Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2003., 12:04   #1
Question Vađenje nokta

predragi...
malo mi je grubo zvučalo za naslov stavit "čupanje" noktiju ali u stavri o tome će se vjerojatno radit...imam urasla nokta na oba palca na nogama...preko ljeta je sve bilo ok i sad kad sam prešla u zatvorene cipele počelo bolit ko vrag a i gnojit na jednoj nozi...sve sam mislila proći će kad nokti izrastu pa ću pravilnije oblikovat ali ništa ne pomaže...išla sam neki dan gledat čizme za zimu...nema šanse bilo šta obut, nokti udaraju u meso i booooooli ko sam vrag... e sad ako je netko imao ovih iskustava sa vađenjem noktiju molim da javi ...tipa koliko boli, koliko traje oporavak, koliko treba da naraste novi nokati i dr...
hvala, hvala, hvala...
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 12:37   #2
Ne, ne radi se o chupanju noktiju

To je manja kirurshka intervencija gdje se odstranjuje sa svake strane dijelic korijena i nokta, tako da na tom mjestu vishe nokat ne raste.

Izvodi se pod lokalnom anestezijom i rane brzo zarastaju.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 13:04   #3
na palcevima ti naprave ovako kako je magic opisala, ostane ti sredina nokta. manje nokte cijele izvade ali naraste novi.
na srecu, nisam imala osobno iskustvo, ali jesu ljudi oko mene: anestezija je lokalna, sve traje vrlo kratko, par dana se ne mozes micati, treba mijenjati zavoje, poslije shepash na petama sa zavojima. ovo sto sam ja vidjela je trajalo ipak par tjedana dok je osoba mogla nositi ponovo cipele.

drugi slucaj koji znam:
cim su poceli problemi na palcevima, cura se krenula pedikeru koji je odmicao meso (znam da se radi i srebrenje tog tkiva da ga se otruje i da mu se obuzda rast) i ne znam sta jos radio, uglavnom, njoj se sve sredilo i nije trebala u ambulantu.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 13:40   #4
idi kod dobroga pedikera i sve ce biti dobro i bez cupanja
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 13:45   #5
Nisu svi problemi rjeshivi kod pedikera, ako ga i rjeshi ne mora biti trajno.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 13:52   #6
Quote:
magic kaže:
Nisu svi problemi rjeshivi kod pedikera, ako ga i rjeshi ne mora biti trajno.
da, nekad pediker ne moze pomoci. ali nekad se situacija moze spasiti dobrim odrzavanjem (sto znaci kad prstanes odrzavati, ode sve do vraga).
osobno, ja bih prvo pokusala kod pedikera jer je mene frka svega ali treba imati na umu da pediker ne moze uvijek pomoci...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:04   #7
bas ste brzi..vratila sam se iz grada a već čekaju odgovori...
kod pedikerke sam isla ali mogu reći da nije ništa spektakularno napravila.kad sam rekla da me boli ona je cvaknila vrhove noktiju i koji naravno kad su kraći ne bole...mislim nije da puštam nokte nego ako će mi odsjeći pola nokta da me ne boli onda imam osjećaj da nije riješila problem.naravno kad su počeli rasti ponovno je počelo boljeti...imam osjećaj da smo joj svi na kao natraci a kad vidi da si još mlađa osoba najrađe bi te poslala kući... tipa još ćeš me ti z*******t...
kod druge nema šanse da idem jer za nju ZNAM da je nekoliko ljudi imalo infekcije i moralo ići na čišćenje noktiju...

ne znam koliko ima smisla takve "hranit " svojom lovom ako će opet doći na isto...kad je očito da NISU kvalitetne...
a opet ja sam tip ako treba vadit ajde da izvadimo pa sam riješila ...malo boli ali poslije ću moć ponovno bit balerina... ..šala mala...
u svakom slučaju zahvaljujem...
u nadi za daljnju uspješnu suradnju ..
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:33   #8
ova moja prijateljica se natrzila (po Zagrebu) dobrog pedikera jer je njoj to vazno (cim se zapusti frka). ja ne znam koji je tocno kriterij za dobrog pedikera, ali bas mi je ljetos pricala o pedikerki s kojom ce do smrti ostati u sretnoj vezi u Ilici, iza Trga Republike Austrije (kad ides od Trga prema zapadu, s lijeve strane, ne jako daleko). ne znam detalje (tocnu adresu, ime i slicno) ali eto, mozda ti bude od koristi.
ona je zvucala zadovoljno (a inace mi nikad u zivotu nije pricala o pedikerima ).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 18:01   #9
Quote:
magic kaže:
Ne, ne radi se o chupanju noktiju

To je manja kirurshka intervencija gdje se odstranjuje sa svake strane dijelic korijena i nokta, tako da na tom mjestu vishe nokat ne raste.

Izvodi se pod lokalnom anestezijom i rane brzo zarastaju.
biip wrong


evo iz prve ruke...

zavrsila ja jednom, kao mala, u bolnici zbog toga... jednostavno su cvaknuli taj dio (zajedno s mesom, mamuim)... rijesili nisu nista... i dan danas mi nokti rastu u 'spicu' ma koliko god se pedikerke i ini trudili rijesiti to...

morash sama... lavorcek, nogice tocat i REDOVITO te spice, ostrim tankim skaricama, cistiti van prije nego uspiju narasti toliko da se sa strane zabiju u meso...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 19:46   #10
Evo, ja imam jedno malo drugacije iskustvo. Naime, meni su chupali nokat, ali na prstenjaku desne ruke. Nesto mi se cudno pocelo dogadjati s njim, prvo je pozutio, onda se poceo ljustiti i na kraju se drzao samo djelomicno za prst. I kirurg, obiteljski prijatelj, je rekao - to treba iscupat do kraja da zdravi nokat ima gdje ponovno izrasti i da bude lijep, ravan.

Nije bolilo, malo je gadna lokalna anestezija u prst i zvuk krckanja kad ga je chupao. Isto tako, kad popusti anestezija dosta boli ako se slucajno dotaknes preko zavoja na to mjesto. Nokat je narastao za neka 3-4 tjedna, zavoj sam nosila par dana. Istina, s rukom je sasvim druga prica, ona ne mora u cipele
A i meni je dobro doslo jer sam onda vec bila u fazi kad mi se nije dalo vjezbati klavir pa sam imala odlican izgovor
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 15:15   #11
Evo, još moje iskustvo iz 1998:

Imala užasnih (stvarno živi užas - boli ko ...) problema sa noktićem na desnom nožnom palcu. Najprije otišla kod svoje lječnice koja me poslala drito u Vinogradsku, spika kao ništa čekat sutra ujutro odmah da ste tamo. Ja, tada dobra i poslušna studošica otišla kako mi bijaše preporučeno. Tamo su bila dvojica ispred mene, jedan klinac i neki stariji gospon - sa istim problemom. Bolje da vam ne pričam kakav horor sam proživjela slušajući iz čekaonice njihove zvučne reakcije na tretman u kirurškoj ambulanti . No došao je red i na moju malenkost, priprema i sve prošlo OK, ali kad sam vidla onaj instrument s kojim bi mi doktor morao vaditi (oblikovati, sanirati ili šta već) nokat i njegovu krvlju zamrljanu kao fol bijelu kutu... - pokupila sam se doslovce u gaćama van u čekaonicu, zamolila sestru za odjeću i
Na nalazu je pisalo - odbija zahvat na vlastitu odgovornost.
Nakon toga sam otišla kod jedne pedikerke, koja mi je sredila stvar bez ikakvih problema. Od tada, moram pokucati u drvo, nikad više problema sa time.
NovemberRain is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 16:38   #12
Ovo mi fakat nije jasno. Ja sam isla u salu za male kirurske zahvate (ne u Vinogradskoj), sve je bilo sterilno, nije bilo nikakvih krvavih mrlja. Doktor i sestra su imali onu zelenu obleku, maske, rukavice i sve sto treba. Ja se nisam morala skidati, samo sam legla, a oni su me prekrili sterilnim plahtama. Srecom, nije mi palo na pamet gledati prema ruci sto mi tocno rade. Nikakvi zvukovi nisu dolazili, pa to se niti ne osjeti zbog anestezije.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 18:13   #13
Ja anesteziju nisam niti osjetila... boljelo je ko sam vrag... odrezali mi i komad mesa zajedno s noktom...
al to nisam prije htjela pisati da ne uplasim...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 19:11   #14
Jadna
Meni su dali anesteziju, upikli na 3-4 mjesta po prstu i onda je kirurg cekao da pocne djelovati, trazio me da pokusam podici prst i sve dok nije bio siguran da apsolutno nista necu osjetiti je poceo prckati po noktu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 20:58   #15
Koje sam ja muke imala stim noktima. .u jednoj godini sam isla 2 puta na operaciju ..
Svaki put u vinogradsku ..i sve je bilo ok..doktori su bili jako simpaticni..pricali cijelo vrijeme sa mnom..

Prije prve operacije a i cijelo vrijeme nakon.. morala sam ..stopala umakati u toploj vodi i unutra otopiti kalijev permanganat..prah ljubicaste boje..

Isla sma i kod pedikera ..i vikala na sav glas kolko me to boljelo zato sto je meni pocelo rast divlje meso ..a onaj nokat u mesu je totalno istrunuo..prst je sav naoteko

Kod doktora su mi jednom vadili cijeli nokat ..a drugi put samo komadic ..koji je nakon par mjeseci opet usao u meso i pojavile se opet komplikacije..

Dan danas mi se to zna desit ...al onda nekak uspijem odrezat sama taj noktic da ne ulazi u meso

Nokte moras rezat ravno..i moras mjenjat obucu..recimo nosit nekad cipele a nekad tenisice..

Najbolje je da odes kod kirurga ak ti se jako upalilo i pocinje izbijat meso..mene nije boljelo nis za vrijeme zahvata ..dobila sam lokalnu anesteziju..naravno da poslje operacije malo boli al to se da izdrzat..ma mene je veselilo to kaj sam dobila svaki put onu smjesnu zelenu papucu i tak morala hodat po skoli
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:50   #16
vidim imate iskustava...
a vec sam pomislila da se samo meni to dogadja..
nisam nista jos odlučila...pokušavam izdržat još neko vrijeme ali ne znam do kad cu moci..sve gledam i kao cini mi se da je u korijenu puno širi nokat...pa ako ovo izraste mozda sve bude ok...tjesim se ja tjesim...
ne znam..pricala sam sa nekima koji se kuze u te stvari i kazu da ti prvo naravno daju anesteziju i onda nekom sondom dignu nokat i onda ga motaju ko eva sardine konzervu...
ma ne bojim se ja toga, samo ako ce to biti trajno...a i ta osoba mi je rekla da ne mora biti to trajno rjesenje odnosno moze se vratiti natrag...a moja baka je to radila nekoliko puta
a sto se obuce tice...stvarno mijenjam... imam cipela ko imelda marcos...al je bilo ljeto pa otvoreni prsti, noktici uredjeni i to...pa je i njima valjda bio sok...
za sad jos trpim...
pozdrav...
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:53   #17
oprostite...
zaboravila sam vam svima zahvaliti na podjeljenim iskustvima...
pa HVALA ...
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 23:13   #18
fuj!
buduci da sam jaaako osjetljiv na nokte nisam ni mogo sve procitat sto ste napisali oko vadjenja i toga... brrr...
a sto je najgore i meni se nes pocelo dogadjat sa palcem na nozi, pored nokta mi se crveni, boli i curi lagana sukrvica (jedno vrime bio je i gnoj izaso, al sada samo sukrvica)... al neznam jel to nokat urasao u meso, jel uvjek gledam da ga ne odrezem toliko da moze koji vrh u meso otic.. pa me zanima jel moze krivo zarast o nokat sastrane palca (gdje je jos u mesu)?
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 01:49   #19
..ak ti je zasad samo mrvicu naoteknuto ..i ne boli te tak jako bolje otidji pedikeru da ti to izvadi dok ne postane ozbiljnije..

a ovo kaj pitas...nemam pojma al mislim da nokat normalno raste a onda tam di ga krivo odrezes pocinje ic u meso..

..za tarmiquu--tocno je da ti to rade s onim instrumentom i tak vuce malo po malo nokat ..uzas..al to se nis ne vidi i ne osjeti..

..mislim da se kirurskim putem nemoze puno rjesit ..tj da to vise nikad u zivotu neces imat..ali nokat treba vadit ak je naoteceno jer drukcijeg nacina nema..bolje da to doktor obavi neg pedikerka..
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 11:05   #20
[QUOTE]Acidofil kaže:
[B]fuj!

a sto je najgore i meni se nes pocelo dogadjat sa palcem na nozi, pored nokta mi se crveni, boli i curi lagana sukrvica (jedno vrime bio je i gnoj izaso, al sada samo sukrvica)...

ako ti curi krv onda je vjerojatno i gnoj...sve ti to ide zajedno, a jos je gore ako ti curi krv nego gnoj...znaci da je vec dosta duboko i da moze doci do infekcije krvi...

al neznam jel to nokat urasao u meso, jel uvjek gledam da ga ne odrezem toliko da moze koji vrh u meso otic.. pa me zanima jel moze krivo zarast o nokat sastrane palca (gdje je jos u mesu)?

eto isti problem i kod mene..stvar je u tome sto je pločica nokta puno šira nego sto mi vidimo i mozemo sami odrezat...a to sto ne vidimo i ne odrezemo onda raste dublje...i pocne stvarat komplikacije...a i neudobna obuca koja " tuce" u palac isto radi svoje...

tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.