlicu pa zalio sa sokom (negaziranim da ne explodiram). Okus je očajan (brašno s okusom pive) ali stisneš zubi i to je to.

Mislim da je to jaaako pomoglo u povlačenju pjega jer su u potpunosti nestale (sve osim na onoj stvari). To sam pio na proljeće (ne sjećam se više koliko dugo) pa na ljeto sunčanje. Onda se moglo priuštiti 4 tjedna na moru!

Kako se to povuklo sa svih mjesta osim sa "muške stvari" neki kompleksi su tu.. Ne mogu reći da mi to lako pada jer sam upoznao jednu predivnu osobu () pa se "bojim" reakcije kad dođe do konkretne stvari. Vidjet ćemo kako će reagirati na to... ()

Što se tiće toga da to dolazi od stresa.. hmmm... ne znam dal bih se složio s time... Prije bih rekao da je do nekih drugih poremećaja u organizmu (iako, vjerojatno, i stres utječe na razvoj vitiliga): prehrana, štitnjača....

Zahvaljujem na dosadašnjim informacijama i nadam se da ćete uspijeti riješiti "brigu" oko mrlja!

Pozdrav
nemoj se zabrinjavati, zacudio bi se koliko ljudi oko nas to na nama uopce ne primijete, onoliko kolko nama u stvari smeta i kolko smo iskompleksirani time, ja imam vitiligo oko 15 g..po licu..laktovima i "onoj stvari" kak ti velis , nesto malo se prosirio, koristila sam vitix al nije bilo nekih rezultata, sad sam samo sa dekorativnom kozmetikom, a i svjetloputa sam pa se ne primijeti toliko..curi nece smetati, objasni joj da to nije priljepcivo, da je to jednostavno sindrom nas "obiljezenih" haha i bit ce sve ok..pa ako je Mamic sebe na televiziji nazvao Milikicom zbog vitiliga na spolnim organima, cega se ti bojis?sretno!
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:15   #90
Ah ta genetika...

yaya, hvala ti na podršci! Dosta to znaći pomalo nesigurnoj osobi (nitko od nas nije 100% siguran u sebe ). A Mamić ko Mamić... lud i nezaboravan!

Nego - jedna mala informacija svima nama "obilježenima":

Jedna prijateljica je nabavila neki broj telefona (099/4777 555 - mislim da je to neki tel od Pliva zdravlje ili tako nešto) i raspitala se vezano uz tablete koje je ona pila općenito za imunitet organizma. Tablete se zovu "Beta 1,3 glukan" i skupe su "ko sam vrag" (mislim da su oko 700,00 kn) no navodno ih preporučuju čak i kod liječenja nekih oblika tumora!! Zašto to spominjem? Zato što je gospođa na telefonu rekla da je vitiligo GENETSKI uzrokovana bolest a na nju najviše utječe stres. Čini mi se da gospođa (nažalost, ne znam ime) stvarno zna o čemu priča i da je dosta stručna. Kad je počela nabrajati sve te stanice malo sam se pogubio!

Ipak sam bio u krivu - stres je među glavnim čimbenicima u širenju vitiliga. Svakako je preporučila gore navedene tablete jer su pogodne za očuvanje/podizanje imuniteta organizma koji stres uvelike narušava!

Nadam se da će vam svima pomoći ova informacija! U svakom slučaju - tu je broj pa se slobodno osobno informirajte!

LP,
Vix
ViX01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 19:59   #91
Nažalost, ni ja ne mogu pomoći ali me u svakom slučaju zanima koliko koštaju ti preparati (čaj i to...). Također, voli bih i ja to naručiti preko nekoga...

Malo više o toj temi se može pročitati i na https://www.forum.hr/showthread.php?t=150515

Poz,
ViX
ViX01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 20:07   #92
mojoj mami se to pojavilo..i nedavno joj je endokrinolog rekao da joj to ima veze sa štitnjacom (hipertireoza) i stresom...i da se pomiri s tim da ce joj to bit na rukama tak..
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 21:07   #93
Quote:
gljivek kaže: Pogledaj post
mojoj mami se to pojavilo..i nedavno joj je endokrinolog rekao da joj to ima veze sa štitnjacom (hipertireoza) i stresom...i da se pomiri s tim da ce joj to bit na rukama tak..
ma nije mi jasno zasto ima problema s narudzbom iz srbije, meni je zenskica cak donijela kad sam trebala coverderm jer ga nije bilo ovde, iz Beograda je dolazila u Zg i donijela mi...pa ak bi covjek imao dovoljno narudzbi..ne vjerujem da bi mu neko radio probleme da nam to dostavi..a svi smo zainteresirani za to..ako stvarno lijeci..
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 13:46   #94
Dragi forumaši, molio bih vas za savjet.

Imam 36 godina i prvi put u životu sam dobio sitne bijele flekice prije godinu dana,

fleke su bile promjera pola centimetra i manje, i to na prijelazu desnog ramena prema vratu, bilo ih je pet ili šest, te fleke su s vremenom nestale skroz, no prije dva dana pojavile su mi se fleke i to dužinom desetak centimetara na spoju vrata i brade sa obje strane lica,
malo sam guglao i jedino što sam pronašao u vezi toga je Vitiligo, isto tako naletio sam i na ovaj topic, pa bi vas zamolio za vaše mišljenje o ovome ako vam nije problem, osječam se prilično zdravo i nitko koga ja znam iz moje porodice nije imao takve fleke.

Interesira me kako se kod vas počela pojavljivati ta bolest.

Moram napomenuti da sam imao prilčno veliku stresnu situaciju prije tjedan dana, a i u proteklih godinu dana mi nije bilo baš sve sjajno u obitelji.

Molio bih vas za vaše komentare ako vam nije problem, slobodno mi pišete i na pm.

Pozdrav i unaprijed hvala.
__________________
Sa Tulovih se pruža predivan pogled a moja duša ima čast uživati u toj ljepoti zauvijek.
Dao sam život svoj i nije mi žao, nagradio me dragi Bog za vjeru domovini i mojoj duši poklonio najljepši kutak svemira svog.
In memoriam: Damir Tomljanović Gavran
Gavran> is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 14:32   #95
ima li itko neki kontakt tih od kojih se narucuje ta mast i caj za beograd?? snaci cemo se za dalje
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 18:38   #96
gljivek - kontak osobe je (hvala suzy2 ):

GEORGI RANGELOV
Strošena česma 11
18 320 Dimitrovgrad

telefon:00381 10 361 841


Gavrane, lako moguće da je to vitiligo. Najsigurnije je pitati doktoricu opće prakse (koja će te vjerojatno uputiti dermatologu ili sl.) ali vjerujem da će ti znati reći o čemu se radi.

Nažalost, ne sjećam se točno kako su se te fleke pojavile na meni ali znam da su bile tu. I nakon onog "odvratnog" pivskog kvasca su se povukle sa svih mjesta osim s one stvari koja nije dugo vidjela sunca (tada ).

Stres je definitivno mogao aktivirati stvaranje njih ako si "predoređen" (genetski) za vitiligo. Ni moj "bliži" rod nije imao/nema problema s tim. Vjerojatno neka praprapraprabaka ili netko...

Znam da nisam konkretno pomogao ali nadam se da sam ti bar malo podigao moral - bar da posjetiš doktora.

Sretno!
ViX
ViX01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 18:41   #97
Vix, kolika površina kože ti je bila pod vitiligom i koliko si godina imao vitiligo (i koliko imaš sad)? Jesi svijetliji tip pa se manje skužilo, pa je možda trealo manje pigmenta za repigmentaciju?
Meni se nije ama baš niš povuklo.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 21:20   #98
Quote:
ViX01 kaže: Pogledaj post
gljivek - kontak osobe je (hvala suzy2 ):

GEORGI RANGELOV
Strošena česma 11
18 320 Dimitrovgrad

telefon:00381 10 361 841


Gavrane, lako moguće da je to vitiligo. Najsigurnije je pitati doktoricu opće prakse (koja će te vjerojatno uputiti dermatologu ili sl.) ali vjerujem da će ti znati reći o čemu se radi.

Nažalost, ne sjećam se točno kako su se te fleke pojavile na meni ali znam da su bile tu. I nakon onog "odvratnog" pivskog kvasca su se povukle sa svih mjesta osim s one stvari koja nije dugo vidjela sunca (tada ).

Stres je definitivno mogao aktivirati stvaranje njih ako si "predoređen" (genetski) za vitiligo. Ni moj "bliži" rod nije imao/nema problema s tim. Vjerojatno neka praprapraprabaka ili netko...

Znam da nisam konkretno pomogao ali nadam se da sam ti bar malo podigao moral - bar da posjetiš doktora.

Sretno!
ViX
Hvala na par bitnih i dobrih informacija.

Malo sam i razmišljao o tome da li je to moglo nastati zbog stresa, no ja sam u životu imao stvarno puno stresnih situacija i bilo je vremena kad sam bio u jako psihički lošem stanju zbog ratnih događanja, i nakon svih tih ružnih stvari nije mi se pojavljivalo ništa slično.

Uglavnom, u ponedjeljak idem doktoru pa ću vidjeti što će reči, samo da mi ne kaže da mi je to od PTSP, jer im je to odgovor za praktično sve zbog čega sam išao doktoru.
__________________
Sa Tulovih se pruža predivan pogled a moja duša ima čast uživati u toj ljepoti zauvijek.
Dao sam život svoj i nije mi žao, nagradio me dragi Bog za vjeru domovini i mojoj duši poklonio najljepši kutak svemira svog.
In memoriam: Damir Tomljanović Gavran
Gavran> is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 21:49   #99
Quote:
ViX01 kaže: Pogledaj post
yaya, hvala ti na podršci! Dosta to znaći pomalo nesigurnoj osobi (nitko od nas nije 100% siguran u sebe ). A Mamić ko Mamić... lud i nezaboravan!

Nego - jedna mala informacija svima nama "obilježenima":

Jedna prijateljica je nabavila neki broj telefona (099/4777 555 - mislim da je to neki tel od Pliva zdravlje ili tako nešto) i raspitala se vezano uz tablete koje je ona pila općenito za imunitet organizma. Tablete se zovu "Beta 1,3 glukan" i skupe su "ko sam vrag" (mislim da su oko 700,00 kn) no navodno ih preporučuju čak i kod liječenja nekih oblika tumora!! Zašto to spominjem? Zato što je gospođa na telefonu rekla da je vitiligo GENETSKI uzrokovana bolest a na nju najviše utječe stres. Čini mi se da gospođa (nažalost, ne znam ime) stvarno zna o čemu priča i da je dosta stručna. Kad je počela nabrajati sve te stanice malo sam se pogubio!

Ipak sam bio u krivu - stres je među glavnim čimbenicima u širenju vitiliga. Svakako je preporučila gore navedene tablete jer su pogodne za očuvanje/podizanje imuniteta organizma koji stres uvelike narušava!

Nadam se da će vam svima pomoći ova informacija! U svakom slučaju - tu je broj pa se slobodno osobno informirajte!

LP,
Vix
lako moguce, naime pila ih je moja sestricna koja ima lupus, pa je osjetila strahovito poboljsanje opcenito organizma, da cijena i ostalo je tocno kako si rekao..trebalo bi probat, s tim da se ta doza popije za 20tak dana..eto
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 23:28   #100
Red face

Evo mene opet!
Vitiligo može biti genetski predodređen, ali i ne mora... Meni je rečeno da mi je od stresa. Bila sam prilično nervozan tip, a imala sam i dosta stresnih situacija u mlađim danima. Sada imam 33 godine i mogu reći da sam smirenija osoba. Neki dobe čir na želucu, neki oprištave ili dobe herpes, neki gube kosu... Svaki organizam drukčije reagira kad je pod stresom. Dobro je kad to ode na van, a ne da se kuha negdje unutra. I nemora to biti od jedne stresne situacije, možda ih je bilo puno kroz proteklo razdoblje, a ono poslijednje je bila "kap koja je prelila čašu" i organizam je vratio Vitiligom, čirom ili herpesom. Dakle, Gavrane, možda je to Vitiligo, i možda će se i ovaj put spontano povući kao i točkice koje si imao. Ma i nije taj Vitiligo toliko straaašan. Pa mi smo moderni. To je sad uz alergije najmodernija bolest, ako se uopće može nazvati bolešću.
Točkasti pozdrav svima!
crno-bijela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.