Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2008., 00:05   #81
Hvala. Ja sam u trazilicu ukucala putno osiguranje, a tema je putna osiguranja pa mi valjda zato nije izbacilo i tu temu...
Zia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:28   #82
Kakva su iskustva s Allianz putnim osiguranjem?

Kakva su iskustva s Allianz putnim osiguranjem?

Kupio sam Allianz putno osiguranje pa me zanima kakva su iskustva s njima dok ne odem pa bude kasno, ovako još stignem eventualno raskinuti i kupiti kod drugih, nije mi bitno da je jeftinije nego da je apsolutno sigurno a ne da imam problema.

U SAD-u.

Zadnje uređivanje Marken : 06.11.2008. at 21:33.
Marken is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 07:25   #83
Ja hvala bogu nisam imao potrebe koristiti putna osiguranja, ali sam oba puta kupovao preko Allianza i oba puta prošao prilično povoljno. Mislim da je to ipak međunarodna kompanija i da tu nema da ne prolazi.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 07:58   #84
Ja sam kupovao Uniqa osiguranje, ali ne mogu reći kako to izgleda u praksi, jer na svu sreću nikad nisam imao potrebe iskoristiti ga. Vjerojatno svi imamo slična iskustva, kupili osiguranje koje nismo iskoristili - na svu sreću.
Iako si nekako milsim da onda počnu problemi, kao i kod svih tih raznih osiguranja - puno stvari koje pišu malim slovima, negdje na dnu stranice.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 08:55   #85
Allianz prihvacaju vani odlicno i zbilja nema nikakvih problema. Ja sam bila pristuna u nekoliko slucajeva (u Austriji) i svi su rjeseni odmah. Bitno je imati policu uz sebe jer se onda sve rjesava brze... u bolnici su si samo kopirali policu i dalje rjesavali sve oni s Allianzom. U drugom slucaju polica je ostala u autobusu, pa smo naknadno faxirali u bolnicu i javili allianz centrali za svaki slucaj sto se dogodilo i da smo to faxirali i isto je sve proslo bez problema.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:26   #86
Pitanje: ako imam preko police životnog osiguranja osiguranje za nesretni slučaj i slučaj smrti i također plaćen boravak u bolnici (neki mali iznos ali ipak nešto) da li je onda također potrebno putno osiguranje??? Da li je putno osiguranje nešto drugo ili pokriva isto šta i polica životnog osiguranja?
mala_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:43   #87
Quote:
mala_23 kaže: Pogledaj post
Pitanje: ako imam preko police životnog osiguranja osiguranje za nesretni slučaj i slučaj smrti i također plaćen boravak u bolnici (neki mali iznos ali ipak nešto) da li je onda također potrebno putno osiguranje??? Da li je putno osiguranje nešto drugo ili pokriva isto šta i polica životnog osiguranja?
mora ti pokrivati troskove za nesretni slucaj u *inozemstvu*, jer se putno osiguranje za nesretni slucaj uplacuje za putovanja van granice gdje nase zdravstveno osiguranje ne vrijedi
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 19:23   #88
Ja sam se skroz zajebao što nisam uzeo policu od otkaza...

Ja sam slabi putnik ...najdalje sto sam isla je tramvajem do Črnomerca
Sta je to osiguranje od otkaza?Ja kupila vec aviokartu u agenciji ali mi nitko nije to spominjao Sad gledam opcije putnog zdravstvenog osiguranja i nisam još sigurna ali citajuci postove cini mi se da bi mi bilo pametno da to uplatim idem u USA ali samo na 2 tj
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 19:35   #89
Ne budi blesava. Pa naravno da ćeš uzeti putno osiguranje. Koštat će te 200-tinjak kn i u slučaju da ti se nešto dogodi i da trebaš lječničku intervenciju, mirna si. A ako ne bi imala, dobila bi takav račun da ne bi putovala do kraja života. S tim se ne važe. To se uzme i zdravo.

A osiguranje od otkaza puta uzmeš u slučaju da postoji malo veća mogućnost da će ti nešto iskrsnuti i da nećeš moći na put, pa da dobiješ veći dio uplate od avio karte natrag.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 19:41   #90
ja nekaj gledala preko alianza ali oko 500kn me kosta kad je USA u pitanju
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 20:00   #91
Nisam nikad radio putno za USA ali znam da oni Japan i mislim Canada imaju posebne tarife, naravno skuplje.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 20:32   #92
Gledam imaju neku akciju putno osig do kraja mj im je 20% jeftinije A jel da osiguram i prtljagu
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 21:12   #93
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
ja nekaj gledala preko alianza ali oko 500kn me kosta kad je USA u pitanju
Sumnjam da je toliko jer je mene zdravstveno osiguranje + osiguranje prtljage za 3 tjedna boravka koštalo oko 470 kn. Uostalom, ideš štediti na najbitnijem.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 21:50   #94
Ok nestedm idem sad vidjeti još Merkur i odlucim se i placam A je ja bi svoju prtljagu osig na 1500 eura Sve bi mogla podnijeti osim da mi nestne kofer sa odjecom i dragocjenim ugly bucama Gladna zedna ali bez toga u ameriku neidem
Pitam jer nisam ja neki strucnjak za ta putovanja a ne zato da ustedim neznam ja kako to ide ali citam po forumima sta ko pise
Ajd ono sto sam ustedila na karti dat cu za osiguranje
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 23:16   #95
Heh, ovo za osiguranje prtljage mi nije baš jasno. Svaki put su mi davali drugačiji odgovor kad bi uzimao zdravstveno osiguranje. Odgovori su varirali od toga da se može uzeti uz zdravstveno pa do toga da vrijedi samo ako se putuje agencijom.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 10:58   #96
ja sam pre puta uzo kameru i tip u radnji pita jel ocu i osiguranje
rekoh jel pokriva kradju u stranoj zemlji...kaze da...super rekoh
placah par meseci..pa odoh u Bankok
posto je kamera u to vreme bila 400e ..rekoh aj malo da se grebem od osiguranja
odoh u njihovu murju gde su me srdacno primili i gde sam imo super konverzaciju o nastanku sveta i ostalim zanimljivostima
usput sam spomenuo i da su mi ko maznuli kameru i da mi treba potvrda
tamo to zvuci ko dobar dan inace
naravno kako da ne..rece tip jos srdacnije...i onda smo poceli pricu kako je u evropskim zemljama i tu u Tajlandu i bog zna sta jos
sve u svemu je ono ko kad skoknete negde na kaficu
dok smo tako cavrljali..neka sekretarica mi donese i potvrdu...koju naravno treba i platiti da bi ljudi i drugi put bili srdacni(nije mnogo..neka sica)....i onda se jos srdacnije rastasmo
posto sam naravno to kasnije poslo osiguranju...oni su poceli da mi salju neku masu pisama s raznoraznim pitanjima
treba biti veoma skoncentrisan na odgovore i sve sto posaljete iskopirati da znate sta ste odgovorili zadnji put posto vec u sledecem pismu ima neka pitanja koja utvrdjuju tacnost odgovora na predjasnja pitanja
tj pokusavaju da vas uhvate u lazi...iako mozda nelazete vec nesvesno napisete nesto sto nepasuje..za njih ste odma lazov..jedna greska i nista vise nevredi
naravno da sam bio veoma skoncentrisam i veoma ubedjen da mi se to desilo...cak sam poco dobijati i vizije kako mi masa ljudi krade stvari na sve moguce nacine
i onda posle jedno desetak pisama rekose da mi nece platiti
sta sam piso ..da sam hodo nekim deleom grada..doso na neki market i dok sam hodo neko mi je otvorio tasnu i izvuko kameru
eto to za njih nevredi...jel je ko moja nepaznja il tako nesto...jedino da se kaze da je neko doso s oruzjem i orobio vas mozda to vredi il je to opet vasa nepaznja
drugo mislim da je najbolje zakljucivati osiguranje tamo gde imate sve..kola i ko zna sta jos jel su vece sanse da plate....ako je samo jedno i to za nekih par eura sanse su i teze
imo sam i zdrastveno tamo de sam imo i nesto s kolima i kad sam posetio lekara tamo i dobio racune sve su platili bez problema
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:29   #97
za kradju treba imati policijski izvjestaj da je nesto ukradeno, a cak niti onda ne pali.....

primjerice, kolegi su ukrali skije iz spremista za skije u apartmanu koje je bilo uredno zakljucano. pozvana je policija, napravljen zapisnik i sve... i na kraju mu osiguranje to nije priznalo jer nije bilo tragova provale i oni su to okarakterizirali kao "netko se zabunio i slucajno uzeo tudje skije"

sto se osiguranja od otkaza putovanja tice, tu isto ne pali bas sve.... priznaje se u slucaju bolesti, ali samo uz ljecnicku potvrdu i u slucaju smrti/bolesti bliskog clana obitelji i sl (detalji svi pisu na stranicama osiguravajuceg drustva); na zalost puno ljudi ne uspije otici na put jer im firma uskrati godisnji i moraju ostat na poslu, a to kod osiguranja ne pali kao isprika. Isto tako, zna se dogoditi da se frendovi razbole i ne mogu ic, a onda se onom "trecem" ne da ici solo... osiguranje ni to ne priznaje. Itd itd
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 16:59   #98
Eto ja se odlucila nakon sto sam cijeli topic o osiguranju procitala 3put odlucila sam i uzela sam od Coris-a putno osnovno osiguranje Vele da je i prtlaga ukljucena i zdravstveno na 15 000 eura Mislim da je ok?!
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 09:01   #99
kad smo išli u aziju imali smo od sunca osiguranje, između ostalog i o. prtljage.
ne sječam se više koliko je to koštalo,al znam da nije bilo skupo, s obzirom da smo ga uzeli za 42 dana!!!u denpasaru smo predali torbe na check in i tada je sve bilo ok s torbama..kad smo u jakarti uzimali torbe imali smo šta vidjeti..4 torbe, od kojih je jedna bila naša. otvorene i pretumbane..na kraju smo ustanovili da su dečku maznuli sunčane naočale, mp3 player, švicarac i plosku!!to smo tamo prijavili i dobili potvrdu od policije da smo pokradeni od strane zaposlenika asia aira!!!
sve smo imali i svejedno smo se natezali sa suncem kad su nam trebali isplatiti pare..na kraju smo ih dobili,samo ja ni dan danas nemrem si oprostit što sam bila glupa pa nisam i ja rekla da su meni isto maznuli nešto!!!!!
sada idemo u australiju i uzeli smo osiguranje od croatie..za 3 tjedna 370 kn!!
piše coris na polici!!!!

u svakom slučaju, bez osiguranja nema šanse da bi igdje krenula!!uvijek se može nešto neplanirano desit!!!
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 10:43   #100
Ja sam uvijek uzimala zdravstveno osiguranje i osiguranje od otkaza, iako meni do sada nije nikada trebalo to zdravstveno osiguranje. Opet korisno ga je uzeti, jer nikada se ne zna hoće li vam se nešto desiti na putu. Osiguranje prtljage nisam nikada uzimala. Imam sada ovo besplatno osiguranje prtljage preko Mastercard Gold kartice, ako kupim avionsku kartu na tu Mastercard kreditnu karticu.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.